Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-21, 12:39 pm

novack napisał(a):Jeśli w przyszłym sezonie spada tylko jedna drużyna zamiast trzech, to jest to najlepsza okazja na przetrwanie najtrudniejszego pierwszego sezonu po awansie.

Myślę, że wszystkie te kluby grające o utrzymanie byłyby bardzo zadowolone z takiego obrotu sprawy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2020-01-21, 1:12 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):Jeśli w przyszłym sezonie spada tylko jedna drużyna zamiast trzech, to jest to najlepsza okazja na przetrwanie najtrudniejszego pierwszego sezonu po awansie.

Myślę, że wszystkie te kluby grające o utrzymanie byłyby bardzo zadowolone z takiego obrotu sprawy.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-21, 3:46 pm

Nie miałem zamiaru wracać do sprawy Obornik ale po przejrzeniu artykułu na "Głosie Tel Awiwu" muszę niestety stwierdzić, że Koszerni obrzydliwie manipulują sprawą. Fragment artykułu:
(...)
Na halę wtargnęło w sumie około 30 mężczyzn. Na nagraniach udostępnionych przez uczestników turnieju widać m.in. jak agresorzy kopią jednego z mężczyzn, który upadł. Według świadków osoby, które przerwały turniej były kibicami powiązanymi z klubami Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa.
(...)
Nie zamierzam się wycofywać z pejoratywnej oceny tych, którzy wpadli na halę ale moim zdaniem obrzydliwość tekstu polega na tym, że wynika z niego, iż to nasi kopali osobę, która upadła a myślę, że było właśnie na odwrót. A ta osoba była wręcz katowana przez 8-10 osobników. Dodatkowo otrzymała cios w głowę jakimś narzędziem. No i taki przekaz idzie w Polskę:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg6
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-24, 3:17 pm

Coś naprawdę pozytywnego o Akademii. Może nie jest i nie będzie tak źle jak się wydaje. a wręcz przeciwnie?:
Benfica chce 7- latka z Rydułtów!

Kacper Bywalec, który już mając 1,5 roku trenował piłkę nożną pod okiem taty, w ubiegłym tygodniu przebywał na testach w Benfice Lizbona. Słynny portugalski klub chętnie ściągnąłby go do swojej akademii!

Piłkę nożną trenuje, odkąd skończył 18 miesięcy – pod czujnym okiem taty, który zapewnił synowi popularność w mediach społecznościowych. Dziś ma niespełna 8 lat i wyróżnia się na tle rówieśników – w dodatku na tyle, że ściągnięcie go do siebie rozważa sama Benfica Lizbona! W jej akademii spędził poprzedni tydzień.

Kacper Bywalec, urodzony we wrześniu 2012 roku chłopak z Rydułtów, bardzo szybko dotyka większego piłkarskiego świata. Ku radości mamy Moniki i taty Artura, czyli najważniejszego, bo indywidualnego trenera i… rzecznika prasowego, dokumentującego postępy syna w internecie.
W Europie o nim wiedzą

– Internet to bardzo fajna rzecz. Jeśli coś publikujesz, to się to roznosi, a kluby mają dziś oczy szeroko otwarte. Mamy bardzo dużo kontaktów. W Bayernie Monachium, Manchesterze City, Olympique Lyon… Analitycy w Benfice pracowali nad oszacowaniem potencjału Kacpra i uznali, że jest wystarczający.

Ten temat zaczął się już w październiku. Mieliśmy tam polecieć szybciej, ale nie miałem możliwości wzięcia urlopu. Poczekaliśmy do zimowych ferii, byliśmy tam 7 dni, zobaczyliśmy też spotkanie Pucharu Portugalii z Rio Ave. Kacper zagrał w meczu ligowym, strzelił 4 gole, a mógł więcej. Sprawdził się na testach. Benfica jest zainteresowana, wkrótce będziemy siadać do rozmów. Mamy propozycję, by wyprowadzić się do Lizbony, rozważamy to. Czekamy na konkrety, to byłaby diametralna zmiana życia, jak urodzenie się na nowo – mówi nam Artur Bywalec.

Tata Kacpra próbował swych sił w futbolu. Grał w Naprzodzie Rydułtowy, był wystawiany w środku pomocy lub ataku, a najwyższym poziomem, na jakim występował, była IV liga. Skończył w wieku 26 lat. Teraz pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Lyskach, jest też trenerem w UKS Gracz Lyski, ale przede wszystkim – jest zakręcony na punkcie rozwoju syna.

– Oczywiście, że słyszę teksty o ambicjach przelewanych z rodzica na dziecko, ale chyba lepiej je mieć niż nie mieć. Trzeba zadać sobie pytanie: jeśli Kacper by tego nie chciał, to czy wskoczyłby na taki poziom? Niech ci, którzy coś zarzucają, pokażą mi, jak kogoś zmusić do czynienia postępów w czymś, czego się nie chce i nie lubi. Chętnie posłucham… Zdradzę, że gdy syn czasem źle się zachowuje, to mówię: „Nie idziesz na trening!”. I wtedy robi się piekło – uśmiecha się tata Kacpra, nie zapominając o „pozapiłkarskiej” edukacji syna. – Uczy się bardzo dobrze, ma piątki i szóstki. Lubi się uczyć, jest przyzwyczajony do pracowitości – opowiada Artur Bywalec.
Technicznie niszczy rówieśników

Jako się rzekło, „poważniejsze” treningi z Kacprem zaczął, gdy ten miał 1,5 roku. – Zaczął szybko chodzić. Gdy miał 9 miesięcy, już chodził bardzo dobrze, niczym 2-latek. I kopał! Uznaliśmy, że czemu by tego nie wykorzystać?

Chciałem, by grał w piłkę. Pokazywałem mu ćwiczenia, jak na przykład slalom między słupkami. On to odtwarzał, potem szliśmy dalej. Tak to się kręci do dziś. Widzieliśmy, jak trenuje się w Benfice. My działaliśmy podobnie. Od najmłodszych lat – nacisk na technikę.

Lewa, prawa noga, zewnętrzne, wewnętrzne i proste podbicie, panowanie nad piłką obiema nogami… Technicznie niszczy rówieśników. Tak było nawet w Portugalii, choć przecież to nacja, której atutem jest technika. Widać było po tych chłopakach, że wiele rzeczy mają wyuczonych, ale u Kacpra dostrzega się taką łatwość, swobodę, naturalność. Jedyne, w czym ustępował, to poruszanie się po boisku.

W Polsce rocznik 2012 gra jeszcze czterech na czterech, wszyscy bronią i atakują. W Portugalii już gra się formacjami, siedmiu na siedmiu, z obroną, pomocą i atakiem, dlatego Kacper potrzebował chwili, by się zaadoptować – przyznaje nasz rozmówca.
Sosnowiec – nr 1 w województwie

Fanpage Kacpra Bywalca na Facebooku śledzi blisko 35 tysięcy osób, filmy zamieszczane przez tatę potrafią notować nawet i ponad 100 tysięcy wyświetleń. Materiału przybywa, odkąd Kacper zaczął też grać w klubie. Jak na chłopaka z Rydułtów, wybór okazał się nie do końca oczywisty, bo 7-latek reprezentuje barwy akademii… Zagłębia Sosnowiec.

– Byliśmy w kilku polskich klubach. Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Piast Gliwice… Zarzucano mi, że za dużo jeżdżę z synem, ale przez to poznawaliśmy różne style. W Sosnowcu są odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. Akademia Zagłębia to najlepsza opcja w województwie śląskim – zarówno organizacyjnie, jak i szkoleniowo. Wyróżnia ją podejście do ludzi. W innych klubach zdarza się, że trenerzy nie panują nad rodzicami.

W Sosnowcu na 12-osobową grupę przypada dwóch trenerów, kładzie się nacisk na jednostkę. Widać, że zależy tam na progresie tych chłopaków, a nie tylko „składkowaniu”, pobieraniu pieniędzy. Regularnie pokonujemy zatem z Rydułtów tę trasę, do Sosnowca mamy 88 kilometrów w jedną stronę. Trzy razy w tygodniu – dwa treningi plus mecz lub jakiś turniej. Dbam o to, by łącznie Kacper trenował w tygodniu, licząc już z klubem, 10 godzin – tłumaczy pan Artur.


Czy już wkrótce zamienią Rydułtowy i Sosnowiec na słoneczną Lizbonę? Jest na to bardzo duża szansa, a przecież mowa jest raptem o 7-latku! – Obrońcą Kacper nie będzie, bo nie ma do tego warunków. Będzie raczej niski, urośnie do 1,70, może 1,75 metra. To maks. Ma inne atuty, jak obie nogi, zmysł podawania, choć umie też zdobywać bramki.

Czy mam parcie, by Kacper był zawodowcem? Ujmę to tak: niczego nie można zakładać, bo to może okazać się zgubne. Dziś przecież jest dobrze, a jutro może się zdarzyć coś nieprzewidzianego. Na razie cieszę się, że idziemy do przodu, a Kacper czerpie z piłki radość – podkreśla tata młodego piłkarza z Rydułtów.
https://sportdziennik.com/benfica-chce- ... -rydultow/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2020-01-24, 8:09 pm

August!! Prosze, nie pisz takich rzeczy bo watek umiera. Musi byc cos na minus.
PS. Najbardziej podoba mi sie watek z "panowaniem nad rodzicami". Jakos bardzo mi to pasuje do rzeczywistości.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-24, 8:15 pm

Adamek182 napisał(a):Prosze, nie pisz takich rzeczy bo watek umiera. Musi byc cos na minus.

To sarkazm ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2020-01-24, 10:02 pm

Ciekawe, że akurat teraz w ulubionym medium prezesa pojawił się dobry PR dla akademii. W każdym razie dobrze, że oprócz niezadowolonych rodziców trafił się też jakiś zadowolony.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-24, 10:33 pm

django napisał(a):Ciekawe, że akurat teraz w ulubionym medium prezesa pojawił się dobry PR dla akademii

A od kiedy chłopczyk jest w Akademii ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2020-01-24, 11:35 pm

Nie wiem. Od kiedy?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-24, 11:58 pm

A od niedawna. I to jest któraś z kolei Akademia. Wcześniej były nawet Wisła Kraków czy Karvina. W każdym razie talent chłopczyka nie jest wynikiem pracy naszej Akademii. Ale PR w wypowiedzi Ojca całkiem niezły.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2020-01-25, 12:05 am

Ale obejrzałem sobie kilka filmików i trzeba przyznać, że chłopak jest niesamowity. Jak będzie się dalej tak rozwijał, to za parę lat nie będzie go już w Polsce.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-25, 12:16 am

django napisał(a):Jak będzie się dalej tak rozwijał, to za parę lat nie będzie go już w Polsce.

Kiedyś myślałem, że nie jest normalne aby w takim wieku wyjeżdżać za granicę. Ale prawda jest taka, że lepsze perspektywy będzie miał w Lizbonie niż w Polsce. A ponoć chciała go Akademia Legii
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2020-01-25, 12:36 am

Myślę, że w Polsce by się tylko zmarnował. Natomiast z perspektywy Zagłębia ważna jest pozytywna opinia jego ojca, bo może pomóc rodzicom innych zdolnych dzieciaków w wyborze akademii.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2020-01-25, 8:00 am

Młody jest narawde niesamowity. Jak tak dalej bedzie sie rozwijal to widze polskiego..... Messiego. Chyba ze juz nie bedzie polski.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2020-01-25, 9:45 am

django napisał(a):z perspektywy Zagłębia ważna jest pozytywna opinia jego ojca, bo może pomóc rodzicom innych zdolnych dzieciaków w wyborze akademii.

Pozytywna opinia to mało powiedziane. Ślązak, który miałby zdecydowanie bliżej do innych Akademii właśnie na Śląsku pyla kilka razy w tygodniu prawie 90 km do „Altreichu” twierdząc że to najlepsze miejsce dla niezwykle utalentowanego dziecka, które jest bardzo zadowolone z treningów w Sosnowcu. Lepsze reklamy nie zrobiłby sam Messi. Może rzeczywiście coś zaczęło się zmieniać na lepsze. Ale jak napisałem. To nie jest „produkt” samej Akademii.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników