Zagłębie II Sosnowiec (rezerwy)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez slawekchicago 2019-09-01, 9:14 am

Czyżby biały proszek pomógł ?

Czy ten wynik to też dedykacja dla prezesa ?

:kiepsko:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2019-09-04, 7:27 pm

W dzisiejszym meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec rezerwy Zagłębia pokonały Górnika Wojkowice 6:0.

Ps. Niech wynik nikogo nie podnieca. Wojkowice też zagrały swoimi rezerwami...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2019-09-22, 2:29 pm

Rezerwy wygrały 3-0 z Górnikiem Piaski . Sądząc po stylu w jakim spadli i teraz graja to w Czeladzi maja zespół na B klasę . Dlatego sadze ze to mało 3-0 . Zreszta pierwsza drużyna po 10 kolejkach 11 pkt a rezerwy po 8 kolejkach 12 pkt . Dlaczego to słabo ? Bo Szczakowianka ma 24 pkt . Dwa razy więcej . Na tyle tez oceniam wartość Jaroszewskiego dla Zagłębia . Pół Szczakowianki . Pół Szczakowianki to max na co cię stać pajacu i twoich chłoptasi .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2019-09-28, 5:17 pm

Jakieś Niwy ujwiegdzie Brudzowice beniaminek okregówki i mistrz A klasy upokarza nasze rezerwy lejąc ich 7-2 . W tym klubie jak w burdelu co nie przynosi zysku do wyjebania wszyscy od strychu aż po piwnice .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez GrubyPerez 2019-09-28, 9:25 pm

Tomcjo napisał(a):ujwiegdzie Brudzowice



"Brudzowice – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w Zagłębiu Dąbrowskim w powiecie będzińskim, w gminie Siewierz. Wieś biskupstwa krakowskiego w księstwie siewierskim w końcu XVI wieku..."

słaba postawa i niedorzeczna ślamazarność naszych drużyn to nie powód, by obrażać choćby niechcący mieszkańców zagłębiowskich wsi i miasteczek
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez August 2019-09-28, 9:55 pm

GrubyPerez napisał(a):Brudzowice – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w Zagłębiu Dąbrowskim w powiecie będzińskim, w gminie Siewierz.

I w diecezji sosnowieckiej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez michaelus 2019-09-28, 10:05 pm

Tomcjo napisał(a):Jakieś Niwy ujwiegdzie Brudzowice beniaminek okregówki i mistrz A klasy upokarza nasze rezerwy lejąc ich 7-2 . W tym klubie jak w burdelu co nie przynosi zysku do wyjebania wszyscy od strychu aż po piwnice .


Każdy kto jechał DK1 na Częstochowę/Wa-wę wie gdzie są Brudzowice. To nie jest jakaś wieś daleko od szosy. Ale taki wynik jak na rezerwy klubu mającego ekstraklasowe ambicje jest kompromitujący bez względu na klasę rywala.
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez August 2019-09-28, 10:08 pm

michaelus napisał(a):Każdy kto jechał DK1 na Częstochowę/Wa-wę wie gdzie są Brudzowice.

Dokładnie. Brudzowice to czyste Zagłębie Dąbrowskie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Blajpios 2019-09-28, 10:47 pm

Widzę, że mimo nocy tu jeszcze Nocne Marki buszują... To dodam - już pomijając inne aspekty, ale jeszcze wracając do historii, czyli jakby wierząc, że jeszcze jest sens jakieś tam Wielkie Zagłębie pokazywać, pisać, zachęcać. Z tej perspektywy byłby ważny moment. W moim odczuciu - ale oczywiście ono jest dosyć "zewnętrzne", fakty mogą przeczyć, ale w moim odczuciu, choćby przez wypięcie się na Mistrzostwa Zagłębia, przez pewien dyktat wobec małych, przez próby za to grania w terenówkach Wodzisławia — Klub Sportowy Zagłębie Sosnowiec odcięło się od "terenu Zagłębia". Takie było czasem wrażenie, jakby chciało tylko dyktować z pozycji swojej wielkości - a wy maluczcy, tylko podziwiać i dostarczać nam czego chcemy. Powtarzam, to tylko wrażenia z zewnątrz, bo przecież szczegóły jakieś mogą pokazywać co innego, jeżeli ktoś to wykaże z tych szczegółów faktycznie, nie będę oponować. Niemniej, tak to wygląda "z dużej perspektywy".
Dlaczego o tym piszę? Ano, bo teraz kwestia - czy to samo dezintegrowanie Zagłębia, poniewieranie "maluczkich" będzie wśród kibiców? Nieraz już tak to wyglądało - niemniej nie zawsze jasno, czy to "z pańskiej dumy słomą w butach moszczonej" czy to z racji "bij obcego". Pańska duma słomą w butach moszczona bynajmniej nie jest dobra także, gdy łączy się z pogardą wobec obcych, wewnątrz Polski przecież wciąż sąsiadów. Jednak — tym bardziej przerażająca byłaby, gdyby była także "wewnątrz", wobec Zagłębia.
Dlatego to był - ta porażka - ważny chyba moment. Nie ma dwóch zdań: to jest z punktu widzenia, jak to wyżej ujął Kolega michaleus, po prostu kompromitacja dla rezerw klubu mającego aspiracje ekstraklasowe; dodam, że też dla chcącego być liderem regionu jest to kompromitacja, jeżeli w takim stosunku przegrywają.
Jednak zarazem — jeżeli nie chce się kompromitacji z kolei kibicowskiej Zagłębia, to i kibice powinni wykazać pozytywnie liderowanie i absolutnie pozwolić się tym sukcesem maleńkiej wioseczce cieszyć. To minimum. Jeżeli coś więcej - cieszyć się z nimi. Zagłębiowska drużyna pokonała wyżej "zapleczowo" sytuowanego rywala — cieszymy się. Takim podejściem budować się będzie zaplecze. Czy dopiero wtedy się "obudzić", gdy tam będą kibicować Górnikowi czy GKS-owi? Oczywiście, wtedy wielkie oburzenie, wyzwiska pójdą? A komu oni chcą kibicować w skali "od wioski większej"? Czy nie Zagłębiu naturalnie będą chcieli? Ale - jeżeli jak pańszczyznę będzie się to narzucać, egzekwować, sprawdzać czy wystarczająco kark zginają: to to buduje raczej ich przyciąganie do kibicowania Zagłębiu? Czy może - przeciwnie? Wiem, że dla żywiołowo reagującego kibica, którego "rusza" porażka, w dodatku dotkliwa, to może się to wydawać kosmosem, co piszę. Zwłaszcza w realiach Zagłębia w takim stanie regionu, jaki jest i jaki zapowiada się na przyszłość. Jak jednak napisałem na wstępie — "a jeszcze raz sobie pozwólmy przywołać ducha pod nazwą Wielkie Zagłębie, Duma Zagłębia itp".
Hm, no to przepraszam przy tym Kolegę Tomcjo, bo na pewno raczej pisał w perspektywie wkurzonego kibica i nie rozważał takich dogłębnych odniesień. Został przy tym - wg mnie - skontrowany słusznie, bo jednak mógłby coś więcej z Zagłębia pamiętać lub sprawdzić w Wikipedii, niemniej zapewne nie pisał swojej wypowiedzi w kontekście, który tutaj dodałem, rozważań ogólnozagłębiowskich. Tak więc trochę chciałbym te perspektywy oddzielić, by nie wyszło, że to wszystko "huzia na Józia Tomcjo", tylko co polemiką z nim, to polemiką z nim, co zaś ogólne rozważania i apel do wszystkich kibiców Zagłębia, by cieszyli się z Brudzowiczanami vel Brudzowiakami - to jest apelem faktycznie ogólnym.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez GrubyPerez 2019-10-26, 10:31 am

https://www.youtube.com/watch?v=nDCXvYSZlqo

Panowie to widzieli?
Pozazdrościć można ludzi z pasją.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez novack 2019-10-26, 11:49 am

Świetna robota, gratulacje. U nas za to zlikwidowano nawet "kulisy" i pozostały nam wypociny Gracjana. Natomiast jeśli chodzi o wynik, to też skandal, w składzie było dziewięciu zawodników grających w pierwszej lidze i z szóstym poziomem rozgrywkowym wygrali tylko 2:1 w ostatniej minucie. Może rzeczywiście Dudek w tej sytuacji musi grać Radkowskim i Siniorem.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez django 2019-10-26, 1:22 pm

Po obejrzeniu skrótu dla mnie takim symbolem tej całej akademii jest niejaki Hubert Sych, o ile dobrze zapamiętałem nazwisko. Chłopak ma 16 lat i nie chciałbym żeby to było odebrane jako znęcanie się nad nieletnimi, ale chłopak nie potrafi kopnąć piłki z trzech metrów do pustej bramki. Takich oto wychowanków "wyprodukowali" nam Jaroszewski do spółki z kumplami z Warszawy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2019-10-27, 7:37 pm

Kiedyś tu zamieściłem link albo wspomniałem o artykule poświęconym Zniczowi Kłobuck . Wkurzony tragicznym poziomem naszych rezerw i zarządzaniem gorzej niż amatorskim zauważyłem ze równocześnie w Częstochowskiej okręgówce lokalny biznesmen ( gdzie mu do milionera Checinskiego ) znalazł zdolnego trenera i kilku zdolnych piłkarzy a potem rozwalili okręgówkę . Co powinny tez zrobić nasze rezerwy z rewelacyjnymi piłkarzami akademii . Teraz Kłobuck choć słabo zaczął jest na trzecim miejscu IV ligi a nasze rezerwy na drodze do A klasy . To tez obraz gdzie zmierza klub pary MJ ACh
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Lars 2019-11-03, 5:02 pm

Nie wiem czy ktoś z Was interesował się jak funkcjonują rozgrywki juniorskie w naszym kraju. Funkcjonuje to tak, że są ligi regionalne (wojewódzkie), których zwycięscy grają potem w barażach centralnych składających się bodaj z dwóch etapów. Czyni to CLJ takim top jesli chodzi o prace z młodzieżą w Polsce.

Tutaj tabela CLJ: http://www.90minut.pl/liga/1/liga10849.html

Nasza młodzież natomiast w lidze regionalnej radzi sobie tak: https://www.laczynaspilka.pl/druzyna-se ... 28890.html

I zajmuje tym samym 7 miejsce w lidze wojewódzkiej: https://www.laczynaspilka.pl/druzyna/za ... 28890.html

Reklamując się jako jedna z najlepszych akademii w Polsce, z zapleczem, którego zazdroszczą nam prawie wszyscy, muszę powiedzieć, że słabo to wygląda. Nigdy nie miałem czasu jakoś bliżej się tym zainteresować, jednak teraz znalazłem chwilę i muszę napisać, że faktycznie nie funkcjonuje to dobrze i gdzieś jest błąd skoro nasza młodzież nie radzi sobie z młodzieżą Rozwoju Katowice, Jastrzębia, czy Rybnika.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2019-11-03, 8:36 pm

Świetne zaplecze , genialna akademia , cudowna ławka rezerwowych która wspiera rezerwy . I przyjeżdża do Sosnowca trzecie od końca Źródło Kromołów by wygrać 2-1 .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack