Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Sparing: Zagłębie - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 JP, 2018-10-13, 14:03

W rozegranym na Stadionie Ludowym sparingu Zagłębie przegrało z I-ligowym GKS-em 1962 Jastrzębie 2:3. Oba gole dla sosnowiczan padły z rzutów karnych. Strzelili je Junior Torunarigha (42') i Vamara Sanogo (48').
Sparing: Zagłębie - GKS 1962 Jastrzębie 2:3

W ciągu tygodnia planowano, że Zagłębie w dzisiejszym sparingu zostanie poprowadzone przez nowego trenera, następcę Dariusza Dudka, a po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa z nowym szkoleniowicem. Niestety, w naszym zespole nadal nie ma nowego szkoleniowca, a drużynę w sparingu z GKS-em 1962 Jastrzębie prowadził dyrektor sportowy i trener bramkarzy w jednej osobie, czyli Robert Stanek.

W zespole Zagłębia zagrali pauzujący ostatnio z powodu kontuzji Patrik Mraz oraz Nuno Malheiro. Nie zagrał natomiast Tomasz Nowak, który zerwał więzadło i czeka go operacja, a także Dejan Vokić, który został powołany do reprezentacji młodzieżowej Słowenii.

Goście objęli prowadzenie w 8. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką przez Arkadiusza Jędrycha. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Kamil Szymura i pokonał Dawida Kudłę. Drugi gol dla jastrzębian padł w 30. minucie po strzale Oskara Mazurkiewicza. Podawał mu Damian Tront, a wcześniej Bartłomieja Babiarza ograł Krzysztof Gancarczyk.

Sosnowiczanie odpowiedzieli dwoma trafieniami z rzutów karnych. Najpierw Konrada Wrzesińskiego sfaulował Dominik Kulawiak, a "jedenastkę" w 42. minucie wykorzystał Junior Torunarigha, a trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Dawid Weis sfaulował Žarko Udovičicia, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Vamara Sanogo.

Decydującą o zwycięstwie pierwszoligowca bramkę strzelił w 68. minucie Bartosz Jaroszek po dośrodkowaniu Bartosza Semeniuka.

Zagłębie Sosnowiec - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 (1:2)

0:1 Kamil Szymura 8' (k)
0:2 Oskar Mazurkiewicz 30'
1:2 Junior Torunarigha 42' (k)
2:2 Vamara Sanogo 48' (k)
2:3 Bartosz Jaroszek 68'

Zagłębie: 1. Dawid Kudła (46, 23. Matko Perdijić) - 70. Nuno Malheiro (46, 17. Michael Heinloth), 4. Arkadiusz Jędrych (46, 3. Adam Kokoszka), 25. Piotr Polczak (46, 16. Mateusz Cichocki), 2. Patrik Mráz (70, 31. Roman Janicki) - 77. Konrad Wrzesiński (46, 42. Alexandre Cristóvão), 10. Callum Rzonca (70, 30. Kacper Radkowski), 24. Bartłomiej Babiarz (46, 21. Sebastian Milewski), 8. Szymon Pawłowski (46, 28. Mello), 66. Adam Banasiak (46, 22. Žarko Udovičić) - 9. Junior Torunarigha (46, 27. Vamara Sanogo).

GKS 1962: 12. Bartosz Szelong (46, 1. Grzegorz Drazik) - 27. Oskar Mazurkiewicz (46, 5. Dawid Weis), 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura (46, 3. Kacper Kawula), 16. Dominik Kulawiak (46, 94. Dawid Gojny) - 88. Krzysztof Gancarczyk (31, 18. Damian Zajączkowski; 61, 97. Bartosz Semeniuk), 6. Maciej Spychała (46, 77. Patryk Skórecki), 20. Damian Tront (46, 32. Bartosz Jaroszek), 10. Farid Ali (31, 11. Dominik Szczęch; 61, 8. Kamil Jadach), 19. Łukasz Krakowczyk (46, 7. Tomasz Dzida; 78, 9. Adam Żak) - 9. Adam Żak (46, 28. Kamil Adamek).

Żółte kartki: Sanogo - Jaroszek

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (11)
  • pol13 pol13 napisał(a) 14.10.2018 r, o godz. 13:08
    Prawda.... Smutna ale prawda!

  • --miro-- --miro-- napisał(a) 14.10.2018 r, o godz. 11:06
    Ja się zastanawiam nad tym, po co ten sparingowy kabaret z dwudziestomadwoma piłkarzami?

    Co miał na celu ten kabaret?

    Po niemal całej rundzie jesiennej, jeszcze nie wiedzą czym dysponują?

    Nie było także rewolucji w ustawieniu, więc o co tu chodzi?

    Zamiast rzucić do boju, wszystko co najlepsze.

    Zamiast budować morale wysoko pokonując Jastrzębie, trenerzyna z Bożej łaski, żenującym podejściem do sparingu, tylko doprowadził do pogłębienia się kryzysu.
  • pol13 pol13 napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 23:18
    Ciekawy jestem kiedy mlyn wywiesi transparent lub pomacha na do widzenia bialymi chusteczkami pewnemu panu?!!!!!
    Niezadowolenie tutaj na forum nic nie da..... Tylko na meczach.... Skonczmy wreszcie z tym kabaretem!


  • supergs1 supergs1 napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 22:38


    Masz abolutną racje co do trenera z posluchem, większość z naszych piłkarzy to goście 30+, to do czego ich taki Kaczmarek bez doświadczenia zmusi.
  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 21:38
    Nie chcę się tutaj wymądrzać bo każdy ma swoje zdanie i w każdym jest trochę prawdy.
    Ja jednak uważam że kogokolwiek wybiorą to nowy trener powinien poprawić relacje z zawodnikami i odbudować atmosferę w szatni. Tutaj potrzebna jest osobowość z autorytetem. Trener który będzie miał posłuch i który będzie umiał też słuchać zawodników bo jednak większość z nich ma już doświadczenia w Ekstraklasie. To trzeba poskładać w całość bo dziś rozjechało się kompletnie. Obawiam się że wielu zawodnikom brakuje umiejętności i mogą nie podołać ale trzeba poczekać i zobaczymy. Trzeba będzie też doinwestować w przerwie zimowej i wzmocnić ten zespół. Pytanie czy wystarczy nam na to kasy.
    Tutaj i teraz wszystko rozbija się o pieniądze.
    Mam nadzieję, że wyjdziemy z tego kryzysu.

  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 21:18
    Kaczmarczyk napewno nie zostanie trenerem Zagłębia bo nie ma doświadczenia na tym poziomie rozgrywek.
    Ta opcja nie sprawdziła się w przypadku Dudka i na taki wariant Zarząd napewno się już nie zdecyduje.
    Jeszcze nie wiadomo. Rozmowy jeszcze trwają. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

  • supergs1 supergs1 napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 20:48


    Według mnie tylko Leszek Ojrzyński lub Bartoszek.
    ( i tak cudotwórcami nie są, ale chociaż nasi piłkarze będą zapierdzielać na boisku)

    Jak wezmą tego nie wiadomo skąd Kaczmarczyka to, ja się nie znam na piłce
  • keycee keycee napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 19:51

    A są jakieś przecieki kogo na trenera nam szykują???
    ZS 1906 dobrze piszesz że nowy trener tutaj cudów nie zrobi, ja bym Dudka do końca jesieni przytrzymał...
  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 18:10
    Nie dało się dziś na to patrzeć.
    Juniorzy z Jastrzębia robili z naszymi gwiazdorami co chcieli. Nawet wyjście w 2 połowie teoretycznie silniejszym składem nic nie zmieniło. Nieporadność i przede wszystkim brak umiejętności były porażające. Jastrzębie grało w środku pola w trójkącie z pierwszej piłki bo na to pozwalaliśmy. Nie potrafimy rozegrać piłki i nawet nie mamy dokładnych podań a dośrodkowanie na siłę 5 metrów nad bramką same mówią za siebie jakich mamy doświadczonych zawodników.
    Nie ważne jaki trener tu przyjdzie to jak zobaczy jakich mamy zawodowców to natychmiast poprosi o wymianę 70% składu. Tylko kto mu na to pozwoli i czy mamy na to kolejne grube pieniądze. Obawiam się że na trenera z górnej półki raczej nie mamy co liczyć a jeśli nawet znajdą się na niego pieniądze to trzeba liczyć się z kolejnymi wydatkami bo do wymiany jest cały ten zaciągnięty szrot.
    Jeśli to prawda że nasz najlepszy snajper Junior Toranaga ma pensję na poziomie 8000 euro/m-c to o czym my mówimy. Gdzie jest motywacja dla tych narciarzy?
    Co do Dyrektora to zawsze będzie najlepszym trenerem w sztabie szkoleniowym bo nikt kto przyjdzie nie będzie miał za wiele do powiedzenia.
    Jeśli Prezydent chce aby jego notowania przed wyborami już nie spadały /a tak się dzieje/ to powinien zrobić z tym porządek. Tego wymaga dobro tego klubu.

  • supergs1 supergs1 napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 16:56

    Adam 100% racji!
    NIESTETY

    Miałby chłop trochę chonoru i odpuścił sobie Nasze Zagłębie
  • Adam1906 Adam1906 napisał(a) 13.10.2018 r, o godz. 14:28
    Ciekawy jestem, co poniektórzy powiedzą za 2 lata, jak po spadku z Ekstraklasy z hukiem większym niż 10 lat temu, nie zatrzymamy się na 1 lidze, tylko zlecimy jak Ruch Chorzów do 2 ligi, a tam dyrektorem, trenerem i chooj wie kim jeszcze nadal będzie ten szkodnik nr 1 w Zagłębiu??? Dalej trzeba będzie go wspierać, bo inaczej \"nie znamy się na kibicowaniu\"???????? Qrwa!!!! Czy to tak trudno zrozumieć, że trzymany na siłę w Zagłębiu osobnik o personaliach Robert Stanek nie nadaje się nie tylko na Dyrektora Sportowego, ale i również na trenera, sprzątaczkę czy nocnego portiera na skupie złomu????????