prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez django 2019-09-26, 12:31 pm

Dlatego nie rozumiem czemu prezes tak dramatyzuje. Przecież każdy by chciał zarządzać firmą, w której niezależnie od tego, jakiego bajzlu narobisz, to przyjdzie dobry wujek i da kasę (oczywiście nie swoją) na dalszą zabawę. I jeszcze jak najdzie cię czasami sensowna myśl, że się do tego nie nadajesz, to będzie cię prosił, żebyś dalej to ciągnął, a całemu światu wmawiał, że jesteś zajebisty.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-09-26, 12:44 pm

Szanowny Kol. August - cytuje Kol. jeden dokument - Sprawozdanie Finansowe
mnie nie o takie kwity chodzi - tutaj odpowiem Kol. django - moje wytłumaczenie/
myślenie zwiększonych wydatków - otóż od momentu zmiany trenera z Dudka i
drużyny na Litwina i jego drużynę - Klub poniósł na pewno wyższe koszty jak wysokie
Ja nie wiem ale w moim odczuciu to było ryzyko jakie podjął Zarząd w celu ratowania
Extraklasy a że trener Litwin i drużyna nie uratowali Extraklasy powstał KOSZT i nie
wiemy jak duży i prawdopodobnie nie będziemy wiedzieć i to jest pokazane w
Sprawozdaniu Finansowym Zagłębia - dlaczego tak sadzę otóż Pan Jaroszewski w
programie TV Canal+ był bardzo pewny że Zagłębie nie spadnie z Extra i tu wykazał
słuszność ryzyka jakie zostało podjęte - wydam teraz więcej a zwróci mi się kasa
gdy nie spadniemy - a stało się ze spadliśmy - ryzyko Klubu Zagłębie Sosnowiec.
Powiadam to jest moje myślenie - ratowanie drużyny aby nie spadła z Extraklasy.
To by było na tyle.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-26, 12:48 pm

pete_zs napisał(a):Zobacz sobie jakie straty ma dla porównania Legia Warszawa, które dominuje rozgrywki


Legia ma rok obrotowy od lipca do czerwca każdego roku więc jeszcze nie ma ostatnich danych.
Natomiast na koniec czerwca 2018 r. miała kapitał własny w wysokości 30 mln zł. Zadłużenie wynosiło 95 mln zł w tym zobowiązań krótkoterminowych na kwotę 45 mln zł natomiast aktywa wyniosły 91 mln zł. To nie jest dobrze gdy aktywa są niższe ale tu tragedii nie ma. Strata na 30.06.2018 r. wyniósł 44 mln zł ale rok wcześniej był czyściutki zysk w wys. 65 mln zł. Poza tym zmniejszono stratę z lat poprzednich z 217 mln zł do 151 mln zł. Finanse pod rządami Mioduskiego tyłka nie urywają ale nie ten kaliber ani porównanie z Zagłębiem. Poza tym, nie widać aby żyli głównie dzięki kasie z Magistratu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-26, 12:50 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a): Sprawozdanie Finansowe mnie nie o takie kwity chodzi

django napisał(a):Jestem przekonany, że "pan Tadek" jakoś to sobie wytłumaczy po swojemu i wyjdzie mu, że prezes jest ok.


Ok
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez slawekchicago 2019-09-26, 2:48 pm

ZYSK ??? a to istnieje coś takiego ? :lol:
Po tym co przedstawił August czy naprawdę ktoś tu jeszcze potrzebuje więcej kwitow ?
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-27, 9:54 am

Jeszcze pozwolę sobie wrócić do tej kwestii gwoli wyjaśnienia. Bo może wyraziłem się nieco mało precyzyjnie. Otóż sprawozdanie finansowe nie jest samym w sobie jednym dokumentem ale składającymi się na owe sprawozdanie kilkoma dokumentami: wprowadzeniem do sprawozdania, bilansem, rachunkiem zysków i strat, rachunkiem z przepływów pieniężnych, zestawieniem zmian w kapitale własnym, dodatkowymi objaśnieniami. Sprawozdanie jest z mocy prawa najważniejszą dokumentacją stanowiącą o kondycji finansowej firmy. Jest taką alfą i omegą. Pomijam tu nierzadko stosowane triki księgowe itp. To na podstawie tych dokumentów zarząd i współwłaściciele decydują co dalej z przedsiębiorstwem. Ja przedstawione dane oparłem przede wszystkim na bilansie ale również z pozostałych dokumentów można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Przykładowo z rachunku zysków i strat wynika, że koszty operacyjne klubu wzrosły z 7,8 mln zł w 2017r. do 14 mln zł w 2018r. Blisko dwukrotny wzrost z pewnością można wytłumaczyć awansem do ekstraklasy jednak I połowa roku to była I liga. Wydatki na wynagrodzenia z 3,9 mln zł w 2017r. do 7,6 mln zł w 2018r. przy czym jak wspomniał Deloitte w swoim raporcie przychody wzrosły 3-krotnie tj. z 3,7 mln zł do 9,9 mln zł. Ciekawe jest to, że tzw. „usługi obce” wzrosły z 2,9 mln zł do 4,5 mln zł. Z kolei z rachunku przepływów pieniężnych wynika np. to, że w 2018 r. zaciągnięto kredyty i pożyczki w wysokości ponad 1,15 mln zł , spłacono 540 tys. zł. Co najważniejsze, przepływy pieniężne z działalności operacyjnej są ujemne, wyniosły – 4,3 mln zł co niewątpliwie świadczy o istnieniu poważnego zagrożenia finansów klubu.
Z dodatkowych objaśnień wynika, że w 2018 r. klub dokonał darowizny na rzecz Fundacji Akademii Piłki Nożnej w wysokości 995 tys. zł.
Moja reasumpcja jest taka, że nawet zakładając szczere intencje co do podjęcia ryzyka utrzymania klubu w ekstraklasie, istnieje granica podejmowania takiego ryzyka skoro na koniec zeszłego roku finanse klubu były w złym stanie. Uważam też, że konsekwencje fiasku podjęcia takiego ryzyka trzeba ponieść. Przypomnę, że tego rodzaju ryzyko podjął swego czasu nasz obecny akcjonariusz a ówczesny Prezes Odry Wodzisław Kozielski. Brakło niewiele ale brakło. W konsekwencji klub upadł i nie może podnieść się do dziś. Było warto? Nawet zakładając, że Sosnowiec to większe Miasto i ma większe możliwości finansowe ratowania w razie czego klubu. Ale i tu istnieją granice. Nie zamierzam tym oczywiście wieszczyć czarnego scenariusza. Wskazuję za to, na podstawie konkretnych dokumentów, że sytuacja klubu za obecnych rządów ulega stałemu pogorszeniu. A brak jakichkolwiek zmian w klubie nie wróży niczego dobrego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez turku 2019-09-30, 1:39 pm

Cyrk na kółkach. Prezes bez honoru, trener bez honoru, asystent trenera bez honoru a piłkarze bez umiejętności.
https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... -nowi.html
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2019-09-30, 1:44 pm

Pan Prezes ogłosił, że odchodzi, bo "fala hejtu w internecie była ogromna", po kolejnym miesiącu nieudolności, Zagłębie znalazło się na dnie, w związku z tym w internecie jest jeszcze więcej krytycznych opinii, więc Pan Prezes odwołał odejście i zostaje. Proste!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-30, 3:22 pm

Może być tak, że nowy Wiceprezes potrzebuje czasu aby się rozeznać a Jaroszewski ma mu w tym pomoc po czym np pod koniec roku jednak odejdzie. Że ma być do grudnia pisał Adam. Jeszcze jedno, Wiceprezes jest z Bytomia.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2019-09-30, 3:25 pm

https://youtu.be/EEOOTTX9b1A
Uprosił źeby go nie prosić.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez wojtaszko 2019-09-30, 3:31 pm

novack napisał(a):https://youtu.be/EEOOTTX9b1A
Uprosił źeby go nie prosić.

A jaka stworzył drużynę postrach rywali ja pierdolę masakra co on bierze
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Lars 2019-09-30, 4:55 pm

Jaroszewski: Nie mogłem tak po prostu odejść.

No i co? Tak chcieliście odejścia Prezesa Jaroszewskiego? Wszyscy tak tylko piszecie!
Gdybyście naprawdę chcieli odejścia Prezesa zorganizowalibyście imprezę pożegnalną!
Prezes wyraźnie powiedział "nie mogę tak po prostu odejść". Facet dał Wam miesiąc abyście zorganizowali coś z pompą, żeby to nie było ot takie po prostu odejście. Moi drodzy przeciwnicy Prezesa Jaroszewskiego powiedzmy sobie to szczerze - nie podołaliście.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez patrios91 2019-09-30, 5:01 pm

Moja noga na Ludowym więcej nie postanie dopóki ta obrzydliwa, populistyczna banda nie odejdzie na dobre :!: :czerwona:
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez slawekchicago 2019-09-30, 5:19 pm

HA HA HA
LICZY SIĘ CIEPŁA POSADA I MIEJSKIE PIENIĄDZE
JAROSZEWSKI JESTEŚ ZEREM BEZ HONORU :czerwona:
TU NAWET SPADEK (BARDZO REALNY ) NIE POMOŻE
ŚWINIE OD KORYTA TAK ŁATWO NIE ODCHODZĄ
Ostatnio edytowano 2019-09-30, 5:20 pm przez slawekchicago, łącznie edytowano 1 raz
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez achter 2019-09-30, 5:20 pm

Lars napisał(a):Jaroszewski: Nie mogłem tak po prostu odejść.

No i co? Tak chcieliście odejścia Prezesa Jaroszewskiego? Wszyscy tak tylko piszecie!
Gdybyście naprawdę chcieli odejścia Prezesa zorganizowalibyście imprezę pożegnalną!
Prezes wyraźnie powiedział "nie mogę tak po prostu odejść". Facet dał Wam miesiąc abyście zorganizowali coś z pompą, żeby to nie było ot takie po prostu odejście. Moi drodzy przeciwnicy Prezesa Jaroszewskiego powiedzmy sobie to szczerze - nie podołaliście.


:brawo:
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack