Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-08-03, 4:49 pm

bolo73 napisał(a):jak mawiał Albert Einstein: Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Ile razy można mylić się w sprawie trenera? Ile razy można przeprowadzać niezrozumiałe i głupie transfery zawodników? Ile razy można konstruować kontrakty dla tychże zawodników w taki sposób, że klub ponosi ogromne straty w przypadku wcześniejszego ich rozwiązania? Można wyliczać dalej, ale po co? Panie Jaroszewski zadam takie pytanie: hokeiści w momencie kiedy mieli jeszcze realną szansę na play-off dostali info, że ponieważ nie będą w szóstce to zostają im obcięte kontrakty. Piłkarze w szóstce na bank nie będą więc zadania postawionego przed sezonem nie zrealizowali.Ba! Są poważnie zagrożeni spadkiem! Jakie konsekwencje z tego tytułu poniosą? Czy także wzorem hokeistów zostaną im obcięte kontrakty i premie? Dyrektor hokejowy Darek Kisiel został pozbawiony tego stanowiska bo podobno nie sprostał zadaniu chociaż tak jak wiem gó..o miał do powiedzenia bo Pan Jaroszewski rządził chociaż jak twierdził na hokeju nie zna się. Czy dyrektor sportowy od piłki także zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? W tym przypadku z tego co wiem miał nieporównywalnie więcej do powiedzenia niż wspomniany Kisiel.


bolo73 napisał(a): CZY PANOWIE PIŁKARZE ORAZ DYREKTOR SPORTOWY TAKŻE PONIOSĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DOTKNĄ ICH KONSEKWENCJE TAKIE JAK MIAŁO TO MIEJSCE W PRZYPADKU HOKEISTÓW I DYREKTORA SPORTOWEGO KISIELA? Jako kibice i opinia publiczna mamy prawo tego żądać podobnie jak i pytać ile razy można popełniać te same błędy bez ponoszenia konsekwencji swoich głupich decyzji? Teraz przerabiamy kolejną serię odejść i zatrudnień. A może uda się, a może tym razem trafimy, a może a może...Przede wszystkim trener z prawdziwego zdarzenia, człowiek z wizją i pomysłem, któremu będzie chciało się i będzie zależało.

Te kwestie podnoszone przez Bolo niestety bardzo dobitnie pokazują patologię panującą w Zagłębiu.
Dzisiaj wiadomo, że zachowując wszelkie proporcje hokejowe Zagłębie i tak zrobiło lepszy wynik niż piłkarze a właściciel "nie widzi problemu". Jesteśmy świadkami kolejnej finansowej rozpierduchy bez ładu i składu potwierdzającej brak jakiejkolwiek wizji i strategii przy trenerze, którego, jedynym "atutem" jest to, że był zatrudniony w Legii a z drugiej strony brutalnie potraktowano chłopaka mocno związanego z naszym hokejem. Trudo oceniać Darka Kisiela zwłaszcza jeśli już wcześniej się słyszało, że Jaroszewski mocno wiązał mu ręce ale też od niejednej osoby słyszałem, że chłopak i tak zostawiał swoją pensję w klubie. Życie nie jest sprawiedliwe a za to jest pełne układów , mimo wszystko są pewne granice, których nie powinno się przekraczać. W tym przypadku oczywistym jest dla mnie, że zostały one przekroczone. I co gorsza, przekraczane są one dalej. Nie ma tu granicy patologii jak by przekroczona nie została.
Jak komuś się wydaje, że z tymi samymi ludźmi, za to z kolejnym zaciągiem piłkarskiego dziadostwa Zagłębie w I lidze będzie innym klubem, to szczerze współczuję. Tu się nie szanuje kibiców, ludzi mocno i szczerze związanych z sosnowieckim sportem, jak również publicznych pieniędzy.
Jak mi sie urodziły dzieci, miałem nadzieję, że nie tylko ich wychowam na szczerych Zagłębiaków ale też ludzi, którzy być może zechcą swoje życie związać z tą ziemią. Obecnie - od jakiegoś czasu - myślę, że lepiej dla nich będzie jak stąd wyjadą. Dzisiaj Zagłębie nie tylko pod względem sportowym ale chyba wszelakim to Dziura, Zadupie i coraz większe Pierdziszewo. To dziś co najwyżej Zagłębie pełne blaszaków biedronek. lidlów. aldików. A także miejsce tego co najgorsze pozostawiła komuna. Chorej mentalności czy najgorzej maści anormalnych i patologicznych układów. Słowem, tu jest Polsa B a nawet C. I tak już będzie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez STACH PL 2020-08-05, 9:36 am

Mnie zastanawia wynik sondy nt. Kto ponosi największą odpowiedzialność za kolejny przegrany przez Zagłębie sezon?

Bo moim skromnym zdaniem ten pajac z kokiem Tomczyk :czerwona:
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez paw25 2020-08-05, 9:51 am

Jaroszewski jest odpowiedzialny za to co dzieje się w klubie.Jest dziennikarzem który cały czas się uczy zarządzania.....Na drugim miejscu "koczek" chłop który zna się Na rynku piłkarskim jak mało kto czytaj kolejny wagon szrotu. Duriska pomógł grudziądzowi spaść z ligi Turzyniecki grzał ławę w drugoligowym widzewie.Ale co tam liczą się PROWIZJE MENADŻERSKIE i pełne kieszenie.
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-08-05, 11:29 am

STACH PL napisał(a):Mnie zastanawia wynik sondy nt. Kto ponosi największą odpowiedzialność za kolejny przegrany przez Zagłębie sezon?

Bo moim skromnym zdaniem ten pajac z kokiem Tomczyk :czerwona:


Sam o tym myślałem jak zagłosować . Bo winny i KOK i Dębek i prezes dwóch pierwszych ktoś zatrudnił a uczynił to ten trzeci.
Checinski daje kasę na cala inaczej uzdolniona 3 wiec on tez winny , ale tak jak mówię ktoś stoi na czele klubu i to ta osoba jest winna ze kolejny raz jest blamaz
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-08-05, 11:36 am

Za klub odpowiedzialny jest Prezes. To on formalnie reprezentuje pracodawcę, odpowiada za finanse, kierunki działania itd... Niezależnie od tego kto mu przyprowadził Tomczyka i czy kazał/namówił na jego zatrudnienie, to i tak idzie to na konto Prezesa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-08-05, 12:03 pm

No zobacz August , znów się zgadzamy :niezle:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez zag23 2020-08-05, 12:48 pm

Widze, że cokolwiek by Tomczyk zrobił to źle będzie a z tego co wiem to jest prezesem Akademii Zagłębia i zajmuje sie wyszukiwaniem piłkarzy do klubu ale później to sztab szkoleniowy i prezes zatwierdzają tych piłkarzy. Najwieksza odpowiedzialność to ponosi prezes i trener, który wpłynie na taktyke i bedzie widac że tak powiem jego rekę patrzac na mecz a mieliśmy kadre srednią a o obronie to już nie mówię. Ale po czym sie poznaje dobrego trenera? Po tym ze nie majac gwiazd zrobi dobry wynik na boisku np Warta Poznań, Puszcza Niepołomice, Chrobry Głogów..tam widac rekę trenerów mimo przecietnych zawodników jedno awansowali a drudzy prawie do barazów o ekstraklasę sie załapali. Wyrózniłbym tez trenera Odry Opole, który byl dłuzszy czas w strefie spadkowej a na wiosne miał świetne mecze.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2020-08-05, 12:56 pm

Do Opola na zaplecze ekstraklasy, do drużyny w ogonie tabeli ichniejszy "Tomczyk" sprowadził Piecha, a nasz Tomczyk do ekstraklasy załatwił Turnarigę, a po spadku Quintaisa.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-08-11, 6:16 pm

Profesjonalne kontrakty dla obiecujących piłkarzy

Mateusz Popczyk, Bartosz Chęciński, Nikolas Korzeniecki oraz Sebastian Kopeć związali się profesjonalnymi kontraktami z sosnowieckim klubem.

Obrazek

Mateusz Popczyk
to wychowanek Akademii Zagłębia Sosnowiec, który już od 13 lat trenuje w Sosnowcu. – Gram jako napastnik, bardzo się cieszę, że klub mi zaufał i pozwolił na dalszy rozwój właśnie tutaj, w miejscu w którym się wychowałem i gdzie czuje się najlepiej – mówi Mateusz Popczyk.

Bartosz Chęciński to również wychowanek Akademii Zagłębia Sosnowiec występujący na środku pomocy, który od dziecka związany jest z Sosnowcem. Powoływany na konsultacje reprezentacji Polski i reprezentacji województwa śląskiego. – Trenuję w Akademii od 7-go roku życia, czyli już od 9 lat jestem związany z klubem. Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać profesjonalny kontrakt piłkarski – przyznaje.

Sebastian Kopeć to zawodnik od dawna związany z naszym klubem. Ma 26 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. W Zagłębiu jest od miesiąca, jednak już wcześniej był testowany w sosnowieckim klubie. Jego wcześniejsza przygoda z piłką to m.in gra w takich drużynach jak Ruch Chorzów, BKS Stal Bielsko-Biała, Górnik Łęczna, czy Skra Częstochowa. – Od zawsze jestem związany z Zagłębiem Sosnowiec, pochodzę z Zagłębia Dąbrowskiego i barwy tego klubu zawsze były bliskie memu sercu – wyznaje Sebastian Kopeć, którego nominalną pozycją jest środek obrony.

Nikolas Korzeniecki to zawodnik urodzony w 2001 r. w Kanadzie, tam też się wychował i skończył szkołę średnią. Aktualnie mieszka jednak w Sosnowcu, gdzie doskonali swój kunszt piłkarski w zespole rezerw już od 9 miesięcy. Wcześniej trenował również w drużynach młodzieżowych Chrobrego Głogów oraz Śląska Wrocław. Jego nominalna pozycja to środek pomocy – Mam nadzieję, że rozwinę swoją karierę piłkarską właśnie w Zagłębiu Sosnowiec – przyznaje Nikolas.

– Za wyjątkiem Sebastiana, który chce się odbudować w swoim macierzystym klubie, pozostali chłopcy to pierwszy, większy atak naszej młodzieży z Akademii. 7 lat temu ówczesny koordynator Jarosław Wojciechowski powiedział, że roczniki z których powinniśmy mieć pociechę to 2000 i młodsze.

Dziś już faktycznie mamy nadzieję na pierwsze owoce pracy Jarka i naszych trenerów. Dodam, że propozycję kontraktów dostało też dwóch zawodników z rocznika 2005 i czterech kolejnych z roczników 2000 – 2003 będzie bacznie obserwowanych przez najbliższe pół roku. Kontrakty – oprócz szansy dla tych młodych ludzi – to także forma zabezpieczenia Klubu przed utratą tych graczy na rzecz konkurencji.

W tym okienku dokonaliśmy też wielu transferów młodziutkich piłkarzy z regionu i Polski, by podnosić poziom rywalizacji. W I drużynie mamy już wychowanków Ryndaka i Mularczyka oraz Radkowskiego i Szweda, których 2 lata temu sprowadziliśmy do Akademii. Zaczynamy mocniej inwestować w II drużynę i projekty doskonalące indywidualne umiejętności rokujących graczy i… czekamy na nowego Włodka Mazura. Czas pracuje na naszą korzyść – podsumował Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia.

https://sportdziennik.com/profesjonalne ... -pilkarzy/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-08-11, 6:27 pm

Adam1906 napisał(a):Bartosz Chęciński to również wychowanek Akademii Zagłębia Sosnowiec występujący na środku pomocy, który od dziecka związany jest z Sosnowcem. Powoływany na konsultacje reprezentacji Polski i reprezentacji województwa śląskiego. – Trenuję w Akademii od 7-go roku życia, czyli już od 9 lat jestem związany z klubem. Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać profesjonalny kontrakt piłkarski –

Wódki i igrzysk to nam na następne lata na pewno nie zabraknie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2020-08-12, 8:48 am

"W I drużynie mamy już wychowanków Ryndaka i Mularczyka oraz Radkowskiego i Szweda, których 2 lata temu sprowadziliśmy do Akademii"

WOW tomczyk no normalnie ręce same składają się do oklasków
Weź Ty chłopie skończ.
PRZYPOMNĘ TYLKO W JAKIEJ MY QRWA LIDZE GRAMY TYMI TALENTAMI I KTO JEŹDZI Z NIMI JAK CHCE.
Teraz te gwiazdy mają wzmocnić 1 ligowa ekipę ?
Portki pewnie pełne czy transfery wypala. Tylko nie myśl że ktoś Ci kibicuje żeby faktycznie były udane , wszyscy kibicuja tym zawodnikom by faktycznie byli wzmocnieniami nie na twoja chwałę tylko dla Zagłębia.
Czekałem na dwa chociażby zainteresowania
Kamil Zapolnik ( juz jest niestety w Miedzi )
i Kacper Śpiewak ( dalej w Stalowce)
ale co ja tam się znam
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2020-08-15, 5:43 pm

Dopóki do urzędu miasta i klubu nie wkroczy prokurator to nic się nie zmieni . Chęciński będzie bronił tej bandy jak Rejtan
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-08-17, 10:42 am

zag23 napisał(a):Widze, że cokolwiek by Tomczyk zrobił to źle będzie a z tego co wiem to jest prezesem Akademii Zagłębia i zajmuje sie wyszukiwaniem piłkarzy do klubu

Ten amator to zajmuje się tylko siedzeniem przed komputerem i wyszukiwaniem zawodników przez internet :lol: Jak się szuka piłkarzy to niech Tomczykowi wytłumaczą (może na jakimś stażu?) u sąsiadów za rzeką. Zarówno GKS Katowice, jak i Górnik Zabrze, co tydzień są na zagłębiowskim terenie, obserwując mecze drużyn z niższych lig. Powtórzę - są u nas CO TYDZIEŃ. W ten sposób wyławiają i podpisują kontrakty z młodziutkimi i zdolnymi piłkarzami zagłebiowskich klubów. I właśnie tydzień temu GKS Katowice za kwotę 4 tysięcy złotych wypożyczył na rok (z możliwością pierwokupu) bardzo zdolnego napastnika Unii Dąbrowa Górnicza 18-letniego Mateusza FLAKA, a obserwowany w chwili obecnej przez Górnik Zabrze (co mecz!) jest inny 18-latek z Unii DG Konrad MACHALSKI, który na dniach powinien z zabrzanami podpisać kontrakt. Notabene obydwaj ci młodzi zawodnicy grają w pierwszym składzie IV-ligowca, a Machalski w ostatnim meczu strzelił dla Unii zwycięską bramkę. W tym samym czasie nasze rezerwy kopią się nadal w czoło na poziomie ligę niższym od klubu z Dąbrowy Górniczej...

Spytacie w czym problem? :czerwona: Otóż w tym, że na meczach w naszym regionie nie ma NIKOGO z klubu Zagłębie Sosnowiec. Nikt nigdy nie raczy pojechać na okoliczne boiska w pobliżu Sosnowca, aby obserwować młodych i rokujących na przyszłość piłkarzy klubów z Zagłębia Dąbrowskiego. Za to robią to w każdej kolejce ligowej przedstawiciele śląskich klubów. Więc pytam się zarówno dyrektora sportowego Roberta Tomczyka, jak i prezesa Zagłębia Sosnowiec Marcina Jaroszewskiego oraz prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, co musi się stać, żebyśmy stali się klubem w pełni profesjonalnym a nie jakąś popierdółką, w której pracę ma się tylko i wyłącznie przez znajomości a nie dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom??? Tomczyk jest kompletnym amatorem i szokiem nie tylko dla mnie jest, dlaczego został on w Naszym klubie mianowany na tak newralgiczne stanowisko i na jakiej podstawie jest on tam nadal tolerowany?!?!? W ten sposób to my nigdy nie wyjdziemy wyżej niż I liga a wychowanków, lub młodych piłkarzy z innych zagłębiowskich klubów, to w pierwszym składzie nie zobaczymy tak długo, jak długo w klubie nie nauczą się dobrze wykonywać swojej pracy... :redface:

Poniżej publikuję wpis Pana Pawła Cichego na ten temat:

Obrazek

Notabene, jakby ktoś nie wiedział, Paweł Cichy to... prezes Unii Dąbrowa Górnicza.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2020-08-17, 11:20 am

Adam1906 napisał(a):Ten amator to zajmuje się tylko siedzeniem przed komputerem i wyszukiwaniem zawodników przez internet

Chyba nie tylko. Jak widać, cały kontynuowana jest współpraca z Innfootball, vide: wypożyczenie młodego Sangowskiego. I dla jasności, nie skreślam chłopaka, co więcej, w barwach Lubina w CLJ u-18 prezentował się przyzwoicie, jesienią ub. roku strzelił 7 bramek a trener lubinian Marcin Ciliński wypowiadał się o nim tak, cyt.: 'Mieliśmy troszeczkę problem ze skutecznością, cały czas jesteśmy w poszukiwaniach tej typowej “dziewiątki”. Ostatnio na tę pozycję wskoczył Jakub Sangowski i zdobył siedem bramek w siedmiu spotkaniach. Trafiliśmy chyba w końcu z pozycją dla niego, bo jest to bardzo fajny chłopak, który dobrze się rozwija (…)". Chłopak sam odszedł z Lubina nie przedłużając kontraktu. Dlatego być może, ewentualnie jest w tym przypadku jakieś światełko w tunelu.
Natomiast wydaje się, ze właśnie młodzież w takim wieku i przede wszystkim z regionu powinna być w pierwszej kolejności skrupulatnie obserwowana. Odnośnie flaka i Machalskiego, Gieksa obydwu już sprawdzała jakiś czas temu:

Sześciu zawodników występujących na co dzień w niższych klasach rozgrywkowych rozpoczęło wczoraj testy w GieKSie. To 20-letni pomocnik Jarosław Czernysz z III-ligowej Polonii Bytom, 17-letni pomocnicy Mateusz Flak i Konrad Machalski z IV-ligowej Unii Dąbrowa Górnicza, 19-letni pomocnik Patryk Kieliś z IV-ligowego Orła Piaski Wielkie, 22-letni napastnik Szymon Królak z IV-ligowego Drzewiarza Jasienica oraz 21-letni pomocnik Filip Maziarz z IV-ligowego Gwarka Ornontowice.

Grupa ta została wyselekcjonowana – jak tłumaczy trener Rafał Górak – poprzez obserwację meczów w niższych ligach czy opinii znajomych ludzi. Część katowiczanie widzieli już w akcji na żywo.

– Wszyscy w grudniu przeszli badania wydolnościowe i szybkościowe, które są dla nas kluczowe. Zaliczyli je wysoko, z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Zaprosiliśmy ich na kilka dni, by pokazali się w ściśle piłkarskim treningu. Zobaczymy, jak to dalej będzie wyglądać. Być może część z nich nadal będzie pod naszą obserwacją – mówi szkoleniowiec GKS-u.
(…)
https://sportdziennik.com/gks-katowice- ... e-szesciu/

Tego rodzaju testów chłopców z regionu u nas nie widzę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2020-08-17, 11:25 am

Tym bardziej skandalem jest, że taka GieKSa potrafi od roku czasu obserwować w Dąbrowie Górniczej tych chłopaków a Tomczyk i reszta tej bandy niby "skautów" ma to głęboko w doopie i nie potrafi (nie ma czasu, nie ma ochoty?) jeżdzić parę kilometrów od Sosnowca i obserwować podczas ligowych meczów chłopaków z ościennych zagłębiowskich klubów!!!

Dla mnie to jest qrwa jebana amatorszczyzna i mojego zdania na ten temat nie zmieni nic!!! :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników