Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez jls 2019-05-19, 2:00 pm

Nie wywołuj wilka z lasu !
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2019-05-19, 2:12 pm

Myślałem,że w dziale "Przegląd prasy" zajmujemy się tylko przeglądem prasy li tylko sportowej,ze szczególnym uwzględnieniem naszego Zagłębia.A tu widzę towarzystwo rozpolitykowane,Brakuje jeszcze tylko "lokowania" kandydatów na europosłów.Panowie.Trzymajmy kurs,
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-19, 2:27 pm

jondek napisał(a):tu widzę towarzystwo rozpolitykowane,Brakuje jeszcze tylko "lokowania" kandydatów na europosłów.Panowie.

Pokaż gdzie tu rozpolitykowanie. Bo ja uważam że ma tu miejsce ocena kursu Checinskiego na postawie artykułów prasowych.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-05-19, 2:27 pm

jondek napisał(a):Myślałem,że w dziale "Przegląd prasy" zajmujemy się tylko przeglądem prasy li tylko sportowej,ze szczególnym uwzględnieniem naszego Zagłębia.A tu widzę towarzystwo rozpolitykowane,Brakuje jeszcze tylko "lokowania" kandydatów na europosłów.Panowie.Trzymajmy kurs,

Ja odczytuję te wpisy właśnie jako sprzeciw przeciwko ośmieszaniu Sosnowca przez partyjnego aparatczyka.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-05-19, 2:30 pm

Jak donosi prasa - Trener Derbin z Bełchatowem i naszymi 2 zawodnikami
AWANSOWAŁ do I ligi - w nadchodzącym sezonie trener Derbin przyjedzie
na Ludowy.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2019-05-19, 2:41 pm

I taki wpis "ja szanuję". :) ;-)
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-19, 2:53 pm

novack napisał(a):Ja odczytuję te wpisy właśnie jako sprzeciw przeciwko ośmieszaniu Sosnowca przez partyjnego aparatczyka

Jak widać, są tacy, którym słowo sprzeciwu wobec takich działań Prezydenta mocno przeszkadza. Jak przy następnej okazji Chęciński nazwie stadion imieniem Zatoki Gdańskiej, niektórzy będą doznawać tu ekstazy. Jakby takiego ronda nie można było nazwać imieniem niedawno zmarłego Stanisława Jędryki, który jakby nie było wychowywał się w sąsiedniej dzielnicy ale w sumie bardzo blisko tegoż miejsca.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-05-19, 3:29 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):Ja odczytuję te wpisy właśnie jako sprzeciw przeciwko ośmieszaniu Sosnowca przez partyjnego aparatczyka

Jak widać, są tacy, którym słowo sprzeciwu wobec takich działań Prezydenta mocno przeszkadza. Jak przy następnej okazji Chęciński nazwie stadion imieniem Zatoki Gdańskiej, niektórzy będą doznawać tu ekstazy. Jakby takiego ronda nie można było nazwać imieniem niedawno zmarłego Stanisława Jędryki, który jakby nie było wychowywał się w sąsiedniej dzielnicy ale w sumie bardzo blisko tegoż miejsca.

Dla każdego z zagłębiowskim sercem trudno o lepszego patrona ronda, parku, czy festiwalu filmowego. Pewnie wielu prawdziwych prezydentów miast, też zechce uhonorować wielkiego Zagłębiaka.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2019-05-19, 3:52 pm

Chęciński jest z PO, a nie Zagłębiakiem więc jego horyzonty sięgają od gór do morza.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-05-19, 4:01 pm

W Edynburgu wystąpi Nigel Farage znany z doprowadzenia do brexitu . Ostatnio wyszło jednak ze jest utrzymankiem rosyjskiego milionera powiązanego z Kremlem i bierze grube miliony . W związku z jego wizytą policja zabroniła sprzedawać McDonald’s owi shake bo już kogoś z jego ludzi poczęstowano . Ciekawe jakie shake lubi Arkadio
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-05-19, 4:14 pm

Cóż. Przede wszystkim dobrze, że już ucichło trochę z tym GKS-em Katowice. Naprawdę bowiem, moim zdaniem, kibice obu klubów "zieją do siebie miłością inaczej" - ale dla mnie oba te miejskie kluby zdają się być bliźniacze, jeżeli chodzi o struktury i filozofię prowadzenia. Oba miejskie kluby - w podobny sposób dokarmiają kibicowskie marzenia, zarządzają emocjami, prezentują "perspektywy". To, że tym razem akurat - być może - taktyki się mocno rozjeżdżają, nie zmienia jeszcze mojej opinii, choćby dlatego, że jednak jest pewna różnica. Zagłębie pogodzone było ze spadkiem dłuższy czas. Natomiast GKS, to nie tylko, że do końca miał niepewność, to jeszcze los im spłatał (czy Raków? czy "zemsta Cygana"?) - że już, już, cieszyli się, że udało się utrzymać, jeszcze kilkanaście sekund- i musieli polecieć. Tak więc, wybuch emocji zupełnie inny, stąd bliźniacze kluby bliźniaczo prowadzone - jednak mogły wymagać innych posunięć, co być może widzimy.
Piszę być może - bo z jednej strony, to tak do końca będzie wiadomo, gdy wszystko będzie czarno na białym podpisane, łącznie z nowymi angażami. Faktycznie bowiem, z jednej strony może świadczyć ten rozgrywający się scenariusz o odwadze brania odpowiedzialności przez prezesa, sam podał się do dymisji a zdymisjonował pierwszych odpowiedzialnych. Może jednak - to trochę dziwaczne? Skoro by na serio uważał, że należy mu się odsunięcie, niech zadecydują przełożeni - to jakim prawem decyduje o podwładnych? Może jeszcze się okaże, że Rada Nadzorcza przyjmie jego "oddanie się do dyspozycji" i zdymisjonuje go (ma wtedy kasę) ale przywróci trenera i dyrektora sportowego? Może przeciwnie, jednak prezesa tak dzielnego i odważnego, to ocali w nagrodę (ma zachowane więc stanowisko sprytnym zabiegiem). Może - faktycznie wszyscy polecą - i może żadnemu z nich to nie zaszkodzi, bo będą mieć odprawy i się spodziewają a gorące głowy kibiców trzeba uspokoić w ten sposób? Fakt, powtarzam - być może też, że faktycznie okazali klasę. Nie mam danych, by wiedzieć.
Z drugiej zresztą strony - czyż to nie bliźniacze i do zapowiadanych tutaj "dymisji w Zagłębiu na pokaz"? Być może - te dywagacje tutaj wśród kibiców, jeżeli faktycznie "ze zrozumieniem" czytają je w klubie: spowodowały, że na razie tej dymisji nie ogłoszono? Może - będzie dopiero po formalnym zakończeniu całej ligi ogłoszona? Jako news, który bez wątpienia przebije informację o tym, kto zdobył Mistrza Polski? Też nie wiem, za mało danych.
W każdym razie - za mało danych, by tak jednoznacznie oceniać - i to akurat prezesa Gieksy jednoznacznie okrzykiwać bohaterem a GKS okrzyknąć jako zupełnie inny niż Zagłębie (kto by pomyślał, chwalony w Zagłębiu prezes GKS-u Katowice). Jak napisałem, jak dla mnie, to wciąż bliźniacze kluby (nie na darmo - u początków Gieksy człowiek, który musiał mieć zakodowane odruchy zagłębiowskie, skoro tu się wychowywał, tylko potem się pogniewał i zamarzył sobie stworzyć klub dokładnie na swoją modłę, czyli przenosząc kalkę z Zagłębia?). Tak, wiem, trochę pojechałem po bandzie - ale trochę.
Hm. Inna sprawa. To, jak niektórych boli realna krytyka i sprzeciw wobec ośmieszaniu Sosnowca przez najętego przez mieszkańców Miasta na stanowisko Prezydenta człowieka. Cóż. Swego rodzaju "uśmiech zażenowania" na przykład - mogłoby budzić, że na przykład takiego samego protestu nie wzbudzały tu głosy wprowadzające lewicowe poglądy, w dodatku będące czasem bezkrytyczną kalką kłamstw propagandowych, przyjmowanych bez zmrużenia oka (jacy to Kaczyńscy są, co niby robią, gdy wiadomo, że jest inaczej itp). Niemniej - jakkolwiek oczywiście nie znaczy to zgody na kłamstwa w którąkolwiek stronę (czyli rzeczy już ewidentnie niewłaściwe) - warto może trochę refleksji sobie przeprowadzić nad po prostu ludzką naturą. Zwłaszcza jeżeli krytyka przychodząca z drugiej strony jest trafna, to wtedy "boli nas" i jest tendencja odrzucić ją jako absurd, lub niewłaściwe politykowanie. Natomiast jeżeli to jest krytyka "w tamtą", to nawet rzeczy "z pogranicza prawdy" - jawią się jako najczystsze i jak najbardziej zasadne. Niech to posłuży pomocą i do odpowiedniego dystansu i do odpowiedniego patrzenia na to, co bliższe naszym poglądom, by faktycznie dyskusja mogła być rzeczowa, bez wrzucania tu propagandowych przekłamań ale i bez torpedowania sensownej krytyki, zwłaszcza jeżeli chodzi o rzeczy fundamentalne.

Cóż. Z wcześniejszych - czy warto jeszcze wracać, oprócz ewentualnych pozdrowień i wyrazów szacunku dla prawowitych, zacnych, troszczących się o zagłębiowskich zagorzałych kibiców — Małżonek? Oczywiście, pozdrowienia warto na pewno. Prócz tego jednak -
RUDI napisał(a):(..) Kolego Blajpios przyznam szczerze ,nie przebrnąłem :redface: ,to nie chodzi o nienawiść (bo takie wrażenie odniosłem ,że o to koledze chodziło ) tylko o sprawiedliwość DZIEJOWĄ ;-) Tak jak August napisał -cytat -"A mnie Sławku o to chodzi w jaki sposób upodlił nasz klub Dziurowicz a za nim radochę mieli kibolem Gieksy. Niech im wszystkim jajca szczezną jak podchodzili do nas. To wszystko wcześniej czy później wraca."-Dokładnie ,i do takich sytuacji nie wpisujmy/nie pasują słowa "tolerancja" i "wybacz bliźniemu " i "odpuść mu jego winy " ;-) Taka nasza słabość ,wybaczysz ?

Oczywiście, nie piszę tu tej odpowiedzi dlatego, że myślałbym, iż mam tu do przebaczania albo nie przebaczania, także jeżeli chodzi o to, co nam się udaje ze szczytnych ideałów a co nie. Piszemy i dyskutujemy, jak to na Forum - i nie zamierzam nic innego,jak tylko prezentować poglądy, które jak sądzę, mogą po prostu pomóc Forumowiczom, jako że ich szanuję. Tym bardziej - gdy prezentują podobną postawę. Nawet jeżeli bowiem głos Kolegi RUDI byłby trochę zaczepny, trochę podszczypliwy, to jednak byłby napisany naprawdę poczciwie, więc już starcza do poważnego potraktowania w dyskusji, jako głos uczciwy. Tym bardziej, jeżeli raczej odnajdować w tym wpisie delikatne dotykanie naprawdę fundamentalnych wartości, co do których cieszę się, że tu zostały wprost nazwane, zacytowane. Tak, bowiem właśnie w tych kategoriach i mnie o te sprawy chodziło, gdy pisałem. Fakt też - oczywiście, że wszyscy mamy swoje "niedostawania" do tych ideałów, które nas martwią, za które potrzebujemy przebaczenia także sobie nawzajem, że nie dostajemy do ideału — ale może to niekoniecznie do ciągnięcia akurat tutaj. Jeżeli więc jeszcze ciągnę, to nie po to, by jakoś jątrzyć, tylko jednak nie poddać się "co do teorii". Jednak bowiem - nie ma sytuacji, w których słowa takie, jak wybacz bliźniemu, odpuść nie pasują. Jeżeli pasują do sytuacji, w których potrafimy dorosnąć do pojednania wobec wyrządzonych krzywd nawet pozbawienia życia bliskich osób - to i tego typu zaszłości mogą podlegać pod to zagadnienie. Fakt, tu się zgadzam także - niekoniecznie jest to dokładnie taka sama sytuacja, więc niekoniecznie tak samo proces ten ma przebiegać. Również - wiadomo, są różne poziomy procesów pojednania, w którymś momencie zachodzi konieczność pragnienia tego z obu strony, w którymś momencie jest kwestia wycenienia krzywd i wzajemnego ich wynagrodzenia. I oczywiście Forum,to nie jest forum, na którym cały ten proces przebiegnie. Oczywiście też, że takie emocje nie siedzą tak mocno, jak gdyby ktoś wyrządził realne krzywdy bliźnim - tak więc, jeżeli by się stało coś, co oby nie nastąpiło nigdy, to znaczy przyszłoby znowu bić się na froncie o Polskę, to jestem pewien, że właśnie kibol - ja używam w starym, pozytywnym znaczeniu, choć nawet i chuligani i bandyci niesłusznie nazywani w mediach kibolami, w takiej próbie dziejowej by się i tu odnaleźli: czy to będą kibole Zagłębia, Ruchu GKS-u stający po polskiej stronie dość łatwo zagryzą wargi i jeden z drugim zagryzą wargi ale pójdą ramię w ramię i będą się wspierać a nawet ratować. Tak, wiem. Jak również - oczywiście, że wiem: iż to są rzeczywistości zupełnie odległe od tego tu dyskutowania na forum internetowym. Toteż powściekanie się na GKS-ę, odreagowywanie krzywd, cieszenie się z cudzego nieszczęścia, śmianie się jak ten przysłowiowy dziadek: jak najbardziej naturalne są sprawy. Nic mnie do tego - nic mnie nie dziwi - i wiem, że poważniejsza nienawiść byłaby tam, gdzie faktycznie staje się twarzą w twarz z konkretnych człowiekiem. Niemniej, to nie znaczy, że nie warto sobie jednak przypomnieć prawd najogólniejszych, "teorii" - i popróbować wg nich kształtować praktykę. Skoro tak snadnie zauważacie, że oczywiście, "złość wraca i odbija się z procentem": to zauważmy, że naprawdę tak jest. Jeżeli więc przestrzegamy wroga przed tym - zauważamy to przy jego okazji — to nie łudźmy się, że z nami jest inaczej. Naprawdę - Kali ukraść krowę dobrze a Kalemu źle: to nie jest najrozsądniejsze podejście do spraw społecznych. Tam, gdzie szukanie sprawiedliwości dziejowej przekracza uczciwy rachunek, dochodzą złe emocje: tam się przegrywa. Tak całkiem na bonus - nie wkleję całego wiersza, bo już i tak dużo, tylko jedną strofę. Jednak polecam genialnego Zbigniewa Herberta cały wiersz, kongenialny do ducha polskości, który lubię sobie w tej perspektywie polskiego ducha czasem przypominać. Chodzi mi o 17 IX, z pamięci, naprawdę: https://wiersze.annet.pl/w,,13201
"Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco
i da ci sążeń ziemi pod wierzbą - i spokój
by ci co po nas przyjdą uczyli się znowu
najtrudniejszego kunsztu - odpuszczania win".
Przepraszam, jeżeli uraziłem - i jeżeli znów za długo. Serdecznie pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-19, 5:35 pm

Bardzo fajny wpis kol. Blajpiosa z równie przykładnym wierszem, który jak ulał pasuje do wyrecytowanie Checińskiemu . Niemniej mam odczucie że Kol. prezentuje postawę idealistyczno-emigracyjną że tak to ujmę. W tym pierwszym zakresie Kol. jakby zdaje się nie ujmować ludzkich postaw, poglądów związanych z własnymi przeżyciami natomiast drugim widać że Kol. od lat z dała od życia codziennego w Zagłębiu a nie sztuka oceniać wybierając taką a nie inną drogę życiową. Sztuką jest tu żyć, pracować i być świadkiem tego co się dzieje w Mieście i regionie. A jeszcze jako ciekawostka. Ponoć Marian obejmując rządy na Bukowej planował aby klub się nazywał GKS Pogoń Katowice na cześć miejsca pochodzenia. Ale opór materii był zbyt duży.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2019-05-19, 9:46 pm

August napisał(a): ..było nazwać imieniem niedawno zmarłego Stanisława Jędryki,...

:brawo:
novack napisał(a):Ja odczytuję te wpisy właśnie jako sprzeciw przeciwko ośmieszaniu Sosnowca przez partyjnego aparatczyka.

:brawo:
August napisał(a):Sztuką jest tu żyć, pracować i być świadkiem tego co się dzieje w Mieście i regionie.

:brawo:
Blajpios napisał(a):.. polskiego ducha czasem przypominać. Chodzi mi o 17 IX,

Akurat ja się urodziłem pod "tą datą " :) (tylko rok trochę inny)ŚP Babcia powtarzała "dzień fajny ,miesiąc fajny ale "podobno ludzie mówią że w tym dniu piekło na wschodzie Polski pokazało swoją moc i oby ta data źle nie wpłynęła na Twoje życie (nie wpłynęła ,ale lat trochę upłynęło kiedy zrozumiałem ten "przekaz") a dla nas(babcia,mama Taty ) zaczęło się to 1 IX (piekło) .Ot takie wspominki ;-) )
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-05-20, 6:47 am

Ponad 550.000 zł prowizji otrzymali od klubu pośrednicy:
http://zaglebie.eu/pub/5ca73b1dcec98?download
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2019-05-20, 8:08 am

August napisał(a):Ponad 550.000 zł prowizji otrzymali od klubu pośrednicy:
http://zaglebie.eu/pub/5ca73b1dcec98?download

August, to są dane tylko za ubiegły rok. Wyobraź sobie, ile wyżygaliśmy za szrot ściągnięty na rundę wiosenną. Podobno Innfootball jest zachwycone współpracą z Zagłębiem... i piszę to absolutnie szczerze.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron