11. Joshua Balogun

1. Michał Łatka
4. Mateusz Musiał

Trener: Jerzy Brzęczek
0:1 - Tomasz Szatan 10' 0:2 - Rafał Jankowski 15' (k.) 1:2 - Rafał Czerwiński 57'

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Michał Woś - Andrzej Kucharski, Tomasz Pocienik (Zamość)
90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 54 sekundach gry kończy się druga połowa spotkania. Zagłębie wygrało w Częstochowie 2:1.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Malara za Huberta Tylca.
90+1' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Paweł Domański za Rafała Jankowskiego.
90' Sosnowiczanie ruszyli z kontrą. Rafał Jankowski przedarł się lewą stroną i podał do Łukasza Matusiaka, który niecelnie strzelił z 20 metrów.
90' Z rzutu rożnego dośrodkował Diego Bezerra, a zawodnicy Zagłębia wybili piłkę do przodu.
90' Rzut wolny dla Rakowa z 40 metrów. Dośrodkował Diego Bezerra, a Łukasz Matusiak wybił piłkę na róg.
88' Niecelnie zza pola karnego uderzył Joshua Balogun.
88' Z rzutu wolnego ze środka boiska dośrodkował Adrian Marek. Tomasz Szatan próbował odegrać głową do Rafała Jankowskiego, jednak Mateusz Kos przewidział to zagranie.
85' Międzynarodowa akcja Rakowa, ale po podaniu Diego Bezerry na spalonym był Joshua Balogun.
85' Rafała Czerwińskiego złapały skurcze i z pomocą pospieszył mu Adrian Marek.
84' Artur Derbin pobiegł w kierunku rezerwowych Zagłębia rozgrzewających się za bramką Dawida Kudły i jeszcze pewnie będzie jedna, albo nawet dwie, zmiany.
82' Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka piłkę głową z pola karnego wybija Łukasza Matusiak.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Rakowie - Przemysław Mońka wszedł na boisko za Łukasza Buczkowskiego.
79' Jovan Ninković ruszył lewą stroną i wywalczył róg.
77' Do akcji ofensywnej włączył się Sławomir Jarczyk, który zbiegł ze środka na prawe skrzydło i dośrodkował w kierunku Michał Cyganek, ale młodzieżowiec Zagłębia skiksował z woleja.
77' Łukasz Matusiak odebrał piłkę na połowie Zagłębia i od razu puścił w bój Huberta Tylca, który pociągną prawym skrzydłem i źle dośrodkował
75' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Jerzego Brzęczka - Artur Pląskowski wszedł za Sławomira Ogłazę.
74' Po zmianach w składzie doszło też do zmian w ustawieniu - Hubert Tylec przeszedł na prawą pomoc, a na lewej gra wprowadzony na boisko Michał Cyganek, natomiast Jovan Ninković przesunął się na lewą obronę, a w środku gra Adrian Marek.
73' Jak donosi nasz człowiek od statystyk, Zagłębie w drugiej połowie nie oddało ani jednego strzału.
70' zmiana W Zagłębiu druga zmiana - Adrian za Adriana, a konkretnie Marek za Pajączkowskiego.
68' Dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z rzutu rożnego. W polu bramkowym powstało małe zamieszanie, ale nikomu z sosnowiczan nie udało się z niego skorzystać.
68' zmiana Druga zmiana w Rakowie - Diego Bezerra wszedł za Piotra Mastalerza.
68' Michał Cyganek miękko wrzucił piłkę w kierunku Rafała Jankowskiego, a Mateusz Górecki wybił ją na róg.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Dawida Ryndaka.
64' Po wykopie Mateusza Kosa Rafał Czerwiński przyjął piłkę na 30. metrze i zamiast podawać do kolegów postanowił samemu zostać bohaterem akcji, ale strzelił bardzo niecelnie.
61' Po dośrodkowaniu Łukasza Góry z rzutu rożnego Dawid Kudła wypiąstkował piłkę poza pole karne.
60' Rzut wolny dla Rakowa z około 30 metrów. Strzelał Łukasz Kowalczyk. Piłka odbiła się od muru i wyszła na róg.
57' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dawid Kudła wypiąstkował piłkę poza pole karne. Na strzał zdecydował się Krzysztof Napora. Nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie, pod nogi Joshuy Baloguna, który podał do Rafała Czerwińskiego, a ten z bliska wpakował futbolówkę do bramki.
57' Faul Marcina Sierczyńskiego na Łukaszu Buczkowskim z lewej strony boiska.
56' Rafał Jankowski był łapany za koszulkę przez Mateusza Góreckiego. Sędzia tego nie zauważył, co rozsierdziło ławkę rezerwowych Zagłębia.
55' Łukasz Grube rzucił piłkę do Huberta Tylca, który ruszył do przodu lewą flanką, wbiegł w pole karne, zwiódł rywala, ale zamiast strzału zdecydował się odgrywać do nadbiegającego Łukasza Grubego.
53' Łukasz Grube odebrał piłkę na środku boiska. Ruszył z nią do przodu, ale wkrótce po starciu z dwoma rywalami stracił ją, choć miał pretensje do sędziego, że był faulowany.
50' Łukasz Buczkowski zagrał z rzutu wolnego z prawej strony boiska po ziemi na pole karne, a Rafał Czerwiński z pierwszej piłki strzelił prosto w ręce Dawida Kudły.
50' Krzysztof Napora zagrał po ziemi i trafił w rękę jadącego wślizgiem Jovana Ninkovicia. Brakowało około pół metra, a byłby rzut karny.
48' Rzut wolny dla Rakowa z prawej strony boiska. Łukasz Buczkowski zawinął piłkę w kierunku bramki, a przy słupku dobrze interweniował Dawid Kudła.
46' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Upada Joshua Balogun. Łukasz Matusiak wybija piłkę. Sędzia każe grać dalej.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Rakowie - Łukasz Góra wszedł za Bartosza Soczyńskiego.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy! Zagłębie już po kwadransie prowadziło 2:0 i wynik ten utrzymało do kónca pierwszej części gry.
45' doliczony czas Michał Woś doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.
45' Z prawej strony boiska dośrodkował Krzysztof Napora, a Łukasz Buczkowski sfaulował w powietrznym starciu Marcina Sierczyńskiego.
43' Krzysztof Napora zagrał w pole karne z prawej strony boiska. Dawid Kudła interweniował niezbyt pewnie, ale na szczęście sytuację wyjaśnił Marcin Sierczyński.
42' Siódmy róg dla sosnowiczan. Dośrodkował Łukasz Grube, na bliższym słupku do piłki wyskoczył Adrian Pajączkowski i trafił w blokującego strzał Piotra Mastalerza.
41' Po dośrodkowaniu Łukasza Buczkowskiego z rzutu rożnego Sławomir Jarczyk został sfaulowany przez Bartosza Soczyńskiego.
40' Łukasz Buczkowski kropnął lewą nogą w okienko, a Dawid Kudła kapitalną interwencją wybił piłkę na róg.
40' Łukasz Matusiak wypuścił Tomasz Szatana, ale strzelec pierwszej bramki był na spalonym.
37' Tomasz Szatan przerzucił piłkę w kierunku Rafała Jankowskiego i na skraju pola karnego doszło do pojedynku "Jankesa" z Mateuszem Kosem. Golkiper z Częstochowy był minimalnie szybszy i wybił piłkę trafiając jeszcze w nogi naszego napastnika. Aut dla Rakowa.
36' Po dośrodkowaniu Łukasza Buczkowskiego tuż obok bramki głowa strzelił Łukasz Kowalczyk.
36' Sławomir Jarczyk wybił piłkę na pierwszy rzut rożny dla Rakowa.
35' Jovan Ninković nabawił się lekkiego urazu przy wybiciu piłki wślizgiem, ale interwencja Grzegorza Buczka doprowadziła Serba do pełnej sprawności
34' Dośrodkował Łukasz Grube. Znowu do strzału składał się Tomasz Szatan, ale tym razem defensorzy Rakowa nie dali się zaskoczyć tak jak w 10. minucie.
33' Po rajdzie Hubert Tylec dośrodkował z lewej strony boiska w stronę Rafała Jankowskiego. a Bartosz Soczyński wybił piłkę na róg klatką piersiową.
33' Rzut wolny dla Rakowa z około 30 metrów, ale Pawłowi Kowalczykowi - delikatnie mówiąc - zagranie t nie wyszło.
31' Ryzykowanie Dawid Kudła. Najpierw wygrał we własnym polu karnym walkę o piłkę z Joshuą Balogunem, a za sekundę wyszedł na 20. metr, aby uprzedzić Rafała Czerwińskiego.
31' Hubert Tylec zagrał w pole karne, a Mateusz Kos był szybszy od Rafała Jankowskiego.
28' Sławomir Ogłaza posłał piłkę w pole karne Zagłębia, a Jovan Ninković do spółki ze Sławomirem Jarczykiem zadbali o to, aby żaden z zawodników Rakowa do niej nie doszedł.
27' Paweł Kowalczyk posłał piłkę w pole karnego z lewej strony boiska. Adrian Pajączkowski przerwał akcję rywali.
24' Miękka wrzutka Pawła Kowalczyka. Łukasz Kowalczyk zgubił krycie w polu karnym i bez obstawy strzelił głową z około 7 metrów. Na nasze szczęście był tyłem do bramki i nie bardzo kontrolował swoje zagranie, ale nasi obrońcy nie mogą dopuszczać rywali do takich pozycji.
23' Łukasz Grube sfaulował Piotra Mastalerza 35 metrów od bramki. Gospodarze mają rzut wolny.
21' Drugi strzał Rakowa i drugi niecelny. Josuha Balogun posłał piłkę obok słupka z 20 metrów.
19' Tuż za naszą trybuną przespacerował się policjant na koniu. Zmierzają oni w stronę wyjścia ze stadionu. Może koń ma już dość meczu.
18' Zagłębiu jak do tej pory idzie nawet łatwiej niż w środę z Górnikiem Wałbrzych
15' gol - po karnym 0:2 Rafał Jankowski kopnął piłkę prawą nogą po ziemi. Mateusz Kos rzucił się w drugą stronę i Zagłębie już prowadzi z Rakowem 2:0
14' Z lewej strony wrzucał Rafał Jankowski, a Paweł Kowalczyk sfaulował w polu karnym skaczącego do piłki Tomasza Szatana. Mamy rzut karny!
12' Piąty rzut rożny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego defensywa Rakowa oddala zagrożenie od bramki.
12' Marcin Sierczyński uderzył po ziemi z 20 metrów i Mateusz Kos wybił piłkę na róg.
10' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube, a Tomasz Szatan nabiegł na piłkę i strzałem głową z około 5 metrów posłał ją do siatki.
10' Sosnowiczanie wywalczyli czwarty rzut rożny.
8' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego głową interweniował Paweł Kowalczyk.
7' Z rogu wrzucał Adrian Pajączkowski. Wyekspediowana z pola karnego piłka trafiła na 35. metr do Dawida Ryndaka, który z pierwszej piłki przymierzył pod poprzeczkę i Mateusz Kos podbił piłkę nad bramkę.
7' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłka trafia pod nogi Marcina Sierczyńskiego, który strzela z prawej strony pola karnego i trafia w nogi Łukasza Kowalczyka. Mamy róg.
6' Łukasz Buczkowski sfaulował Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i mamy rzut wolny
6' Tomasz Szatan strzelił z ponad 20 metrów i Mateusz Kos trochę w stylu siatkarskiego libero odbił piłkę.
6' Adrian Pajączkowski zbyt mocno wrzucił piłkę z lewego skrzydła i wyszła ona poza końcową linię boiska.
4' Dośrodkowanie Łukasza Buczkowskiego z lewej strony boiska i strzał Krzysztofa Napory wysoko nad bramką.
4' "Piłka nożna dla kibiców" oraz "Piłka nożna bez policji" - skanduje młyn Rakowa.
2' Pierwszy róg dla Zagłębia. Dośrodkował Adrian Pajączkowski. Piłka przeleciała poza pole karne. Ponownie wrzucił ją Jovan Ninković i tym razem górą był Mateusz Kos.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 16:57 Oba zespoły już wyszły na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach. Raków w czerwonych koszulkach, niebieskich spodenkach i niebieskich getrach. Sędziowie z Zamościa w czarnych strojach.
0' 16:55 Piłkarze już wyszli z budynku klubowego i stoją przed wejściem do tunelu tuż za naszymi stanowiskami. Jeszcze ostatnie okrzyki mobilizujące.
0' 16:50 Frekwencja na stadionie Rakowa nędzna. Ostatnie wyniki zespołu z Częstochowy nie zachęcają kibiców do przyjścia na stadion. Pogoda także robi swoje, a ponadto zamknięty jest dzisiaj sektor gości, co niewątpliwie obniża frekwencję o kilkaset osób.
0' 16:45 Przy okazji "pozdrawiamy" kierowcę czarnego BMW X3 o numerze rejestracyjnym SMY 43VT, który podróżował DK1 i zjechał w Romanowie. Jak się nie umie jeździć po dwupasmówkach, to proponujemy jazdę po wiejskich gościńcach. Tam też można lansować się swoją używaną beemką.
0' 16:40 Spore zmiany w częstochowskiej infrastrukturze w porównaniu do naszej ostatniej wizyty w mieście pod Jasną Górą. Do stadionu Rakowa doprowadzono połączenie tramwajowe i tuż za trybuną jest pętla, na której zawracają nowoczesne niskopodłogowe tramwaje.
0' 16:30 Częstochowa przywitała nas wiatrem i deszczem, co nie jest najlepszą informacją, zważywszy na to, że trybuna kryta na stadionie Rakowa pod względem ochrony przed deszczem jest jeszcze gorsza niż nasza, ale mamy nadzieję, że damy radę. Obie drużyny już się rozgrzewają i patrząc na lewo, czyli tam gdzie rozgrzewa się Zagłębie, zauważamy, że brakuje kontuzjowanych w środowym meczu Wojciecha Białka i Łukasza Tumicza, a także Adriana Marka. Są za to Rafał Jankowski i Adrian Pajączkowski, a po pauzie za kartki do pierwszego składu wrócił Sławomir Jarczyk.
0' 16:20 Witamy ze stadionu przy ul. Limanowskiego w Częstochowie i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Rakowem a Zagłębiem Sosnowiec.
Kibicowska relacja z weekenduKibicowska relacja z weekendu W ten weekend kibice Zagłębia Sosnowiec dwukrotnie odwiedzili Częstochowę. W piątek wspierając naszych Braci z Bielska oraz dzień później oglądają piłarzy Zagłębia w starciu z Rakowem. Poniżej kibicowska relacja z obu wyjazdów. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Rakowa z ZagłębiemGaleria zdjęć z meczu Rakowa z Zagłębiem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Zagłębiem Sosnowiec W galerii znajduje się 47 fotografii. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z CzęstochowyZSTV: Bramki z Częstochowy Prezentujemy materiał wideo z meczu 29. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na wyjeździe Raków Częstochowa 2:1. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Pasuje mi krycie strefąTomasz Szatan: Pasuje mi krycie strefą - Raków w polu karnym krył strefą, a to akurat mi pasuje i dlatego znów strzeliłem bramkę po dośrodkowaniu z rogu. Nie ukrywam, że jest mi łatwiej przy kryciu strefowym, bo przy obronie "jeden na jeden" przeciwnicy atakują bardzo agresywnie - skomentował Tomasz Szatan » Czytaj więcej
Rafał Jankowski: 3 punkty na bardzo trudnym terenieRafał Jankowski: 3 punkty na bardzo trudnym terenie - Są trzy punkty na bardzo, ale to bardzo trudnym terenie - tak podsumował mecz w Częstochowie strzelec drugiej bramki dla Zagłębia Rafał Jankowski. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w CzęstochowieKonferencja po meczu w Częstochowie Wygraliśmy dzisiaj z bardzo dobrą drużyną, mądrą drużyną i bardzo się z tego cieszymy, bo wygrać w Częstochowie 2:1 to jest ogromny sukces - powiedział po meczu z Rakowem Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Zagłębie górą pod Jasną GórąZagłębie górą pod Jasną Górą Zagłębie wygrało w Częstochowie z Rakowem 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelili Tomasz Szatan (10') i Rafał Jankowski z rzutu karnego (15'). Dla gospodarzy trafił Rafał Czerwiński (57') » Czytaj więcej