16. Piotr Józefiak
18. Michał Nowak
16. Jan Zając

Trener: Sławomir Majak
0:1 - Artur Melon 42' (s.) 1:1 - Paweł Tabaczyński 47' 1:2 - Dawid Ryndak 50' 1:3 - Rafał Jankowski 83'
46' Dawid Weis

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Maciej Lewicki - Marcin Skwiot, Daniel Kos (Gdańsk)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Zagłębie zasłużenie wygrywa w Kaliszu.
90+3' Rzut wolny dla Calisii - Dawid Kudła piąstkuje piłkę po zagraniu Patryka Klofika.
90+2' zmiana Młodzieżowa zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Dawida Weisa.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa cztery minuty dłużej.
90' Łukasz Grube strzelił z rzutu wolnego z około 30 metrów wysoko nad poprzeczką.
89' zmiana Trzecia zmiana w naszej ekipie - Hubert Tylec za Tomasza Szatana.
88' Z lewego skrzydła dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Rafał Jankowski strzelił głową obok bramki.
85' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Adrian Pajączkowski zmienia Dawida Ryndaka.
83' gol - piłka nożna 1:3 Rafał Jankowski się przełamał!!! "Jankes" wyłuskał piłkę spod nóg Sebastiana Fechnera w okolicy środkowej linii boiska i ruszył na bramkę. W sytuacji sam na sam strzelił z około 16 metrów prosto w bramkarza, ale zdołał dopaść do odbitej przez niego piłki, skręcił w prawo i kopnął do bramki. jeden z obrońców Calisii próbował jeszcze interweniować na linii bramkowej, ale bez skutku.
81' Rzut wolny dla Zagłębia. Po wrzutce Łukasza Grubego Tomasz Szatan przewraca się w polu karnym po starciu z Sebastianem Fechnerem. Gramy dalej, co nie podoba się Mirosławowi Kmieciowi.
80' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Sławomira Majaka - Tomasz Mokwa za Jacka Paczkowskiego.
79' Rzut z autu na wysokości pola karnego. Piłkę daleko rzuca Wołodymyr Ostrouszko. Po interwencji jednego z defensorów Calisii piłka trafia na 30. metr do Łukasza Grubego, który z pierwszej piłki strzela nad poprzeczką.
76' Na boisko sporo chaosu. Ławka Zagłębia ma pretensje, że sędziowie nie panują nad wydarzeniami na boisku.
74' Z rzutu wolnego strzelał Patryk Klofik i trafił w głowę wyskakującego z muru Dawida Weisa.
73' Faul Wołodymyra Ostrouszki na Łukaszu Wiącku i Calisia ma rzut wolny z 22 metrów.
72' Michał Wrzesiński ograł dwóch zawodników Zagłębia i strzelił z około 30 metrów. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, a świetną interwencją popisał się Dawid Kudła i wybił piłkę na róg.
71' Jacek Paczkowski zagrał po ziemi w "szesnastkę" Zagłębia. Akcję wyjaśnił Łukasz Matusiak.
67' zmiana Druga zmiana w Calisii - Paweł Kowal za Błażeja Ciesielskiego.
66' Rzut wolny dla Zagłębia. Z 30 metrów strzelał Tomasz Szatan. Strzał był celny, ale obroniony przez Artura Melona.
66' Rafał Jankowski w poprzednim sezonie strzelił w Kaliszu dwie bramki. Czy w tym gościnnym dla siebie mieście zdoła się przełamać? Ma na to 25 minut.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
63' Z prawej strony boiska piłkę miękko w pole karne wrzucił Łukasz Matusiak - bez większych kłopotów złapał ją Artur Melon.
60' Rzut wolny dla Calisii mniej więcej z tego samego miejsca, z którego padła bramka. Tym razem wrzucał Patryk Klofik, a piłkę z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
60' "Choć za kratami, Zagłębie jesteśmy z wami" - skandują fani Zagłębia zza stadionu.
59' Znowu ładna akcja sosnowiczan, ale na spalonym był Łukasz Tumicz.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Calisii - Patryk Klofik za Tomasza Szczepana.
55' Bramka Pawła Tabaczyńskiego rozsierdziła Zagłębie. Sunie atak za atakiem. Tym razem po akcji zainicjowanej przez Dawida Ryndaka i podaniu Łukasza Matusiaka niecelnie strzelał Łukasz Tumicz
54' Zagłębie w natarciu! Po podaniu Łukasza Tumicza nad bramką strzelał Łukasz Grube.
54' Dawid Weis wymanewrował Łukasza Wiącka, ale zabrakło precyzji w finalizacji akcji.
54' Kibice Zagłębia dopingują zza bram stadionu.
53' Łukasz Tumicz zagrał z pierwszej piłki w pole karne do Tomasza Szatana, który tym razem kopnął wysoko nad bramką.
52' Róg dla Zagłębia - po wrzutce Łukasza Grubego dobrze interweniuje obrona Calisii.
50' gol - piłka nożna 1:2 Szybka odpowiedź Zagłębia. Dawid Ryndak zagrywa do Tomasza Szatana, który uderza lewą nogą z około 15 metrów. Artur Melon odbija to uderzenie, ale Ryndak doskoczył do piłki i skierował ją z kilku metrów do bramki.
47' gol - piłka nożna 1:1 Po faulu goście mieli rzut wolny z około 20 metrów. Lewą nogą na bramkę strzelił Jacek Paczkowski. Zmierzającą do bramki piłkę wybił w bok Dawid Kudła. Michał Wrzesiński dopadł do piłki i zagrał wzdłuż linii bramkowej, a Paweł Tabaczyński z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
46' żóta kartka Dawid Weis ukarany żółtą kartką za faul na Błażeju Ciesielskim
46' gwizdek 20:12 Zaczęła się druga odsłona meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach kończy się pierwsza połowa meczu.
45' doliczony czas Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.
44' Autokary z kibicami Zagłębia wycofują się spod bram stadionu, a kibice zostają za bramami i stamtąd prowadzą doping.
44' Łukasz Tumicz strzelił z półwoleja z około 20 metrów - prosto w środek bramki, broni Artur Melon
42' gol samobójczy 0:1 GOOOOL!!!!!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube. Do piłki wyskoczył Artur Melon i wrzucił ją sobie ręką do własnej bramki.
41' Dośrodkował Łukasz Grube i na kolejny róg dla sosnowiczan!
41' Nieporozumienie w szeregach Calisii i mamy piąty rzut rożny.
39' Faul w ataku - Mateusz Gawlik walcząc o piłkę wskoczył na plecy Marcinowi Sierczyńskiemu.
36' Dośrodkowanie Łukasza Grubego i interwencja Artura Melona, który wybija piłkę znad głowy Tomasza Szatana.
35' Kiks Jacka Paczkowskiego w polu karnym i jest czwarty róg dla Zagłębia.
34' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - słychać zza bram stadionu. Stamtąd też dobrze widać boisko.
33' Autokary z kibicami Zagłębia utknęły pod bramą wjazdową
32' Błażej Ciesielski dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym na Michała Wrzesińskiego naciskał Marcin Sierczyński i nie pozwolił mu na strzał. Piłka w rękach Dawida Kudły.
31' Prawą nogą z lewej strony strzelał Dawid Weis - piłka poszybowała nad poprzeczką.
31' Dawid Kudła wybiegł na 30. metr, aby uprzedzić Pawła Tabaczyńskiego i wykopać futbolówkę na aut.
29' Kawalkada wozów policyjnych doprowadziła pod stadion autokary z kibicami Zagłębia.
27' Paweł Tabaczyński wstrzelił piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Dobrze interweniował Jovan Ninković, który przerwał akcję.
25' Składna akcja sosnowiczan zainicjowana przechwytem Marcina Sierczyńskiego i zakończona niedobrym strzałem Łukasza Tumicza z około 20 metrów.
23' Kolejny raz do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Łukasz Grube. Tym razem po jego dośrodkowaniu nie udało się oddać żadnego strzału.
23' Jacek Paczkowski wybił piłkę spod nóg Łukasza Tumicza na trzeci róg dla Zagłębia.
22' Michał Wrzesiński spróbował strzału zza pola karnego, ale zakręcił piłkę w niewłaściwą stronę - odkręcała się od bramki, zamiast do niej.
20' Wieści z kibicowskiego szlaku od naszego informatora - policja zafundowała fanatykom Zagłębia wycieczkę krajoznawczą wokół Kalisza.
19' Dosyć ostra wrzutka Łukasza Grubego. Piłkę już niemal z końcowej linii uderza głową Tomasz Szatan. Zagrywa wzdłuż końcowej linii i futbolówka trafia w ręce Artura Melona.
19' Łukasz Tumicz wywalczył drugi korner dla Zagłębia.
17' Dawid Ryndak przewraca się tuż przed polem karnym w starciu z Jackiem Paczkowskim - zagranie byłego obrońcy Zagłębia było jednak czyste.
16' Tuż przed sektorem prasowym trwa ożywiona dyskusja kilku miejscowych, nieco już starszych, kibiców na temat Zagłębia i wpływu Edwarda Gierka na nasz klub w dawnych czasach. Trzeba przyznać, że ci kibice są kumaci, bo wiedzą, że Sosnowiec to nie Śląsk.
14' Pierwszy róg dla Calisii - po dośrodkowaniu Michała Wrzesińskiego piłkę wybija głową Łukasz Matusiak.
13' Świetna okazja dla Zagłębia. Błąd kaliskiej defensywy, w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Tumicz, ale posłał piłkę prosto w ręce Artura Melona.
12' Prawą nogą z 25 metrów strzelił Łukasz Matusiak - nad bramką.
12' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube, a piłkę do spółki z pola bramkowego wybili Jacek Paczkowski i Artur Melon.
11' Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny.
10' Z dystansu strzelał Dawid Grittner. Dawid Kudła sparował piłkę w bok, doskoczył do niej Paweł Tabaczyński, ale znajdował się na spalonym i gol, który wpadł do naszej bramki nie został uznany.
7' Nasz golkiper od razu dalekim wykopem uruchomił Łukasza Tumicza, który jednak dwukrotnie niedokładnie dogrywał w pole karne z prawej flanki.
7' Prawą nogą z dystansu strzelił Mateusz Gawlik. Dawid Kudła pewnie obronił pierwszy celny strzał gospodarzy.
6' Tomasz Szatan znalazł się z piłką w polu karnym Calisii, ale dobrze zachował się stoper gospodarzy Marcin Dymkowski.
6' Prawą nogą w pole karne dośrodkował Łukasz Grube, a piłkę wybił głowa Łukasz Wiącek
5' Jacek Paczkowski sfaulował Marcina Sierczyńskiego przy bocznej linii i będziemy mieli rzut wolny.
4' Pierwsza groźniejsza akcja Calisii kończy się wybiciem piłki na aut przez Jovana Ninkovicia.
2' Za nami dwie minuty i dwa faule sosnowiczan na połowie Calisii.
1' gwizdek 19:10 Już gramy, zaczęła Calisia.
0' 19:07 Piłkarze wychodzą z tunelu. Zagłębie gra dzisiaj w białych koszulkach i czerwonych spodenkach, Calisia cała na niebiesko, a sędziowie w żółtych trykotach.
0' 19:03 Karetka na sygnale już opuściła stadion. Jak poinformował spiker, ze względu na zaistniałą sytuację spotkanie odbędzie się bez zwyczajowej oprawy muzycznej.
0' 18:58 Najważniejsze informacja jest taka, że kibic reanimowany przez około pół godziny, najpierw przez strażaków, a potem przez załogę karetki, odzyskał przytomność i za chwilę odjedzie ambulansem do szpitala.
0' 18:57 Piłkarze obu drużyn zeszli w tej chwili z rozgrzewki. Nie wiemy za ile minut powrócą na boisko.
0' 18:48 W tej chwili spiker oficjalnie poinformował, że rozpoczęcie meczu może zostać opóźnione z powodu akcji reanimacyjnej trwającej na trybunach. Poinformujemy Was, jak tylko dowiemy się czegoś więcej
0' 18:45 Stadionowe nagłośnienie jest wyłączone, piłkarze rozgrzewają się w ciszy. Na trybunie trwa reanimacja kibica, który stracił przytomność. Nie wiadomo, co dalej.
0' 18:35 Na razie na trybunach mamy bardzo niewesołą sytuację - jeden z kibiców stracił przytomność, na stadion na sygnale przyjechała "erka" i trwają niezbędne zabiegi. Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.
0' 18:30 Znamy już składy obu drużyn. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty zagra dwóch byłych piłkarzy naszego klubu - bramkarz Artur Melon, który był w kadrze Zagłębia wiosną 2011, ale nie zagrał ani jednego spotkania, a także lewy obrońca Jacek Paczkowski, który w Sosnowcu pograł kilka ładnych lat i zaliczył nawet występy w Ekstraklasie.
0' 18:20 Nie mamy jeszcze składów, ale po spojrzeniu na rozgrzewających się sosnowiczan wygląda na to, że Mirosław Kmieć desygnował do boju taką jedenastkę: Dawid Kudła - Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Wołodymyr Ostrouszko, Jovan Ninković - Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Łukasz Grube, Tomasz Szatan, Dawid Weis - Łukasz Tumicz.
0' 18:15 Cieszy nas, że kolejny stadion w II lidze zachodniej dorobił się oświetlenia i co więcej - korzysta z niego. Po Sosnowcu, Polkowicach, Głogowie i Rybniku Kalisz jest piątym miastem w naszej lidze z jupiterami. Jak w ich blasku poradzą sobie sosnowiczanie, którzy właśnie pojawili się na rozgrzewce?
0' 18:10 Po raz ostatni byliśmy na meczu Zagłębia 17 marca w dalekim Wejherowie. 23 marca nie zagraliśmy na Rozwoju Katowice z powodu warunków atmosferycznych. 30 marca mieliśmy w terminarzu wolne ze względu na wycofanie się z rozgrywek Lecha Rypin. 6 kwietnia śnieg nie pozwolił na rozegranie na Stadionie Ludowym meczu z MKS-em Oławą. Wreszcie dzisiaj już nic nie stanęło na przeszkodzie, aby podopieczni Mirosława Kmiecia wrócili do walki o ligowe punkty.
0' 18:00 Ekipa serwisu 100% Zagłębie Sosnowiec już zameldowała się na Stadionie Miejskim w Kaliszu i zaprasza na relację na żywo ze spotkania pomiędzy Calisią a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Bramki z KaliszaZSTV: Bramki z Kalisza Prezentujemy bramki, które padły podczas meczu 23. kolejki, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na wyjeździe Calisię Kalisz 3:1. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu Calisia - ZagłębieKonferencja po meczu Calisia - Zagłębie Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Sławomira Majaka oraz Mirosława Kmiecia podczas pomeczowej konferencji prasowej. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z CalisiąZdjęcia z meczu z Calisią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego pojedynku Zagłębia przeciwko Calisii Kalisz, wygranego przez naszą drużynę 3:1. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu w KaliszuWypowiedzi zawodników po meczu w Kaliszu O pomeczowy komentarz po zwycięstwie w Kaliszu poprosiliśmy strzelców bramek dla Zagłębia: Dawida Ryndaka i Rafała Jankowskiego. » Czytaj więcej
Zwycięstwo Zagłębia, przełamanie Zwycięstwo Zagłębia, przełamanie "Jankesa" Zagłębie Sosnowiec wygrało w Kaliszu z Calisią 3:1 i odniosło drugie kolejne zwycięstwo na wyjeździe oraz po raz drugi z rzędu strzeliło trzy bramki. » Czytaj więcej