Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-09-03, 9:51 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-09-03, 12:55 pm

novack napisał(a):https://sportdziennik.com/derby-w-iii-lidze-zagrozone/

Chora sytuacja. Choć - póki co - nas nie dotycząca. Skoro Policja wiedziała wcześniej o terminie meczu, nie powinna wyrażać zgody na na marsze Równych. Z drugiej strony, mecze klubów z podwyższonego ryzyka zdarzają się niemal bez przerwy. Dupowata ta Policja. No i wygodnie jest im nie wyrażać zgody na rozgrywanie meczy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-09-07, 8:05 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez picku 2019-09-08, 1:26 am

August napisał(a):https://dziennikzachodni.pl/kibole-zaglebia-sosnowiec-na-meczu-slowenia-polska-wywiesili-rasistowski-transparent-bedzie-kara-uefa/ar/c2-14405607


Zauważyłem już podczas transmisji w TV. Dla mnie jednak wielka żenada. Banda umysłowo ograniczonych troglodytów...
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-09-10, 9:36 pm

I LIGA10 WRZEŚNIA 2019
Zagłębie Sosnowiec. Coraz większe pole manewruPo niedzielnym meczu z Bełchatowem na Stadionie Ludowym pozostał spory niedosyt.
KRZYSZTOF POLACZKIEWICZ
FOT. PRESSFOCUS
Mimo że Zagłębie przez większość spotkania kontrolowało wydarzenia na murawie, to dopiero w końcówce uratowało punkt. Najlepsza wiadomość jest taka, że nikt nie złapał kontuzji, nikt nie będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek, a do gry wracają kolejni rekonwalescenci.

Do składu I-ligowca powrócił Rafał Grzelak. Doświadczony obrońca – jeszcze podczas letnich przygotowań – nabawił się urazu łydki. Co prawda wystąpił na inaugurację sezonu przeciwko Podbeskidziu, ale jeszcze przed przerwą musiał opuścić boisko. Po kilku tygodniach absencji znalazł się w kadrze i w końcówce zameldował się na boisku, zmieniając Wojciecha Słomkę. – Ze zdrowiem na szczęście jest już wszystko w porządku. Teraz mogę się skupić tylko na grze. Kilka spotkań mi uciekło, ale musiałem dojść do pełnej sprawności – podkreśla Grzelak, który w meczu z Radomiakiem powinien zameldować się już w wyjściowym składzie.

Coraz bliżej powrotu do gry jest Płamen Kraczunow. Bułgar w 3. kolejce doznał złamania dwóch żeber i od meczu z Termalicą Nieciecza jest poza składem. Dziś lub jutro środkowy obrońca przejdzie kolejne badania i jeśli wszystko będzie w porządku, to wróci do treningów. – Stabilizacja to jedna z naszych największych bolączek, a formacja defensywna jest pod tym względem wyjątkowa. Praktycznie w każdym meczu musimy zmieniać skład osobowy, co odbija się na zgraniu. Cieszy powrót Rafała, teraz czekamy na Płamena. Ze zgrupowania kadry wróci także Kacper Radkowski, a to oznacza, że pole manewru będzie coraz większe – przyznaje szkoleniowiec Zagłębia, Radosław Mroczkowski.



Jeśli dodamy do tego powrót Filipa Karbowego oraz występy w rezerwach Bartłomieja Babiarza, który także może być już brany pod uwagę przy ustalaniu składu na kolejne mecze, to poza Michałem Góralem szkoleniowiec Zagłębia wreszcie będzie miał do dyspozycji niemal cały skład. W tak komfortowej sytuacji nie był od dawna.

Skład osobowy to jedno, jak słusznie zauważył szkoleniowiec Zagłębia, ale jeśli sosnowiczanie chcą zdobywać punkty, to muszą grać dojrzalej. – To, co najbardziej boli po ostatnim meczu to niechlujstwo. Musimy być dokładniejsi, potrzeba większej koncentracji. Być może zespół uśpił dobry wynik w Olsztynie… Będów jakie popełniliśmy w niedzielę, musimy się wystrzegać i na to będę uczulał zawodników – podkreśla trener Mroczkowski.

W sobotę sosnowiczanie powalczą o trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Po wygranych w Niepołomicach i Olsztynie, po komplet punktów będą chcieli sięgnąć w Radomiu. Z tamtejszym Radomiakiem zmierzyli się dotąd 8 razy i jeszcze nigdy nie doznali porażki. Tę passę zapewne będą chcieli podtrzymać.

https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... e-manewru/
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-09-13, 6:22 pm

O, ooo, o! Ni stąd ni zowód Sport (specyficznie odnoszący się do Zagłębia i specyficznie do byłych kolegów" - odkurzył... Jana Urbana. Hm. A to ciekawe W każdym razie - w całym wywiadzie J Urban mówi ogólnie o Ekstraklasie, polskiej piłce, więc wklejam tylko odsyłacz. Natomiast w ostatnim pytaniu, hm, Krzysztof Polaczkiewicz chyba znany - wprost zagaduje o Zagłębie i ten fragment wraz z odpowiedzią kończącą wywiad wklejam.
Jan Urban w wywiadzie dla Sportu odpowiadając na pytania K. Polaczkiewicza napisał(a):(...)Wróćmy na ligowe podwórko. W bliskim panu Zagłębiu Sosnowiec nadchodzi zmiana warty na prezesowskim fotelu. Z funkcji ustępuje Marcin Jaroszewski. Kibice domagają się także zmian na dyrektorskich stołkach, często wymieniając pana jako osobę, która mogłaby zostać właśnie dyrektorem sportowym klubu. Takie rozwiązanie wchodzi w grę?
Jan URBAN: – Życie nauczyło mnie, że niczego nie można wykluczyć. Taki pomysł był już poruszany kilkanaście lat temu, kiedy zaczynałem pracę w Legii. Były rozmowy o funkcji dyrektora sportowego. Ostatecznie zająłem się trenerką i od lat jestem w zawodzie. Wiadomo jednak, że specyfika pracy jest inna. Los trenera jest bardzo niepewny. Powiem tak: dziękuję kibicom w Sosnowcu za miłe słowa. A kaka będzie moja zawodowa przyszłość, czas pokaże.

Cóż,. zostawiam kwestię rozmaitych kontekstów, tego jak już od miesięcy są kibice rozgrywani przez "speców od reklamy, czy tam innej działalności medialnej". Przecież najpierw, gdy wrzało w kibicowskim świadku podczas I rundy zeszłego sezonu, o ile dobrze pamiętam informacje tu podawane przez ludzi dobrze poinformowanych, było hasło, że Prezes zostanie zmieniony? poda się do dymisji, owszem, ale dopiero "potem, później" Następnie za czas jakiś - że jeżeli spadnie Zagłębie, to poda się do dymisji, ale nie zostanie przyjęta. W każdym razie, pewnie okazywało się, że jakieś nadzwyczajne okoliczności zaszły czy się zmieniły - wszystko gładko poszło. Teraz - po informacji M. Jaroszewskiego, już nie rozwijam jego tematu - pojawiła się wiadomość o dwóch kandydatach... tylko o jednym było w kółko w prasie i gdzie indziej. Cisza o drugim. Może tu faktycznie z B. Leśnodorskim są powiązania, z ludźmi, z którymi pracował? Jak więc traktować tę historię z tym wywiadem? Zostawmy to, ukazał się i tyle.
Dodam jedynie, że - abym się cieszył, iż coś dzieje się z perspektywy wreszcie przyciągania do Klubu największych sław własnych i ludzi, którzy mają horyzonty trochę szersze niż polskie ligi niższe: to jeszcze trzeba byłoby móc mieć pewność co do reszty, czyli, że Centrum Zarządzające ma wizję strategiczną faktycznego rozwoju, koncepcję taktyczną realizacji, rzetelność właścicielską, w którą taki doświadczony eks-Zagłębiak będzie mógł się wpisać nie jako "przywołany by pokazywać ludziom", tylko realnie działający. Braku doświadczenia w zarządzaniu klubem wtedy też może nie obawiałbym się bardzo, bo założyliśmy sensowność całego Centrum Zarządzającego, czyli odpowiednio byłyby ułożone elementy tak, by to, co jest bogactwem takiego tuza miejscowego mogłoby być użyte, zaś pracę odpowiednio wykonawczą mógłby też zastępca. Cóż, chyba fantazje mnie naszły - ale tak na wszelki wypadek, by wyrazić co jest warunkiem, by mówić o faktycznym przełomie. Nie wystarczy bowiem jeden elemencik, że np ktoś z dużą zagłębiowską przeszłością zostanie wstawiony, tylko konieczne jest spełnienie całego zestawu elementów, które są przedstawiane przecież od lat.
No, ale chciałem zwrócić uwagę na miły element. Cokolwiek mówić o J. Urbanie, trochę ostatnio dostawało się do prasy opinii, że odcina się od Zagłębia bardzo zdecydowanie i nie było jasne, że nie chodzi o historię, kibiców, całokształt. Dlatego - dobrze przyjąłem te słowa skierowane do kibiców Zagłębia i potwierdzające, że jakieś tam miejsce w jego sercu ten Klub - jak i region zajmują (chyba wciąż ma dom w Jaworznie).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-09-13, 6:31 pm

Nie wiem czy Urban byłby dobrym dyrektorem sportowym bo nie znam go z takiej działalności . Postawiłbym jednak kasę na to ze będzie lepszy od wszystkich dotyczasowych fanów INNfootball . Wątpię jednak żeby układanki w klubie już dotyczyły wyboru dyrektora skoro to prezes swojego przywiezie w teczce a tego jeszcze nie ma
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-09-13, 7:07 pm

Blajpios napisał(a):Cokolwiek mówić o J. Urbanie, trochę ostatnio dostawało się do prasy opinii, że odcina się od Zagłębia bardzo zdecydowanie

Urban jest emocjonalnie związany z Górnikiem a nie z Zagłębiem. Kilkakrotnie odmawiał klubowi objęcia funkcji trenera. Oczywiście nie potępiam bo sukcesy odnosił w Zabrzu a nie w Sosnowcu. Ale uważam że obecnie klubu nie stać na niego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-09-13, 7:08 pm

Jak napisałem. Nie chcę wdawać się w analizy - już przeszło 15 lat, gdy przypominam ten postulat przyciągania do pracy w Zagłębiu tych, którzy mają horyzonty nie okręgówką wyznaczone. Tyle, że to był jeden z elementów całości podpowiedzi. 15 lat - chyba starczy. Z punktu widzenia horyzontów, pułapu - J. Urban to chyba taki Zagłębiowski Rummenige, czyli inaczej mówiąc, najwyższy pułap doświadczeń, który Zagłębie mogłoby osiągnąć z grona swoich byłych. Tak, jak robi wiele liczących się klubów w Europie - przyciąga kogoś ze swoich najwyższych półek byłych graczy. Bayern nie jest jedyny, tyle że jest tu przykładem sztandarowym. J. Urban z byłych Zagłębiaków osiągnął chyba najwięcej, wciąż jest w środku polskiej piłki najwyższego poziomu, jakkolwiek nie jest trenerem już chyba realnie branym pod uwagę, tylko przez ewentualnych desperatów. Pewnie więc - inna rola mogłaby być dla niego ciekawa. Natomiast obecny w polskiej piłce jest i można powiedzieć, europejskiej, bo chyba wciąż w Hiszpanii rozpoznawalny. Chodziłoby jednak o całą resztę elementów, jeżeli chcemy mówić o perspektywie rozwojowej, by faktycznie mógł dać wpływ i J. Urban ten, który może dać - i by pozostałe elementy układanki mogły składać się na rozwój...
No, tak, dobrze. Tylko - naprawdę nie mam zamiaru zajmować się tu rozważaniami, które w dużej mierze są ćwiczeniami z wyobraźni, granic fantazji i pomysłowości. Przejdźmy do realiów - a realia są takie, że rzeczywiście ucieszyłem się, że wypowiedział się jednoznacznie J. Urban, że nie odciął ze swojego życia tej historii - i wypowiedział się sympatycznie i grzecznie wobec kibiców. Oczywiście, nie znaczy to zaraz, że jest fanatykiem królem fanatyków - ale chciałem zacytować tę pozytywną wypowiedź.
Dodam jeszcze, bo wysyłając na serwer, zobaczyłem, że też Kol. August się wypowiedział, więc krótko dopowiem.
August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Cokolwiek mówić o J. Urbanie, trochę ostatnio dostawało się do prasy opinii, że odcina się od Zagłębia bardzo zdecydowanie

Urban jest emocjonalnie związany z Górnikiem a nie z Zagłębiem. Kilkakrotnie odmawiał klubowi objęcia funkcji trenera. Oczywiście nie potępiam bo sukcesy odnosił w Zabrzu a nie w Sosnowcu. Ale uważam że obecnie klubu nie stać na niego.

Też nie potępiam, że jest związany bardziej z Górnikiem, tym bardziej że mam wrażenie, o ile dobrze pamiętam przecieki z prasy i o ile one były prawdziwe - że odszedł z Zagłębia z pewnym ociąganiem, nie zaraz przy pierwszej okazji, tylko sygnalizował klubowi, że chce się rozwijać i w końcu poszedł. Dlatego - łatwo mógł się rozprzestrzeniać obraz, że nic z Zagłębiem nie odbiera wspólnego. Wcale zaś dla Zagłębia to nie plus. Oczywiście, że tu jest dużo pytań, to że powiedział, że mile pozdrawia - to jeszcze przecież mało. To, że Zagłębia pewnie nie stać, to też inna rzecz. To, że jest jednak z Jaworznem związany, czyli ze straconą szansą integracji zagłębiowskiej - to z kolei niewielki plus. Jednak, naprawdę, nie za bardzo chciałem rozwijać takie rozważania, czy realny w Zagłębiu jako jakiś dygnitarz czy nierealny. To jest co najwyżej w tle, nie jesteśmy tu w stanie niczego roztrząsać realnie. Natomiast - jak napisałem - zachowanie choćby pozytywnych odniesień, to jest fajna rzecz, stąd zacytowałem ten fragmencik.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-09-13, 10:57 pm

Ciepło co raz cieplej .......
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-09-13, 11:11 pm

Blajpios napisał(a):pamiętam przecieki z prasy i o ile one były prawdziwe - że odszedł z Zagłębia z pewnym ociąganiem, nie zaraz przy pierwszej okazji, tylko sygnalizował klubowi, że chce się rozwijać i w końcu poszedł.

Co ciekawe Urban miał iść do Lecha. Wszystko już było przyklepane. Ale włączył się Górnik a właściwie wszechmocny wtedy minister Szlachta. No i Urban chcąc nie chcąc poszedł do Zabrza
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-09-13, 11:12 pm

slawekchicago napisał(a):Ciepło co raz cieplej .......

Jak to powiedział Pazura do Rewinskiego w „Kilerze”: Wal śmiało Stefan...
Ostatnio edytowano 2019-09-14, 9:48 am przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-09-14, 8:18 am

Nic kolego
Tylko najpierw w prasie Hałasik teraz Urban jako dyrektor sportowy
a wszystko zostanie po staremu.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2019-09-14, 2:07 pm

slawekchicago napisał(a):Nic kolego
Tylko najpierw w prasie Hałasik teraz Urban jako dyrektor sportowy
a wszystko zostanie po staremu.



Głowa do góry Sławek. Jak wygramy dzisiaj w Radomiu to kandydatów na przesiów i dajrektorów przybędzie jeszcze ;)
ps.Szal wyprany i czeka na okazję. :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-09-14, 2:23 pm

slawekchicago napisał(a):Nic kolego
Tylko najpierw w prasie Hałasik teraz Urban jako dyrektor sportowy
a wszystko zostanie po staremu.

Dlatego zaznaczałem, że rozważania o jakichś funkcjach są dla mnie czysto teoretyczne, wyobrażeniowe, konkretne jak dyskusje o gruszkach na wierzbie. Artykuł się przydał, bo był okazją do pokazania możliwości, jakie daje korzystanie z doświadczeń najlepszych, o ile da im się możliwość realnego działania oraz gdy ustawi się całość tak, że rzeczywiście gwiazdy mogą coś realnego wnieść. Niemniej - to, co pisałem teoretycznie nie było jakimś głosem w kwestiach aktualnie toczących się wydarzeń. Przecież za chwilę okazać się może, że J. Urban został prezesem, owszem, w Zagłębiu - ale Lubin ;-) Po prostu - przecież kibice tu na forum nie mają żadnej szansy ocenić, czy choćby o jeden punkt procentowy większe są szanse, że faktycznie toczą się poważne rozmowy z jakimś kandydatem realnym do prezesury w Zagłębiu, czy też dzieje się po prostu kampania wytwarzania skutecznie oddziałujących wrażeń, tzw. kampania medialna,rozgrywany mecz w bambuko - czy też naprawdę jest to realna sytuacja, toczą się ozmowy. Tak więc - nawet i poćwiczmy się w wyobraźni, porazważajmy różne warianty teoretycznie - i nie podpalajmy się w jakichś dyskusjach z przekonaniem, że to na serio, nawet jeżeli ktoś by bardzo od nas tego by chciał, obojętnie spośród jakiego środowiska.
Natomiast moje przypomnienie w tym kontekście J. Urbana było serio, bo faktycznie sądzę, że warto, by te odniesienia pozytywne były realne a pamiętane także i to, czego dokonał i w Zagłębiu J. Urban, nie tylko w Górniku.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony