I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2019-10-05, 9:00 pm

Z powodu przełożenia na inny termin spotkania ligowego z Chrobrym Głogów w następną sobotę 12 października zagramy na Ludowym sparing z Rakowem Częstochowa.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-10-05, 10:53 pm

[quote="Adam1906"]Z powodu przełożenia na inny termin spotkania ligowego z Chrobrym Głogów w następną sobotę 12 października zagramy na Ludowym sparing z Rakowem Częstochowa.[/quote]

Jak słyszę ze coś prezes Zagłębia ustalił z prezesem Rakowa to rzucam monetą . Na dwoje babka wróżyła
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez turku 2019-10-07, 9:55 pm

Dziwię się że gramy akurat z rakowem. Najpierw okazało się że mają słomę w butach, co jak widać pomaga grać w piłkę, a potem wyruchali prezesa w lakierkach na umowę stadionową. Jest tyle ciekawszych drużyn z którymi mamy przyjemniejszą historię. Jednak widać że nasz prezes ma godność.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez django 2019-10-07, 10:13 pm

Pytanie czy prezes pozwoli im kamerować spotkanie? Wszak wiadomo, że oni tylko czekają na to by przekazać tajną taktykę trenera Dudka naszemu najbliższemu rywalowi.

Z tego co słyszałem Raków początkowo nie chciał się zgodzić na sparing, ale przekonało ich to, że prosty lud częstochowski będzie mógł popatrzeć na pięknego Dariusza i tym samym liznąć trochę mody z wielkiego świata. Jak dodamy do tego, że na meczu ma się pojawić prawdziwy doktor ekonomii, a dzieci z nielicznych częstochowskich szkół obejrzą na własne oczy żywego Hamleta, to myślę, że ich życie po tym sparingu już nie będzie takie samo.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-10-27, 2:37 pm

Chrobry tym razem wygrał ze Stalą i już mają tylko dwa punkty mniej od Zagłębia, a patrząc na grę i ostatnie wyniki, to jest kwestia jednego meczu kiedy nas przeskoczą.
Ostatnio edytowano 2019-10-27, 4:18 pm przez novack, łącznie edytowano 1 raz
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-10-27, 4:18 pm

novack napisał(a):Chrobry tym razem wygrał że Stalą

MIelec w pewnym sensie jeszcze "lepszy" od nas. W ciągu kilku dni przegrali z obydwoma ogórkami. Pozostaje pytanie, czy mają taki regres, który możemy wykorzystać za tydzień czy też po takich wpadkach będą chcieli za wszelką cenę odegrać się na kolejnym przeciwniku.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-10-27, 6:57 pm

Wprawdzie to nie pierwsza liga ale sezon się zgadza .
Z duża przyjemnością patrzę jak Legia poniewiera upadłą Wisłę . Ciagle pamietam nasz poprzedni spadek i takie lanie centusiów to miód na serce .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-10-27, 7:13 pm

Strasznie cieniutka ta Wisła. Władze klubu cały czas twierdzą, że walka o utrzymanie to walka o byt klubu. Jestem ciekaw czy z czasem będą się działy różne cuda by tylko zostali w ekstraklasie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-10-27, 7:20 pm

Chyba tym razem to tylko duży sponsor ich uratuje bo jak nie to zima będzie ucieczka piłkarzy . A swoją droga to chyba obecny trener Płocka miał taki dobry wpływ na Krakusów .
7 do zera i może w przyszłym roku na boiskach I ligi zagramy z nimi .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez August 2019-10-27, 7:29 pm

Tomcjo napisał(a):Chyba tym razem to tylko duży sponsor ich uratuje

Zdziwiłbym się gdyby w tej chwili taki się zjawił. Bardziej bym się spodziewał „pomocy” rożnego rodzaju. Zimą gdy się wydawało, że Wisła może nie przystąpić do rozgrywek sam c+ liczył ewentualne straty w postaci rezygnacji z abonamentów. To jest niestety biznes gdzie bardziej opłaca się trzymać markowego bankruta niż zostawić jakiegoś beniaminka z mało liczną liczbą kibiców
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-10-27, 9:03 pm

I właśnie dlatego uważam ze liga jest VARowana lub innymi słowy ustawiana . Oprócz ewidentnej słabości Zagłębia dostaliśmy pare kopniaków żeby nawet nam się nie marzyło pozostanie w ekstraklasie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2019-10-27, 9:21 pm

Tomcjo napisał(a):I właśnie dlatego uważam ze liga jest VARowana lub innymi słowy ustawiana . Oprócz ewidentnej słabości Zagłębia dostaliśmy pare kopniaków żeby nawet nam się nie marzyło pozostanie w ekstraklasie .

I do tego - "własnymi rękami", czyli tu na Forum i gdzie indziej Brać Kibicowska wręcz torpedowała, wyśmiewała zwracanie na to uwagi. Trochę bawi mnie teraz - gdy np. Górnik podnosi te kwestie, jeszcze inni. Ciekaw jestem, czy na Forum Górnika też tak atakują trenera, że "urojenia, choroba podejrzliwości, wszyscy winni, PZPN, Boniek, tylko nie zabrski sztab? Przypomnę, gdy krytykowałem A. Chęcińskiego, czy Prezesa, to za to, że niepotrzebnie TA osoba (czyli Prezydent), jak również formę. Tymczasem tu choćby niedawno - zacytowano niedawny wywiad T. Nowaka, fajnie go zauważono; jednak zupełnie przemilczano, gdy w odpowiedzi na pytanie o jeden przypadek błędu sędziowsko/VARowego były kapitan Zagłębia potwierdził ten wypadek i dodał, że "jeszcze parę innych by się znalazło". Cóż, wiadomo, główną przyczyną spadku była ogólna słabość, nie tylko zawodnicza, ale całokształtu produktu - co nieraz podkreślałem i o tych błędach pisząc, że nie one same spuściły jak i nie były główną przyczyną zjechania w dół Zagłębia. Prawa rynku są prawami rynku, jeżeli Zagłębie przedstawiało się nieporadnie na boisku ale i w działaniach Klubu jako organizacji, w dodatku nie przyciągając też obiektem ani kibicami: to i nie było żadnego punktu za tym, by trzymać twór, przeciwnie, w tej sytuacji były pobudki, by wręcz "wyjaśniać sytuację jednoznacznie, jak to Zagłębie nie pasuje". Co nie znaczy, że twierdzę, że celowo spuszczono Zagłębie i to wręcz zorganizowano spadek. Nie. To po prostu suma rozmaitych słabości, w tym głównie piłkarskiej, czy piłkarsko-organizacyjnej. Niemniej - wszystkie czynniki grają rolę. To trochę tak, jak w tym słynnym dowcipie, gdzie dyrektor nie chcąc zawracać sobie głowy przeglądaniem wszystkich podań o pracę - od razu połowę wrzucał do kosza, tłumacząc zdziwionej, może zniesmaczonej sekretarce, że "przecież pechowców, to nie chcemy tu mieć u siebie". Pardon, jeszcze co do tego, że "nie było żadnego punktu za Zagłębiem. Może nie tak całkiem nie było żadnego punktu - był potencjał marki, jako starej dobrej piłkarskiej polskiej marki, bo coś z tego jeszcze zostało. Tyle, że to jednak za mało.
Kogo nie przekonuje powyższe - niech sobie odpowie na pytania parę zdań wcześniej postawione, nie tylko o to, jak reagują kibice Górnika czy innych klubów podnoszących, że pomyłek przeciw nim jest za dużo. Czy trenerzy, działacze są wyśmiewani, podkreśla się, że nie pasują do ligi, bo zamiast o swojej słabości, to mówią o słabości sędziów?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez novack 2019-10-28, 9:43 am

Wisła Płock z równie paskudnym stadionem jest liderem ekstraklasy, a Piast też finansowany przez miasto, aktualnym mistrzem polski. Można? Można!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2019-10-28, 11:47 am

I co z tego, że można? Z całym szacunkiem, "za całokształt", Kolego novack, ale tu akurat wskazywałbym na zupełnie różne perspektywy widzenia. Choćby to - choć nie wiem na pewno - ale być może lepsze warunki budowania budżetu w Gliwicach, bogatsi choćby strukturalni "podatkodawcy" np firmowi. Ba! Ponadto jeszcze trochę innych czynników. Choćby - sprawa "posad z klucza", że ktoś dostaje "w nagrodę od zwycięzców za wsparcie" - różne miejskie spółki w zarząd - ale to nie tylko pewnie sprawa klubów sportowych i ogólnie rzecz biorąc, zależy od uczciwości ludzi bardziej, niż od tego, czy spółka sportowa czy inna; w każdej jest niebezpieczeństwo wykorzystywania do rozgrywek politycznych, partyjnych, zawłaszczania dla propagandy własnych ugrupowań albo tworzenia koterii, kolesiostwa. To nie wprost, jak napisałem - sprawa spółek sportowych, ale też gra rolę, że np. ktoś może też i dla własnej propagandy lub interesu jakiejś grupy działać. Wracając do innych jeszcze spraw "w tle". Oczywiście, że trudno jest to wykazać, w jakim stopniu ta rzecz się ma - ale można również analizować, do jakiego stopnia właśnie to, iż możliwe jest mistrzostwo Polski zdobyte przez klub miejski — ma wpływ na coraz niższe usytuowanie klubów z Polski w europejskim i światowym futbolu. To zaś dlatego, że strukturalnie - w ogólnospołeczne, biorące pod uwagę wszystkich obywateli a nie jaką spółdzielczość z wyboru: wpisane jest ograniczenie utrudniające a może nawet uniemożliwiające udział w wyścigu z podmiotami, które nie mają obowiązku oglądać się na to, czy wydawać pieniądze ze swojego budżetu na szpital, dodatkową opiekę czy zajęcia aktywizujące dla staruszków, albo jeżeli chodzi o wsparcie w zdobyciu podstawowego wykształcenia przez sieroty czy dzieci marginalizowane.
Przedstawię to od innej jeszcze strony. Powiedzmy, ilu mieszkańców Sosnowca, czyli formalnych właścicieli Klubu (nie zapominajmy przy tym, że liczba osób na stadionie, czy tu wypowiadających się, to reprezentanci szerzej rozumianego Zagłębia, mieszkańcy choćby innych miast czy wsi Regionu) — tak więc, ilu mieszkańców Miasta powie, że "tak, jakoś tam ważne jest, by Zagłębie grało w Ekstraklasie"? Będzie to "jeden na stu"? Może i tak - czyli będzie, powiedzmy 20 tysięcy. Reszta, tych "dziewięciu na dziesięciu"? Pamiętajmy, że oni mają nie mniejsze prawo uważać, że ważne na przykład jest, by w Sosnowcu powstał Bank Spółdzielczy, albo Zagłębiowskie centrum Hodowców Psów z zapleczem treningowym, nowe centrum kształcenia kierowców czy choćby Prywatne Pogotowie Ratunkowe, Szkoła Teatralna itd itp. Ilu jednak z tych, co powiedzą, że ważna jest ta ekstraklasowa drużyna piłkarska - powie, że to jest ważniejsze, niż którykolwiek z tych przykładowych priorytetów, wymienionych przeze mnie na samym początku, czyli np wsparcia w aktywizacji staruszków bądź w poprawieniu możliwości zdobywania pożytecznego dla społeczeństwa wykształcenia zawodowego u dzieci marginalizowanych? Pewnie nie będzie to już jeden na stu mieszkańców, może już "jeden na tysiąc" (czyli ciut ponad 2000 mieszkańców grodu ponad 200-tysięcznego)? Ba! I czy - należałoby nawet popierać takie widzenie? Tak, jest to rzecz złożona, bo to na pewno nie tylko kwestia "czyjejś prywatnej frajdy kibica, typowego Sosnowiczanina" - w jakiejś mierze to przecież także bywa umocnienie i dla tych potrzebujących aktywizacji staruszków i dla dzieciaków potrzebujących wsparcia w ucieczce z marginesu to może być potężny impuls ku rozwojowi, by choć nie zajmuje się on piłką, dążył na swoim polu do rozwoju. Są to więc sprawy złożone - a przy okazji, pokazują na czym polegała jedna z pułapek niszczących mrzonki komunizmu, wprowadzającej tu "urawniłowkę i społeczną decyzję, przydział". W każdym razie - przychodzą tu poważne pytania - albo jak kto woli uzasadnienia - co do miejskiego posiadania Klubu przy jednoczesnych ambicjach wyrastania ponad przeciętność tego Klubu. Do jakiego stopnia te ambicje ponad szczebel ogólnopolski piłki (czyli niżej niż zaplecze Ekstraklasy): mogą być wiodące wśród priorytetów zarządzania klubem miejskim w około 15. mieście w Rzeczypospolitej? I czy - raczej ambicjami tego grodu, najpierw nie powinno być zbudowanie dumy w ogóle mieszkańców, że stanowią to 15 czy tam 19 miasto Rzeczypospolitej, jako całoś~, jako faktyczny potencjał miejski a nie tylko liczebnościowo — a dopiero potem wykazywać to i w dziedzinie sportu?
Tak więc, wydaje mi się, że wystarczająco wykazałem, by ostrożnie podchodzić do kwestii, że np. Piast mógł zdobyć Mistrzostwo - co zresztą zdarzyło się raz na ileś tam wypadków, więc raczej potwierdza tezę, że miejskie własności raczej nie mają możliwości zdobywać w tej dziedzinie szczytów, co potwierdza międzynarodowa praktyka.
Tak samo więc - wolałbym zostawić już poza dyskusją sprawę stadionów nowoczesnych, bo wydawałoby się, że rzecz już jakoś ustalona. Tymczasem - ktoś tu nawet poszedł jeszcze dalej, bo w dyskusji po wywiadzie z T. Nowakiem, wręcz "gorączkował się w oburzeniu", że jakim prawem piłkarze mówią o stadionie nowym, gdyż jeżeli tylko murawa spełnia wymogi, to im nic do gadania. Zapomniał tylko chyba, że jednak piłkarz mógł mówić w perspektywie także i atrakcyjności dla kibica, która sprawia, że więcej choćby "pikników" a nie "kiboli" przychodzi, więc mając większą widownię własną, są skuteczniej pobudzani do dobrej gry. Prócz tego przecież - proste porównanie, dlaczego piłkarz może też podkreślać sprawę nowego stadionu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę po prostu jakiegoś typowego pracownika w produkcji, tokarza, szlifierza itp. Czy naprawdę powiemy, że jeżeli ma tylko maszynę nowoczesną, to ma siedzieć cicho i żadnego wpływu nie ma na niego to, jaka jest narzędziownia bądź magazyn, do których idzie po narzędzia i materiał? Jeżeli tam jest - stan z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, nie ma odniesienia do współczesności, przez co np jego oczekiwanie trwa dłużej itp: to też nie ma to żadnego wpływu? A do np z toaletami bądź innymi tego typu pomieszczeniami. Dla jasności, nie chodzi mi teraz o dyskusje szczegółowe, zdaję sobie sprawę, że niektóre dawne rozwiązania czy normy były lepsze, że ludzie wynosili lepszą kulturę z rodzin pod pewnymi względami, a teraz pod pewnymi względami jednak mają lepsze. To - dla potrzeb zgrabności niniejszych wywodów, zostawmy na boku. Chodzi o to, czy dopasowanie do współczesności, ma sięgać jedynie warsztatu pracy (boiska), czy także pobocznych elementów instytucji, do jakich można zaliczyć stadion, by lepiej mobilizowało pracownika. (nota bene, w tamtym wywiadzie T. Nowak prócz wskazania sprawy nowego stadionu odniósł się ciepło i do Ludowego, co mnie ucieszyło, bo on zaznaczył, jak czasem i dawni byli piłkarze pracujący koło piłki do dziś, przyjeżdżający niegdyś jako piłkarze przeciwników na Ludowy: otóż, wielu podkreśla przy tym, że Ludowy ma swoją "duszę", urok, mimo wszystko wymowę - niemniej to nie zmienia faktu problematyczności dostosowania do współczesności). W każdym razie - choć głównym terenem pracy jest "tokarka, szlifierka, boisko" - to jednak ma prawo mówić taki pracownik, że również dostosowanie pobocznych względem jego miejsca pracy czynników przedsiębiorstwa: ma prawo odczuwać, jako wpływające na jego prawo.
Ba! A może ma nawet prawo powiedzieć, że te elementy znajdujące się wręcz na zewnątrz - jak zagospodarowanie budynku, przystępność obsługi klientów na bramie, opinia ludzi postronnych, przejeżdżających wokół zakładu, którzy mu potem gdzieś w parku spotkani powiedzą, że fajna, przyciągająca jest jego firma: też mają jakiś wpływ na jego pracę?
Tak więc, może jednak pozostańmy na poziomie zdawałoby się już ustalonym, by nie wracać. Fakt, że nowy stadion nie jest decydujący dla gry obecnie Klubu w Ekstraklasie - to jednak mniejsze lub większe znaczenie ma. Nawet, jeżeli - pewnie większe znaczenie ma przede wszystkim Centrum Zarządzające (bo jak ono będzie dopasowane do czołówki europejskiej, to między innymi i sprawnie przeprowadzi sprawę stadionu, nie tylko co do wybudowania, ale i co do włączenia w całość sprawnego europejskiego organizmu klubowego).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez RUDI 2019-10-28, 12:54 pm

Blajpios napisał(a):Tymczasem - ktoś tu nawet poszedł jeszcze dalej, bo w dyskusji po wywiadzie z T. Nowakiem, wręcz "gorączkował się w oburzeniu", że jakim prawem piłkarze mówią o stadionie nowym, gdyż jeżeli tylko murawa spełnia wymogi, to im nic do gadania. Zapomniał tylko chyba, że jednak piłkarz mógł mówić w perspektywie także i atrakcyjności dla kibica,


To chyba ja ;-) odniosłem się do tych słów T.Nowaka "Jako klub nie byliśmy do końca przygotowani na Ekstraklasę – ze stadionem,....." Szanowny kolego sam zaznaczasz że "mógł" mówić w "perspektywie" ani ja ani Ty nie wiemy jaka była"perspektywa" ,ja gorączkowałem się z perspektywy mojego odbioru tej wypowiedzi i dalej ją podtrzymuję .Grali beznadziejnie a aspekt ilości kibiców i jakości stadionu jest tu chyba najmniej istotny dla piłkarzy (powinien być) i przecież grali też na "wyjazdach" ,połowę rundy ,przy dużej ilości kibiców na nowoczesnych stadionach.Piłkarze(Zagłębia) mają jednak trochę lepsze zaplecze techniczne niż wspomniany tokarz czy szlifierz tzn jak wszędzie powtarzają "mają super warunki pracy". W moim wpisie chodziło mi o to że "spychanie" słabych wyników piłkarza na stadion jest mówiąc ładnie, śmieszne.Piłkarze w naszych ligach często grają bez udziału swoich kibiców (na wyjazdach) z małą ilością kibiców na swoich stadionach,na podobnych stadionach co nasz "staruszek" i wyniki wszyscy tłumaczą tym samym co kolega sugeruje pisząc "mógł myśleć"? Proszę sobie przeanalizować czy jakość stadionów i ilość kibiców ma aż tak bardzo duży wpływ na dzień dzisiejszy na grę drużyn polskich lig ? Ja chcę nowego stadionu dla "siebie" ;-) ,dla mojej wygody i wygody innych kibiców i myślę że nowy stadion przyciągnie więcej kibiców (liczących na to że Sosnowiec wreszcie odnajdzie się w XXI wieku z obiektami sportowymi) ale czy nowy stadion, czy 10/12 tyś ludzi podniesie jakość drużyny ? to na pewno nie od tego zależy ,ale od zaangażowania i umiejętności piłkarzy .Podsumowują ja odebrałem wypowiedź ( jego słowa)T.Nowaka jako próbę tłumaczenia się z słabej postawy drużyny ,ale kolega może odbierać je inaczej .Pozdrawiam
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników