I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2019-10-28, 9:26 pm

Najpierw szacunek dla Kolegi RUDI, że tak "z otwartą przyłbicą" określił się, że to On pewnie jest tym "szturchniętym" przeze mnie — a jako żywo ani pamiętałem, kto na ten wywiad reagował, ani bym poszukiwań nie czynił. Ba! W dodatku - odpowiedział spokojną dyskusją rzeczową, dzięki.
Co nie znaczy, że we wszystkim już do końca się zgadzamy we wszystkim na tematy poruszone w tej wymianie opinii. Niemniej, ucieszyłem się, bo chyba jednak te różnice zdań zarazem nie są wielkie, w niektórych aspektach można wręcz się zastanawiać, jakiego stopnia różnicą w ogóle je można nazwać. Jedni bowiem powiedzą - jak i ja - że jednak warto zaznaczyć, że coś ma realny wpływ, choć dziesięciorzędny, czy tam piątego rzędu; inni zaś skoncentrują się, owszem, na wpływach pierwszorzędnych, drugorzędnych, więc powiedzą, że żadnych innych nie ma, nie zauważą dziesięciorzędnych. Cóż, różnica może i temperamentu - i nie będę walczył "do ostatniej kropli krwi", jeżeli chodzi o te dalszego rzędu wpływu, jakkolwiek "nie jestem w stanie" nie zauważyć i tych dalszych niż drugorzędne, "chory" byłbym, musząc poruszać się po polu dyskusji, w którym przyczyny pięciorzędne są traktowane, jak nie istniejące. Jakkolwiek - oczywiście też przyznaję, że nie są to pierwszorzędnego znaczenia kwestie i ich wpływ jest mniejszy. To tak, co do choćby znaczenia, że jednak nie tylko warunki pracy, ale nawet warunki, jakie w firmie szlifierza mają klienci przychodzący do firmy: też jakiś wpływ mobilizacyjny mają — stąd i dla mnie jednak nie jest wyssane z palca mówienie przez piłkarza, że ważny dla niego jest nowy stadion (jakkolwiek, oczywiście, że należy być ostrożnym, bo może też i bajki kamuflujące w ten sposób opowiadać; to jednak, że może tak być - nie znaczy, że z chwilą, gdy go tak mówiącego usłyszę: to mam prawo już uznać, że tak właśnie manipuluje).
Wydaje mi się jednak przy tym - że w tym, co właśnie istotne, to mniej więcej się zgadzamy wokół opinii, że nowy stadion jest przydatny, może nawet dość mocno, zwłaszcza z punktu widzenia przyciągania kibiców, rzecz jasna, a nie sposobu gry piłkarzy (wyłączając z tego oczywiście murawę i zaplecze techniczne, bo one mają większy bezpośredni wpływ). Niemniej, dla mnie choć zdecydowanie dalszego rzędu, ale ma to też wpływ na grę piłkarza - ale można to traktować i jako opinię zbliżoną do tych, co przede wszystkim koncentrują się na pierwszorzędnych i drugorzędnych wpływach.
Przy tym jednak zaznaczę, że chyba jednak trochę też inaczej odebraliśmy wywiad T. Nowaka - i wziąłbym tu w obronę byłego Kapitana. Zwłaszcza, podkreślając też jego delikatną sytuację w kontekście zeszłego roku i spadku. Ile grał? Przecież stracił nie tylko opaskę, ale praktycznie właśnie on mógłby się wymigiwać, że spadek, to nie jego sprawa, to kolegów. Tak więc - okazuje solidarność ładną, gdy bynajmniej tego nie robi, tylko mówi o sobie jako współodpowiedzialnym. Tak więc - ładnie też, że wskazuje na inne czynniki aniżeli sama kiepska gra piłkarzy. W dodatku - w moim odczuciu bynajmniej nie tylko nie ucieka od swojej odpowiedzialności, choć sytuacja złożona, ale także bynajmniej nie spycha odpowiedzialności na czynniki zewnętrzne. Jego mówienie więc o tych innych czynnikach - w moim odbiorze nie jest jakieś drażniące. Z chwilą, gdy wyraźnie mówi, że "spadliśmy", mówi przecież o kiepskiej postawie piłkarzy - przecież nie traci prawa zauważania także dalszych przyczyn, choćby dalekorzędnych; przeciwnie: właśnie ponieważ o tych pierwszorzędnych przyczynach spadku mówi wyraźnie, nie uchyla się, to tym bardziej ma prawo i do szerszej analizy i nie przemilczania kwestii pobocznych.
No, ale jednocześnie też zdaję sobie sprawę, że jednak moje zaangażowanie jest inne, skoro nie bywam na każdym meczu od a do z, nie moknę, gdy leje, nie mam emocji napiętych od pierwszej minuty do jeszcze bardziej napiętych, gdy na stadionie się siedzi do ostatniej minuty. Z jednej strony, to też może dawać plus: chłodniejszej analizy — ale też ten minus, że nie jest to tak zaangażowana opinia, jak gdybym te wszystkie mecze na stadionie przesiedział. Stąd - może też płynąć różnica spojrzenia, którą prezentujemy.
Oczywiście, też pozdrawiam, Kolegę RUDI - ale także i wszystkich zagorzałych kibiców-PT Użytkowników tego Forum, jak i PT Użytkowników mniej zagorzałych. :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-10-30, 7:46 pm

Mielec ogolił Pogoń w PP.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez GrubyPerez 2019-10-30, 10:02 pm

August napisał(a):Mielec ogolił Pogoń w PP.


przy aktywnym udziale Paluchowskiego. Z nami im tak łatwo nie pójdzie :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez turku 2019-11-06, 2:12 pm

Smółka odrzucił zaloty panny z Sosnowca i wybrał chyba jeszcze bardziej wątpliwej urody, te z Chojnic.
Ciekawe kto wyjdzie na tym lepiej.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-09, 10:33 pm

Za nami półmetek rozgrywek więc kilka słów. Po marnym początku wieszczyło nam los Ruchu czy Łęcznej ale biorąc pod uwagę sytuację kadrową i finansową 9 miejsce i remisowy bilans to całkiem niezłe osiągniecie w tych realiach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-11-10, 12:49 pm

Wiem, że to jeszcze za wcześnie,że Dariusz jest jeszcze za krótko, ale w związku z zakończeniem rundy jesiennej, trochę z przymrużeniem oka pozwoliłem sobie zrobić takie małe zestawienie statystczne i co mi wyszło:
- w tabeli obejmującej okres pracy Dariusza Zagłębie jest na trzecim miejscu,
- w tych meczach Zagłębie 3 razy wygrało, dwa remisy i jedna porażka, co daje 11 punktów w sześciu meczach,
- średnia punktów na mecz za Dariusza, to 1,83 (całkiem przyzwoicie, Stokowiec ma 1,75) ;-)
- gdyby taką średnią utrzymać w rundzie wiosennej, to na koniec sezonu mamy 54 punkty i raczej bylibyśmy w barażach,
- gdyby taką średnią utrzymać przez cały sezon, to daje 62 punkty, to raczej awans bezpośredni.
Reasumując już jest postęp, a przecież Dudek dostał zawodników w spadku po Stanku i Mroczkowskim, jeśli zimą wymienimy ze trzy najsłabsze ogniwa na 3 chłopów do grania, jeśli znowu nie będzie kadrowej rewolucji, jeśli będzie cierpliwość, praca i zgranie, to wiosna może być radosna.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-11-10, 1:15 pm

Chyba nie będzie kasy na transfery w zimowym okienku . Jeden grajek plus dwóch młodziaków to max a i te oczekiwania mogą być na wyrost .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-11-10, 1:34 pm

Wie ktoś w jaki sposób miasto przekazuje pieniądze na Zagłębie, na rok kalendarzowy, czy na sezon, bo nowy rok kalendarzowy za miesiąc ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-10, 2:02 pm

novack napisał(a):Wie ktoś w jaki sposób miasto przekazuje pieniądze na Zagłębie, na rok kalendarzowy, czy na sezon, bo nowy rok kalendarzowy za miesiąc ;-)

Formalnie przez podjęcie przez walne Zgromadzenie Akcjonariuszy uchwały o podwyższeniu kapitału Spółki o daną kwotę. To się wiąże z emisją akcji obejmowanych przez Miasto, które są opłacane określoną kwotą wynikającą z podjętej uchwały.
Jak wejdziesz na stronę: https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df
następnie podasz KRS klubu: 0000105589
Kliknij w "wybierz szczegóły" dla dokumentu: "Uchwała o podziale zysku bądź pokryciu straty"
a następnie "pokaż treść dokumentu".
Pokaże Ci się wtedy skan aktu notarialnego nr 3922/2019 z 24.06.2019 r. m.in. m.in. uchwała nr 15/VI/2019
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawie "podwyższenia kapitału zakładowego Spółki wraz z wyłączeniem prawa poboru"
Można też zobaczyć inne uchwały np nr 14/VI/2019 w sprawie "dalszego istnienia Spółki." To jest wymóg obowiązującego prawa dot. powzięcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki akcyjnej bowiem jeżeli bilans sporządzony przez zarząd wykaże stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego, zarząd obowiązany jest niezwłocznie zwołać walne zgromadzenie celem powzięcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki. Czyli innymi słowy, jeśli spółka generuje zbyt duże straty to prawo niejako nakazuje włascicielom zastanowić sie nad sensem dlszego prowadzenia działalności.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-11-16, 11:21 pm

Poza Bełchatowem wyniki nie najgorsze dla nas. Po tym co widziałem tydzień temu niespodzianką jest przegrana Chojnic z Wigrami.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez achter 2019-11-17, 8:05 pm

Bilans: Mroczkowski 3 3 5 13-15
Dudek 3 2 2 13-14
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez turku 2019-11-18, 2:01 pm

achter napisał(a):Bilans: Mroczkowski 3 3 5 13-15
Dudek 3 2 2 13-14


Czyli jest szansa, że dudzio dogoni mroczkowskiego.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-11-18, 2:50 pm

Achter oczywiście dokonuje manipulacji porównując wyniki Dudka, który prowadził Zagłębie w 7 meczach z wynikami Mroczkowskiego prowadzącego Zagłębie w 11 meczach. Sens ma porównanie przy takiej samej liczbie spotkań:
Mroczkowski: 3-1-3, 10 pkt, br 8-7
Dudek 3-2-2, 11 pkt, br 13-14,

Ten punkt więcej rzeczywiście robi różnicę :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez slawekchicago 2019-11-18, 4:34 pm

django napisał(a):Achter oczywiście dokonuje manipulacji porównując wyniki Dudka, który prowadził Zagłębie w 7 meczach z wynikami Mroczkowskiego prowadzącego Zagłębie w 11 meczach. Sens ma porównanie przy takiej samej liczbie spotkań:
Mroczkowski: 3-1-3, 10 pkt, br 8-7
Dudek 3-2-2, 11 pkt, br 13-14,

Ten punkt więcej rzeczywiście robi różnicę :)
achter napisał(a):Bilans: Mroczkowski 3 3 5 13-15
Dudek 3 2 2 13-14



Mimo nawet tej manipulacji
Mroczkowski 11meczy 15bramek straconych
Dudek 7meczy 14 STRACONYCH

ale co My tam wiemy
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez achter 2019-11-18, 9:51 pm

django napisał(a):Achter oczywiście dokonuje manipulacji porównując wyniki Dudka, który prowadził Zagłębie w 7 meczach z wynikami Mroczkowskiego prowadzącego Zagłębie w 11 meczach. Sens ma porównanie przy takiej samej liczbie spotkań:
Mroczkowski: 3-1-3, 10 pkt, br 8-7
Dudek 3-2-2, 11 pkt, br 13-14,

Ten punkt więcej rzeczywiście robi różnicę :)


Oczywiście Kol. django już mnie zaszufladkował, przedstawiłem fakty nie komentując, pozostawiając do własnej oceny, dokonania trenerów. A to mnie kol. Django ocenił i już zostałem ustawiony po drugiej stronie barykady!
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack