Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez aro10 2020-02-21, 9:56 pm

Wyjaśni ktoś czemu wrócił do Górnika na ławkę Kudła, został oczyszczony z zarzutów ?
aro10
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2014-08-23, 12:03 am


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2020-02-22, 9:53 pm

Sebastian Milewski w 59 minucie meczu Piast Gliwice - Cracovia (1:0) strzelił swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie, dając tym samym zwycięstwo gliwiczanom.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tom 2020-02-26, 7:25 am

https://gol24.pl/lechia-przegrywa-w-poz ... QH6Ahle5HQ

Lechia przegrywa w Poznaniu, Udovicić udostępnia filmik z karaoke w Serbii

Żarko Udovicić raczej nie stanie się ulubieńcem gdańskiej publiczności. Boczny obrońca na swoim profilu na Instagramie udostępnił w nocy nagranie z imprezy karaoke, w której wziął udział. W tym czasie jego koledzy z drużyny lizali rany po przegranym meczu z Lechem Poznań (0:2).

Udovicić w maju podpisał z Lechią dwuletni kontrakt. Do tej pory jednak ani trochę nie nawiązał do świetnego sezonu w Zagłębiu Sosnowiec. Więcej, stał się prawdziwym balastem. Już w 1. kolejce otrzymał czerwoną kartkę, za którą został zdyskwalifikowany aż na cztery mecze. Czerwoną kartkę obejrzał też w derbach z Arką Gdynia (12. kolejka) - za naruszenie nietykalności sędziego. Komisja Ligi wlepiła mu drugą dyskwalifikację (do końca roku), a na dokładkę dołożyła karę w wysokości 20 tys. złotych.

Od października Udovicić nie zaliczył ani jednego meczu. Wydawało się, że do gry wróci w lutym. Nic jednak z tego, bo w czasie zgrupowania w Turcji poczuł ból w klatce piersiowej. Weszlo.com pisało nawet o podejrzeniu zawału. Jeszcze w zeszłym tygodniu trener Piotr Stokowiec mówił: - Czekamy na wynik rezonansu. Sam Żarko czuje się dobrze. Musimy się uzbroić przez kilka dni w cierpliwość, a później będziemy wprowadzać go do treningu.

Udovicić nie musiał jechać do Poznania ani brać udziału w mikrocyklu poprzedzającym mecz z Lechem. Wolną chwilę wykorzystał więc na powrót do ojczyzny, do Belgradu. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby po porażce drużyny nie wrzucił nagrania z wesołego karaoke (po godz. 12 usunął z profilu):

W godzinach wieczornych Udovicić odniósł się do filmiku. Napisał: - W życiu piękne sa tylko chwile, a szczególnie te jak zostajesz ojcem. Wtedy usta się do śpiewu same otwierają. Oczywiście bez żadnego alkoholu, bo miałem problemy zdrowotne.

Obecnie Lechia posiada kilku zawodników na pozycję Udovicicia. W drużynie nadal jest Filip Mladenović. Na pozycji lewego obrońcy lub skrzydłowego mogą też wystąpić Conrado, pozyskany niedawno Rafał Pietrzak, jak i Ze Gomes.
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2020-02-26, 9:36 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez GrubyPerez 2020-02-26, 11:27 pm

novack napisał(a):A do tego jeszcze:
https://www.onet.pl/?utm_source=www.prz ... 1d&utm_v=2



no i gitara, niech Żarko wraca do Zagłębia :)

Tu jest jego miejsce na ziemi .
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez fan78 2020-02-29, 5:02 pm

Błażej Radwanek zdobył dzisiaj bramke dla Garbarni.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Stasiek Cięciur 2020-03-01, 2:22 pm

Czy Dawid Ryndak pozostał u nas? Uważam, że błędem było jego wystawienie na listę transferową
Stasiek Cięciur
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2005-02-25, 12:19 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2020-03-01, 3:56 pm

Z komentarzy wynika ze zostaje
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Stasiek Cięciur 2020-03-01, 5:37 pm

Brawo. Powodzenia dla Dawida. Raz jeszcze powtórzę, decyzja niezrozumiała bo gość potrafi grać. Ps Tomcio, jesteśmy po 15 lat na forum
Stasiek Cięciur
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2005-02-25, 12:19 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2020-03-01, 5:49 pm

Starość nie radość :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Stasiek Cięciur 2020-03-01, 9:43 pm

Co prawda to prawda
Stasiek Cięciur
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2005-02-25, 12:19 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Blajpios 2020-03-02, 12:15 pm

Cóż, okazuje się, że jednak znów jakoś muszę coś napisać, bo chyba jednak zbyt duża sprawa byłaby niedocenienia Polonii Bytom i jej jubileuszu...
Myślę bowiem, że chyba w dużej mierze nieśląska historia, czy element historii nieśląski w Polonii Bytom chyba jakoś ułatwiał też jakieś pobratymstwo, odniesienia trochę inne między klubami. Stąd - warto zauważyć ten jubileusz.
Ba! Warto tym bardziej, że oto wśród właśnie uhonorowanych w Polonii osób - te wątki z Zagłębiem związane są prezentowane jednak dość mocno! Przecież trzech piłkarzy z jedenastki stulecia ma w życiorysie również przynajmniej chwilę, jak K. Trampisz czy J. Liberda, gdy na siebie wzięli i barwy Zagłębia. Gdyby zaś rozszerzać - to na Ziemi Zagłębiowskiej przecież jeszcze choćby H. Kempny się odnalazł z tej jedenastki - a choćby łączonych z Polonią innych ludzi, którzy byli też w barwach Zagłębia: to cała gromadka.
Cóż. Pewną niespodzianką zaś może być - i jest to chyba jego osobistym sukcesem, jakąś nagrodą pocieszenia w karierze przerwanej korupcyjną zapaścią - że w tej jedenastce znajduje się również M. Lachowski! Kogoś z wieloletnich fanów piłki bytomskiej, może to zaskakiwać, zważywszy gdzie jest obecnie Polonia i że nieznany jest na centralnej polskiej arenie Pan Marcin, niemniej faktycznie w historii bytomianie mieli raczej speców uznanych przez lata w kraju "na skrajnie wysuniętych pozycjach", zaś dodatkowo M. Lachowskiemu chyba pomogło, że kogoś ze współczesności też trzeba było uhonorować, więc zaakceptowany od paru lat przez zespół obecny kapitan na pewno bardzo pasuje. Niemniej - to właśnie uznanie chyba cieszyć może i należy pogratulować, cokolwiek jest jeszcze w tle: to obecną pozycję na pewno osiągnął wysiłkiem i pracą własną. Dodatkowo - okazuje się więc też i człowiekiem, który biorąc pod uwagę osiągnięcia zarówno w jednym jak i drugim klubie, to wychodzi na czołówkę (wspomniani przeze mnie K. Trampisz czy J. Liberda, to jednak w Zagłębiu jedynie epizody trenerskie). W każdym razie - należy chyba ten bytomski jubileusz odnotować tym bardziej, że tych trzech ex-Zagłębiaków jest w jedenastce stulecia Polonii! To zaś, że M. Lachowski, patrząc na bieg lat jego grania i aktualną sytuację - dziś zaznacza także, że bliskim jego sercu końcem kariery jest uczynienie tego w Polonii - jest chyba jak najbardziej naturalne.
Więcej o tej gali stulecia Polonii do przeczytania polecę chyba albo na stronach prasy bytomskiej https://www.bytom.pl/polonia-bytom-swie ... -100-lecia albo na stronach śląskiego OZPN-u http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn ... onii-bytom — jako że inna relacja, też ciekawa, w Dzienniku Zachodnim, jednak pomyliła sobie chyba Jana z Adamem! (czyli Radzionków z Bytomiem pomylony!; w dodatku Adam to dużo młodszy gracz, zdecydowanie mniejszych osiągnięć, współczesny) https://dziennikzachodni.pl/polonia-byt ... 2-14827278

Przy okazji zaś - co do M. Lachowskiego miałem niejednoznaczne odniesienia, niegdyś tu prezentowane, po wybuchu afer korupcyjnych w polskiej piłce. Mianowicie, najogólniej mówiąc, byłem zdystansowany co do takiego łatwego "przełknięcia" sprawy korupcji w środowisku, gdzie bądź co bądź oszukani kibice - jakoś nie mieli trudności dalej go hołubić. Owszem, wobec przyjętej metody wobec korupcji w polskiej piłce, gdzie przyjęto bardzo wyrywkowe potraktowanie sprawy jako dłuższą przecież drogę do oczyszczenia - nie byłem unicestwieniem piłkarskim jedynie niektórych, zwłaszcza zaś młodych wciągniętych przez starszych widziałbym do ratowania. Niemniej - takie "łykanie" sprawy, że nadal był wychwalany jako "swój chłop", nie mieściło mi się w głowie. Wydawało mi się, że nawet w jego wypadku, gdzie choćby po wypowiedziach młodego człowieka, wyraźnie zszokowanego doświadczeniem bolesnym w życiu: owszem, zachowując szansę rehabilitacji, odbudowania się jako piłkarz i człowiek dla niego — to jednak w perspektywie Zagłębia jako Zagłębia, widziałem potrzebę silniejszej reakcji ze strony środowiska Owszem, przy tym wszystkim dawała mi do myślenia reakcja kibicowska, gdzie ludzie przecież bezpośrednio siedzieli oszukiwani na stadionie - więc już się więcej nie wypowiadałem. Tym bardziej, że jak napisałem, z punktu widzenia osobistego konfrontowania się z życiowym zakrętem, gdy już sprawa wypłynęła, M. Lachowski budził jakąś sympatię, choć trudno mi było rozstrzygnąć, jak sprawa ma się ostatecznie. Cieszę się więc, że chyba jednak wychodząc po ludzku na prostą z zawirowań młodzieńczego wciągnięcia w maxbagienne układy w polskiej piłce - tego sukcesu się doczekał.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2020-03-06, 12:48 pm

Smyła wyleciał z Korony.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez RUDI 2020-03-06, 1:03 pm

novack napisał(a):Smyła wyleciał z Korony.

Następni którzy poznali się za późno na jego "profesjonalizmie" .A może sam zrezygnował gdy naczytał się o koronawirusie ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez aro10 2020-03-07, 3:42 pm

Cieszy bardzo to że Łukasz Sołowiej nie jest już obrońcą Zagłębia Sosnowiec, pamiętam jak wyglądały mecze z udziałem tego pana kiedy drużyne trenował Artur Derbin, dziś w składzie GKS Tychy tylko 1:5 z Chrobrym Głogów
aro10
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2014-08-23, 12:03 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników