Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-22, 10:04 am

To tam gdzie miał być wybudowany Aqua Park ma być hotel i deweloperka? - Na pierwszy etap, czyli budowę wysokiego na dwadzieścia kilka metrów budynku z przeznaczeniem na hotel, inwestor otrzymał pozwolenie na budowę w 2018 r. - powiedział "Wyborczej" Jeremiasz Świerzawski, wiceprezydent Sosnowca. Dodał, że na tę inwestycję został już wydany dziennik budowy.
- Jako miasto nie mamy informacji, czy inwestycja się rozpoczęła, widzimy natomiast, że działka częściowo została już ogrodzona - dodaje wiceprezydent. I podkreśla, że o pozwolenie na drugi etap, w którym przy Kresowej miałaby powstać mieszkaniowa zabudowa wielorodzinna, Śląska Grupa Inwestycyjna jeszcze do urzędu nie wystąpiła.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-03-22, 10:37 am

Myślałem, że o tę inwestycję chodzi
https://sosnowiec.naszemiasto.pl/sobies ... c3-4127878
Ale tam coś się mówiło o biurowcu wysokim na 100 metrów, a tu jest mowa o 20 metrach, czyli jakieś 6 pięter.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-22, 11:06 am

Zasada to teren po Novotelu. I zdaje się są tam problemy z projektowaną wysokością budynku. Sprawa ze Śląską GI jest co najmniej wątpliwa o ile nie śmierdząca. Inwestor kilkanaście kat temu miał ukończyć inwestycję, nic nie zrobił, zmienił sobie plany a Miasto nie kopnęlo nogą. Hotel i deweloperka po tej części rzeki jest ni przypiął ni przyłatał
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez achter 2020-03-23, 11:05 am

750 tys straci Zagłębie w marcu i kwietniu, jeśli pójdzie dobrze

https://weszlo.com/2020/03/22/750-tysie ... ie-dobrze/
– Jeden sponsor powiedział, że w pierwszym półroczu nas nie wesprze. To jest kwota 350 tysięcy. Mam też sugestię właściciela, żebym nie liczył na takie pieniądze jak do tej pory. Jeżeli więc wszystko pójdzie dobrze, to Zagłębie poniesie stratę w marcu i kwietniu na poziomie 750 tysięcy – mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec. Rozmawiamy o stratach finansowych, o rozwiązaniach, które mają te straty niwelować, o domniemanej lidze bankrutów. Zapraszamy.


Zawieszenie rozgrywek bardziej odbije się na pierwszej lidze niż na Ekstraklasie?

Bukmacherzy nie funkcjonują, nie ma transmisji, więc dla nas brak pieniędzy od Polsatu, Fortuny czy innych sponsorów, nie napawa optymizmem. Wręcz przeciwnie: napawa lękiem. Bo to są pieniądze zagwarantowane umowami i ujęte w budżetach. Podobnie jest w Ekstraklasie, tylko że tam do tych wszystkich kwot, które nas dotyczą, trzeba dopisać jedno zero więcej. Problem jest jednak taki, że w pierwszej lidze, w klubach, które mają ambicje bić się o Ekstraklasę, te zarobki są mniejsze, ale nie na tyle, by powiedzieć, że różnica jest jakaś ogromna między czołówką pierwszej ligi a końcówką Ekstraklasy.

Chyba często jest też tak, że te zespoły z ambicjami ryzykują wyższymi kontraktami, licząc na awans i większe wpływy.

Ryzyko dotyczy też zespołów, które chcą się utrzymać, bo widzą, że konkurencja drugiej ligi jest mocna: Widzew, GKS, Górnik Łęczna, kluby rzeszowskie mają coraz więcej pieniędzy. Myślę, że każdy jest na granicy ryzyka, prowadząc ten biznes.

A konkretnie mówiąc o sytuacji Zagłębia – w jakiej sytuacji jest klub?

Dzisiaj podjęliśmy decyzję, że przedłużamy jeszcze o tydzień indywidualne zajęcia. Z tym, że jutro się spotkamy, by dyrektor sportowy, pierwszy trener i trener od przygotowania fizycznego złożyli raport, jak to wygląda do tej pory i jak to jest realizowane. Cóż, nie mamy innego wyjścia. Nie rozpoczniemy treningów.

Jak wygląda to pod względem finansów?

Na tę chwilę mamy zapłacone wszystkie pensje. Mamy też zaświadczenia z ZUS-u i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z płatnościami. Myślę, że przede mną i właścicielem, czyli prezydentem miasta, ciężkie decyzje. Jeżeli samorząd da duże ulgi przedsiębiorcom i zwolni, albo przesunie podatki, to nie wiadomo, jakie będą wpływy do budżetu miejskiego. Będziemy musieli razem usiąść i wypracować wspólną przyszłość. Ale dopóki nie będzie w kontekście pierwszej ligi uchwał PZPN-u, to na razie gdybamy. Nie wiemy, na co będziemy mogli sobie pozwolić, bo kontrakty są gwarantowane. Proponowane rozwiązania nie zawsze są legalne. Nie wszystkie będą akceptowane przez UEFA i FIFA. To, co może się wydawać w Polsce dobre, może być kwestionowane przez CAS. Dopiero trwa burza mózgów na wszystkich poziomach. Mamy grupę prezesów i komunikujemy się, pewnie w przyszłym tygodniu zwrócimy się do związku z postulatami. Dzisiaj ciężko powiedzieć coś więcej. Jeśli ja mam przedstawić, jak to się ładnie mówi, pakiet oszczędnościowy, to on musi być realny, a nie wzięty z kosmosu. Czytam różne pomysły, one są korzystne, ale mogą być kwestionowane w sądach.

Mówi pan o obcięciu kontraktów o – załóżmy – połowę?

Na przykład. Robię to jutro, ale jakim prawem?

Pewnie będzie trzeba się dogadać z piłkarzami.

Gdyby każdy chciał się dogadywać indywidualnie w każdym klubie, to byśmy doszli do jakiegoś obłędu. Tu musi być systemowe rozwiązanie związku.

PZPN powinien finansowo pomóc klubom?

Jeżeli sytuacja finansowa związku jest faktycznie tak dobra, jak o tym słyszymy, to w przypadku wypracowania programu, który pozwoliłby przetrwać – myślę, że tak. Z drugiej strony ten program musiałby być wspólny i mieć oparcie w rzeczywistości. Pomoc taka, żeby przetrwać miesiąc i potem upaść, nie ma sensu. Tutaj jest potrzebna praca wielu ludzi. Może tego nie widać na zewnątrz, ale ona się odbywa na wielu poziomach. Mocno dyskutowane są te kwestie i jak już będzie czarno na białym, czego my, jako pierwsza liga oczekujemy, to pewnie państwo te postulaty będziecie znać. I będziemy wiedzieć, jak reaguje na nie związek.

W interesie związku jest, by kluby nie upadały. Na przykład ktoś musi dostarczać piłkarzy do reprezentacji.

Ale też większość klubów jednak tych piłkarzy do reprezentacji nie dostarcza. Trzeba spojrzeć inaczej: byłoby źle, gdyby kluby upadały, bo cały system futbolu w Polsce zostałby zachwiany, a to jest w interesie wszystkich, którzy funkcjonują w tym środowisku, by tak się nie stało. Oprócz interesu PZPN-u jest interes bardzo wielu firm. Firm transportowych, produkujących odzież. Są szkoły, gdzie wynajmujemy sale. Jest wiele podmiotów, które funkcjonują dzięki klubom piłkarskim. To jest kilkadziesiąt różnych branż, które żyją dzięki temu, że polska miała się dobrze od strony organizacyjnej.

Marcin Amunicki mówił o lidze bankrutów.

To są słowa, które budzą niepokój. Pan Animucki zdaje sobie sprawę z mechanizmów finansowych. Ja też. I dług, który my możemy wygenerować w ciągu trzech miesięcy, klub w Ekstraklasie jest w stanie zrobić w ciągu miesiąca. Choć oczywiście tam pieniądze są nieporównywalne i gdy kluby dostają te środki, to odjeżdżają zespołom pierwszej ligi. Coraz ciężej jest beniaminkom – w zeszłym roku spadliśmy my i Miedź, ŁKS jest właściwie zdegradowany. Raków się ratuje, ale 75% populacji się generalnie nie odnajduje.

Pan już liczył straty Zagłębia?

Jeden sponsor powiedział, że w pierwszym półroczu nas nie wesprze. To jest kwota 350 tysięcy. Mam też sugestię właściciela, żebym nie liczył na takie pieniądze jak do tej pory. Jeżeli więc wszystko pójdzie dobrze, to Zagłębie poniesie stratę w marcu i kwietniu na poziomie 750 tysięcy.

Dość czarny ten dobry scenariusz.

Poduszkę finansową, którą przygotowywałem na czerwiec, bo wiedziałem, że będę miał mniejsze wpływy, będę musiał spożytkować teraz. Natomiast ona jest w stanie jednak zalać tylko w 50% dziurę, która powstała z dnia na dzień.

Pan jeszcze wierzy, że wrócimy do grania?

Tak, myślę, że w maju wrócimy. Myślę, że jeszcze dwa tygodnie będą wzrosty, a kolejne trzy spadki i w ostatnim tygodniu kwietnia będzie to wygaszane. Wówczas w pierwszym czy drugim tygodniu maja będziemy mogli wystartować. Zrobilibyśmy sześć angielskich tygodni, środa-sobota-środa. Po takim okresie dziwnego trenowania będą kontuzje, posypią się kartki i kto będzie miał zaplecze z młodzieży, ten będzie miał atuty. Bo jeśli będziemy grać tym trybem, to może być rzeźnia.
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-24, 12:20 am

Ciekawy pomysł na dokończenie rozgrywek ekstraklasy: https://weszlo.com/2020/03/23/rakow-wyc ... to-polega/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2020-03-24, 10:37 am

https://sportdziennik.com/polonia-bytom ... ontraktow/
Ciekawe co nasze gwiazdy na to? Przykład powinien dać Prezes, czekamy!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-24, 11:09 am

Ciekawy jest fragment wypowiedzi Prezesa Legionovii:
(...)
Prezes Legionovii zapewnia jednak, że klubowi nie grozi upadek. - Nigdy nie byliśmy finansowym potentatem. Nigdy nie oferowaliśmy wielkich pieniędzy, działaliśmy z rozsądkiem. Zawsze wychodziliśmy z założenia, że zawodnik zarabiający np. 3 tysiące złotych, nie musi być 4 razy gorszy od tego, który zarabia 12 tysięcy. Moim zdaniem część klubów drugiej ligi zdecydowanie przepłaca piłkarzy i takie kluby mogą mieć problemy. My pewnie też będziemy musieli usiąść i porozmawiać z zawodnikami, szukając jakichś kompromisów, ale na pewno nikt nie zarzuci nam, że jesteśmy niewypłacalni albo, że grozi nam upadek - przekonuje.
(...)
https://www.sport.pl/pilka/7,173971,258 ... =BoxOpImg8
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2020-03-24, 12:08 pm

Skoro różne rzeczy ciekawe, jak piszecie Koledzy, z różnych podwórek wyczytując - to ciekawe, jakie będą reakcje na to, co z podwórka zagłębiowskiego wczorajszy Sport informował https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... wodowstwa/
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-24, 12:18 pm

Blajpios napisał(a):to ciekawe, jakie będą reakcje na to, co z podwórka zagłębiowskiego

Odnośnie fragmentu:
Klub ze Stadionu Ludowego włączył się w walkę przeciwko pandemii koronawirusa. Parter techniczny firma Hummel wykonał jedyną sztukę unikatowej koszulki w stylu retro dedykowanej jednej z największych gwiazd w historii klubu, Józefowi Gałeczce. Licytacja, z której środki zostaną przekazane Szpitalowi Wojewódzkiemu w Sosnowcu, odbywa się na oficjalnym klubowym profilu facebook.

Wielka sztuka wystawić coś na allegro, zebrać z tego kasę i twierdzić, że się walczy koronawirusem. Dla porównania jak sto się robi w innych klubach:

Kolejny klub włączył się do walki z koronawirusem. Tym razem piłkarze i trenerzy Śląska Wrocław zakupili i przekazali Fundacji Weź Pomóż ok. 700 litrów wody mineralnej.

Śląsk Wrocław jest kolejnym klubem, który pomaga w walce z szalejącym w Europie koronawirusem. Drużyna prowadzona przez Vitezslava Lavickę przekazała Fundacji Weź Pomóż około 700 litrów wody mineralnej, z której korzysta pierwsza drużyna Śląska. Fundacja pomaga seniorom, osobom schorowanym i pozostającym obecnie w kwarantannie.

"Otrzymają je osoby najbardziej potrzebujące, które muszą ograniczać każde wyjście z domu" - czytamy na stronie klubu.
Wcześniej akcję pomocy zorganizowali także kibice wrocławskiego klubu, którzy przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych i higienicznych dla ratowników medycznych i szpitali.
Śląsk to kolejny klub, który włączył się do akcji pomocy w walce z koronawirusem. Wcześniej piłkarze i trenerzy Rakowa Częstochowa przekazali szpitalowi w Częstochowie maski i rękawiczki ochronne, żona lidera Cracovii Sergiu Hanci, Andreea, zakupiła dla jednego ze szpitali w Krakowie ponad 2000 butelek wody, Jagiellonia Białystok wsparła tamtejszy oddział Pogotowia Ratunkowego, natomiast gracze Pogoni Szczecin zakupili 35 tabletów do nauki dla uczniów Centrum Mistrzostwa Sportowego.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... zem-slask/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2020-03-24, 2:55 pm

Hm. Najpierw bardzo grzecznie proszę, by nie obrazić się za bardzo. Tak po prawdzie bowiem - to to była trochę prowokacja moja, gdyż najpierw widziałem, że nikt nie cytuje tej wiadomości, która w Sporcie ukazała się przed tymi informacjami, do których zaczęliście się zaś odwoływać Koledzy... Przecież również i inni PT Forumowicze, którzy na przykład też nie zamieszczali informacji ze Sportu, choć widzieli - lub którzy po prostu czytali Forum i widzieli. Mam nadzieję, że prowokacja moja - łącznie z zi jej obecną częścią, nie będzie jakimś "kamieniem obrazy".
To idźmy dalej.
August napisał(a):(...)
Wielka sztuka wystawić coś na allegro, zebrać z tego kasę i twierdzić, że się walczy koronawirusem. Dla porównania jak sto się robi w innych klubach:(...)

Czyli w takim razie co? To, co, zrobiło Zagłębie to tylko zrobiło g***o w sprawie koronawirusa, czy nie zrobiło nic, czy zrobiło szkodę tej sprawie walki z nim? Czy wystarczy, jeżeli ogłosimy tu na Forum, że ja, xy uważam, że Zagłębie zrobiło wielkie zero - czy muszę oświadczyć, że zrobiło szkodę i kłamie twierdząc, że włączyło się w walkę? Czy jeszcze coś więcej trzeba zrobić, pikietę przed klubem lub przestrzegać wszystkich, że nie ma co myśleć o zakupie, nie wolno kupować tych koszulek - a J. Gałeczka nie jest żadną sławą Zagłębia - i potencjalnych kupców jednak mimo wszystko, wręcz uświadomić, że szkodzą w walce z koronawirusem, wręcz wspierają tego wirusa?
Czy naprawdę chcecie Koledzy powiedzieć, że jak który z tego grona ma np. sześciu czy siedmiu synów, z których jeden np jest mistrzem Polski młodzików w szabli, inny wybija się w województwie katowickim w grze w piłkę, trzeci coś tam — ale kolejny z nich, to... Nie, nie kaleka. Fizycznie zasadniczo zdrowy. Psychicznie, w zasadzie też nieźle, ale niestety olimpiady żadnej nie wygra - a i uczy się przeciętnie. Posłaliście na obóz więc sportowy z kolegą trenerem, powiedzmy, koszykówki, bo dość wysoki chłopak na swój wiek. Po powrocie kolega, czy wręcz przyjaciel, mówi: "stary, wiesz. Podobał mi się chłopak, grzeczny, robił co należy, zależało mu w walce, było widać - było też widać, że zależy mu, żeby tobie zrobić przyjemność. No, ale, wybacz. Nie będzie z niego wybitny koszykarz, nawet w skali krajowej, wojewódzkiej. Nie ma takich zdolności". To co wtedy. Naprawdę chcecie powiedzieć, że zaczniecie ze złością chłopaka Waszego szturchać, wyśmiewać, nudzić mu w kółko "patrz, łamago, twoi Bracia to hoho"? A przy deserach - to chłopak zacznie być zapominany?
Hm. Owszem, zgadza się. Można dyskutować, czy nie przesadziłem, za dobrze kreśląc w tym porównaniu działaczy Zagłębia. Fakt, że niestety, jest tak, że się nie spodziewam już od dłuższego czasu wybuchów jakiegoś polotu marketingowców Zagłębia, czy innych działaczy czy członków ekipy. Faktem jest, że również, gdy czytałem te informacje, to czułem jakiś, może nie zawód, raczej smutek, wiedząc, że na pewno inni poszybują w pomysłach wyżej, zrobią akcje bardziej nośne. Nawet - miałem mieszane uczucia, co do wciągnięcia nazwiska jednej z największych sław Zagłębia. Jakkolwiek - pomyślałem sobie, pewnie jednak chyba to za Jego zgodą. Może więc nawet się cieszy, że jego nazwisko tutaj posłuży, jakieś pieniądze wesprą sosnowiecki szpital (jakkolwiek nie wiem, czy on jest wprost włączony w tę walkę).
No, cóż. Samemu przecież - też przemilczałem więc tę akcję, jeszcze nie zacytowałem tu tego tekstu. Pomyślałem, że bardziej realnie będzie wyglądać, gdy może napisze to ktoś, kto nie ma obiekcji jak ja a za to jest na miejscu no i cieszył się będzie taką koszulką i ma ją gdzie powiesić lub przechować godnie. Entuzjazm - posłuży do tego, że może zapali się jakaś akcja solidarnościowa, bardziej jednocząca przy pozytywach Zagłębia, które może nawet niektórzy będą robić je poza działaniami klubu, bo uważają, że absolutnie nie można wierzyć obecnemu "układowi sił przy Kresowej", "to nie ten potencjał".
Na wpis - zdecydowałem się dopiero wtedy, gdy zobaczyłem, że reakcja przemilczenia jest tym, co "co najwyżej" może być tutaj odpowiedzią — a pozytyw jest możliwy tylko poza Zagłębiem. Tymczasem, jak to już też sygnalizowałem, wydawałoby się, że czas obecny, czyli możliwość trochę "przystopowania w codziennym biegu", stwarza szansę, bo niekoniecznie trzeba w takich postawach, już do których przyzwyczailiśmy się, trwać dalej. Może da się bodziec mobilizacyjny kierować nie tylko ze wzrokiem tam, gdzie to robią dobrze i podłamką, że to Zagłębie, to kiepsko i niestety, tylu jest dookoła winnych tego stanu. Tak, to niestety nie jest wesołe. Samemu zacząłem wyjaśniając, że faktycznie proch wymyślony, czy jakiś inny odlot, wyfrunięcie w gorę — to nie za bardzo z Zagłębiem Sosnowiec się kojarzy. No, ale gdzie indziej są przecież inne kluby, inni działacze, inny, porządny sposób działania klubu. No, faktycznie, na szczęście nie musimy czekać, że gdzieś do jakiegoś wzorca działania musiałyby się podciągać środowiska kibicowskie, z którejś tam trybuny, czy z jakiegoś forum, zaangażowane w tworzenie jedności społeczności wokół klubu, jak kibice czy to Wisły, czy Lecha, czy Legii, czy Górnika czy Ruchu na przykład...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-24, 5:08 pm

Blajpios napisał(a):Tak po prawdzie bowiem - to to była trochę prowokacja moja

Blajpios napisał(a):To, co, zrobiło Zagłębie to tylko zrobiło g***o w sprawie koronawirusa, czy nie zrobiło nic, czy zrobiło szkodę tej sprawie walki z nim? Czy wystarczy, jeżeli ogłosimy tu na Forum, że ja, xy uważam, że Zagłębie zrobiło wielkie zero - czy muszę oświadczyć, że zrobiło szkodę i kłamie twierdząc, że włączyło się w walkę? Czy jeszcze coś więcej trzeba zrobić, pikietę przed klubem lub przestrzegać wszystkich, że nie ma co myśleć o zakupie, nie wolno kupować tych koszulek - a J. Gałeczka nie jest żadną sławą Zagłębia - i potencjalnych kupców jednak mimo wszystko, wręcz uświadomić, że szkodzą w walce z koronawirusem, wręcz wspierają tego wirusa?

Nie wiem czemu miała przyświecać Koledze rzekoma prowokacja, bo wydaje mi się, że nie jest to czas na tego rodzaju "akcje" ale niniejszym pragnę Koledze pogratulować. Na tę chwilę skutecznie mnie Kolega z pewnych rzeczy "wyleczył". Mniejsza o szczegóły. Poza tym, nie tylko ciosem poniżej pasa ale i insynuacjami w stylu pewnego rzecznika rządu z minionej epoki jest wmawianie, że klub nic nie zrobił. Dla mnie klub nie musi być podmiotem szczególnym w działaniach dot. koronawirusa, ale jeśli to robi, mógłby po prostu robić to lepiej. Tym bardziej, że jako podmiot wokół skupiają się i utożsamiają się z nim tysiące ludzi, mógłby zainicjować inne akcje w większej i bardziej powszechnej formie pomocy lokalnym jednostkom. Nie tylko "Barbarze" ale i klimontowskiej Pediatrii czy też Hospicjum. Cóż by się stało gdyby dając dobry przykład Prezes zainicjował ściepę wśród ludzi z klubu np. po 15-20 zł z czego kupiłby parę zgrzewek wody, soku czy czegoś potrzebnego i zawiózł np na Klimontów? Przy czym dając dobry przykład mógłby ogłosić równocześnież zbiórkę wśród społeczności kibicowskiej nie tylko w kraju ale też za granicą ? Ja ze swej strony dodam, że nie potrzebowałem być Prezesem i mieć konta w mediach społecznościowych aby zainicjować wspólnie ze swoimi znajomymi oraz członkami rodziny aby pomóc znanym sobie osobom z miejsca zamieszkania czy tez miejsca, w którym się wychowałem np w bieżącym zaopatrywaniu (w tym za własne pieniądze) tych osób żywność i inne rzeczy potrzebne do egzystencji w tych warunkach. To samo mógłby robić klub tyle, że w większej skali. I oby tak się stało. Sprzedaż koszulki czy dalszych koszulek jest chwalebna. Ale - primo - nie wiem czy mnie stać na udział w takich aukcjach, secundo - nie mam konta w mediach społecznościowych, a chyba niekoniecznie potrzebowałbym konta aby przynajmniej spróbować włączyć się taką aukcję. Dlatego z powyższych powodów uważam, że hasło "włączenia się do walki z "koronawirusem" jest nieco na wyrost. Uważam, że klub nie wykorzystuje nawet w części swoich możliwości. I zaznaczam, jeśli dojdzie do innych akcji klubu w tym zakresie, z radością sam się dołączę w jakiejkolwiek formie na jaką mnie stać. A myślę, że zbiórka wśród osób, które stać na wysupłanie jakichś 20 zł jest równie cenna jak wśród co najwyżej kilkudziesięciu osób, które stać na wylicytowanie kilkuset zł za jedną koszulkę. No, ale póki co lepiej urządzać prowokacje, a następnie lać werbalnym nunczako ile wlezie...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2020-03-24, 8:56 pm

Coś się "pokićkało", ale trudno, już pójdzie jak jest, wyedytuję i mam nadzieję jakoś się ułoży. Może jakoś to pomoże wejść w dobrą ścieżkę, bo ani w sprawie rzeczy tych tutaj, czyli co do kwestii oceny spraw wokół Zagłębia nie ma sensu potęgowanie napięcia - ani w obliczu rzeczy, które się dzieją w Polsce, tym bardziej mimo wszystko drobniejszej wagi jest kwestia, czy Zagłębie zrobiło cokolwiek, dużo czy mało. Na pewno zaś kwasy dalej dzielące ludzi tym bardziej niepotrzebne.
August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Tak po prawdzie bowiem - to to była trochę prowokacja moja

Blajpios napisał(a):To, co, zrobiło Zagłębie to tylko zrobiło g***o w sprawie koronawirusa, czy nie zrobiło nic, czy zrobiło szkodę tej sprawie walki z nim? Czy wystarczy, jeżeli ogłosimy tu na Forum, że ja, xy uważam, że Zagłębie zrobiło wielkie zero - czy muszę oświadczyć, że zrobiło szkodę i kłamie twierdząc, że włączyło się w walkę? Czy jeszcze coś więcej trzeba zrobić, pikietę przed klubem lub przestrzegać wszystkich, że nie ma co myśleć o zakupie, nie wolno kupować tych koszulek - a J. Gałeczka nie jest żadną sławą Zagłębia - i potencjalnych kupców jednak mimo wszystko, wręcz uświadomić, że szkodzą w walce z koronawirusem, wręcz wspierają tego wirusa?

Nie wiem czemu miała przyświecać Koledze rzekoma prowokacja, bo wydaje mi się, że nie jest to czas na tego rodzaju "akcje" ale niniejszym pragnę Koledze pogratulować. Na tę chwilę skutecznie mnie Kolega z pewnych rzeczy "wyleczył". Mniejsza o szczegóły. (...)

Jeżeli "wyleczenie" udało się ku lepszemu, to się cieszę. Jeżeli niestety nie, to mi przykro, bo prowokacja - to miała służyć ku lepszemu, rzecz jasna.
August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Tak po prawdzie bowiem - to to była trochę prowokacja moja

Blajpios napisał(a):To, co, zrobiło Zagłębie to tylko zrobiło g***o w sprawie koronawirusa, czy nie zrobiło nic, czy zrobiło szkodę tej sprawie walki z nim? Czy wystarczy, jeżeli ogłosimy tu na Forum, że ja, xy uważam, że Zagłębie zrobiło wielkie zero - czy muszę oświadczyć, że zrobiło szkodę i kłamie twierdząc, że włączyło się w walkę? Czy jeszcze coś więcej trzeba zrobić, pikietę przed klubem lub przestrzegać wszystkich, że nie ma co myśleć o zakupie, nie wolno kupować tych koszulek - a J. Gałeczka nie jest żadną sławą Zagłębia - i potencjalnych kupców jednak mimo wszystko, wręcz uświadomić, że szkodzą w walce z koronawirusem, wręcz wspierają tego wirusa?

(...) Poza tym, nie tylko ciosem poniżej pasa ale i insynuacjami w stylu pewnego rzecznika rządu z minionej epoki jest wmawianie, że klub nic nie zrobił. (...)

Tak, to jest prawda. Właśnie - i ku temu m.in. służyła prowokacja, by ocalić Kolegę przed możliwymi wnioskami z wypowiedzi Kolegi, że Zagłębie zrobiło nic albo jeszcze gorzej.
No cóż. Jeżeli ktoś uczciwie przeczytał i spokojnie mój tekst, nie będzie miał wątpliwości, że stawiam te pytania retoryczne, by właśnie przed zapędzeniem w taką ścieżkę znaczenia wypowiedzi Kolegi po prostu zabezpieczyć. kto tak przeczytał moją wypowiedź też rozumie, że wprost pisałem, iż inni robili rzeczy idące dalej - jak i to, że warto powiedzieć, iż to, co zrobiło Zagłębie jakąś wartość ma, jest jakimś włączeniem w tę walkę, choć każdy może sobie ocenić, mam nadzieję, że obiektywnie: jak wysokich lotów ta akcja Zagłębia Sosnowiec.
Jeżeli zaś przy tym ktoś chciałby odwrócić kota ogonem i zamiast zauważyć pytania retoryczne i jakiemu dobru służą, chciałby ustawiać tego "kota" odwrotnie, wbrew wyraźnym moim słowom, jakobym to ja wygłosił opinię o zerowej wartości akcji Zagłębia: to faktycznie, dokładnie i w formie J. Urbana z najsprawniejszych czasów dokonałby takie wrednej manipulacji, którą Kolega opisał.
August napisał(a):(...) Dla mnie klub nie musi być podmiotem szczególnym w działaniach dot. koronawirusa, ale jeśli to robi, mógłby po prostu robić to lepiej. Tym bardziej, że jako podmiot wokół skupiają się i utożsamiają się z nim tysiące ludzi, mógłby zainicjować inne akcje w większej i bardziej powszechnej formie pomocy lokalnym jednostkom. Nie tylko "Barbarze" ale i klimontowskiej Pediatrii czy też Hospicjum. Cóż by się stało gdyby dając dobry przykład Prezes zainicjował ściepę wśród ludzi z klubu np. po 15-20 zł z czego kupiłby parę zgrzewek wody, soku czy czegoś potrzebnego i zawiózł np na Klimontów? Przy czym dając dobry przykład mógłby ogłosić równocześnież zbiórkę wśród społeczności kibicowskiej nie tylko w kraju ale też za granicą ? Ja ze swej strony dodam, że nie potrzebowałem być Prezesem i mieć konta w mediach społecznościowych aby zainicjować wspólnie ze swoimi znajomymi oraz członkami rodziny aby pomóc znanym sobie osobom z miejsca zamieszkania czy tez miejsca, w którym się wychowałem np w bieżącym zaopatrywaniu (w tym za własne pieniądze) tych osób żywność i inne rzeczy potrzebne do egzystencji w tych warunkach. To samo mógłby robić klub tyle, że w większej skali. I oby tak się stało. Sprzedaż koszulki czy dalszych koszulek jest chwalebna. Ale - primo - nie wiem czy mnie stać na udział w takich aukcjach, secundo - nie mam konta w mediach społecznościowych, a chyba niekoniecznie potrzebowałbym konta aby przynajmniej spróbować włączyć się taką aukcję. Dlatego z powyższych powodów uważam, że hasło "włączenia się do walki z "koronawirusem" jest nieco na wyrost. Uważam, że klub nie wykorzystuje nawet w części swoich możliwości. I zaznaczam, jeśli dojdzie do innych akcji klubu w tym zakresie, z radością sam się dołączę w jakiejkolwiek formie na jaką mnie stać. A myślę, że zbiórka wśród osób, które stać na wysupłanie jakichś 20 zł jest równie cenna jak wśród co najwyżej kilkudziesięciu osób, które stać na wylicytowanie kilkuset zł za jedną koszulkę. No, ale póki co lepiej urządzać prowokacje, a następnie lać werbalnym nunczako ile wlezie...
Nie bardzo rozumiem, czy to klub urządził jakąś prowokację? Natomiast tak, jak paskudne byłoby obracanie kota ogonem, co do tego, co mówię przez pytanie retorycznej, czyli przypisywanie mi pokrętnej odpowiedzi - tak również nie byłoby dobre nie zauważyć, co napisałem, tak się składa, że Kolega później napisał bardzo zgodne z moją opinią rzeczy. Mianowicie, że nie jest to akcja jakichś szczególnych lotów, co zrobiło Zagłębie Sosnowiec - i że mogłoby zrobić to lepiej (już nie pamiętam, to że mogło zrobić lepiej, to być może było implicite w mojej wypowiedzi).
Też zgadzam się - bo tego nie pisałem, ale pomysł Kolegi uważam za dobry - co do tego, że dobrze byłoby zrobić akcje, do których mogą się dołączyć ludzie z tymi 20 złotymi, bo pewnie dla wielu droga koszulka, gdy dzisiaj jeszcze trzeba roztropnie zabezpieczać się, co do przyszłości.
Zaś akcje, jakie Kolega podjął, choćby dla środowiska bliskiego - ucieszyły mnie bardzo i szczerze i gratuluję. Tak, kolejny raz zauważam pozytyw tego typu i cieszę się nim. Może to zresztą - pomoże nam nie zaognić się za bardzo. Niestety. teraz będziemy narażeni - i to już w szerszej skali, nie tylko w relacjach kibicowskich, ale naprawdę często sąsiad obok sąsiada - na poważne zagrożenie rwaniem się relacji, występującą wrogością, złością, przerażeniem własną nieporadności. Kiedy zaczną pojawiać się coraz bardziej sytuacje, że okaże się, iż nawet najbardziej zorganizowana akcja sanitarna - nie jest w stanie zabezpieczyć zdrowia, przywracać życia i trzeba gdzie indziej po to się zwrócić, co łatwiejsze będzie im mniej się po drodze ścieżek ku temu zasypało gruzem. Przy czym, o ile ten świat jeszcze będzie istniał, to za pół roku, albo za rok, być może w warunkach zdziesiątkowania, być może nie: dobrze będzie, by choćby i w sprawach Zagłębia ludzie byli raczej przychylni i skłonni podejmować wspólnie pracę, choćby z tymi, którzy swoje możliwości działania realizowali na kiepskim poziomie, nie wykorzystując możliwości.
Oby wszakże w ważniejszym jeszcze wymiarze, pomiędzy ludźmi, te drastyczne napięcia, które już są, a może jeszcze silniejsze nadejdą: nie pozrywały braterstwa za bardzo. Może w tym punkcie - jakoś dojdziemy do dobrego punktu wymiany zdań.
Wszystkim życzę - oczywiście, też zwycięstwa w tej epidemii - ale ponieważ sprawa na niej się nie kończy, to wszystkim z serca życzę siły ducha, ufności, odbierania dobrych natchnień i zdania egzaminu wśród tych wyzwań.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-03-26, 1:48 pm

Cóż za zagłębiowska otwartość na innych ludzi, inny świat. Myślę że przy tego rodzaju incydentach chińskie firmy z radością będą inwestować o sponsorowaniu zagłębiowskich klubów nie wspominając: Chinka zaatakowana w Sosnowcu. "Krzyczeli na mnie wirus, Chiny"
Tomasz Czoik
26 marca 2020 | 12:54
Policja1 ZDJĘCIE
Policja (Fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta)
Lektorka języka chińskiego na Uniwersytecie Śląskim została w środę zaatakowana w Sosnowcu przez trzech mężczyzn. - Nie czuję się tu bezpiecznie jako kobieta chińskiego pochodzenia. Potrzebuję pomocy! - apeluje kobieta.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 14 w okolicy przystanku autobusowego Klub Kiepury w Sosnowcu. Trzech mężczyzn zaatakowało i zwyzywało Chinkę, która jako lektorka pracuje na Uniwersytecie Śląskim.

- Otoczyli mnie, tak bardzo się bałam, ciągle się trzęsę. Krzyczeli „wirus” i „China” - podkreśla kobieta, cytowana przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który nagłośnił sprawę.(...) https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... nowcu.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-26, 5:25 pm

Polskie plany dokończenia ligi warto porównywać z innymi bo pewnie różnice nie będą duże .
Wiec co piszczy w murawach Albionu ?

Sport
LIGI ZAGRANICZNE26 MARCA 2020Anglia. To byłby letni sprintKolejny angielski pomysł zakłada wznowienie rozgrywek w czerwcu i dokończenie sezonu w sześć tygodni.
JK
FOT. PRESSFOCUS


W zeszłym tygodniu, na podstawie informacji przedstawianych przez angielskie media, analizowaliśmy sytuację w Premier League, jeżeli z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki nie zostaną dokończone. Podawano wówczas, że kluby angielskiej ekstraklasy mogą stracić ok. mln funtów. Dane te okazały się jednak nieprecyzyjne.

Najnowsze mówią bowiem, że liga nie uniknie straty sięgającej znacznie powyżej miliarda funtów. Dlatego nic w tym dziwnego, że władze ligi, wraz z klubami, starają się wypracować takie rozwiązanie, aby straty możliwie zminimalizować.



Mówiono o pomyśle, aby skończyć rywalizację, grając co 3-4 dni na 2-3 neutralnych stadionach bez kibiców. Takie rozwiązanie jest jednak ostatecznością i to też bardzo wątpliwą.

W SZEŚĆ TYGODNI

W Anglii coraz szybciej nikną złudzenia, że rozgrywki uda się wznowić na początku maja. Przypomnijmy, że oficjalnie – po decyzji władz ligi w porozumieniu z klubami z zeszłego czwartku – przerwa ma potrwać do 30 kwietnia. Już jednak należy pracować nad innym rozwiązaniem, bo powrót piłkarzy na boiska za nieco ponad miesiąc stał się praktycznie nierealny.

Decydenci zdawali sobie z tego sprawę już w zeszłym tygodniu. Dlatego zawarty w przepisach termin zakończenia rozgrywek, czyli 1 czerwca, został zmieniony na termin nieokreślony, mimo że UEFA, decydując o przełożeniu Euro 2020, zdecydowała o tym, że rozgrywki krajowe powinny zostać zakończone do 30 czerwca. Nie jest to jednak zapis, który nie mógłby – w wyjątkowych przypadkach – zostać złamany.



I właśnie o tym mówi najnowszy pomysł Anglików na dokończenie sezonu. Rozgrywki miałyby zostać wznowione na początku czerwca. Biorąc pod uwagę fakt, że do rozegrania zostało 9 pełnych kolejek, a także dwa zaległe mecze z poprzednich serii gier, należałoby grać co trzy dni, niemal bez dłuższej przerwy – po to, aby uporać się w maksimum sześć tygodni.

Wstępny plan zakłada bowiem skończenie rywalizacji do połowy lipca. Tak, aby kolejny sezon mógł rozpocząć się miesiąc później. Pierwsza kolejka rozgrywek 2020/21 została zaplanowana wstępnie na 8-9 sierpnia.

Warto jednak pamiętać jeszcze o tym, że poza rozgrywkami Premier League do dokończenia pozostał Puchar Anglii. W miniony weekend nie rozegrano meczów ćwierćfinałowych, a więc do końca rywalizacji ciągle pozostają trzy rundy złożone w sumie z siedmiu spotkań.

ŁATWO MU MÓWIĆ

Jak zatem widać Anglicy robią, co mogą, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. Choć nie brakuje opinii, że sezon powinien zostać anulowany.

– Zdrowie ludzi trzeba przedłożyć ponad wszystko. Kochamy futbol, ale to nie jest kwestia życia lub śmierci. Uważam, że sezon trzeba unieważnić – powiedział Rio Ferdinand, który od razu skierował kolejne swoje słowa do kibiców Liverpoolu. Przypomnijmy, że „The Reds”, którzy mają 25 punktów przewagi i mistrzostwo Anglii na wyciągnięcie ręki, nie chcą o takim rozwiązaniu słyszeć.



– Wiem, że wielu z was powie tak: „Rio, mówisz tak, bo grałeś w Manchesterze United”. Ale ja po prostu nie widzę powodu narażania ludzi. I nie mówię o tym, że mecze można rozgrywać za zamkniętymi drzwiami. A co z piłkarzami? Przecież my też jesteśmy częścią społeczeństwa – podkreślił były obrońca Manchesteru United, który zdobył z tym klubem sześć mistrzostw Anglii.

Dlatego, tak pewnie uważają sympatycy „The Reds”, łatwo mu się mówi. Podobnie np. jak graczom Manchesteru City, którzy najlepsi byli w Premier League w dwóch poprzednich sezonach.

Tymczasem w kadrze Liverpoolu znajduje się zaledwie jeden zawodnik mający na swoim koncie mistrzostwo Anglii. To James Milner, który w przeszłości dwukrotnie triumfował z „Obywatelami” właśnie.

Mohamed Salah z kolei jesienią sezonu 2014/15 był graczem Chelsea. Zagrał jednak zaledwie… 30 minut, a zimą trafił do AS Roma. „The Blues” zdobyli mistrzostwo Anglii, ale według przepisów tytuł ten Egipcjaninowi nie przysługuje.



***

MUSZĄ ZOSTAĆ W ANGLII

Władze Premier League rozesłały do klubów szereg wytycznych związanych z postępowaniem wobec pandemii koronawirusa. Są to dosyć standardowe przykłady, jakie zresztą kluby wprowadziły już wcześniej.

Piłkarze zostali zobowiązani do tego, aby pozostać w domach i trenować indywidualnie, we własnym zakresie. Zapewniono również kluby, że jeżeli tylko pojawi się taka możliwość, to – po konsultacjach z władzami – liga poinformuje o możliwości wznowienia wspólnych treningów.

Na razie nie ma na to większych szans, ale mimo to bardzo wyraźnie zasugerowano, aby piłkarze zagraniczni nie opuszczali Wielkiej Brytanii. Władze Zjednoczonego Królestwa sugerują to zresztą wszystkim swoim obywatelom. A dodatkowym argumentem piłkarskiej centrali jest ewentualność kłopoty z powrotem do kraju zawodników, którzy zdecydowaliby się na wyjazd do ojczyzny w momencie, kiedy rozgrywki zostaną wznowione.
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2020-03-26, 7:17 pm

Na Fb Płomienia Sosnowiec poinformowano ze przyszła decyzja związku ze nasze płomyczki jako lider grupy uzyskał awans do I ligi . To już tylko krok od najwyższych rozgrywek . Dziewczyny dogoniły Zagłębie . Miały być play offy o awans ale nie da się ich przeprowadzić po za tym płomyczki wygrały wszystkie mecze bez porażki .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników