Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-11-25, 8:17 am

Wiele wskazuje na to, że trener Szymon Grabowski nie dokończy jednak rundy jesiennej z 1-ligową Apklan Resovią. Jego następca jeszcze w tym tygodniu może zostać Radosław Mroczkowski.

„Cynk” o szykowanej zmianie trenera u beniaminka 1 ligi dostaliśmy od jednego z kibiców. Próbowaliśmy sprawdzić wiadomość u prezesa sekcji piłkarskiej Jana Bieńkowskiego oraz wiceprezesa ds. sportowych Leszka Ochaba - tylko jeden z nich odebrał telefon i - zasłaniając się chorobą - odesłał nas z niczym.

- Nie posiadam na temat żadnej wiedzy – powiedział nam z kolei Paweł Bukała, rzecznik prasowy sekcji piłkarskiej.

Sprawdzaliśmy swoimi „kanałami” i okazuje się, że działacze „pasiaków” rozmawiali wcześniej z Grzegorzem Nicińskim, byłym trenerem Arki Gdynia, obecnie Gryfa Wejherowo, ale ten odmówił. Teraz zagięli parol na Mroczkowskiego, który - zaskoczony nieco naszym telefonem - potwierdził tylko, że mamy „dobre plotki”.
(…)
https://gol24.pl/fortuna-1-liga-znow-sz ... 2-15310141
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-11-25, 12:33 pm

August napisał(a):Jego następca jeszcze w tym tygodniu może zostać Radosław Mroczkowski.

Ponoć już przyklepany. To chyba czwarty nasz ex-trener w I lidze
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez slawekchicago 2020-11-25, 3:43 pm

August napisał(a):
August napisał(a):Jego następca jeszcze w tym tygodniu może zostać Radosław Mroczkowski.

Ponoć już przyklepany. To chyba czwarty nasz ex-trener w I lidze


No to już wiadomo ze nie "ponoć"
http://www.90minut.pl/news/308/news3084 ... sovii.html
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez NHK12 2020-11-25, 4:43 pm

Co sie dzieje z Zarko U. Nie gra wogole ,ostatnio go nawet na lawce rezerwowej nie ma ?
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Piotrek34 2020-11-25, 10:16 pm

August napisał(a):
August napisał(a):Jego następca jeszcze w tym tygodniu może zostać Radosław Mroczkowski.

Ponoć już przyklepany. To chyba czwarty nasz ex-trener w I lidze

No to teraz czas na naszego wuefiste z Sulejówka :lol: Ktoś chętny?
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-12-03, 8:26 pm

Konrad Wrzesiński odchodzi z Kajrata

Konrad Wrzesiński odchodzi z kazachskiego Kajrata Ałmaty.
27-letni pomocnik w niedawno zakończonym sezonie ligowym rozegrał 11 meczów i zdobył trzy gole.
Wrzesiński razem w Kajratem zdobyli w sezonie 2020 mistrzostwo kraju.
http://www.90minut.pl/news/308/news3086 ... jrata.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez paw25 2020-12-04, 10:58 am

Ostatnio w kanale sportowym u Smokowskiego i tego od lig egzotycznych Kotleszki wypowiadał się w samych superlatywach o Kajracie....
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-12-09, 10:58 am

Piłkarze Goražde odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu i tym samym zajęli szóste miejsce w tabeli I ligi FBiH.
Posušje, Vis Simm Bau, GOŠK i Orašje wypadli w porządku i mogę być bardzo zadowolony z pracy w klubie.
Dženan Hošić wykonuje świetną robotę, to ambitny fachowiec, który potwierdził, że przyszłość trenerska w naszym kraju rysuje się w jasnych barwach. Hosic przybył do klubu w burzliwej sytuacji, ale ożywił drużynę, ułożył kostki a czego efekty już widać.
„Bardzo trudno jest dostać się do zespołu, nie mieć wpływu na przygotowania i wejść w system pracy trenera, który był tam przez trzy lata, i wszystko zmienić całkowicie. Na początku nie było łatwo, był niefortunny mecz w Capljinie, potem niefortunna porażka u siebie ale zespół szybko się ustabilizował. W ostatnich czterech meczach pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, który wie, jak dobrze ustawić się taktycznie, co pokazał również mecz w pucharze z Željezničarem, w którym zagraliśmy dobrze ”- powiedział Hošić dla SportSport.ba .
Szczególnie warto wspomnieć o wyjazdowych zwycięstwach nad NK Visem Simmem Bau i NK GOŠK.
"W tej lidze strzelenie dwóch goli dla takiej drużyny jak Simm Bau nie jest przypadkowe. To znaczy, że graliśmy otwarcie, profesjonalnie. Niektórzy powiedzą, że graliśmy z kontry, tak, ale nie broniliśmy. W Gabela mieliśmy trzy setki - Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, ale nadal świętowaliśmy. Gramy otwarta piłkę i strzelamy więcej.
Są tylko słowa uznania dla ludzi w klubie.
- Przyszedłem do klubu nagle, ale tak naprawdę wyrazić słowa uznania dla wszystkich w osób w klubie od ekonomistów po asystentów trenerów. Mój asystent Muhamed Zejnilhodzic, który jest zawsze pod ręką, bardzo mi pomaga, kończy kurs licencyjny i chce się rozwijać. Należy również zwrócić uwagę na prezydenta Senada Islama, który jest zawsze, a zawodnicy otrzymują swoje pensje bez opóźnień, wszystko jest na czas ”.
Do końca półrocza pozostały jeszcze dwie rundy.
- Kiedy przyjechałem, prezes nie postawił mi żadnych celów. Celem klubu powinno być znalezienie się w czołówce, być stabilnym. Powiedziałem, że ten zespół ma potencjał, obecna sytuacja nie ma nic wspólnego z wynikami. W szatni panuje dobra, zdrowa atmosfera i myślę ta drużyna może utrzymać się na szczycie z trzema lub czterema wzmocnieniami zimą ”.
Obecnie wyróżnia się Kerim Tatar, brat pierwszego zawodnika drużyny Sarajewa i pierwszego strzelca Premier League, Benjamina Tatara.
- Tatar jest w klubie od dłuższego czasu, teraz błyszczy. W lidze strzelił siedem goli, dwa w pucharze, ale reszty zespołu nie należy lekceważyć. Muszę też zwrócić uwagę na Djokovica, który jest bardzo dobrym pomocnikiem. Uwierz, że może z powodzeniem zagrać w Premier League. chłopaki dają z siebie wszystko, nie chcę nikogo pomijać, ale kiedy drużyna dobrze pracuje, zawsze ktoś wyskoczy ze składu ”.
Pierwsza liga FBiH jest bardzo wyrównana w tym sezonie.
To liga, w której każdy może wygrać. Na przykład Unity była na szczycie, teraz zremisowali, mieli trzy słabsze mecze i znaleźli się na środku tabeli. Moim zdaniem obecnie wyróżnia się drużyna Posušje, która należy szanować,. Ponieważ jestem tenorem, który zajmuje się analizami, wiem, że Posušje działa bardzo zespołow. Jako zespół pracują bardzo dobrze, trener ma doświadczenie w Premier League, łączy młodość i doświadczenie, a zespół ma szkielet. "
Przyznaje, że również śledzi Premier League, w pucharze grał ze Slobodą i Željezničarem.
„Trener musi za wszystkim podążać. Nigdy nie wiadomo, dokąd potoczy się droga. Sloboda grała z nami w niepełnym składzie przez część meczu, ale też nie powinniśmy umniejszać naszego zwycięstwa. To jednak zawodnicy Premier League. Z Željezničarem zagraliśmy dobrze a przez 60-65 minut graliśmy bardzo dobrze, co potwierdził w wypowiedzi po meczu trenera Željezničara Amara Osima.”- dodał na zakończenie wywiadu dla SportSport.ba Dženan Hošić .
W dwóch ostatnich rundach pierwszej części sezonu Goražde gra przeciwko Jedinstvo i Zvijezda Gradačac.

https://sportsport.ba/fudbal/fk-gorazde ... bih/380939
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-12-11, 11:13 am

Puchacz z Doliny Smoków
(...)
„W Sosnowcu starszyzna go wkurwiała”

Jan Bednarek był w Górniku Łęczna, Kamil Jóźwiak w GKS-ie Katowice, Jakub Moder w Odrze Opole, Robert Gumny w Podbeskidziu. Większość success stories Lecha Poznań ostatnich lat łączy jedno – każdy z nich spędził trochę czasu na wypożyczeniu. To modelowa droga preferowana przez Lecha – nie dość, że młody piłkarz dostanie w niższej lidze więcej szans, to jeszcze pozna inny świat niż cieplarniane warunki akademii „Kolejorza”.

Zderzenia z innym światem Puchacz doznał w dwóch swoich klubach – Zagłębiu Sosnowiec i GKS-ie Katowice. Do Sosnowca trafił zimą 17/18, w sezonie, gdy ekipa Dariusza Dudka wywalczała awans do Ekstraklasy. I choć klub świętował sukces, dla Puchacza nie była to droga usłana różami. Fragmenty wywiadu dla „Przeglądu Sportowego”:

– Starsi piłkarze próbowali mnie ustawić według swojego uznania i mi się to nie podobało, dlatego mnie nie lubili. Pewnie bardzo.

– Wymyślali kary za jakieś bzdury. Choćby za nieumyte piłki. Przychodzili i mówili, że mam za to zapłacić 100 złotych. Nie jestem z tych, co będą siedzieć cicho. Odpowiadałem, że wszystko mi jedno i jeśli chcą, mogą mi wlepić 200 złotych.

Bywało więc, że nie bał się wyrażać swojego zdania w sposób zdecydowany. I to jako młody, 18-letni zawodnik, będący w Sosnowcu tylko na chwilę. Jeden z liderów tamtej szatni, Tomasz Nowak, wspomina tamten okres: – Zaniedbywał swoje obowiązki. Myślę, że nie z lenistwa, po prostu był zakręcony. Zapomniał wziąć na trening piłek czy kamizelek, takie rzeczy. Ale nikt go nie tępił. Wiadomo jak jest w szatni – młodsi zawodnicy mają swoje obowiązki, są odpowiedzialni za sprzęt. Kary wynikały z tego, że Tymek często czegoś zapomniał. Inni młodsi nie mieli z tym problemu, a Tymek czasem to zaniedbywał. Padały mocne słowa z jego strony czy z naszej, ale nikt ze starszych się nigdy nie obraził, nie powiedział też niczego, co mogło urazić Tymka. Normalne, szatniowe zwyczaje. Każdy tak samo polegał temu regulaminowi, nie było tak, że był karany, bo przyszedł z Lecha. Ci najstarsi też płacili, młodzi mieli wtedy satysfakcję.

– Szczerze? Wkurwiała go starszyzna. I to mocno. Trzymał się z młodymi. Irytowało go to, jak traktują go z góry. Czuł się niesprawiedliwie traktowany. Nie chciał specjalnego traktowania, ale normalności. A starszyzna młodymi pomiatała. I on czasami ostentacyjnie grał im na nerwach – słyszymy od znajomego Puchacza.

W Zagłębiu zagrał wszystkie mecze – i to od deski do deski. Postrzegano go jako synka trenera Dariusza Dudka. Ujął go między innymi pracowitością. Sam Puchacz opowiadał we wspomnianym wywiadzie w „PS”, że zdarzało mu się wrócić po meczu wyjazdowym o 1 w nocy i trenować na siłowni jeszcze przez trzy godziny.

Opowiada Tomasz Nowak: – Mieliśmy małą salkę do przygotowania przed treningiem. Gdy przychodziłem do klubu, zawsze już tam siedział. Pamiętam jeden ciężki trening za trenera Dudka. Biegaliśmy po 400 metrów. Tymek biegł do końca, aż mu… odcięło nogi. Po prostu upadł, bo zabrakło mu sił. To pokazywało, jaki ma charakter.

Z Zagłębiem Sosnowiec awansował do Ekstraklasy. Rozegrał w niej dwa mecze, trzy przesiedział na ławce. Kilka dni przed końcem okna transferowego usłyszał, że Zagłębie rezygnuje z wypożyczenia. Wyżej wyceniono umiejętności Nuno Malheiro i Patrika Mraza. Puchacz miał ledwie chwilę, by znaleźć dla siebie nowe miejsce.
(...)
Mimo spadku z ligi, wypożyczenie do Katowic wspomina dużo lepiej. Głównie ze względu na szatnię. – Szatnia w przyjęła go neutralnie. Nie wiadomo było, czego się spodziewać. Wiadomo było, że jest synem trenera Dudka i nie miał z tym na początku łatwo. Sam trener mówił, że przez to nie miał łatwego życia w Sosnowcu. U nas zeszło to na dalszy plan, bo bronił się swoją pracowitością. Godzinami zostawał po treningach. Dał się polubić tym, co na boisku, a poza nim był raczej cichym i skromnym chłopakiem. Choć zwariowanym, zafiksowanym na punkcie piłki. Piosenka „Kante” mocno się przyjęła u nas w szatni, śpiewaliśmy ją po meczach. To nie przypadek, że trener go lubił, bo miał cechy, które mogły pomóc zespołowi – wspomina Adrian Błąd, piłkarz GKS-u Katowice.

– Jeśli miałbym określić go jednym słowem, byłoby to „nieprzewidywalny”. Nigdy nie było wiadomo, co zrobi na boisku. Nawet teraz ma sytuacje, że może wrzucić, a robi wajchę. Niekiedy nie wiedzieliśmy na boisku, co zamierza. Trochę było przez to frustracji, ale widać, że sporo w tym elemencie poprawił. Mam w pamięci jego bramkę z Odrą Opole – przez 60 metrów, biegł z gościem na plecach, nikt go nie mógł zatrzymać – dodaje Błąd.

W GKS-ie zupełnie inaczej patrzyli na niego liderzy szatni. Szczególna więź łączyła go z Jakubem Wawrzyniakiem, który wielokrotnie wypowiadał się, że dawno nie widział zawodnika z takim potencjałem i wielokrotnie go pompował w mediach. Sezon zakończył się spadkiem z GKS-u z ligi. Puchacz w roku 18/19 wykręcił na papierze beznadziejny bilans – spadek z Zagłębiem, w którym zagrał dwa mecze, później spadek z „Gieksą”.
(...)
https://weszlo.com/2020/12/10/puchacz-z-doliny-smokow/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-12-18, 10:58 am

Vamara Sanogo odchodzi z Legii Warszawa

Koniec roku to czas podsumowań i rozliczeń. W czwartek z kolegami pożegnał się Domagoj Antolić, któremu z końcem grudnia wygasa kontrakt z klubem i nie został przedłużony. Została też rozwiązana umowa z Vamarą Sanogo. Klub postanowił rozstać się z zawodnikiem.

Sanogo został ściągnięty z Sosnowca do Warszawy przez trenera Jacka Magierę. W styczniu 2017 roku piłkarz podpisał umowę z Legią Warszawa na 4,5 roku. Zawodnik miał rundę wiosenną spędzić w Sosnowcu, ale doszło do zmiany planów. Napastnik pomyślnie przeszedł testy medyczne, ale po analizie wyników badań uznano, że potrzebny jest profilaktyczny zabieg leczniczy stawu kolanowego. W kolejnych miesiącach przechodził rehabilitację. W sezonie 2017/18 zagrał przez 24 minuty w meczu o Superpuchar Polski oraz w dwóch meczach rezerw w III lidze – strzelił jednego gola oraz nie wykorzystał rzutu karnego. Pod koniec sierpnia został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. Tam w 25 występach zdobył 5 bramek. Sezon 2018/19 również spędził w Sosnowcu – tym razem w 29 spotkaniach do siatki trafił 11 razy. Później wrócił na Łazienkowską, ale w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z gibraltarskim Europa FC zerwał więzadło w kolanie. Znów się leczył, przeszedł żmudną rehabiltację, wrócił po prawie rocznej przerwie. I w pierwszym meczu zdobył bramkę w starciu z Arką Gdynia. Tydzień później miał miejsce mecz ze Śląskiem Wrocław. Po nim, podczas treningu wyrównawczego, Sanogo zerwał ścięgno Achillesa. W połowie listopada wrócił do treningów.

- Vamara Sanogo musi przejść okres rehabilitacji. Pracuje z trenerem indywidualnym. Przed nim dużo pracy. Patrząc na jego sylwetkę, to bardziej przypomina mnie niż piłkarza zawodowego. Już mu o tym powiedziałem. Oczywiście żartuję. Musi mocno popracować, bo ma olbrzymie zaległości - mówił pod koniec listopada trener Czesław Michniewicz.

Jak udało nam się dowiedzieć w czwartek doszło do spotkania zawodnika z władzami klubu i rozwiązano umowę z francuskim napastnikiem. W barwach Legii Sanogo zagrał w czterech meczach, zdobył jedną bramkę.
https://legia.net/news/vamara-sanogo-od ... zawa/79662
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2020-12-18, 5:31 pm

Ciekawe czy Legia zapłaciła za Sanogo . No chyba że wypożyczenie kosztowało tyle co zakup . Biznes życia Janusza prezesa
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2020-12-18, 7:02 pm

Tomcjo napisał(a):Biznes życia Janusza prezesa

Mimo wszystko Legii też. I dobrze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2021-01-03, 11:09 am

Tomek Nowak na liście transferowej Podbeskidzia:
http://www.90minut.pl/news/309/news3091 ... idzia.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2021-01-03, 4:00 pm

Normalnie powiedziałbym tylko nie Nowak . Tak klubu nie zbudujemy ale jeśli prawdą jest ze pies z kulawą nogą nie chce przyjść do Jaroszewskiego ( bo nie do Zagłębia ) a brakuje choćby i pół dobrego piłkarza to może i tak .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez wojtaszko 2021-01-03, 4:15 pm

Tomcjo napisał(a):Normalnie powiedziałbym tylko nie Nowak . Tak klubu nie zbudujemy ale jeśli prawdą jest ze pies z kulawą nogą nie chce przyjść do Jaroszewskiego ( bo nie do Zagłębia ) a brakuje choćby i pół dobrego piłkarza to może i tak .

Nowak mial nie po drodze z Pawłowskim wiec nie realne
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack