14. Błażej Radler
11. Roland Kachel

Trener: Ryszard Wieczorek
0:1 - Tomasz Szatan 2' 1:1 - Kamil Kostecki 61' 1:2 - Michał Cyganek 79'
26' Tomasz Szatan 28' Sławomir Szary 50' Łukasz Grube 53' Szymon Jary 73' Sławomir Jarczyk 74' Jarosław Wieczorek 85' Sławomir Jarczyk 85' Sławomir Jarczyk 85' Marcin Grolik 90+4' Mateusz Szatkowski

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Sebastian Jarzębak - Adam Jakubczyk, Mateusz Bielawski (Bytom)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 45 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+7' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Kasprzyk, ale nawet nie dał szansy żadnemu z kolegów na dojście do piłki
90+6' Rzut wolny z lewej strony boiska dla gospodarzy. W pole karne pobiegł także Daniel Kajzer.
90+5' Zamieszanie w naszym polu karnym. Marcin Sierczyński powstrzymuje Tomasza Kasprzyka, a za chwilę Łukasz Matusiak wybija piłkę.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szatkowskiego za zagranie ręką.
90+3' Dawid Kudła już wstał, ale pewnie sędzia do czterech minut dorzuci jeszcze jedną, albo więcej.
90+2' Zamieszanie w narożniku pola karnego. Dawid Kudła wychodzi do piłki, mija się z nią, potem wraca, upada i konieczna jest wizyta masażysty Grzegorza Buczka.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Z lewej strony piłkę w pole karne po ziemi zagrał Jarosław Wieczorek, a Dawid Kudła rzucił się na mokrą murawę i złapał piłkę.
88' Rzut wolny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Tomasza Kasprzyka w polu karnym Zagłębia powstało zamieszanie, które wyjaśnił wykopem na aut Marcin Sierczyński.
86' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Wojciech Białek za Tomasza Szatana.
85' żóta kartka Żółty kartonik obejrzał także Marcin Grolik
85' druga żółta -czerwona Przepychanka pomiędzy Marcinem Grolikiem i Sławomirem Jarczykiem. Arbiter pokazuje drugą zółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę naszemu kapitanowi.
84' Łukasz Tumicz po podaniu Dawida Ryndaka strzelił prawą nogą zza pola karnego - piłka przeleciała nad bramką.
83' Marek Gładkowski miał okazję na dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale pokonała go kałuża.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Rybniku - Jakub Steuer za Daniela Kutarbę.
80' zmiana Trzecia zmiana w szeregach gospodarzy - Tomasz Kasprzyk wszedł za Rolanda Buchałę.
79' gol - piłka nożna 1:2 GOOOOL!!!!!!!!! Drugi gol dla Zagłębia dzięki uprzejmości rybnickiego bramkarza. Michał Cyganek przymierzył z około 25 metrów i wrzucił piłkę pod poprzeczkę.
78' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawej strony boiska, Rafał Jankowski strzelił głową z okolicy linii pola karnego, a Daniel Kajzer złapał piłkę.
76' Rafał Jankowski w swojej karierze trzy razy grał przeciwko drużynie z Rybnika i za każdym razem strzelał bramkę. Czy dzisiaj też?
74' żóta kartka Żółta karta dla Jarosława Wieczorka za faul na Michale Cyganku
73' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Rafał Jankowski wszedł za Huberta Tylca.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za faul na Marku Gładkowskim.
73' Mateusz Szatkowski zagrał w pole karne do Kamila Kosteckiego, a akcję przerwał Jovan Ninković
72' Z lewego skrzydła dośrodkował Jarosław Wieczorek - piłkę głową z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
70' Na ławce rezerwowych przebiera się Rafał Jankowski.
68' Michał Cyganek zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Łukasza Tumicza, który z około 8 metrów strzelił wysoko nad bramką, ale i tak był na spalonym.
66' zmiana Pierwsza zmiana w naszej drużynie - Michał Cyganek wszedł za Łukasza Grubego.
65' Przez chwilę nie widzimy pola karnego Zagłębia, bo fanatycy sosnowieckiego zespołu odpalili świecidełka i leci z nich dym.
62' zmiana Dwie zmiany w Energetyku ROW-ie - Marek Gładkowski za Szymona Jarego oraz Mateusz Szatkowski za Rafała Kurzawę.
61' gol - piłka nożna 1:1 Gospodarze rozklepali Zagłębie i strzelili wyrównującą bramkę. Jarosław Wieczorek zagrał w pole karne do Rolanda Buchały, który z pierwszej piłki odegrał Kamilowi Kosteckiemu, a ten z około 10 metrów nie dał szans Dawidowi Kudle.
60' Kamil Kostecki strzelił prawą nogą po ziemi zza linii pola karnego. Dawid Kudła nie ryzykował łapania piłki, tylko wybił ją w bok, a sytuację wyjaśnił Sławomir Jarczyk.
59' Hubert Tylec nie dał rady dwójce rywali i stracił piłkę w okolicy narożnika boiska.
56' Mariusz Muszalik dośrodkował spod prawej linii bocznej, a Roland Buchała uderzył głową z 10 metrów. Dawid Kudła sparował piłkę w bok.
55' Tomasz Szatan spróbował szczęścia strzałem z ponad 30 metrów. Bardzo niecelnie.
54' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać' - pierwszy raz dzisiaj słychać doping fanów Zagłębia.
54' Petarda Kamila Kosteckiego z około 25 metrów. Dawid Kudła wyciąga się jak struna, a piłka mija górny róg bramki.
53' żóta kartka Szymon Jary ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Szatanie.
52' Sławomir Jarczyk odważnie gra wślizgami we własnym polu karnym. Tym razem zatrzymał Jarosława Wieczorka.
51' Tomasz Szatan zagrał na prawą stronę do Dawida Ryndaka, który zwiódł rywala i zagrał w pole karne do Łukasza Tumicza, a ten w sytuacji sam na sam za mocno wypuścił sobie piłkę i okazję na drugą bramkę diabli wzięli.
50' żóta kartka Łukasz Grube obejrzał żółty kartonik za faul na Kamilu Kosteckim.
48' Kamil Kostecki przedarł się w pole karne Zagłębia, a Sławomir Jarczyk wślizgiem powstrzymał akcję rybniczanina.
48' Jovan Ninković dośrodkował z lewego skrzydła, a Łukasz Tumicz niecelnie strzelił głową.
46' Piłką rządził przypadek, a raczej kałuża. Futbolówka zaskoczyła Sławomira Jarczyka. Małe zamieszanie w okolicach pola karnego Zagłębia, ale kończy się dobrze.
46' gwizdek 18:01 Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia Sebastian Jarzębak zakończył pierwszą połowę spotkania.
45+2' Jarosław Wieczorek strzelił lewą nogą z około 25 metrów - piłka przeszła obok bramki.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze 2 minuty, a Roland Buchała już wrócił na boisko.
45' Rafał Kurzawa strzelił lewą nogą z rzutu wolnego prosto w mur.
44' kontuzja Chwila przerwy w grze. Na boisku leży Roland Buchała, któremu udzielana jest pomoc przez masażystę.
42' Jarosław Wieczorek wrzucił piłkę w pole bramkowe z prawej strony boiska, ale tam nikt nie sfinalizował akcji i piłka wyszła poza końcową linię boiska.
40' Po zagraniu Daniela Kutarby z lewej strony boiska w polu karnym starli się Wołodymyr Ostrouszko i Rafał Kurzawa. Gracz gospodarzy upadł, ale sędzia od razu nakazał grać dalej.
38' Piąty róg dla ROW-u. Po wrzutce Rafała Kurzawy piłkę piąstkuje Dawid Kudłą.
37' Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Tomasz Szatan. Zmierzającą do bramki piłkę sparował Daniel Kajzer.
36' Kolejny faul Mariusza Muszalika na Tomaszu Szatanie. Tym razem około 27 metrów od bramki
35' Mariusz Muszalik sfaulował na środku boiska Tomasza Szatana, ale tym razem obyło się bez kartki. Sebastian Jarzębak tylko upomniał słownie gracza gospodarzy.
33' Jarosław Wieczorek spostrzegł, że Dawid Kudła wyszedł na przedpole i próbował zaskoczyć go wrzuceniem piłki za kołnierz. Niewiele brakowało.
33' Po czerwonej kartce dla Sławomira Szarego trener Ryszard Wieczorek przestawił do środka obrony Szymona Jarego.
31' Z prawej strony pola karnego po ziemi uderzył Łukasz Tumicz. Daniel Kajzer odbił piłkę przed siebie, a próbujący dobijać Hubert Tylec był na spalonym.
30' "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców" - skandują fanatycy z Gliwickiej.
30' Z rzutu wolnego prawą nogą dośrodkował Tomasz Szatan, a Daniel Kajzer już nie bawił się w łapanie piłki, tylko ją wypiąstkował.
28' czerwona kartka Łukasz Tumicz wbiegał z piłką w pole karne i został złapany za koszulkę przez Sławomira Szarego. Sędzia sięgnął do kieszonki po czerwony kartonik dla obrońcy gospodarzy.
28' Po dośrodkowaniu Marka Krotofila z prawej strony boiska piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Marcin Sierczyński.
27' Rzut wolny dla rybniczan z 30 metrów. Marcin Grolik strzelił po ziemi i trafił w mur.
26' Marcin Grolik miękko wrzucił piłkę w pole karne, a Dawid Kudła krzyknął "Moja!" i ją złapał
26' żóta kartka Tomasz Szatan ukarany żółtą kartką za zwrócenie uwagi sędziemu, że nie zauważył faulu.
25' Po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy piłka w rękach Dawida Kudły
25' Sławomir Jarczyk zablokował dośrodkowanie Marka Krotofila i rybniczanie mają czwarty rzut rożny.
23' Łukasz Tumicz wypuścił prawym skrzydłem Dawida Ryndaka, ale szybszy był w tej akcji Marcin Grolik.
21' Rafał Kurzawa dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Kamil Kostecki strzelił głową z około 10 metrów i piłka minęła bramkę w niezbyt dużej odległości.
19' Fanatycy z Rybnika skandują "Piłka nożna dla kibiców", co spowodowane jest problemami ze wpuszczeniem na stadion wszystkich kibiców Zagłębia. Część osób jeszcze czeka za stadionem.
18' Kibice gospodarzy wywiesili transparent z napisem "Rybniccy Patrioci" i zaśpiewali hymn Polski.
18' Po wrzutce z rzutu rożnego piłka ląduje w rękach Dawida Kudły
17' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska do piłki nie zdążył Roland Buchała, a Wołodymyr Ostrouszko wybił ją na rzut rożny
16' Marek Krotofil ograł Jovana Ninkovicia i dośrodkował z prawej strony boiska. Zagranie było jednak bardzo niedokładne i piłka wyszła poza boczną linię.
15' Kamil Kostecki doskoczył do piłki zgranej głową przez Rolanda Buchałę i uderzył z woleja lewą nogą z około 20 metrów. Piłka przeleciała wysoko i daleko od bramki.
14' Sławomir Jarczyk poślizgnął się 35 metrów od swojej bramki, co wykorzystał Kamil Kostecki, który ruszył do piłki, wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał. Dawid Kudła nie dał się zaskoczyć.
13' Dwójkowa akcja Huberta Tylca z Jovanem Ninkoviciem zakończona podniesienie chorągiewki przez asystenta sędziego.
12' Hubert Tylec przedzierał się lewą stroną boiska i akcję przerwał Marcin Grolik
10' Obaj trenerzy przy bocznej linii boiska. Ryszard Wieczorek osłonił się parasolem, a Mirosławowi Kmieciowi deszcz jest niestraszny i paraduje z gołą głową.
9' Kamil Kostecki przedarł się w pole karne Zagłębia, a Sławomir Jarczyk przy pomocy Łukasza Matusiaka powstrzymali akcję.
8' Rafał Kurzawa dośrodkował lewą nogą z prawego skrzydła, ale trochę za mocno i zamykający akcję w polu karnym koledzy nie dali rady dojść do piłki.
8' Gospodarze w natarciu. Wywalczyli drugi korner.
7' Rzut wolny dla rybniczan z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Jarosława Wieczorka piłkę na aut wybił Dawid Kudła
6' Kamil Kostecki podał do Marka Krotofila, a ten skiksował w polu karnym.
6' Po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy z narożnika boiska piłkę wybił głową Łukasz Matusiak
5' Sławomir Jarczyk zatrzymał Rolanda Buchałę i gospodarze mają pierwszy róg.
2' gol - piłka nożna 0:1 GOOOL!!!!! Prawą nogą z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube. Odchodzącą piłkę uderzył głową z około 8 metrów Tomasz Szatan. Zmierzała ona prosto w bramkarza, który jednak nie opanował śliskiej futbolówki. Wypadła mu ona z rąk i odbiła się już w bramce. Tym razem Sebastian Jarzębak nie miał żadnych problemów z zauważeniem, że piłka przekroczyła linię bramkową.
2' Łukasz Matusiak przymierzył z około 30 metrów. Piłka odbiła się od nóg rywala. Nie zdążył do niej bramkarz i mamy róg.
1' gwizdek 16:59 Poszło! Zaczęli gospodarze
0' 16:57 Sędziowska trójka już wyprowadziła obie drużyny na boisko. Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach i getrach oraz czerwonych spodenkach. Gospodarze w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach.
0' 16:55 Gdyby na dzisiaj w Rybniku zaplanowano mecz żużlowy, to bez dwóch zdań, zostałby on odwołany. W przypadku meczów piłkarskich nie ma tak dobrze - mimo tego, że deszcz leje, grać trzeba.
0' 16:50 Zawodnicy Zagłębia, cali mokrzy, już zeszli po rozgrzewce do szatni. Teraz mogą się nieco przetrzeć ręcznikami i już za chwilę ruszą do gry. Wtedy będą jeszcze bardziej mokrzy. No, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie.
0' 16:45 W trzech ostatnich meczach Zagłębia z Energetykiem ROW-em padło aż 14 bramek. Zagłębie w każdym z tych meczów strzelało co najmniej 2 bramki. Jak będzie dziś? Przekonamy się już za kwadrans?
0' 16:35 Zawodnicy obu drużyn już od kilkunastu minut się rozgrzewają, a my przyglądamy się jak zachowuje się piłka na murawie i trzeba przyznać, że są miejsca, w których futbolówka spowalnia i zatrzymuje się. Piłkarze powinni więc mieć to dziś na uwadze.
0' 16:30 Kibice Zagłębia już zaczęli wchodzić na swój sektor, ale jak doniósł nam nasz tajny informator, tempo wchodzenia na stadion jest dosyć ślimacze, a do tego z nieba leci coraz więcej wody.
0' 16:20 Znamy już składy obu zespołów i wy też już je znacie. Do pierwszej jedenastki kosztem Adriana Pajączkowskiego powrócił Jovan Ninković. Do pełni dyspozycji doszedł Tomasz Szatan i on zajął w wyjściowym składzie miejsce Rafała Jankowskiego. Kontuzja nadal uniemożliwia występ Dawidowi Weisowi i drugi raz w karierze od pierwszej minuty w Zagłębiu zagra Hubert Tylec.
0' 16:10 Głównym sędzią dzisiejszego meczu jest Sebastian Jarzębak z Bytomia. Ostatnio było o nim bardzo głośno z powodu incydentu podczas meczu Wisły z Legią, gdy pełnił funkcję dodatkowego asystenta sędziego i nie zauważył, jak Artur Jędrzejczyk wyjechał z piłką poza końcową linię, a z jego podania bramkę strzelił Wladimer Dwaliszwili. Sędziowie dla niepoznaki przyjechali samochodem na rejestracji warszawskiej, a dla jeszcze większej niepoznaki na samochodzie jest napis GTS.
0' 16:05 Kibice Zagłębia już pod stadionem, jeszcze nie wchodzą na sektor gości
0' 16:00 Rybnik przywitał nas intensywnym deszczem, a my witamy wszystkich kibiców ze stadionu przy ulicy Gliwickiej i zapraszamy na relację z meczu 27. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy aktualnym wiceliderem Energetykiem ROW-em a naszym Zagłębiem
ZSTV: Kibicowski skrót z RybnikaZSTV: Kibicowski skrót z Rybnika Zapraszamy do obejrzenia kibicowskiego skrótu z meczu ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec. Nasza kamera skierowana była głównie na fanatyków z Zagłębia Dąbrowskiego. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z RybnikaGaleria zdjęć z Rybnika Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Energetyka ROW-u Rybnik z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 46 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Marcin Sierczyński: Nie zwątpiłem w zwycięstwoMarcin Sierczyński: Nie zwątpiłem w zwycięstwo - Były sytuacje na drugą bramkę, po której mecz by się praktycznie skończył. Nie strzeliliśmy i zrobiło się nerwowo - mówił po meczu z ROW-em obrońca Zagłębia, Marcin Sierczyński. » Czytaj więcej
Michał Cyganek: Trener kazał strzelać, to strzeliłemMichał Cyganek: Trener kazał strzelać, to strzeliłem - Dostałem piłkę od Jovana, od razu się odwróciłem i nie kombinowałem, tylko strzeliłem - opisywał Michał Cyganek swoje piękne trafienie, które Zagłębiu dało trzy punkty. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Pomógł bramkarz, pomogła naturaTomasz Szatan: Pomógł bramkarz, pomogła natura - Czerwona kartka ma dwa oblicza. Z jednej strony może drużynę załamać, a z drugiej podwójnie zmotywować - tak Tomasz Szatan ocenił mecz, w którym Zagłębie z trudem wyszarpało zwycięstwo rywalowi, grającemu w osłabieniu przez 2/3 spotkania. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z RybnikaZSTV: Bramki z Rybnika Prezentujemy materiał wideo z meczu ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 1:2. Do obejrzenia wszystkie 3 bramki oraz sytuacja, po której czerwoną kartkę ujrzał obrońca gospodarzy, Sławomir Szary. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Dotrzymałem słowaMirosław Kmieć: Dotrzymałem słowa Na konferencji po meczu z ROW-em trener Kmieć oceniał całokształt swojej pracy z zespołem. Trener Ryszard Wieczorek chwalił swoich piłkarzy za bardzo dobrą grę, mimo szybko straconej bramki i gry w osłabieniu. » Czytaj więcej
Rybnik zdobyty!Rybnik zdobyty! Zagłębie wygrało w Rybniku 2:1. Sosnowiczanie prowadzili od 2. minuty po golu Tomasza Szatana. W 61. minucie wyrównał Kamil Kostecki, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 79. minucie Michał Cyganek. » Czytaj więcej