ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez turku 2019-05-05, 6:21 pm

slawekchicago napisał(a):
jackie57 napisał(a):Wszystkiemu winni są: Boniek, VAR, PZPN, sędziowie, ruch wirowy Ziemi i burze magnetyczne na Słońcu :)


No i Zarko :lol:

To akurat masz rację. Bo gdyby Żarko zawsze grał na 100% kilka meczów mogłoby się inaczej zakończyć. Ale ja mu się nie dziwię. W takich warunkach to i Cristiano Ronaldo by przytył i przestał grać. Nie ma sensu umierać za klub który nie umiera za ciebie
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń


Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez Lars 2019-05-05, 6:29 pm

Zawodnik, który przebiega najwięcej kilometrów w większości meczów nagle staje się niegotowy do walki o utrzymanie :idea:
Przy takiej obronie to nawet Messi straciłby ochotę do gry... :redface:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez Tomcjo 2019-05-05, 6:29 pm

Wg mnie najcięższy zarzut to nie beznadziejny wybór piłkarzy . Nie jest tez amatorstwo prezesa i jego kumpli . Najgorsze to to ze z klubu reaktywowanego przez Baczyńskiego który żył dzięki kibicom stał się za Jaroszewskiego klubem antykibicowskim . Oczywiście ze jest spora grupa przyjaciół prezesa tylko ze frekwencja spada bo coraz większej grupie losy klubu są całkowicie obojętne . Słabi piłkarze to spadek . Brak kibiców to smierć klubu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-05, 6:42 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez xenon 2019-05-05, 6:43 pm

Czy ma ktoś propozycję kto mógłby zastąpić prezesa? Jako, że ten klub to układ prezydent-prezes-kibice nic się nie zmieni bo i w jaki sposób
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez Tomcjo 2019-05-05, 7:00 pm

Prezesa nie wybieraja kibice . A szkoda . Trudno proponowac kogos gdy nie zna sie takich ludzi . To musi byc świetny organizator oblatany w duzym biznesie . Nie wlasciciel typu Mioduski . Troche cwaniak , dobry zarzadca . Tak powstało silne Zagłebie. Człowiek z górnictwa znajacy ludzi i dobry organizator przejał klub . Teraz to musi być ktoś potrafiący poruszać się we współczesnym świecie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-05, 7:04 pm

xenon napisał(a):Czy ma ktoś propozycję kto mógłby zastąpić prezesa?

Już kiedyś pisałem, Jakub Szumielewicz, prawa ręka Leśnego w Legii.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez Blajpios 2019-05-05, 7:21 pm

August napisał(a):http://weszlo.com/2019/05/05/zegnaj-sosnowcu-bedziemy-tesknic/

No, cóż. Wychodziłoby więc na to, że nie został zrealizowany nawet plan minimum, o którym pisałem, gdy tylko się okazało, że za dużą albo bardzo dużą kasę będzie Zagłębie ściągać na mecze po przerwie zimowej wielu zawodników. Jeszcze wcześniej pisałem, żeby się dobrze zastanowić, jeżeliby komuś przyszedł pomysł ładować w takie zakupy "ratunkowe" dużą kasę - a z kolei gdy taka decyzja zapadła, nie wiem, po jakim rozważeniu za i przeciw: ale "w takiej sytuacji" pisałem, że trzeba zrobić wszystko by dodawać animuszu a nie dołować, póki są szanse a za plan minimum właśnie tak uznałem, wśród paru innych określeń: żeby po spadku zatęsknili w Ekstraklasie za Zagłębiem.
Wychodzi więc na to, że plan minimum za dużą kasę nie zrealizowany. Na szczęście, to tak nie do końca pewne. To tylko weszło bowiem, chamskie pismo, z krzykaczami i budząc odrazę. Prawdę pisząc, gdyby oni zniknęli z sieci, naprawdę nie tęskniłbym za nimi - oby ten związek się rozpadł?
Dla jasności. Że Zagłębie odstawało, to jest oczywiste. To, że zauważali wiele rzeczy co do piłki - nie tylko w sprawie Zagłębia - to też prawda. Jakiś poziom rozeznania mają. Nie tęskniłbym za nimi ze względu na to, jak napisałem, jakie chamstwo prezentują. Plus - to po pewnym czasie odkrycie: że bynajmniej nie są wolni od układów, od robienia propagandy swoim, od nieuczciwego przepychania krzykiem swoich sprawek.
W takim razie - nie są wyrocznią. Ich napisanie "nie tęsknimy", może nawet u innych przysporzyć pozytywu!
Dla mnie jest więc nie do końca udowodnione, że naprawdę nie udała się ta misja minimum, poprawienie odniesienia do Zagłębia, odzyskanie sympatii itp. Mam wrażenie, że w jakiejś mierze, u jakiejś części "środowiska" ta zmiana nastąpiła, sympatia jest większa, nie tylko zdawkowo będą życzyć powrotu.
Co nie znaczy, że to już rozstrzyga kwestię - jak więc ocenić ten wielki nakład środków, czy warto było. Gdyby u zdecydowanej większości środowiska ta zmiana nastąpiła, gdyby - symptomatycznie - nawet weszło oznajmiło, że będą tęsknić po spadku Zagłębia: ooo, to nawet wtedy jeszcze by się można zastanawiać, czy warto było te pieniądze wrzucać, ale wtedy byłoby raczej blisko odpowiedzi pozytywnej, bo to znaczyłoby, że u większości środowiska udało się zmienić podejście do Zagłębia. Natomiast obecnie, powtarzam, wg mnie weszło nie wystarczy, by osądzić, że nawet plan minimum nie zrealizowany, niemniej są "poważne poszlaki", by tak sądzić.
No, tak. To o planie minimum.
Ogólnie o Zagłębiu, przyszłości - to inna broszka. To nie przed obecną rundą, jak w wypadku rzeczy powyżej opisywanych - tylko od 15 lat to piszę, że zależy od Centrum Zarządzania itd. Nie ma więc sensu powtarzać i pisać w tych wątkach.
Toteż - też radziłbym dalszą ostrożność w sądach. Oczywiście, wiem, że teraz muszą się wyżołądkować, wygardłować ludzie, spuścić emocje, pokryć żal, wstyd itd. Mimo wszystko jednak trochę może jednak da się nie tak straszliwie rozdzierająco? Ż. Udovicić - cóż, w meczu z Górnikiem ewidentnie obok. Czy z racji że cały zespół został zjedzony przez strach - czy z racji, że już ma kontrakt? Kto to wie? Ale przypomnijcie sobie, jak teraz "łyka gładko" w wywiadach, że to optymalna jego pozycja: a ile oburzenia było, gdy D. Dudek wystawiał go nie w obronie tylko w pomocy? Nie pamiętacie wywiadów, jak podkreślał, że jest obrońcą, sugerował, że to błąd - że jedynie z profesjonalizmu gra, gdzie go postawią? Każdy ma swój interes przede wszystkim "na celowniku" - i nie mam za dużych pretensji. Ma prawo. Tylko - ostrożnie ze skrajnymi osądami.
Podobnie - w wielu innych sprawach. Podobnie - w pomysłach, kogo zmienić z zawodników, kogo zostawić, kto olał, jak awansować za rok i że niegodni zdrajcy, co nie chcą za rok awansować. Ostrożnie z oceną - kto olał, bo po prostu może po prostu musiał go zjeść strach, gdy wyszedł do walki, której nie miał szans wygrać? Czy on winien, że ktoś mu kontrakt zaproponował?
Dalej. Jeszcze w połowie rundy rewanżowej w zeszłym roku stawiałem pytanie, co da awans, czy warto - czy nie lepiej najpierw stadion.
Podobnie więc - gdyby miała nagle okazać się, że jest jakaś przyszłość dla Zagłębia jako realnego, rozwijającego się klubu: to to samo by musiało nastąpić. ANALIZA. O czym już - jak napisałem wyżej - szkoda pisać, 15 lat wystarczy.
OK! To dlaczego piszę? Przecież wiadomo, teraz po prostu muszą wylać się emocje, ludzie mają prawo radzić sobie z nimi, jak się da, byle jakoś je uspokoić. Dopiero później może wszystko płynąć dalej, jak płynęło, jak przychodzi burza, to musi się woda poburzyć, pobrudzić itp - zanim się uspokoi.
Tak. To prawda. No więc widzę, że teraz to musi nastąpić, Zacni Koledzy teraz właśnie muszą jakoś przełknąć te smutne emocje, to smutne dla nas wszystkich wydarzenie.
Hm. To więc chyba - tak trzeba: przeprosić Kolegów. Przepraszam, że to wszystko napisałem.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez xenon 2019-05-05, 7:30 pm

Najbardziej wqrwiające jest to, że olali całkowicie rundę dodatkową, nie wiem o czym oni ale nic samo się nie dokona.Olali to po całej linii, a kilku piłkarzy nie jest w stanie cokolwiek ugrać.może ktoś zrobi sondę kto był najsłabszym ogniwem tej drużyny włączając w to tych co musieli odejśc zima.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez slawekchicago 2019-05-05, 7:48 pm

Pamiętam słynne baraże z Jagiellonią. Człowiek był pogodzony ze takowe będą i całą wiosne chodził na mecze i czekał na te dwa decydujące mecze . I one przyszly . Porażka u siebie 0:2 nie zapomnę tego jak bardzo czułem się oszukany po tym meczu i wtedy nawet nie myślałem że się uda , a udało się. Teraz jednak to był cios po którym ciężko zebrać myśli. Nie graliśmy źle ale zabrakło ambicji w najważniejszych momentach . Tego nie da się tak po prostu wybaczyc
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez August 2019-05-05, 7:50 pm

Stokowiec w c + niejako potwierdził zainteresowanie Udo. Co ciekawe Lechia sprzedała Michalaka do Groźnego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez SCORPARO 2019-05-05, 8:05 pm

... i ta gadga polczaka , że ostatnie trzy mecze będzie grał o zachowanie twarzy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jakiej twarzy ?? ?? ??

Dno Dna !!
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez SCORPARO 2019-05-05, 8:05 pm

... i ta gadka polczaka , że ostatnie trzy mecze będzie grał o zachowanie twarzy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jakiej twarzy ?? ?? ??

Dno Dna !!
SCORPARO
 
Posty: 759
Dołączył(a): 2005-05-08, 9:48 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez xenon 2019-05-05, 8:28 pm

kiedyś był taki piłkarz co na stawiki na trening drogę pokonywał biegnąc i takich nam trzeba. Polczak u nas zostaje i raczej na nim psów bym nie wieszał gdyż miał odwagę coś powiedziec, a tym samym przyjąć całą krytykę jaka teraz się sypie.Reszta sie nie wychyla więc nie obrywa, a winni zakończyli grillowanie choć pewnie nie wiedza, że teraz oni zostaną grillowani.Jak można zatrudniac ludzi, ktorzy w ogóle nie grali, a do tego nie mieścili się w rezerwach drużyn z jakich tutaj przyszli tego nie potrafię zrozumiec. Czy prezes i trener myśleli, że oni wszyscy nagle w Zagłębiu odbudują formę i zaczną grać jak Szymek?Mam nadzieję, że Pribuli da Walduś lub prezes zagrać choć jeden mecz bo zasłużył na to jak nikt z tych nowych zaciągnięć.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGLEBIE Sosnowiec - SLASK Wroclaw 5.05.2019 15.30

Postprzez jackie57 2019-05-05, 8:31 pm

xenon napisał(a):kiedyś był taki piłkarz co na stawiki na trening drogę pokonywał biegnąc i takich nam trzeba. Polczak u nas zostaje i raczej na nim psów bym nie wieszał gdyż miał odwagę coś powiedziec, a tym samym przyjąć całą krytykę jaka teraz się sypie.Reszta sie nie wychyla więc nie obrywa, a winni zakończyli grillowanie choć pewnie nie wiedza, że teraz oni zostaną grillowani.Jak można zatrudniac ludzi, ktorzy w ogóle nie grali, a do tego nie mieścili się w rezerwach drużyn z jakich tutaj przyszli tego nie potrafię zrozumiec. Czy prezes i trener myśleli, że oni wszyscy nagle w Zagłębiu odbudują formę i zaczną grać jak Szymek?Mam nadzieję, że Pribuli da Walduś lub prezes zagrać choć jeden mecz bo zasłużył na to jak nikt z tych nowych zaciągnięć.

Na wierze w cuda utrzymania się nie zbuduje.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników