20. Wojciech Białek
23. Hubert Tylec

Trener: Jerzy Wyrobek
0:1 - Jacek Paczkowski 13'
38' Patryk Klofik 59' Tomasz Szczepan 84' Sebastian Fechner 87' Artur Melon

Trener: Sławomir Majak
Sędziowie: Tomasz Krawczyk - Piotr Szubielski, Andrzej Siejka (Piotrków Trybunalski)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 55 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Przegrywamy trzeci raz z rzędu u siebie. Spiker celowo puścił bardzo głośno muzykę, żeby zagłuszyć okrzyki i gwizdy, jakimi kibice żegnają piłkarzy.
90+4' Goście przekombinowali przy wybiciu rogu i szybko stracili piłkę.
90+4' Bartosz Szepeta sprytnie nabił nogę Sebastiana Kopcia i Calisia ma jeszcze rzut rożny.
90+2' Rzut wolny dla Calisii. Z lewej strony boiska po ziemi zagrał Jacek Paczkowski, a Tomasz Mokwa oddał niecelny strzał lewą nogą.
90+2' Akcja Calisii. Podawał Bartosz Szepeta, a Tomasz Mokwa strzelał z około 20 metrów. Uderzenie zablokował Łukasz Matusiak
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 4 minuty.
89' Wołodymyr Ostrouszko wrzucił z autu z lewej strony boiska. Adrian Marek przedłużył zagranie głową, a Marcin Lachowski strzelił z trzech metrów i trafił prosto w Artura Melona!
89' zmiana Dopiero druga zmiana w Calisii - Bartosz Szepeta za Tomasza Szczepana.
87' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole. Na boisko wchodzi kolejny debiutant Sebastian Kopeć, a za grę dziękujemy Dawidowi Weisowi.
87' żóta kartka Bramkarz Calisii obejrzał żółty kartonik za grę na czas.
85' Łukasz Matusiak stracił piłkę pred polem karnym Calisii. Goście ruszyli z kontrą, mieli przewagę liczebną, szybko przeprowadzili piłkę pod pole karne Zagłębia. W sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Kowal, ale Dawid Kudła wyczuł intencje strzelca.
85' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego głową z kilku metrów strzelał Łukasz Rojewski, a świetną interwencją popisał się Artur Melon, który wygarnął piłkę z okolicy słupka
84' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Fechnera za faul na Adrianie Marku.
82' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłkę głową wybił Paweł Kowal.
81' Faul Michała Stachurskiego na Dawidzie Weisie i kolejna szansa na wrzutkę w pole karne.
80' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkowanie Marcina Lachowskiego i kolejna udana interwencja defensywy Calisii w polu karnym
79' Sędzia liniowy się nie popisał, bo wskazał spalonego, którego wcale nie było. Nawet tak spokojny człowiek jak Jerzy Wyrobek się zdenerwował.
78' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie z Kalisza. Paweł Kowal wchodzi za Patryka Klofika.
75' Łukasz Matusiak podał do Dawida Weisa, ale ten nie ustał w polu karnym i się przewrócił
75' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Paweł Lesik, a pojawia się debiutujący w naszym zespole Jan Pawlak.
74' Kolejna próba zaskoczenia Artura Melona strzałem z dystansu, ale tym razem Łukaszowi Matusiakowi nie udało się skierować piłki w stronę bramki.
73' Z lewego skrzydła dośrodkował Paweł Lesik, a głową udanie w polu karnym interweniował Sebastian Fechner.
70' Marcin Lachowski dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Dymkowski.
69' Jacek Paczkowski ograł Wołodymyra Ostrouszkę i strzelił niecelnie lewą nogą zza pola karnego
68' Mateusz Gleń po zrobieniu kółeczka na prawej stronie boiska zagrał do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował w pole karne, ale Marcin Lachowski nie był w stanie opanować piłki.
64' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń za Michała Cyganka.
63' Marcin Lachowski zagrał górną piłkę do Dawida Weisa, który zszedł do środka boiska, znalazł się na 18. metrze, miał przed sobą tylko bramkę i bramkarza i strzelił nad poprzeczką!
61' Z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Paczkowski, a Marcin Dymkkowski oddał niedokładny strzał głową.
60' Zza pola karnego uderdzał Patryk Klofik, a piłka po drodze odbiła się od nogi jednego z naszych zawodników i wyszła na róg.
60' Aut dla Zagłębia z prawej strony boiska. Piłkę wrzucił Wołodymyr Ostrouszko, a Artur Melon krzyknął "moja!" i złapał piłkę.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szczepana za przeszkadzanie Łukaszowi Matusiakowi w wybiciu rzutu wolnego.
56' Adrian Marek zdecydował się na strzał rozpaczy z około 35 metrów.
54' Marcin Sierczyński przedarł się prawą stroną boiska, minął kryjącego go obrońcę i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie jednak znajdował się dobrze asekurujący akcję Tomasz Szczepan.
53' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika Artur Melon wypiąstkował piłkę. Z głębi pola próbował kolejnego dośrodkowania Dawid Weis, ale bez pozytywnego efektu.
53' Z autu wrzucał Wołodymyr Ostrouszko, a jeden z obrońców Calisii wyekspediował piłkę głowa na rzut rożny.
53' Szybkie rozegranie rogu. Marcin Sierczyński do Łukasza Matusiaka, który wrzucił w pole karne. Piłka trafiła na drugą stroneę do Dawida Weisa, który ponowił dośrodkowanie, ale nikt nie zamknął akcji.
52' Łukasz Wiącek zablokował Marcina Sierczyńskiego i mamy drugi w tej połowie rzut rożny.
49' Z lewej strony boiska dośrodkował strzelec bramki dla Calisii Jacek Paczkowski, a Adrian Marek wybił piłkę głową.
48' Łukasz Rojewski przedzierał się środkiem boiska, ale zamiast strzału lub dośrodkowania był wślizg Tomasza Szczepana i strata piłki.
47' Dawid Weis przejął piłkę w rogu boiska, zmierzał w stronę pola karnego, ale wdał się w niepotrzebny drybling, zamiast dośrodkować i stracił piłkę.
47' Fatalnie wykonany rzut rożny przez Zagłębie. Paweł Lesik krótko zagrał do Łukasza Rojewskiego, a ten zbyt mocno odegrał do Lesika i aut dla gości
46' Świetny strzał Michała Cyganka z około 18 metrów. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na rzut rożny Artur Melon.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza część spotkania z Calisią Kalisz.
45+1' Michał Cyganek stracił piłkę na środku boiska. Damian Drężewski ruszył z kontrą, miał po lewej stronie Jacka Paczkowskiego, ale zdecydował się na samodzielne wykończenie akcji strzałem z 20 metrów. Nie trafił w światło bramki.
45' doliczony czas Jedna doliczona minuta
43' Kolejny celny strzał sosnowiczan zza pola karnego. Tym razem uderzał Michał Cyganek, a górą znowu był Artur Melon.
42' Po zagraniu Marcina Sierczyńskiego Łukasz Matusiak na 20. metrze doszedł do piłki wślizgiem i strzelił prawą nogą. Artur Melon obronił to uderzenie.
42' Rzut wolny dla Calisii z lewej strony boiska. Po dośrodowaniu Patryka Klofika głową nad bramką strzelił Łukasz Wiącek.
41' Z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Paczkowski, a piłkę wybił głową stojący przy bliższym słupku Łukasz Matusiak.
40' Damian Drężewski wywalczył rzut rożny dla Calisii po nabiciu Adriana Marka.
39' Michał Cyganek świetnym płaskim podaniem uruchomił Marcina Lachowskiego, który wbiegł w pole karne i strzelił po ziemi prawą nogą. Mierzył w długi ró, ale niestety kopnął niecelnie.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Klofika za utrudnianie wznowienia gry przez Zagłębie.
36' Kontra Zagłębia zainicjowana efektownym podaniem Michała Cyganka do Łukasza Matusiaka, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów zagrał na lewą stronę do Dawida Weisa, a ten minął obrońcę i dośrodkował. Niestety, zagrał zbyt głęboko i do piłki był w stanie dojść już tylko Artur Melon
35' Marcin Lachowski zagrał z prawej strony boiska w pole karne, a blokowany przez dwóch obrońców rywali Łukasz Rojewski nie był w stanie oddać strzału.
34' Łukasz Matusiak oddał strzał lewą nogą z około 25 metrów. Artur Melon był tam, gdzie być powinien i zrobił to, co powinien, czyli obronił.
32' Wołodymyr Ostrouszko dośrodkował z prawego skrzydła. Dawid Weis z pierwszej piłki chciał dograć w pole karne, ale trafił w Michała Stachurskiego.
30' Wołodymyr Ostrouszko włączył się do akcji ofensywnej i oddał strzał z około 20 metrów. Zapisujemy go w rubryce strzały celne niegroźne.
29' Tomasz Mokwa łatwo ograł na prawym skrzydle Pawła Lesika, wbiegł z piłką w pole karne i przewrócił się w starciu bark w bark z Łukaszem Matusiakiem. Sędzia nakazał grać dalej, a Adrian Marek przejął piłkę
25' Strata Łukasza Matusiaka na naszej połowie. Piłkę przejmuje Jacek Paczkowski, zagrywa z lewego skrzydła w pole karne, ale tam był dobrze ustawiony Sławomir Jarczyk.
22' Z narożnika boiska dośrodkował Jacek Paczkowski, a Łukasz Wiącek na nasze szczęście minął się w polu bramkowym z piłką.
22' Rzut wolny dla Calisii z około 30 metrów. Lewą nogą uderzał Jacek Paczkowski. Lecąca po murawie piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny.
20' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka piłkę głową wybił Tomasz Szczepan.
19' Łukasz Rojewski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia. To już trzeci korner dla naszego zespołu.
18' Michał Grunt zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Łukasza Rojewskiego, ale dobrze wślizgiem na 20. metrze interweniował Marcin Dymkowski, który wybił piłkę na aut.
16' Płaski strzał Łukasza Rojewskiego z około 20 metrów. Artur Melon bez większego trudu broni to niezbyt mocne uderzenie.
14' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Pawła Lesika piłkę łapie Artur Melon
13' zmiana Łukasz Rojewski wchodzi na boisko w miejsce Michaa Grunta
13' gol - piłka nożna 0:1 Grające w osłabieniu Zagłębie traci bramkę. Damian Drężewski zagrał w pole karne do Patryka Klofika, który minął obrońcę i w sytuacji sam na strzelił na bramkę. Dawid Kudła zdołał odbić to uderzenie, ale już nie miał szans przy dobitce byłego zawodnika Zagłębia Jacka Paczkowskiego.
12' Michał Grunt wsparty na ramionach doktora Grzegorza Wiśnickiego i masażysty Grzegorza Buczka schodzi na ławkę rezerwowych
10' kontuzja W starciu przy linii bocznej padł Michał Grunt i zaczął bardzo krzyczeć. Wygląda na to, że stało mu się coś z kolanem i chyba konieczna będzie zmiana
9' Marcin Lachowski głęboko dośrodkował piłkę w pole bramkowe. Skakali do niej Adrian Marek, Sławomir Jarczyk i Michał Grunt, ale górą był Artur Melon.
9' Marcin Dymkowski skoczył na plecy Michałowi Gruntowi i znowu będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.
7' Sebastian Fechner próbował długim podaniem uruchomić grającego dziś na lewej pomocy Jacka Paczkowskiego, ale były zawodnik Zagłębia nie zdołał opanować piłki przy bocznej linii boiska. Na razie poza strzałem Dawida Weisa nic ciekawego się nie działo.
3' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Cyganek. Piłka w rękach Artura Melona
3' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński. Akcję zamknął i głową z około 5 metrów strzelił Dawid Weis, a Artur Melon po pięknej interwencji wybił futbolówkę na róg.
2' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego Michał Grunt nie dał rady Marcinowi Dymkowskiemu
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie, które w pierwszej połowie atakuje na bramkę pod zegarem.
0' 15:58 Przed meczem prezes Zagłębia Leszek Baczyński w towarzystwie Marka Jędrasa, Stefana Kucii oraz kapitana drużyny Marcina Lachowskiego wręczył kwiaty i okolicznościowe prezenty byłemu piłkarzowi Zagłębia Andrzejowi Gaikowi z okazji jego siedemdziesiątych urodzin.
0' 15:57 Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Calisia założyła białe koszulki, niebieskie spodenki i białe getry
0' 15:55 Jeszcze 5 minut i zaczynamy!
0' 15:50 Trójka naszych kontuzjowanych piłkarzy -Tomasz Szatan, Adrian Pajączkowski i Rafał Jankowski - właśnie zasiadła na trybunie w towarzystwie swojego byłego kolegi z zespołu, a obecnie zawodnika Górnika Piaski Tomasza Łuczywka.
0' 15:45 Na Stadionie Ludowym znowu mamy skauta Wisły Kraków. Poprzednie mecze obserwował Maciej Żurawski, ale podczas ostatniego spotkania z Lechem Rypin nie wytrzymał i wyszedł przed końcem. Dzisiaj do Sosnowca przyjechał Marcin Kuźba. Nie wiemy, czy dlatego, że Żurawski miał już dość wizyt w Sosnowcu i wysłał młodszego kolegę, czy ciągnęli zapałki, czy jakoś inaczej padło na Kuźbę.
0' 15:40 Jak widać, w składzie Zagłębia brakuje czterech kontuzjowanych graczy. Już od kilku tygodni z urazami borykają się Adrian Pajączkowski, Tomasz Szatan i Dawid Ryndak. Dzisiaj dołączył do nich Rafał Jankowski. Kadrowe problemy oznaczają, że w pierwszej jedenastce jest dzisiaj aż czterech młodzieżowców - Dawid Kudła, Dawid Weis, Michał Cyganek i Michał Grunt. Co więcej - na ławce usiadło aż pięciu zawodników urodzonych w roku 1992 i później: Sebastian Kopeć, Łukasz Rojewski, Mateusz Gleń, Jan Pawlak i Hubert Tylec. Czarny album Metalliki, który od kilkunastu minut słyszymy z głośników został wydany jeszcze przed urodzeniem tych zawodników. Ale ten czas leci.
0' 15:30 Ze stadionowych głośników słychać piosenki z czarnego albumu Metalliki, a my już dostaliśmy kartkę ze składami i zaraz je wrzucimy do relacji.
0' 15:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na najlepszą relację na żywo z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Calisią Kalisz.
Artur Melon: Spotkaliśmy się dwa dni przed ligąArtur Melon: Spotkaliśmy się dwa dni przed ligą Bramkarz Calisii Artur Melon wiosną 2011 był zawodnikiem Zagłębia, ale dopiero dzisiaj miał okazję zagrać swój pierwszy mecz na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
Dawid Kudła: Zapewniam, że w następnym meczu zdobędziemy 3 punktyDawid Kudła: Zapewniam, że w następnym meczu zdobędziemy 3 punkty Po ostatnim meczu myślałem, że będzie lepiej i nie mam pojęcia, co się dzisiaj z nami stało – tak skomentował kolejną porażkę na Stadionie Ludowym bramkarz Zagłębia, Dawid Kudła. » Czytaj więcej
Jacek Paczkowski: Sosnowiczanie pokazali, że są bardzo mocnym zespołemJacek Paczkowski: Sosnowiczanie pokazali, że są bardzo mocnym zespołem Jacek Paczkowski w Zagłębiu spędził trzy lata. Teraz wrócił do Sosnowca jako piłkarz Calisii i strzelił bramkę dająca jego nowej drużynie zwycięstwo – Cieszę się, że mogłem tu zawitać chociaż na chwilę – mówił po meczu. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z CalisiąZdjęcia z meczu z Calisią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Calisią Kalisz. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Brakuje jakości w kluczowych momentachŁukasz Matusiak: Brakuje jakości w kluczowych momentach - Skoro nie wygrywamy u siebie, to musimy zbierać punty na wyjazdach, żeby nie było powtórki z rozrywki – mówił Łukasz Matusiak po trzeciej z rzędu porażce Zagłębia na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
ZSTV: skrót meczu z CalisiąZSTV: skrót meczu z Calisią Prezentujemy skrót dzisiejszego meczu, w którym Zagłębie Sosnowiec uległo na Stadionie Ludowym Calisii Kalisz 0:1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z CalisiąKonferencja prasowa po meczu z Calisią Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów podczas konferencji prasowej po dzisiejszym przegranym przez Zagłębie 0-1 meczu z Calisią. » Czytaj więcej
I znowu to samoI znowu to samo Kolejna drużyna II ligi zachodniej przyjechała do Sosnowca jak po swoje i odniosła zwycięstwo nad Zagłębiem. Po bramce Jacka Paczkowskiego w 13. minucie trzy punkty z Ludowego wywiozła Calisia Kalisz. » Czytaj więcej