Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Na Stadionie Ludowym zainstalowano system TRACAB red, 2018-07-06, 12:21 źródło: http://ekstraklasa.org

Na początku lipca na Stadionie Ludowym został zainstalowany system TRACAB, służący do śledzenia zawodników oraz piłki na boisku i umożliwiający generowanie na tej podstawie statystyk.  
Na Stadionie Ludowym zainstalowano system TRACAB

System obecny jest na ligowych boiskach wszystkich klubów Ekstraklasy od lutego 2018 roku, a jego pełną obsługą zajmuje się spółka Ekstraklasa Live Park. Montaż na Stadionie Ludowym w Sosnowcu trwał jeden dzień. Ekipa złożona z ośmiu osób wykonała prace obejmujące instalację kamer, komputera oraz serwera z urządzeniami dodatkowymi. Podobny system zainstalowano na stadionie drugiego beniaminka Ekstraklasy, Miedzi Legnica.

Technologia optyczna TRACAB wykorzystuje obrazy, by ustalać pozycję na boisku wszystkich przemieszczających się obiektów – piłkarzy, sędziów oraz piłki. Na podstawie danych z systemu można generować statystyki liczby przebiegniętych kilometrów, liczby sprintów, tempo poruszania się zawodników po boisku, maksymalną prędkość, pozycję na boisku, itp. Dane mogą być prezentowane w postaci statystyk w czasie transmisji oraz na wszystkich kanałach multimedialnych.

- Cieszymy się, że ten system już jest na Stadionie Ludowym – przyznaje dyrektor sportowy Zagłębia Robert Stanek. - Szczególnie istotny jest przebiegnięty dystans i w tym temacie dostaniemy dokładne dane. Nasi piłkarze mają wprawdzie kamizelki z wbudowanymi GPS-ami, ale TRACAB daje nowe możliwości i jest cennym uzupełnieniem. Dzięki temu, że na stadionie jest system z 6 kamerami, wiemy wszystko na temat przemieszczania się zawodników i piłki. Na pewno będziemy z tego systemu korzystać.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery Lato 2018

Przychodzą:
Junior Tounarigha (Alemannia Aachen)
Dejan Vokič (NK Triglav)
Mello (Ruch Chorzów)

Piotr Polczak (Astra Giurgiu)
Michael Heinloth (NEC Nijmegen)
Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław)
Szymon Pawłowski (Lech Poznań)
Patrik Mráz   (Sandecja Nowy Sącz)

Odchodzą:
Robert Sulewski (Arka Gdynia)
Rafał Makowski (Radomiak Radom)
Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów)
Szymon Lewicki (Raków Częstochowa)


Pogrubiony wpis to transfer pewny

  

 

 

 

Rozkład jazdy kibica 2018-09-24, 18:00Ekstraklasa: Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 2018-09-27, 18:001/32 finału Pucharu Polski: Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 2018-09-30, 15:30Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Cracovia Kraków 2018-10-06, 18:00Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 2018-10-20, 15:30Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
© 1998 - 2018 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony