Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez turku 2019-11-12, 3:48 pm

fan78 napisał(a):Wszystko juz zostało ustalone. Wisełka sie musi utrzymac kosztem Rakowa.


W takie dyspozycji wisły, to będzie trzeba znaleźć drugą drużynę do spadku przy zielonym stoliku.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń


Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-11-12, 8:27 pm

Ja się nie zdziwię jak Wisła dogra sezon juniorami bo seniorzy w większości uciekną zimą jak się okaże ze musza grać za darmo .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-11-12, 8:41 pm

Nie będę rozszerzał, jak dalece smutne refleksje mnie nachodzą i jakie wnioski chcą się nasunąć. Na sosnowieckich stronach gazety.pl chociażby jest artykuł, tylko nie mam dostępu do całości tekstów na tym portalu (także jeżeli chodzi o wrażenia P. Małeckiego, który zagrał przeciw Macierzystemu Klubowi bardzo dzielnie). Jednak 80. urodziny Zb. Mygi nie są ciekawym tematem na Forum, są ciekawsze, jak widać, nie weszło to w zakres zainteresowań współczesności... Cóż, zgred jestem i tyle - i widać tylko zgredy takimi drobnostkami mogą się jeszcze interesować.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-11-14, 9:48 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2019-11-16, 11:49 am

Zmiana Zarządu Fundacji Akademii Zagłębia Sosnowiec
W dniu 15 listopada 2019 roku do Społecznego Zarządu Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec decyzją Rady powołani zostali: na stanowisko Prezesa Fundacji Pan Robert Tomczyk, na stanowisko Wiceprezesa Fundacji Pan Łukasz Girek.

- Marcinowi Jaroszewskiemu i Jarosławowi Wojciechowskiemu dziękujemy nie tylko za ich profesjonalizm, ale także za dobrą energię, którą wnieśli do Fundacji - mówi Wiceprezes Zarządu Zagłębie S.A., Łukasz Kozakowski.

- Dzisiejsze zmiany to kolejny etap roszad organizacyjnych w klubie. Pan Robert Tomczyk będzie poza sprawami bieżącymi odpowiedzialny za współpracę pomiędzy pierwszym zespołem a Akademią, natomiast Pan Łukasz Girek będzie odpowiedzialny za poprawę efektywności oraz współpracy w samej Akademii, a także odpowiednią współpracę z rodzicami - wyjaśnia Wiceprezes Zarządu Zagłębie S.A., Łukasz Kozakowski
-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/6317-zmi ... -sosnowiec

Jest dobrze ,a będzie jeszcze lepiej .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2019-11-16, 5:02 pm

Z rozmów z ludźmi związanymi z akademią wynika, że dobrze się stało. Jaroszewski i tak nie zajmował się akademią, wszystkim trząsł Wojciechowski, który skłócił środowisko, nastawił przeciwko sobie rodziców, a szumna rewolucja w szkoleniu skończyła się kompromitacją i nasprowadzaniem do struktur stada trenerów niekoniecznie znających się na szkoleniu, za to dobrze nawilżających komu trzeba. Żeby nie było za wesoło, to nie ma przekonania, że Wojciechowski nie będzie rządził z tylnego siedzenia, tym razem do spółki z ziomkiem z kitką, który zamiast wylecieć z klubu, teraz będzie się dodatkowo realizował w akademii.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-11-16, 5:05 pm

django napisał(a): Żeby nie było za wesoło, to nie ma przekonania, że Wojciechowski nie będzie rządził z tylnego siedzenia, tym razem do spółki z ziomkiem z kitką

No ale skąd wiadomo czy Wojciechowski zostanie w Akademii i w jakim charakterze?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2019-11-16, 5:07 pm

Tego właśnie póki co nie wiadomo i dlatego nie ma pewności czy nie będzie rządził z tylnego fotela. Czas pokaże
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-11-16, 5:23 pm

Tak czy owak "stary" układ zostaje. Prezes raczej nie ma pojęcia o funkcjonowaniu tego typu Akademii, a Wiceprezes dotychczas był jej menago. Faktem jest, że przez okres ponad 6 lat funkcjonowania jej w obecnym kształcie nie dorobiliśmy się zawodników pokroju choćby Treścińskiego czy Skrzypka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-11-16, 5:54 pm

August napisał(a):Tak czy owak "stary" układ zostaje. Prezes raczej nie ma pojęcia o funkcjonowaniu tego typu Akademii, a Wiceprezes dotychczas był jej menago. Faktem jest, że przez okres ponad 6 lat funkcjonowania jej w obecnym kształcie nie dorobiliśmy się zawodników pokroju choćby Treścińskiego czy Skrzypka.


......czy choćby Sierackiego.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-11-17, 3:23 pm

To jeszcze "wspominkowo", czyli Dostojny Jubilat, Zb. Myga, przed meczem z Izraelem (Sport nadrabia, bo "konkurencja", czyli W. Todur u siebie zauważył jubileusz Zb. Mygi, uprzejmie nam tu przybliżony przez Kolegę Adam1906 a Sport ten jubileusz przeoczył). Kolejnych trochę wspominków i to akurat co do jedynego meczu Zb. Mygi w najważniejszej polskiej Reprezentacji - i to co do przypomnienia, że to on, przed T. Łuczywkiem (i to w tej "dorosłej reprezentacji") zasiadał na ławce trenerskiej kadry. Ba! Wspominki przyjemne w kontekście obecnych osiągnięć - z czasów, gdy prawie pół reprezentacji, to było Zagłębie. Także w tym wywiadzie śmiało przypomina też ten fakt, na ogół nie dostrzegany, bo jest stereotyp, że "Zagłębie, to komunistyczne, niewierzące" - mianowicie wskazuje kolejny raz, że Zagłębiak, jak wierzy, to wierzy, potrafi to w naturalny sposób przejawiać. W każdym razie - parę ciekawych szczegółów można znaleźć, chyba nawet właśnie mniej znanych.
Zb. Myga w wywiadzie dla J. Dusika, poprzez katowicki Sport z 16 XI 2019 napisał(a):Myga: Pół reprezentacji z Zagłębia
Zbigniew Myga, który 12 listopada obchodził 80 urodziny, wspomina mecze Izrael – Polska z punktu widzenia zawodnika i trenera.
Pamięta pan mecz Izrael – Polska z 3 grudnia 1966 roku?
– Oczywiście – mówi Zbigniew Myga, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec oraz trener między innymi Zagłębia Sosnowiec, Szombierek Bytom i Stali Stalowa Wola. – To był mój jedyny występ w drużynie narodowej i choć wcześniej grałem z orzełkiem na piersi w reprezentacji juniorów, młodzieżówce i kadrze B, to jednak mecz w Tel Awiwie cenię sobie najwyżej.

Co szczególnie pozostało w pana pamięci z tego spotkania?
Zbigniew MYGA: – To był mecz, w którym Kazimierz Górski, u którego grałem w reprezentacji juniorów i młodzieżowce, wprowadzany był do roli selekcjonera przez Michała Matyasa. Obaj prowadzili drużynę, w której połowę stanowili zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. Obok mnie w wyjściowej jedenastce na boisko wbiegli jeszcze obrońcy Roman Bazan i Roman Strzałkowski oraz napastnicy Józef Gałeczka i Andrzej Jarosik. Z samego meczu nie zapamiętałem zbyt wielu szczegółów, bo był wyrównany, rozgrywany raczej w środku pola i zakończył się bezbramkowym remisem. Natomiast atmosfera tego spotkania była bardzo przyjacielska. Kibice przyjęli nas bardzo sympatycznie. Także, kiedy w wolnych chwilach udawaliśmy się na miasto, wystarczyło głośno po polsku zapytać o drogę, a od razu ktoś odpowiadał i pokazywał jak mamy iść albo jechać. Mieszkaliśmy w hotelu, z którego okien były widać kopułę Bazyliki Grobu Świętego. Oficjalnie, w tamtych czasach, grupowej wycieczki do miejsc świętych nie można było zorganizować, ale w wolnych chwilach każdy mógł zwiedzić miasto, w którym w sumie byliśmy trzy dni, bo przylecieliśmy w przeddzień meczu, a wylecieliśmy dzień po spotkaniu. Zostaliśmy też przyjęci przez ambasadora i mieliśmy wycieczkę, podczas której jechaliśmy obok granicy izraelsko-syryjskiej, ale ostrzegano nas, żeby uważać, bo stosunki między tymi krajami były wtedy bardzo napięte.

Pozostały panu jakieś pamiątki z tego występu?
Zbigniew MYGA: – To nie były czasy, w których zawodnicy po meczu wymieniają się koszulkami. Sprzęt trzeba było oddać. Z tamtych lat mam tylko orzełka, którego po meczu juniorów odprułem z koszulki. A jeżeli chodzi o mecz z Izraelem, to nie wiem, dlaczego w polskiej prasie wzbudziło on bardzo małe zainteresowanie. Nawet w sportowych gazetach ukazały się tylko krótkie informacje ze składami. Znacznie więcej pisano i mówiono o meczach, w których jako asystent Henryka Apostela, miałem możliwość prowadzenia reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy Anglia 96. Mieliśmy wtedy w grupie Francję, z którą w Zabrzu zremisowaliśmy 0:0, a w Paryżu 1:1. Na Parc des Princes do 87 minuty prowadziliśmy 1:0 po golu Andrzej Juskowiaka i dzięki znakomitej postawia Andrzeja Woźniaka, którego dopiero w ostatnich sekundach pokonał Youri Djorkaeff z rzutu wolnego.

Francja awansowała wtedy na angielskie EURO razem z Rumunią, z którą w Zabrzu zremisowaliśmy 0:0, a Słowaków pokonaliśmy 5:0. Czy o tym, że w 1996 roku nie pojechaliśmy na finały, zadecydowała porażka z Izraelem?
Zbigniew MYGA: – Zaczęliśmy te eliminacje od falstartu w Tel Awiwie, gdzie przegraliśmy 1:2. Roman Kosecki w końcówce meczu strzelił gola, ale to było za mało i faktycznie tych punktów później brakowało. W rewanżu w Zabrzu też nie było łatwo, bo choć już w 1 minucie Piotr Nowak strzelił gola, to na przerwę schodziliśmy, przegrywając 1:2. Na początku drugiej połowy Andrzej Juskowiak, Wojciech Kowalczyk i Roman Kosecki zdobyli bramki, dzięki którym przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do końca jednak było nerwowo, bo Izraelczycy strzelili kontaktowego gola, i wynik 4:3 świadczy o tym, że nie był to łatwy mecz.

Jakiego spotkania spodziewa się pan w sobotę?
Zbigniew MYGA: – To jest bardzo ważny mecz dla naszych rywali. Izrael ma jeszcze szanse na drugie miejsce w grupie, więc spodziewam się, że będzie groźnym, zdeterminowanym przeciwnikiem. Jednak nasza reprezentacja, mająca już zapewniony awans, może w tym spotkaniu zagrać swobodnie i pokazać swoją klasę. Na to liczę, bo mamy w reprezentacji wielu klasowych zawodników, u których boku pojawiają się także zawodnicy wchodzący do drużyny narodowej. Takie wprowadzanie młodych piłkarzy jest bardzo ważne, bo dla nich tego rodzaju spotkania stanowią bardzo ważny egzamin. Dlatego szczególnie przyglądał się będę „dublerom”, których Jerzy Brzęczek ma okazję sprawdzić w trudnym meczu, ale takie sprawdziany mają największą wartość dla trenera.
https://sportdziennik.com/myga-pol-repr ... -zaglebia/
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-11-20, 12:05 pm

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25428 ... =BoxOpImg7
Przywiązanie do barw, w Zabrzu Podolski, w Wiśle Błaszczykowski i tak sobie porównuję powrót do Zagłębia naszego byłego Mandrysza, którego po rozwiązaniu kontraktu całymi miesiącami widłami nie można było odgonić od wypłaty za nicnierobienie ; :twisted:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2019-11-20, 12:45 pm

Mandrysz jako piłkarz to był u nas też jako najemnik i jak się rozdawał w latach 90 to też ponoć nie było miło. Nazwiska co w Zagłębiu coś osiągnęły (coś zawdzieczaja) kończą (mam namysli te ostatnie)sie na Bęben, Urban, Czerwiec, Pietrzak, Udovicic, Sanogo no i trener Derbin
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-11-20, 12:55 pm

Błaszczykowski też był najemnikiem w Wiśle (wcześniej nie załapał się do drugoligowego Zagłębia).
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2019-11-20, 8:50 pm

Z taka różnicą , że Błaszczykowski coś zawdzięcza Wiśle a Mandrysz co Zagłębiu?
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników