I LIGA - SEZON 2019/2020

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Blajpios 2019-06-01, 6:02 pm

Dzięki Koledze novack za spokojną odpowiedź a i cieszę się podobnym myśleniem naszym w sprawach Zagłębia także jako regionu i w sprawach, czego by potrzeba, by region był mądrze zarządzany.
Co do spokojnej odpowiedzi - fakt, pomyłka moja, przepraszam; wydawało mi się, że Grzelak jest młodszy, nawet i od M. Możdżenia może. W wieku 27, 28 jeszcze nawet - jest możliwy jakich rozwój, jeżeli ktoś bardzo chce. W takim razie - do nauki pozostają tylko dwaj, o których napisałem łącząc ich omyłkowo z R. Grzelakiem: T. Nawotka i S. Milewski. Jeszcze w wieku rozwojowym - i mam wrażenie, że im się chce. Niestety, nie jestem takim optymistą, jeżeli chodzi o pozostałych, obawiam się, że chcieć będzie im się, jeżeli już, to "na poziomie przyzwoitości", czyli tak, jak M. Możdżeniowi w zeszłym sezonie. Bardziej wierzę, że chcieć się będzie M. Pribuli, tylko pytanie, czy po takiej kontuzji da radę. W każdym razie - zobaczymy, oby dostarczyli trochę radości, tak by nie było wstydu na tym drugorzędnym poziomie rozgrywkowym. Co innego jeszcze - to już kwestia "pozazespołowa", kwestia tego, czym obecnie jest Zagłębie Sonowiec. Pozdrawiam również.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez xenon 2019-06-01, 6:49 pm

jeszcze na środku tego ronda niech pomnik Jankowskiego odkupią i postawią będzie komplet.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez RUDI 2019-06-01, 10:25 pm

xenon napisał(a):jeszcze na środku tego ronda niech pomnik Jankowskiego odkupią i postawią będzie komplet.

Akurat w tym konkretnym przypadku raczej pomnik Adamowicza i Dulkiewicz (albo gościa w koszulce z nadrukiem OTUA).Trochę mylisz o co "biega" naszemu Prezydentowi i radnym (aż dziw bierze że można się tak ośmieszyć twierdzeniem naszych rajców że "Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej" ) Jak dla mnie "mój" radny się ośmieszył podpisując tą "propozycję", a wybaczyłem mu "alkoholizm" zmuszający go do wstrzymania się od głosu ograniczającego godziny pracy nocnych sklepów na terenie Sosnowca ,gdzie wygranymi byli /są radni/radne (byłe?) właściciele sosnowieckich śródmiejskich pubów ,wygląda na to że w przypadku gościa na którego glosowałem w wyborach samorządowych sprawdza się powiedzenie że "władza zmienia ludzi " ,nawet taka regionalna :twisted: Oj Paweł,Paweł co się Tobą "porobiło" ?
Ps Jaki to wpierdol dostała dzisiaj ta "perspektywiczna" akademia dobrze zarządzana (rezerwy bo tam się sprawdza "wychowanków")) od Szczakowianki Jaworzno ? 4:0 ? oczywiście pytanie nie do xenon ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2019-06-02, 5:45 am

RUDI napisał(a):Jaki to wpierdol dostała dzisiaj ta "perspektywiczna" akademia dobrze zarządzana (rezerwy bo tam się sprawdza "wychowanków")) od Szczakowianki Jaworzno ? 4:0 ? oczywiście pytanie nie do xenon ;-)

Strasznie się czepiasz tej naszej Akademii Przyjacielu. Nie bierzesz w ogóle pod uwagę faktu, że "przyszłość naszego klubu" przegrała z wiceliderem. Tak! Z wiceliderem!!! Szczakowiankę wyprzedza jedynie potężna Drama Zbrosławice a z trzeciego miejsca depcze jej po piętach Orzeł Miedary! Tak więc polec 4:0 z taką drużyną to nie wstyd dla naszej perspektywicznej Akademii im. Włodzimierza Mazura!!!

Ps. Żarty żartami, ale te chłopaki, szkolone według systemu przygotowanego w całości i osobiście przez Jarosława Wojciechowskiego, kopią się po czołach w tzw. klasie okręgowej Zina 2018/2019, grupa: Katowice IV. Jeżeli dobrze liczę, jest to 6. poziom rozgrywkowy w Polsce, czyli mówiąc po ludzku 6. liga. SZÓSTA LIGA... :redface:

Przypomnę artykuł z czerwca 2013r., czyli dokładnie sprzed 6 lat:

Zagłębie i Legia zapowiadają ścisłą współpracę. Projekt będzie dotyczył pierwszej drużyny ze Stadionu Ludowego (w Zagłębiu mają grać piłkarze Legii), ale jego nadrzędnym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży.

Nowa akademia Zagłębia ma być budowana o wzorce i standardy Legii. Stołeczny klub jest w tej materii dużo bardziej skuteczny. W ostatnich latach 44 zawodników, którzy trenowali w akademii i Młodej Ekstraklasie Legii, zdążyło zadebiutować w ekstraklasie, ligach zagranicznych oraz w I i II lidze polskiej.

Nad całością szkolenia w Sosnowcu ma czuwać trener koordynator wytypowany przez Legię. - Decyzja już zapadła, chociaż stosowne dokumenty nie zostały jeszcze podpisane. Dyrektorem akademii będzie Jarosław Wojciechowski - przesądza Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

44-letni Wojciechowski to trener Akademii Piłkarskiej stołecznego klubu. To wychowanek i były piłkarz Legii w barwach której rozegrał w latach 90. trzynaście spotkań w lidze. - Nowy dyrektor będzie przebywał w Sosnowcu na stałe.

I od qrwa 6 lat spadochroniarz z Legii Warszawa, z piłkarską przeszłością w Ekstraklasie na poziomie "ikony Zagłębia" Roberta S., prowadzący w swej karierze trenerskiej jedynie drużynę oldbojów, zarabiający miesięcznie w Sosnowcu w chooj kasy i mieszkający za darmo na Centrum Sosnowca w opłacanym przez klub mieszkaniu, swoim pierdolonym "wzorcem i standardem" ukształtował nam młodych piłkarzy będących w stanie grać jedynie w środku tabeli jednej z miliona polskich grup 6-ligowej klasy okręgowej... :redface:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-06-02, 6:56 am

Mam pytanie z innej beczki . Czy w obecnym Zagłębiu jest ktoś zasługujący na szacunek ze względu na wykonywaną prace i jej efekty ? Ja nikogo takiego nie widzę ale może jakiś trener dzieci robi dobra robotę bo im wyżej tym większa tragedia .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez jls 2019-06-02, 11:04 am

Tak jest taki pracownik. To pani sprzątająca sanitariaty za marne grosze.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez turku 2019-06-02, 1:06 pm

Tomcjo napisał(a):Czy w obecnym Zagłębiu jest ktoś zasługujący na szacunek ze względu na wykonywaną prace i jej efekty

Był, ale się chłopaka pozbyli bo nie pasował do profilu "Noweoczesnego Zagłębiaka", jedyne co dobre to wyeksportowany został do miasta wolności i solidarności, naszego wielkiego przyjaciela na wieki wieków Amen.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez mason 2019-06-02, 1:55 pm

Adam1906 napisał(a):I od qrwa 6 lat spadochroniarz z Legii Warszawa, z piłkarską przeszłością w Ekstraklasie na poziomie "ikony Zagłębia" Roberta S., prowadzący w swej karierze trenerskiej jedynie drużynę oldbojów, zarabiający miesięcznie w Sosnowcu w chooj kasy i mieszkający za darmo na Centrum Sosnowca w opłacanym przez klub mieszkaniu, swoim pierdolonym "wzorcem i standardem" ukształtował nam młodych piłkarzy będących w stanie grać jedynie w środku tabeli jednej z miliona polskich grup 6-ligowej klasy okręgowej... :redface:


Klub? Nie słyszałem o tym aby klub był właścicielem mennicy czy wytwórni papierów wartościowych. To nie klub, to my mieszkańcy Sosnowca utrzymujemy tego osobnika podobnie jak utrzymujemy wielu innych pasożytów żerujących na tym klubie. I podobnie jest z kukłami Chęcińskiego zasiadającymi w Radzie Miejskiej, które formalnie mogły by zarządzić audyt w spółce miejskiej (jaką jest klub) po jej ostatnich sukcesach. Wiemy jednak że nic takiego się nie wydarzy bo lepiej im siedzieć cicho, brać diety fundowane przez mieszkańców a może i piastować różne, dobrze płatne fuchy za zasługi i dyspozycyjność? Folwark zwierzęcy przy Sosnowcu to bajka! :)
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Tomcjo 2019-06-08, 1:13 pm

Rezerwy Lecha awansowały jako pierwsze po reformie do II ligi . My wypożyczamy tam graczy zamiast sami starać się o ten poziom . Rozumiem jednak ze w naszej aktualnej sytuacji byłoby to wyrzucanie kasy na rezerwy na szczeblu centralnym choć dla klubu posiadającego liczna i zdolna młodzież to może być doskonale źródło do ogrywania graczy swoich i nie tylko po to żeby tych słabszych tez sprzedać za dobra kasę . Może bilans wyjdzie na zero za to jedynka będzie miała świeży dopływ zdolnych graczy . W naszym przypadku już III liga to marzenie . Ponieważ nasz powrót do ekstraklasy w tym sezonie to mrzonki i propaganda to dla mnie głównym celem jest awans rezerw do IV ligi . Te wszystkie „gwiazdki” będą do tego idealne
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez hanson 2019-06-08, 6:10 pm

mason napisał(a):
Adam1906 napisał(a):I od qrwa 6 lat spadochroniarz z Legii Warszawa, z piłkarską przeszłością w Ekstraklasie na poziomie "ikony Zagłębia" Roberta S., prowadzący w swej karierze trenerskiej jedynie drużynę oldbojów, zarabiający miesięcznie w Sosnowcu w chooj kasy i mieszkający za darmo na Centrum Sosnowca w opłacanym przez klub mieszkaniu, swoim pierdolonym "wzorcem i standardem" ukształtował nam młodych piłkarzy będących w stanie grać jedynie w środku tabeli jednej z miliona polskich grup 6-ligowej klasy okręgowej... :redface:


Klub? Nie słyszałem o tym aby klub był właścicielem mennicy czy wytwórni papierów wartościowych. To nie klub, to my mieszkańcy Sosnowca utrzymujemy tego osobnika podobnie jak utrzymujemy wielu innych pasożytów żerujących na tym klubie. I podobnie jest z kukłami Chęcińskiego zasiadającymi w Radzie Miejskiej, które formalnie mogły by zarządzić audyt w spółce miejskiej (jaką jest klub) po jej ostatnich sukcesach. Wiemy jednak że nic takiego się nie wydarzy bo lepiej im siedzieć cicho, brać diety fundowane przez mieszkańców a może i piastować różne, dobrze płatne fuchy za zasługi i dyspozycyjność? Folwark zwierzęcy przy Sosnowcu to bajka! :)


Kolego zmartwię Cię, ale tak jest wszędzie(co nie znaczy, że wszędzie tak powinno być...). Tak wygląda polityka na szczeblu lokalnym, ale i centralnym. Masz wybór, albo jesteś przy korycie, siedzisz cicho, masz klapki na oczach i doisz ten kraj, naród, mieszkańców z wesoła ferajną, popijacie wódeczkę, grillujecie, załatwiacie stanowiska dla rodziny, przyjaciół, znajomych. Albo zaczynasz ludziom otwierać oczy, mówisz prawdę co się dzieje, kto jakie przekręty wali, kto po znajomości komu co załatwia... czyli "srasz we własne gniazdo, bądź gryziesz rękę, która Cię karmi i kończysz jak Lepper". Można wyjebać Chęcińskiego, Stonka, Prezesa. I tak na ich miejsce przyjdą inni, którzy będą postępować w ten sam sposób. I opcje są 4. Albo będzie tak samo, może będzie ciut lepiej, może ciut gorzej. A mogą być osoby co totalnie będą miały wyjebane na klub i zamiast ekstraklasy skończymy jak no CKS.
hanson
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Lars 2019-06-11, 9:46 pm

Kiedy do cholery PZPN poda terminarz, bądź co bądź, 1 ligi w tym kraju?
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez krysteksc 2019-06-18, 11:03 am

http://www.90minut.pl/news/296/news2967 ... 19-20.html
Szykuje się otwarcie bardzo konkretne jeśli chodzi kibicowsko, a piłkarsko pewnie do pierwszego gwizdka nie będziemy nic wiedzieć.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez jackie57 2019-06-18, 8:32 pm

Czy będzie sonda, ile rzutów karnych sprokurują zawodnicy ZS w najbliższym sezonie?
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Adam1906 2019-06-18, 8:45 pm

Cały terminarz I ligi -> TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2019/2020

Postprzez Piotrek34 2019-06-19, 1:23 pm

jackie57 napisał(a):Czy będzie sonda, ile rzutów karnych sprokurują zawodnicy ZS w najbliższym sezonie?

Nie będzie sondy bo nie ma VARu :lol:
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników