prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2020-09-26, 7:26 pm

Wicelider ekstraklasy, zwany przez "naszego" prezesa w eleganckich porciętach, gumofilcami:
https://youtu.be/eZ0wH9Qhrdo
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2020-09-27, 1:47 pm

W najcięższym z możliwych sezonów, czyli tuż po spadku, ŁKS wygrywa piąty raz z rzędu, ma komplet punktów
i 100% zwycięstw, Zagłębie pod wodzą Jaroszewskiego, po przetrwaniu spadkowego sezonu, po przepracowaniu dwóch okresów przygotowawczych przez wymarzonego trenera, ma 83% porażek!
Ostatnio edytowano 2020-09-27, 1:56 pm przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez NHK12 2020-09-27, 1:55 pm

Czy do pozbycia sie wuefisty potrzebna jest porazka w Łodzi czy dalej bedzie gadanie ze zespol odpali. Mamy szszcescie ze sa jeszcze dwa nieudaczne zeapoly Sandecja i Jastrzebie.masakra jakas
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2020-10-11, 1:35 pm

Gdyby ktoś chciał skontaktować się mailowo, wysłać gratulacje, zapytać o coś, to można z każdym w klubie, ale nie z Panem Prezesem. Pan Prezes maila nie posiada.
http://zaglebie.eu/kontakt
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez GrubyPerez 2020-10-11, 2:20 pm

bbartek zdaje się miał maila do jejmościa
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2020-10-17, 6:12 pm

Mam nadzieję, że Prezes czuje się już na tyle dobrze, by obejrzeć grę, wynik i pozycję w EKSTRAKLASIE Rakowa, nazywanego przez sosnowieckiego cwaniaka "gumofilcami"! A i trener Rakowa chyba lepiej wybrany.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez RUDI 2020-10-18, 11:52 am

novack napisał(a):Mam nadzieję, że Prezes czuje się już na tyle dobrze

A przepraszam (ja taki mało kumaty jestem) a co mu jest/było ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Adam1906 2020-10-18, 1:03 pm

RUDI napisał(a):A przepraszam (ja taki mało kumaty jestem) a co mu jest/było ?

Koronawirus + astma.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez turku 2020-10-18, 1:07 pm

novack napisał(a):Mam nadzieję, że Prezes czuje się już na tyle dobrze,

aby podać się do dymisji.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez RUDI 2020-10-18, 1:29 pm

Adam1906 napisał(a):Koronawirus + astma.

Pewnie wyjdę na h..a :redface: ale ja coś nie za bardzo jestem przekonany do tej wersji ,a nie miał problemów kardiologicznych ? ja pier...lę astmę (stwierdzoną ;-) ) ma 1/2 populacji (w tym kilkoro w mojej rodzinie ) córka(astma) pracuje z dziećmi i wie co ma robić a stary chłop odpierdala takie numery ? Tychy ?tam było miejsce czy może razem z Marcinem oddelegowano jakiś sprzęt z zadłużonych sosnowieckich szpitali ? Według mnie jeżeli tak by to wyglądało (koronawirus + astma+ plus obawa o życie) to regionalne (nie tylko)media by trąbiły na całe Zagłębie bez względu na politykę informacyjną klubu (Ty wiesz ,Ja wiem ,oni wiedzą tzn że wiedzą wszyscy ) jeszcze raz powtarzam może wyjdę na nieczułego ..hu..a ale nie za bardzo jestem przekonany do "tej wersji wydarzeń "(taki niewierny Tomasz ,nie Tomcjo)
Ps nawet nie chcę sugerować spierdalania przed problemami :redface:
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Tomcjo 2020-10-18, 4:27 pm

My kundle - prezes nie ogar :lol: :lol: :lol: Nie ogarnia niczego
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez slawekchicago 2020-10-25, 5:39 pm

I co marcinie jaro$zewski ? Spójrz w tabelę gdzie jest teraz Artur Derbin !!! To mógł być NASZ TRENER NA LATA no ale widocznie ukladzikom mówił NIE !!!
Jeszcze trochę jeszcze trochę i wasze brudy ujrzą światło dzienne
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2020-10-26, 10:52 am

Zamiast patrzeć jednostkowo czyli na kwestię trenera jak np. Derbin wolałbym patrzeć bardziej systemowo czyli choćby na Raków. Abstrahując od wypominania inwektyw jakie nasz Prezes skierował swego czasu w stosunku do działaczy częstochowskiego klubu, zadałbym dzisiaj prezesowi w jakim miejscu są częstochowianie a w jakim jesteśmy my. Nie podniecam się Rakowem bo to nie mój klub. Nie jest też przesądzone czy aktualna sytuacja Rakowa będzie miała trwały status czy też nie dłużej niż kilka sezonów. Niemniej Raków już teraz osiągnął to czego naszemu klubowi nie udało się osiągnąć od kilku dziesięcioleci.
Natomiast to co najważniejsze, to fakt, że Raków jest klasycznym przykładem obalającym teorie wysnuwane zarówno przez Prezesa jak i władcę naszego miasta. Jeszcze kilka lat temu Raków był klubem pałętającym się po 2 lidze nie potrafiącym się z niej wygrzebać a co gorsza z bardzo dużym zadłużeniem i z tego powodu na krawędzi bankructwa, pozbawionym pomocy finansowej Miasta, które wolało wspierać miejscowy żużel.
I cóż się zmieniło? Klub przejął prywatny właściciel. I nie chodzi tu o to, że to prywaciarz, wszak wielu prywatnych właścicieli było związanych z polskimi klubami. Zresztą mieliśmy przykład na własnym podwórku gdy klubem władał miejscowy biznesmen. W każdym razie właściciel x-comu nie szastał swoją kasą choć zapewne by mógł. Jego firmie z pewnością daleko do największych polskich firm typu KGHM choć i tak dane firmy robią wrażenie. Np. za 2019 r. przychody x-comu wyniosły 1,8 mld zł a czyściutki zysk ok. 18 mln zł (przy 10 mln zł rok wcześniej). A jednak Raków do czasu awansu, a i zapewne teraz tak nie jest w skali esa, nie dysponował nie wiadomo jak wielkim budżetem. W sezonie, w którym awansował z pewności nie przekraczał on 10 mln zł. A jak skądś kojarzę nie był on wyższy niż 7-8 mln zł. Do tego dochodzą słynne problemy ze stadionem wskutek czego sam Boniek wygrażał się, ze nie popuści częstochowianom. Zatem wydawałoby się, idąc tokiem myślenia naszych decydentach o rzekomych antysosnowieckich układach w PZPN, Raków powinien był zlecieć z hukiem z ESA po pierwszym sezonie. I co? Utrzymali się na luzie o mało co nie wchodząc do górnej połówki. A dziś mają wszelkie szanse aby w górnej połówce zakończyć sezon. Widać, że drużyna z sezonu na sezon osiąga progres sportowy. Bez stadionu, bez pomocy finansowej Miasta. I co najciekawsze to na najbliższe lata będą mieli co najwyżej zmodernizowany tak aby po prostu spełniał wymogi esa. Na nowy, nowoczesny obiekt nie ma szans.
No to cóż decyduje o tym, że Raków znajduje się w taki a nie innym miejscu ? Może jednak nie ilość pieniędzy czy forma własności (prywatnej) a jednak czynnik ludzki. Właściciel, który ma określoną wizję. Prezesem jest gość, który ma doświadczenie w kierowaniu klubem. I choć na polu awansu z Gieksą odniósł porażkę to jednak z Rakowem nie było już problemu. Zresztą po odejściu Cygana w Gieksie jest dużo gorzej, mimo sporych nakładów finansowych i to tez jest symptomatyczne. Zresztą Cygan zasiada w zarządzie PZPN i to zapewne tez ma swoje znaczenie w piłkarskich układach. Klub ma też od kilku sezonów jednego trenera, wydawałoby się wyjętego z kapelusza, z niższej ligi, kompletnie wcześniej nie związanego z klubem. Ale też co ważne, klub się tak zabezpieczył, że Legia, w przeciwieństwie do nas, nie była w stanie w ogóle wyrwać Papszuna z Częstochowy. Dobre opinie zbiera ichniejszy Dyrektor Sportowy a wcześniej szef skautingu o swojsko dla nas brzmiącym nazwisku: Tomczyk. Ten sam, który wynalazł Petraska. Doradcą w klubie jest znany z pracy w Legii Dominik Ebebenge itd…. Co równie interesujące częstochowski klub nie sprowadza nie wiadomo jak wielkich nazwisk i choć z pewnością nie wszystkie transfery mieli udane to jednak co najmniej kilka nazwisk udało się wypromować ze wspomnianym Petraskiem na czele, który zdążył się otrzeć o reprezentację Czech a latem gdy Sparta oferowała za niego milion euro, został odprawiona z kwitkiem bo ponoć klub uznał, że grajek, notabene związany z INNfootball, jest wart więcej. No i oczywiście zabezpieczył się tak, że nie było możliwości jego podkupienia.
Reasumując, moim zdaniem tu wychodzi określony i świadomy dobór ludzi przez właściciela gdzie czynnikiem decydującym raczej nie było wcześniejsze związanie z klubem czy też wspólna gra w piłkę w wolnych chwilach bądź też „współpraca” z Legią. Można domniemywać, że klub jest dobrze zarządzany i nadzorowany przez właściciela. Budowana i realizowana od kilku lat strategia przynosi już określone efekty. A przecież w Częstochowie nie ma salonów Bentleya, bogatych złóż miedzi, czy kopalni złota.
Przykład Rakowa podaję pod rozwagę czy właściciel, którego u nas reprezentuje Chęciński jest takim człowiekiem, który jest w stanie czy też po prostu chciałby dokonać takich zmian w klubie aby Zagłębie, które niewątpliwie ma duży potencjał a moim zdaniem większy od Rakowa, stało się choćby w części nowocześnie zarządzanym klubem z jakąś wizją jego rozwoju. Moim zdaniem nie. I nawet gdyby się tak zdarzyło, że w klubie byłoby tak źle, że Jaroszewski odszedłby z klubu to nie ma pewności, że nie zastąpiłby go ktoś jeszcze gorszy. Choćby z nadania politycznego, co jest charakterystyczne dla doboru kadr zarządzających w spółkach miejskich w Sosnowcu i nie tylko. Jedynym pozytywem jest to, że dopóki Chęciński jego ekipa będzie przy władzy, klub będzie miał zapewnioną kroplówkę finansową ale tez praktycznie w całości jest od niej uzależniony. Chwalebne, ale co będzie jeśli ktoś kiedyś tę kroplówkę zakręci?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2020-10-28, 6:01 am

http://www.90minut.pl/news/307/news3077 ... akowa.html
Ciekawe, czy w kontrakcie jest gwiazdka z zapisem pozwalającym odejść Papszunowi do Legii w środku sezonu?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Adam1906 2020-10-28, 7:18 am

novack napisał(a):Ciekawe, czy w kontrakcie jest gwiazdka z zapisem pozwalającym odejść Papszunowi do Legii w środku sezonu?

Bez wątpienia nie :lol: Jest jeszcze jedna ciekawostka: my obserwujemy trenera przez 5 lat, Raków bierze trenera na 5 lat. Bo przypomnę, że Papszun jest trenerem od kwietnia 2016...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla