Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-05-05, 10:32 am

Niestety tyle są warte słowa Prezesa, obawiam się (obym się mylił), że obserwowany z zachwytem od pięciu lat trener, po kilku kolejkach odbierze zadośćuczynienie i ręsztę należności z kontraktu pobierał będzie w fotelu w Warszawie. Póki co trzymam kciuki za trenera (z Prezesem już dawno dałem sobie spokój) i kibicuję mu z całych sił.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-05-05, 10:37 am

Ja po prostu jak jest wywiad z "prezesem" to go nie czytam . Po co czytać czyjeś kłamstwa. Z Dudkiem ponoć poszło o kasę. A teraz ściąga się dodatkowo kogoś od przygotowania, czyli dodatkowy etat. Dla klubowej kasy obciążenie no ale kolega "prezydent" da .
Rzadko ostatnio tu zaglądam i lepiej się wtedy czuje.
Poza tym pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-05-05, 11:20 am

novack napisał(a):obawiam się (obym się mylił), że obserwowany z zachwytem od pięciu lat trener, po kilku kolejkach odbierze zadośćuczynienie i ręsztę należności z kontraktu pobierał będzie w fotelu w Warszawie

Pytanie na ile chłop jest świadom panujących w klubie układów. Mam na myśli przede wszystkim to, że klubem trzęsie Kucyk i wejście z nim w konflikt może się skończyć utratą posady bez względu na wynik sportowy. Cokolwiek by nie mówić o Dudku, jego zachowaniach czy ego, którego konsekwencją była porażka z Puszczą, to chłop miał wyniki może i przeciętne ale na pewno na tyle nie najgorsze aby móc wypełnić kontrakt. Z klubu wyleciał też wszechwładny kiedyś Stanek, również skonfliktowany z Szarą Eminencją klubu. Co do Dudka jestem w pewnym sensie "pod wrażeniem" w jaki sposób Prezes Wszechczasów medialnie niemiłosiernie wytarmosił Dudka tak, że ten jak do tej pory nawet nie pierdnął odnośnie kwestii poruszonych przez Jaroszewskiego wypowiedziach prasowych. A przecież wyszło na to, że Dudek to słabiutki trener i pazerny człowiek. I nawet jeśli jest w tym jakaś część prawdy a zapewne jest, widać jak trzeba uważać co się w obecności Prezesa i Megadajrektora mówi, co się do nich pisze itd... Dlatego życzę nowemu trenerowi aby uważał na siebie i nie skończył w taki sposób będąc zwalnianym tak jak Dudek a wcześniej Derbin, Mandrysz czy Banasik. Żeby tez nie był takim słupem jak Szukiełowicz czy Araszkiewicz. Wreszcie, żeby w treningi czy taktykę mu się nikt nie wtrącał. Bo wpływu na ruchy kadrowe raczej mieć nie będzie. Jak będzie, zobaczymy. Przy całej sympatii nie wierzę, że chłop utrzyma się dłużej niż kilka miesięcy. W najlepszym razie do przyszłej wiosny. Ale też nie będę zdziwiony jeśli poleci jeszcze w trakcie obecnych rozgrywek.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2020-05-05, 8:18 pm

Myślę, że gość jest jak najbardziej świadomy. Środowisko piłkarskie jest wbrew pozorom bardzo małe i tu wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Tym bardziej w sytuacji Zagłębia, gdzie Jaroszewski od dawna wciska na stołki funfli z Legii, wystarczy, że gość wykonał kilka telefonów do znajomych, którzy już się przez klub przewinęli. Nie sądzę, żeby mu to przeszkadzało, bo co ryzykuje? Gdzie indziej dostalby szansę na tym poziomie, mając w krótkim cv czwartą ligę i dwa spadki? A nuż wygra kilka meczów i nawet jak go Jaroszewski z kucem za chwilę pogonią to może uda mu się załapać na trenerską karuzelę.

Co do kolejnych kocopołów opowiadanych przez Jaroszewskiego, to ja się naprawdę dziwię, że ktokolwiek z tzw. mediów traktuje go na tyle poważnie, że chce z nim jeszcze rozmawiać.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2020-05-06, 2:39 pm

http://zaglebie.eu/aktualnosci/6577-jak ... XfKEo_7kJ8

Powiem tak... frekwencja nie powala mimo miejsca w którym byliśmy
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-05-07, 9:29 am

Szymon Pawłowski: Zostałem w Zagłębiu, bo wolę do ekstraklasy awansować niż znów z niej spaść
Szymon Pawłowski w ekstraklasie rozegrał 283 spotkania, ale w poprzednim sezonie spadł z Zagłębiem do pierwszej ligi. – Na początku nie chciałem zostać w zespole. Prezes przekonał mnie wizją walki o powrót do ekstraklasy, tym bardziej że powstaje też nowy stadion, a warunki do trenowania mamy na wysokim poziomie. Liczę, że awansujemy i właśnie w Zagłębiu przekroczę barierę 300 spotkań w ekstraklasie – mówi kapitan zespołu z Sosnowca.

Jak wyglądają treningi w Zagłębiu Sosnowiec w czasie epidemii?

Wydaje mi się, że podobnie jak w innych zespołach. Dostajemy zestawy treningowe i indywidualnie je wykonujemy. To bieganie, a także ćwiczenia siłowe i stabilizacyjne.

Macie treningi online?

Nie, każdy trenuje sam według wytycznych. Za to co czwartek mamy spotkania online z trenerem mentalnym.

Jakie tematy są poruszane?

Zaczynamy zwykle od luźnej rozmowy. Jednym z pierwszych tematów była motywacja do samodzielnego treningu. Jak sobie radzić, kiedy mamy ćwiczyć sami. Podczas treningów zespołowych wzajemnie się napędzamy, a teraz już prawie dwa miesiące mamy zajęcia indywidualne. Rozmawiamy też jak radzić sobie z obecną sytuacją i o podejściu do życia.
A pan nie ma problemów z motywacją do treningów?

Oczywiście, brakuje mi na co dzień rywalizacji i adrenaliny. Potrzebuję się wybiegać i lubię się zmęczyć. Nie dałbym rady siedzieć non stop w domu. Więc zakładam słuchawki i biegam. Czasem puszczam muzykę, ale czasem chcę „pobić się” z własnymi myślami.

W związku z planem powrotu do rozgrywek ostatni tydzień był już jednak inny?

Głównie dlatego, że codziennie musimy zdawać raporty na temat zdrowia i mierzyć temperaturę. Od 4 mają mamy zacząć treningi w grupach, a tydzień później już – mam nadzieję – całego zespołu. Z utęsknieniem czekam na ten moment. Boiska przygotowane, trawa kusi zielenią, ale ośrodek treningowy należy do miasta i jest zamknięty.

Może powrót do rozgrywek będzie nowym otwarciem dla Zagłębia? Spadkowicz z ekstraklasy zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w pierwszej lidze.

Rzeczywiście, gramy poniżej oczekiwań, zarówno moich, jak też drużyny i całego klubu. Celowaliśmy w czołową szóstkę i choć nadal tak jest, to trochę nam do niej brakuje. Słaby był początek sezonu, a potem nie potrafiliśmy rozpocząć dłuższej passy zwycięstw. To była gra w kratkę, wygrana, remis, porażka, dwa zwycięstwa i znów przegrana. Gdybym znał powód, to byśmy grali lepiej.

Między sezonami z zespołu, który spadł z ekstraklasy, zostało zaledwie kilku zawodników. Może to był powód?

Kadra rzeczywiście bardzo się zmieniła i powstał nowy zespół. To była jedna wielka niewiadoma, ale z drugiej strony przyszło sporo dobrych piłkarzy z doświadczeniem z ekstraklasy. Tyle że wyniki były poniżej oczekiwań. Powód do optymizmu? Wracamy na boiska. Czeka nas właściwie nowy okres przygotowawczy i wierzę, że będziemy grać lepiej, bo na pewno nas na to stać.
Pan był jednym z nielicznych, którzy zostali w Zagłębiu. Jako kapitan nie chciał pan schodzić ze statku, który spadł z ekstraklasy?

Miałem propozycje z klubów ekstraklasy i po degradacji mogłem do niej wrócić. Zazwyczaj były to oferty kontraktu na rok lub co najwyżej na rok z opcją przedłużenia o kolejny. Zanim trafiłem do Zagłębia, byłem na sezon wypożyczony do Termaliki Nieciecza. Teraz po roku znów miałbym zmieniać klub. Nie chciałem się tułać, bo zwykle grałem w klubach dłużej. W Zagłębiu Lubin 6,5 roku, w Lechu Poznań pięć lat. W Sosnowcu czułem się dobrze psychicznie, a jeśli chodzi o moją formę, to piłkarsko poprzedni sezon był dobry. Rozmowy z prezesem Zagłębia były długie i wiele razy się spotykaliśmy. Na początku nie chciałem zostać w pierwszej lidze. Prezes przekonał mnie wizją walki o powrót do ekstraklasy, tym bardziej że powstaje też nowy stadion, a warunki do trenowania mamy na wysokim poziomie. Kontrakt miałem jeszcze na dwa kolejne sezony. Mogłem zdecydować się na krótszą umowę w zespole, które będzie bronił się przed spadkiem z ekstraklasy. Uznałem, że wolę do niej awansować niż być może kolejny raz spaść.

W tym sezonie z klubem pożegnało się już dwóch trenerów – Radosław Mroczkowski i ostatnio Dariusz Dudek. To też pewnie nie pomaga…

Każdy trener ma inny pomysł na grę i na wykorzystanie każdego zawodnika. Powinien umieć wyciągnąć z piłkarza co ma najlepszego. Z trenerem Mroczkowskim wyniki nie były zadowalające. Po przyjściu Dudka rezultaty nieco się poprawiły, punktów było więcej, ale pozycja w tabeli podobna. Nie znam powodów rozstania, ale trener Dudek miał kontrakt tylko do końca czerwca. Może w klubie uznano, że w związku z obecną sytuacją zmiany szkoleniowca można dokonać już teraz. Nie mnie to oceniać. Obojętnie, kto poprowadzi Zagłębie, będzie moim nowym szefem, a ja będę starał się grać najlepiej jak potrafię. Chcę walczyć o awans i jeszcze zagrać w ekstraklasie z Zagłębiem. Nie wiem, czy stanie się to już teraz, czy może dopiero w przyszłym sezonie. W klubie mogą być pewni, że będę dawał z siebie tyle, na ile mnie stać.
Wspomniał pan, że przywiązuje się do klubów. Z tego powodu nie odszedł pan z Zagłębia Lubin w 2008 roku, kiedy zostało karnie zdegradowane z ekstraklasy?

Wtedy sytuacja była inna, bo chciałem odejść. Miałem oferty z topowych drużyn ekstraklasy, ale Zagłębie nie chciało mnie puścić. Widocznie jednak tak miało być. Mimo tej sytuacji zawsze będę dobrze myślał o Zagłębiu, bo tam dostałem szansę gry w ekstraklasie i zadebiutowałem też w reprezentacji. Z Lechem podpisałem kontakt na pięć lat, zdobyłem mistrzostwo Polski. Tylko ostatni sezon spędziłem na wypożyczeniu w Termalice. To było trochę z przymusu, bo umowę podpisałem w ostatnim dniu okienka transferowego. Byłem po kontuzji, pojechałem na testy medyczne do Pogoni Szczecin, szczegóły kontraktu były dogadane i nagle w dziwnych okolicznościach nie został podpisany. Poszedłem do zespołu z Niecieczy, by pokazać, że jestem zdrowy i wracam do formy. Teraz w Zagłębiu Sosnowiec jestem już prawie dwa lata. Lubię związać się z klubem dłużej, patrzeć jak się rozwija i wkomponować w ten rozwój. Zdrowie dopisuje, więc mam nadzieję, że na wysokim poziomie pogram jeszcze kilka lat. Liczę na to, że w Zagłębiu przekroczę barierę 300 spotkań w ekstraklasie.

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki2 ... iej-spasc1
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2020-05-15, 11:10 am

"Zagłębiowski Park Sportowy wystąpił o ministerialne dofinansowanie budowy hali i lodowiska w Sosnowcu
ZPS złożył w Ministerstwie Sportu i Turystyki wnioski o dofinansowanie budowy hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Starania ZPS-u poparły dwa związki sportowe.
W 2020 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki na program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu przeznacza 157 milionów złotych.Zagłębiowski Park Sportowy w obu przypadkach wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów budowy. Te znane są w przypadku hali, którą za 46,8 mln zł netto budują już Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i dąbrowski MZUiM.PL......"

Do dalszej części artykułu nie mam dostępu ,ale w tej części dostępnej ogólnie zaciekawiło mnie to- 50% ,to tak na "wyrost" podane procenty aby się "targować"?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-05-15, 7:49 pm

RUDI napisał(a):Do dalszej części artykułu nie mam dostępu ,ale w tej części dostępnej ogólnie zaciekawiło mnie to- 50% ,to tak na "wyrost" podane procenty aby się "targować"?


Zagłębiowski Park Sportowy wystąpił o ministerialne dofinansowanie budowy hali i lodowiska w Sosnowcu

ZPS złożył w Ministerstwie Sportu i Turystyki wnioski o dofinansowanie budowy hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Starania ZPS-u poparły dwa związki sportowe.
W 2020 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki na program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu przeznacza 157 milionów złotych.

Zagłębiowski Park Sportowy w obu przypadkach wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów budowy. Te znane są w przypadku hali, którą za 46,8 mln zł netto budują już Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i dąbrowski MZUiM.PL.

W przypadku lodowiska ZPS podaje zaktualizowane szacunkowe koszty, bo wykonawcę prac poznamy najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału. Do złożonych w ministerstwie wniosków Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego, dołączyła wymagane rekomendacje dwóch związków sportowych. Pierwszej udzielił Polski Związek Szermierczy, drugiej Polski Związek Hokeja na Lodzie.

- Rekomendacja Polskiego Związku Szermierczego dotyczy hali. Szermierka to sport, który ma się w Sosnowcu bardzo dobrze, a oddanie nowej hali, z której szermierze będą korzystać, zapewni tej dyscyplinie jeszcze lepsze warunki - mówi Karina Skowronek.

Prezes ZPS-u we wniosku do ministerstwa podkreśla, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, budowa hali nawet na jeden dzień nie została przerwana. Rekomendacja PZHL dotyczy lodowiska. Prezes ZPS i w tym przypadku podkreśla znaczenie inwestycji dla szkolenia młodych zawodników i rozwoju hokeja na lodzie. W obu wnioskach ZPS podkreśla także, że z hali i lodowiska poza wyczynowymi zawodnikami wspomnianych dyscyplin, korzystać będą także i inni sportowcy, a także mieszkańcy Sosnowca.

Zgodnie z regulaminem programu, ministerstwo powinno w ciągu trzech miesięcy udzielić odpowiedzi w sprawie złożonych wniosków.

Jedną z ostatnich inwestycji w woj. śląskim, które otrzymały dofinansowanie z Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, było lodowisko w Bytomiu. Wartą około 40 mln zł inwestycję ministerstwo dofinansowało 15 mln zł.

Budowa stadionu, hali i lodowiska finansowana z kredytu BGK

Budowa stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu finansowana jest z 203 mln zł kredytu, który Zagłębiowskiemu Parkowi Sportowego przyznał Bank Gospodarstwa Krajowego.

- Oprocentowanie wynosi 3,07 procent, a spłatę zobowiązań rozłożono na 15 lat. Okres ten liczymy od momentu, gdy zakończymy budowę, a spółka będzie miała już możliwość generowania przychodów. W dodatku przez pierwsze trzy lata będziemy spłacać wyłącznie oprocentowanie. W tym okresie spłata będzie realizowana ze środków gminy - objaśniała w zeszłym roku radnym prezes ZPS-u.

Szefowa ZPS-u przekazała nam, że obecnie oprocentowanie kredytu udzielonego spółce to 2,52 proc.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... wanie.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-05-16, 10:00 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-05-17, 4:02 pm

Mój wujek ma bardzo napięty grafik, ale możliwe, że przyjedzie kiedyś do Sosnowca, aby zobaczyć na żywo jak trenuję i gram – przyznaje Quentin Seedorf, obrońca pierwszoligowej drużyny.
Latem ubiegłego roku 19-letni Quentin podpisał trzyletni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. O transferze było bardzo głośno, bo nastoletni obrońca jest bratankiem Clarence'a Seedorfa, który pięć razy wygrał Ligę Mistrzów. Środkowy pomocnik reprezentacji Holandii triumfował w Champions League raz z Ajaksem Amsterdam i dwukrotnie z Realem Madryt oraz AC Milan.
Podczas pandemii Quentin ma stały kontakt telefoniczny z wujkiem. - Wspiera mnie, podobnie jak inni bliscy. Jesteśmy bardzo zżytą rodziną – zaznacza młody defensor. - Wujek oglądał mecze Zagłębia Sosnowiec. Ma bardzo napięty grafik, ale możliwe, że przyjedzie kiedyś do Sosnowca, aby zobaczyć na żywo jak trenuję i gram – przyznaje Quentin, który zachwala byłemu znakomitemu piłkarzowi nasz kraj.

– Polska zaskoczyła mnie pozytywnie. Bardzo ciepło mnie przywitaliście i nie spodziewałem się, że jesteście tacy weseli, ciągle się śmiejecie. Zimą miałem okazję odwiedzić Kraków. To piękne miasto, mam nadzieję, że będę miał okazję zobaczyć również inne miejsca - przyznaje zawodnik, którego mama uwielbia filmy Quentina Tarantino i stąd charakterystyczne imię obrońcy. - Nie widziałem nowego Tarantino, ale mama na pewno go zobaczyła, bo jest wielką fanką jego filmów – zaznacza Seedorf, który w trakcie przerwy oglądał sporo spotkań piłkarskich.

– Na YouTube oglądałem dawne mecze, poza tym analizowałem spotkania Zagłębia z moim udziałem, zwracałem uwagę między innymi na to, co mogę poprawić – dodaje.
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ec/79tzs28
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-05-22, 10:45 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-05-25, 8:37 pm

Zgodnie z ogłoszeniem PZPN podokręgu Sosnowiec w przyszłym sezonie zagramy minimum jeden mecz derbowy z GKS . I Nie dlatego ze my spadniemy albo oni awansują . Choć to tez jest jeszcze możliwe . Nasze rezerwy w okręgówce spotkają rezerwy Katowic i zagrają minimum jeden mecz . Okregówka będzie mieć aż 22 drużyny które rozegrają jeden mecz a potem podział na grupę mistrzowska 10 drużyn i spadkową 12 drużyn które rozegrają rewanże . Zobaczymy co są warte rezerwy i akademia .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-05-27, 8:23 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2020-05-27, 3:12 pm

Najważniejsze jest bycie razem, używanie słowa „My”. To jest dla nas najistotniejsze i bardzo o to dbamy. Budujemy te relacje i cieszymy się z tego – zapewnia trener Dębek, który poza kontuzjowanym Michałem Góralem ma do dyspozycji wszystkich graczy.

Ciekawe... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-05-28, 1:03 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla

cron