prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2019-09-12, 9:09 am

Precyzyjnie ten cytat z Czarzastego brzmi odrobinę inaczej, on skomentował to z perspektywy i ze strony komuny, nie że myśmy się z komuną dogadali, tylko wyście się z nami (komuną) dogadali a nie pokonali.
https://dorzeczy.pl/kraj/31429/Czarzast ... adali.html
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez django 2019-09-12, 11:18 am

maniek-75-75 napisał(a):
django napisał(a):Najgorsze jest to, że otwiera się możliwość znalezienia kogoś kto to wszystko ogarnie i już widać, że najprawdopodobniej ta szansa po raz kolejny zostanie zmarnowana. Ale dopóki wśród ludzi nie zmieni się mentalność, zgodnie z którą największą miernota stąd jest lepsza od największego fachowca z zewnątrz, to w Zagłębiu nigdy nie będzie normalnie.

Ja ci mnogość przykładów podam choćby z mojej pracy w której tyram 25 lat że człowiek z zewnątrz i to ponoć fachowiec wcale nie oznacza normalności a raczej wprost przeciwnie...


A ja ci podam tylko trzy, ale za to konkretne przykłady, że człowiek stąd "nie oznacza normalności, a raczej wprost przeciwnie": Hytry, Adamczyk, Jaroszewski.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-12, 11:33 am

Ja bym dodał do tego towarzystwa Rudego. Formalnie nie był w zarządzie ale faktycznie rządził klubem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez django 2019-09-12, 11:36 am

Też mi przyszedł do głowy, ale jest z Katowic, więc go nie wliczałem ;-)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-12, 12:43 pm

django napisał(a):ale jest z Katowic

Faktycznie to on pochodzi bodajże z Łaz więc można go spokojnie wliczać
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez django 2019-09-12, 4:16 pm

No to jeszcze dochodzi Rudy, ale dla kolegów bycie "stąd" i tak jest najważniejszym (i jedynym) argumentem.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Adam1906 2019-09-12, 5:08 pm

Ja tez jestem stąd :) A dodatkowym argumentem przeważającym szalę może być napis "Zagłębie Sosnowiec" na plecach, który mam z 10 razy większy od Marcina 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2019-09-13, 7:24 am

Adam1906 napisał(a):Ja tez jestem stąd :) A dodatkowym argumentem przeważającym szalę może być napis "Zagłębie Sosnowiec" na plecach, który mam z 10 razy większy od Marcina 8)

Ale nie jesteś w komitywie towarzysko-politycznej z Chęcińskim i podejrzewam, że również z Leśnodorskim, którego ludzie formalnie zdecydują o ewentualnym wyborze. Nie można wykluczyć, że rezygnacja Jaroszewskiego nie jest zwykłą ściemą, bo tak też może być, że najpóźniej 1 października przeczytamy komunikat, że Rada Nadzorcza ponownie powołała go na stanowisko Prezesa. Jeśli rezygnacja nie jest ściemą to Jaroszewski zrobił teraz „kuku” Chęcińskiemu bo ten, poza prezydenckimi obowiązkami ma teraz na głowie kampanię wyborczą. Wszak jest szefem PO w kampanii na województwo. Ale niezależnie od tego widać gołym okiem, że nie ma nawet „dla picu” jakiegokolwiek pomysłu na nowego Prezesa. Nawet jeżeli w klubie jest syf, którego nie może poznać tzw. osoba z zewnątrz to Chęciński i jego ekipa nie mają u siebie jakiegokolwiek sensownego kandydata. Dlatego najbardziej sensownym rozwiązaniem byłoby poszukanie kogoś na zewnątrz. W tym właśnie mógłby pomóc „przyjaciel” Zagłębia Leśny, o którym cokolwiek by nie powiedzieć to gość ma szerokie kontakty w środowisku biznesowym i piłkarskim. Chyba, że jest robione coś o czym nie wiemy i wycieka w formie jakichkolwiek plotek. Ale jak napisałem na początku. Nie zdziwię się też jak Jaroszewski jednak zostanie. Z tego co widzę, po złożeniu rezygnacji zapadł się pod ziemię. Żadnych wywiadów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez bbartek 2019-09-16, 11:04 am

Wracam po dłuższej nieobecności na Forum , ale tylko w tym temacie.
Czekałem ,że ktoś zaproponuje to nazwisko .. Krzysztof Kołaczyk .
Moja rekomendacja bazuje jedynie na info prasowych co zrobił w Rakowie.
Nie wiem czy lubi grille, ale na pewno jest dobrym managerem.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez bolo73 2019-09-16, 6:02 pm

Ewentualny wybór Hałasika na Prezesa to jasny znak, że mamy poważne problemy z kasą i zabieg marketingowy bo kto jak kto ale Hałasik kontakty ma (vide prezesura w PZHL i zakontraktowanie Zacharkina i Bykova?? nie pamiętam czy jego na trenerów kadry. Hałasik jest w stanie kogoś z kasą przyprowadzić do klubu, ale pytanie za jaką cenę i czy to jest dobry ruch dla klubu. Zobaczymy.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez picku 2019-09-17, 2:56 pm

Poszukiwania prezesa Zagłębia Sosnowiec trwają. Możliwy nieoczekiwany zwrot

Jeżeli Marcin Jaroszewski nie zmieni decyzji, to Zagłębie Sosnowiec z końcem września zostanie bez prezesa. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, kreśli scenariusze na najbliższe dni.

Jaroszewski podał się do dymisji pod koniec sierpnia. W oświadczeniu napisał: „Powodem decyzji są sprawy osobiste, ale przede wszystkim fakt, że od dłuższego czasu miałem poczucie, że klub pod moim kierunkiem nie rozwijał się. Wpadł w impas, głównie sportowy, ale też organizacyjny, którego nie byłem w stanie przełamać (...)”.

Gdy staraliśmy się dociec szczegółów, to słyszeliśmy w odpowiedzi, że Jaroszewski jest zwyczajnie zmęczony. Że brakuje mu wsparcia, gdyż jest jedynym członkiem zarządu klubu. Pojawiały się też niepokojące wieści, że po spadku z Ekstraklasy budżet Zagłębia zwyczajnie się nie spina i na działalność spółki brakuje pieniędzy. Prezydent Chęciński uspokajał potem na naszych łamach: – Budżet jest stabilny, a klub może liczyć na wsparcie miasta – podkreślał.

Hałasik pomoże?
Wśród kandydatów na następcę Jaroszewskiego wymieniało się Grzegorza Książka, byłego piłkarza Zagłębia, a dziś sponsora i akcjonariusza klubu. Tego pomysłu nie udało się jednak zrealizować. Informowaliśmy również, że stery Zagłębia może przejąć Piotr Hałasik, lokalny przedsiębiorca i były prezes Płomienia Sosnowiec i Polskiego Związku na Lodzie. – Nie potwierdzam. Nie zaprzeczam... – odpowiada Chęciński, zaznacza jednak, że z Piotrem Hałasikiem spotkał się z innego powodu. – Plotki na temat tej kandydatury pojawiły się wtedy, gdy Piotr Hałasik usiadł raz i drugi na trybunach Stadionu Ludowego. Nie ukrywamy, że Zagłębie szuka otwarcia na nowe branże, a co za tym idzie – na pieniądze, które pomogą dofinansować klub. Liczę, że Piotr Hałasik takie nowe drzwi może dla klubu otworzyć – wyjaśnia prezydent.

Plan na przyszłość
To jednak niejedyny scenariusz dla Zagłębia. – Zgłaszają się do nas osoby, które chcą pokierować Zagłębiem. Mają doświadczenie i pomysły. Nasz klub to jednak taka marka, że pośpiech nie jest wskazany – zaznacza prezydent.

Nie da się jednak ukryć, że jeżeli Jaroszewski dotrzyma słowa, to z końcem miesiąca Zagłębie pozostanie bez prezesa.

– W tym tygodniu umówiłem się z prezesem Jaroszewskim na poważną rozmowę. Po niej będziemy wszyscy mądrzejsi. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby pozostał na stanowisku. Jeżeli nie na stałe, to przynajmniej do końca roku. Wtedy dalibyśmy sobie więcej czasu na rzeczowy i przemyślany wybór następcy – mówi prezydent.

Jeżeli jednak Jaroszewski nie da się przekonać, a wybór nowego prezesa się przedłuży, to niewykluczone, że klubem pokieruje osoba z rady nadzorczej spółki.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,25202781,poszukiwania-prezesa-zaglebia-sosnowiec-trwaja-mozliwy-nieoczekiwany.html#a=307&c=128&s=BoxLoSoImg1
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez django 2019-09-17, 10:31 pm

Usłyszałem dzisiaj ciekawą historię, odnośnie prawdopodobnej genezy pomysłu na Halasika jako prezesa Zagłębia. Otóż Halasik miał pierwotnie zaklepany start do senatu z ramienia PO. Jak wiemy ostatecznie do senatu wystartuje dobra koleżanka naszego prezydenta Joanna Sekuła. Ta z kolei miała obiecane dobre miejsce na liście do sejmu, ale prezydent postanowił je przeznaczyć dla niejakiego Bochenka. Jakby ktoś nie wiedział Bochenek to chłopak, lat 26, który jeszcze rok temu nosił teczkę za Arkadiuszem, a obecnie jest przewodniczącym RM. Historia niczym Misiewicz- Macierewicz. W każdym razie w wyniku tego, że dla ludzi Chęcińskiego musiały się znaleźć dobre fuchy w polityce, Halasik został-mowiąc brutalnie- wyjebany i została mu zaproponowana funkcja prezesa Zagłębia w ramach nagrody pocieszenia.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2019-09-18, 12:27 pm

Takie "zadośćuczynienie" wcześniej już w Zagłębiu stosowane i wypłacane z pieniędzy sosnowiczan.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez slawekchicago 2019-09-18, 2:46 pm

Nic mnie już nie zdziwi
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Tomcjo 2019-09-18, 8:11 pm

A może to niech mieszkańcy Sosnowca wybiorą w wyborach prezesa klubu skoro i tak mu płacą a przecież Chęciński to demokrata w ząbek czesany . I tak idą wybory to przy okazji w salce obok zagłosują na prezesa . Do końca września niech się zgłaszają kandydaci z ofertami i będzie z czego wybierać .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony