PHL - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-01-09, 5:40 pm

Adam1906 napisał(a):Dzisiaj rozwiązano kontakty z Daniłłem Oriechinem, Robertem Karczochą, Siemionem Garszynem i Wiaczesławem Triasunowem.

Jak widzę Jaroszewski robi już mega oszczędności na hokeju, żeby na jakiegoś nowego piłkarzynę starczyło... :redface:


Robi wszystko aby nie wejść do play-off chociaż jeszcze taka szansa istnieje. No ale wejście do play-off wiąże się z dalszą koniecznością utrzymywania kadry przez kolejne miesiące. Natomiast zgodnie z tym co mówił na spotkaniu - niezakwalifikowanie się do play-off oznacza koniec wypłat. W sumie już na spotkaniu wiedział jak postąpi bo mówił, że nie wierzy w awans do play-off chociaż wówczas był on bardziej realny (bo mieliśmy jeszcze 7 miejsce) niż teraz. Nieźle to sobie wykombinowali z Chęcińskim.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am


Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2020-01-09, 6:30 pm

To tym bardziej ruch z Kazachem wydaje się być niezrozumiały.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-01-09, 7:00 pm

August napisał(a):To tym bardziej ruch z Kazachem wydaje się być niezrozumiały.


Jak niezrozumiały? Co niezrozumiały? Kolega August nie zgadza się z polityką transferową klubu? Toć koleś przeca nie miał gdzie grać bo tylko 1 mecz zagrał w tym sezonie to jak takiego nie przygarnąć? Już w piłce to praktykowaliśmy więc czemu nie powielić w hoku? No chyba, że kolo okaże się perłą i z myślą o next sezonie i generalnie przyszłości - tej świetlanej. A tak poważnie to Jaroszewski zajebał na całego poddając sezon bez walki do końca. Play-off choćby nie do pogrania z ósmego miejsca, ale zawsze to play-off. Ale piłka nade wszystko. Rozumiem. Tam przeca perspektywy są świetlane bo walczymy też o szóstkę i play-off. Pytanie za dużą kasę. Jeżeli piłkarze nie osiągną zakładanego celu czyli szóstki to także nastąpią cięcia kontraktów i ich rozwiązywanie?
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2020-01-09, 7:28 pm

bolo73 napisał(a):Już w piłce to praktykowaliśmy więc czemu nie powielić w hoku?

To Kazach jest też z INNFootball? :)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-01-09, 7:49 pm

August napisał(a):
bolo73 napisał(a):Już w piłce to praktykowaliśmy więc czemu nie powielić w hoku?

To Kazach jest też z INNFootball? :)


Miałem na myśli kontraktowanie gości, którzy mało grali a do nas mimo to trafiali.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2020-01-09, 9:02 pm

bolo73 napisał(a):Miałem na myśli kontraktowanie gości, którzy mało grali a do nas mimo to trafiali.

To prawda ale nawet gdyby miał więcej meczy to chyba i tak sens kontraktowania - w kontekście innych odejść - jest chyba żaden. Drugi sezon hokeja z piłką razem i efekt żaden. A przypomnę, że hokeiści grają w ekstraklasie przez wykupienie dzikiej karty a nie przez awans.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-01-21, 12:23 pm

Kur... jak zobaczyłem tytuł to myślałem, że u nas to będzie. Nosz kuźwa świat zwariował kompletnie:
http://hokej.net/pl/news,artykul,13,540 ... -lgbt.html
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2020-01-24, 8:15 pm

Podhale Nowy Targ - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

0 : 1 Tomasz Kozłowski - Maksim Citok, 05:46
1 : 1 Krystian Dziubiński - Richard Jenčík, Bartłomiej Neupauer, 10:27 (5/4)
1 : 2 Filip Stoklasa - Maksim Citok, Tomasz Kozłowski, 12:46 (5/4)
1 : 3 Filip Stoklasa - Dominik Nahunko, Damian Tyczyński, 26:00
2 : 3 Samu Suominen - Bartłomiej Neupauer, Richard Jenčík, 28:00 (5/4)
3 : 3 Dylan Willick - Emil Švec, 28:27
3 : 4 Damian Tyczyński - Tomasz Kozłowski, Maksim Citok, 35:49 (5/4)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-02-02, 7:29 pm

Już myślałem, że teraz to my odwrócimy losy meczu a Toruń megafrajersko przegra i mało brakło bo pewnie jeszcze z 5 minut i udałoby się. Brawo za walkę i podniesienie się z kolan! Bura za ponownie fatalne wejście w mecz bo gdyby nie to to kto wie jakby to się skończyło. Tak więc mamy po sezonie, który jest grubo poniżej oczekiwań. Co dziwne to po odejściu 5 zawodników graliśmy lepiej i równiej - tak mi się wydaje. Pytanie co teraz? Mam nadzieję, że hokeja nie rozwalą tylko pójdą tą drogą o której mówili a którą konkretniej wdrożyli w ostatnim czasie. Jeżeli rozwalicie hokej to jesteście całkowicie skończeni w moich oczach i pewnie nie tylko moich - słowa piszę do Chęcińskiego i Jaroszyńskiego. Nawet ewentualny awans w najbliższych latach piłkarzy nie zmieni tego. Hokej to podstawa oprócz piłki - zapamiętajcie to!
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2020-02-02, 9:23 pm

Z wielkim smutkiem przeczytałem, co napisał Kolega bolo73. Ze względu i na hokej - i na samego Kolegę, który z wielkim zaangażowaniem serca pisze te słowa, to widać, tylko mocno się obawiam, że jedynie mocno przeżyje właśnie Kolega te sprawy — i tyle... Nie za bardzo znajdzie się ktoś, kto się przejmie, nie za bardzo one wpłyną. Fakt, trzeba obiektywnie przyznać, że to jest sport w Polsce obecnie niszowy, więc tym bardziej takim jest wszędzie, gdzie nie biją się o mistrzostwo. Tyle, że patrząc na tradycję tego sportu w Zagłębiu... Cóż. Tradycja była wielka też w siatkówce, też w koszykówce, nawet w szabli chyba też już jest historią... To nie wróży po prostu za dobrze.
Ba! Prócz tradycji - szczególnie boli, że jeszcze parę lat temu najlepsza młodzież tu była, wygrywane mistrzostwa Polski, pomimo degrengolady u seniorów. No i chyba - ten potencjał też będzie zmarnowany...
Sprawa przy tym, na pewno jest złożona. Obawiam się, że chcąc prawdy, trzeba powiedzieć, że przyczyny nie są po jednej tylko stronie. Obawiam się też, czy nie jest coś podobnego, co było w piłce - akurat ci, którzy w ostatnich latach jakichś tam sukcesów Klubu zachodzili najdalej, nawet w skali międzynarodowej, skutecznie zostali wypchani poza granice, zakres Klubu - bo obowiązujący, "chojracki" styl nadali inni, dla których granice tego, co "tu i teraz jest możliwe", nie daje rady spotkać się z horyzontami tych, którzy grali w trochę szerszych mieszcząc się horyzontach. Przy czym wcale nie można chyba powiedzieć, że to, co napisałem powyżej, to dowód, że akurat ci z innym punktem widzenia, to wręcz wizja - gwarancja znoszenia "złotych jaj". Jestem w stanie sobie wyobrazić, że to, co im zarzucają właśnie ci pierwsi: też ma w sobie walor słuszności. Tyle, że — jeżeli tak jest — to tym bardziej widać, jak biedne to Zagłębie, np. hokejowe szczególnie. I tylko jeszcze więcej, przykro się robi widząc szczere zaangażowanie Kolegi bolo73, który być może będzie musiał przełknąć w tym hokeju Zagłębia niejedno... Miejmy jednak nadzieję, że jakoś to słońce i nad hokejem Zagłębia zaświeci.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-02-10, 6:05 pm

Ponieważ zostały nam w tym sezonie ostatnie dwa mecze to apeluję do każdego kto może i kto ma Zagłębie w sercu aby w niedzielę stawić się na Zimowym na ostatnim w tym sezonie meczu z Tychami i tym samym dać władzom do zrozumienia, że hokej chociaż póki co niszowy w Polsce to jednak dla nas Zagłębiaków jest bogaty w tradycje i kultowy i dlatego musi zostać! Lodowisko zgodnie z planem musi powstać! Zagłębie bez hokeja to jak inwalida bez jednej nogi! Już tyle razy w ostatnich dekadach grzebano hokej, że powiedzmy: Dość! Nigdy więcej! Hokej musi zostać!
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2020-03-10, 11:04 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez bolo73 2020-03-11, 5:00 pm

A Darek Kisiel akurat jest najmniej winien temu co zaistniało skoro jako dyrektor sekcji nie miał nic do powiedzenia bo kluczowe decyzje podejmował Jaroszewski. Pytanie czy piłkarzykom też obetniesz wynagrodzenie w trakcie sezonu bo nie realizują zamierzonego celu czyli miejsca w pierwszej szóstce? Są na podobnym etapie jak hokeiści kiedy postąpiłeś wobec nich jak dyktator i obciąłeś im pensje. Teraz tego samego oczekuję w stosunku do piłkarzy bo nie może być tak, że są "równi i równiejsi" prawda? A najlepiej byłoby gdybyś nie wpierd... się więcej do hokeja skoro jak sam twierdziłeś nie jeden raz, że nie znasz się na hokeju. Więc zajmij się tym na czym się znasz chociaż ciężko mi znaleźć coś takiego a zarządzanie hokejem pozostaw ludziom, którzy zęby na tym zjedli. Wszystko w temacie. Brawo dla mnie chociaż nic odkrywczego nie napisałem. Pozdro dla kumatych
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2020-03-11, 5:22 pm

bolo73 napisał(a):A Darek Kisiel akurat jest najmniej winien temu co zaistniało skoro jako dyrektor sekcji nie miał nic do powiedzenia bo kluczowe decyzje podejmował Jaroszewski. Pytanie czy piłkarzykom też obetniesz wynagrodzenie w trakcie sezonu bo nie realizują zamierzonego celu czyli miejsca w pierwszej szóstce? Są na podobnym etapie jak hokeiści kiedy postąpiłeś wobec nich jak dyktator i obciąłeś im pensje. Teraz tego samego oczekuję w stosunku do piłkarzy bo nie może być tak, że są "równi i równiejsi" prawda? A najlepiej byłoby gdybyś nie wpierd... się więcej do hokeja skoro jak sam twierdziłeś nie jeden raz, że nie znasz się na hokeju. Więc zajmij się tym na czym się znasz chociaż ciężko mi znaleźć coś takiego a zarządzanie hokejem pozostaw ludziom, którzy zęby na tym zjedli. Wszystko w temacie. Brawo dla mnie chociaż nic odkrywczego nie napisałem. Pozdro dla kumatych

100/100! W momencie wciągnięcia sekcji hokeja do jednego klubu obiecano Darkowi, że będzie miał odrębny budżet i będzie pod nadzorem Kresowej osobiście nim gospodarował. Jak się jednak okazalo Kisiel nigdy nie dysponował tymi pieniędzmi, musiał się o wszystko prosić, żebrał nawet o zakup takich pierdół jak kije czy krążki. Najgorsze, że nie miał kompletnie nic do gadania w kwestii transferów oraz warunków ich podpisywania. Owszem, mógł zgłaszać nazwiska hokeistów na których mu zależało jako wzmocnieniach drużyny, ale decyzje o tym, kogo i za ile wziąć podejmowała Kresowa. Z człowieka, który zęby zjadł na hokeju i zna się na nim jak mało kto, zrobiono kozła ofiarnego, po czym pozbyto się go obsadzając stanowiska swoimi pociotkami. Sytuacja na Zimowym przypomina kurwidołek, który cały czas panuje na Kresowej. Wniosek z tego jest jeden: hokej niestety zdechnie, bo zabrali się za niego kompletni amatorzy.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2020-03-11, 7:08 pm

bolo73 napisał(a):Darek Kisiel akurat jest najmniej winien temu co zaistniało skoro jako dyrektor sekcji nie miał nic do powiedzenia bo kluczowe decyzje podejmował Jaroszewski

Adam1906 napisał(a):W momencie wciągnięcia sekcji hokeja do jednego klubu obiecano Darkowi, że będzie miał odrębny budżet i będzie pod nadzorem Kresowej osobiście nim gospodarował. Jak się jednak okazało Kisiel nigdy nie dysponował tymi pieniędzmi, musiał się o wszystko prosić

Nie chcę bronić Jaroszewskiego natomiast taki a nie inny proces decyzyjny mógł po prostu wynikać ze statutu spółki. Do zaciągania zobowiązań Spółki (tu: podpisywania kontraktów) jest tylko członek Zarządu. A tym jest tylko Jaroszewski.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników