Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez zag23 2019-02-26, 12:02 am

Zostały 3 dni do końca okienka transferowego w zwiazku że Sanogo bedzie znając zycie zawieszony na pare spotkań za czerwo z Górnikiem choc ostatnio gra słabo a Gabedawa gra piach, zostaje nam Olaf Nowak który nie gra tego co w sparingach ale kto wie jak bedzie dalej...w każdym badz razie pytanie brzmi. Czy klub mysli jeszce np zeby sprowadzic jakiegos wolnego napastnika do czerwca z opcja przedluzenia ?

Czy chcielibyscie jeszcze last minute napastnika który moze nic nie dac ale moze i cos nam ustrzelic??? ryzyko jest niewielkie a moze nam tylko pomoc w tej beznadziejnej sytuacji.

Z wolnych polskich zawodników sa Gołebiewski, Zachorski, Efir...jest tez wolnym zawodnikiem Estończyk Vassiljew który kiedys wymiatal w ekstraklasie a teraz nie wiem w jakiej by byl formie i Zaglebie chcialo go zakontraktować zimą.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-02-26, 7:53 am

Nie nowi zawodnicy a pora budować budżet na I ligę bo skończy się kolejnym spadkiem .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-02-26, 8:12 am

Trzeba też wiedzieć, kto ewentualnie zostałby po zakończeniu sezonu. Bo w oparciu o jakichś zawodników też trzeba budować zespół. A trzeba będzie budować praktycznie na nowo. I z nowym trenerem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2019-02-26, 8:27 am

August napisał(a):Trzeba też wiedzieć, kto ewentualnie zostałby po zakończeniu sezonu. Bo w oparciu o jakichś zawodników też trzeba budować zespół. A trzeba będzie budować praktycznie na nowo. I z nowym trenerem.

Nowak, Pribula, Ryndak, Kumor + powrót Mularczyk i Kieca, a gdyby tak jeszcze udało się zatrzymać Możdżenia ,Pawłowskiego i Milewskiego, to mamy solidny szkielet na pierwszą ligę i jeszcze jedno baaardzo ważne, w pierwszej lidze nie ma VAR ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-02-26, 8:50 am

Słuchajcie - z tymi odejściami czy to nie jest "zasłona dymna" - a gdzie tym
grajkom będzie lepiej ? no gdzie .A trenerowi również.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-02-26, 9:11 am

Na Pawłowskiego bym nie liczył. Raczej bez problemu dostanie angaż w ekstraklasie. Natomiast do ww. grona dołączyłbym Kudłę, Cichockiego. No i pytanie czy Udo zdoła się na tyle wypromować.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Piotrek34 2019-02-26, 11:39 am

Wszystko fajnie, jeśli tylko będą chcieli zostać. A na niższe kontrakty raczej się się nie zdecydują. Jeśli już zostaną to raczej na kontraktach "ekstraklasowych". Tylko ciekawy jestem kto za to zapłaci ?

Aaaa już wiem, głupie pytanie... :redface: :lol:
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez patrios91 2019-02-26, 12:53 pm

Generalnie zaczęło się od hurra optymizmu Jaroszewskiego apropos składu na Ekstraklasę, który miał być oparty na Nowaku, Jędrychu, Polczaku, Vokicu , Rzoncy, Zawodnikowi MMA, Sanogo, Udovicicu, Puchaczowi czy Banasiaku, z czego Vokic i Rzonca to miały być talenty na miarę Piątka czy Lewandowskiego. Sprawdził się tylko Udo( mój ulubiony piłkarz - zawsze walczy, niezależnie od formy czy sił na boisku) i trochę Sanogo, który nie przypomina niestety dawnego Sanogo oraz Wrzesiński, który z partyzanta jak błysnął, tak szybko uciekł na wschód, przy pierwszej lepszej okazji.

Następnie po kilku przegranych spowodowanych głównie przez kabareton naszej defensywy (min granie Polczaka w siatkówkę, nie w piłkę nożną) Jaroszewskiemu wylano kubeł zimnej wody na łeb. Niestety była zbyt zimna, bo z jego zaciągu (który już wtedy zrujnował budżet) wypalił tylko Pawłowski.

Znowu okazało się, że kolejny zaciąg duetu Jaroszewski - Stanek nie spełnia oczekiwań. Więc znowu marnujemy pieniądze na rozwiązywanie, a później na podpisywanie nowych kontraktów. Ze względu na presję otoczenia, kolega Marcinka musiał ustąpić stołek trenera więc zamiast zatrudnić sprawdzonego Polaka, ogarniającego ligę, wzięliśmy gościa, który nie wiem z czym polską ligę się je.

Aktualnie rozjeba*liśmy wszystkie możliwe pieniądze, a z obecnego składu nie zostanie prawdopodobnie nikt, co w rezultacie pozostawi w nas w I lidze na dłużej. Z tego miejsca oświadczam, że jako podatnik miasta Sosnowiec będę domagał rozliczenia budżetu tego sezonu co do złotówki i upublicznienia raportu we wszystkich dostępnych sosnowieckich mediach. Dość tego! To my jesteśmy szefami Chęcińskiego, a nie on naszym. To my płacimy mu pensję, a nie odwrotnie.

Co do Jaroszewskiego, najlepszym podsumowaniem jego PRowego prezesowania jest ostatni program Ligi Plus Extra z jego udziałem. Po programie, na Twiterze, większość dziennikarzy z zachwytem przyjęła występ Marcinka z jednoznaczną opinią: "takich oddanych prezesów potrzebujemy". Po czym prezes Boniek, zgasił super optymizm środowiska dziennikarskiego, gasząc tym samym Jaroszewskiego jak zapałkę ( miał świadomość jak to wygląda od środka) i dodając komentarz który brzmiał mniej więcej tak: " Prezes z politycznego rozdania nie jest w stanie nic zmienić. Zawsze będzie polityczną marionetką". I to by było na tyle, ponieważ ja się pod tym podpisuję.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez leszekp85 2019-02-26, 2:27 pm

No tak Waru niet ! Ale ten Rudy smyk dalej działa :czerwona: .
leszekp85
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2007-11-25, 2:29 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-02-26, 4:01 pm

patrios91 napisał(a):czym prezes Boniek, zgasił super optymizm środowiska dziennikarskiego, gasząc tym samym Jaroszewskiego jak zapałkę ( miał świadomość jak to wygląda od środka) i dodając komentarz który brzmiał mniej więcej tak: " Prezes z politycznego rozdania nie jest w stanie nic zmienić. Zawsze będzie polityczną marionetką"

Poniekąd równie dosadnie spuentował tydzień wcześniej w tym samym programie Leśnodorski, który stwierdził bez wahania, że klub z miejską kasą to wcześniej czy później pewna katastrofa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2019-02-26, 4:07 pm

August napisał(a):
patrios91 napisał(a):czym prezes Boniek, zgasił super optymizm środowiska dziennikarskiego, gasząc tym samym Jaroszewskiego jak zapałkę ( miał świadomość jak to wygląda od środka) i dodając komentarz który brzmiał mniej więcej tak: " Prezes z politycznego rozdania nie jest w stanie nic zmienić. Zawsze będzie polityczną marionetką"

Poniekąd równie dosadnie spuentował tydzień wcześniej w tym samym programie Leśnodorski, który stwierdził bez wahania, że klub z miejską kasą to wcześniej czy później pewna katastrofa.


Ale qzwa gdy ma pojawic sie prywatna jasa to jest zastrzezeniem ze niektorzy sa nie doruszenia .
Checinski :niezle:
Qzwa a juz nuedlugo sezon grillowy i zacisniecie przyjazni
Jaroszewski , stonek :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2019-02-26, 8:45 pm

Kol. Auguscie - nie - nie nie - to są słowne gierki tych Panów
Pan Prezes - szkoda naszego czasu - natomiast Pan Lesny podał
do wiadomsci iż jego Warszawska Kancelaria Prawna posiada
Projekt ; E.Splat/form - tak to się nazywa a przekładając na
mowę normalną to Profesjonalna Obsługa Prawna w sporcie
i to ma być panaceum na kombinacje finansów prywatnych
z państwowymi w pilce kopanej - to by było na tyle - a i
jeszcze to rozwiązanie gwarantuje płynność finansową
a nawet zyski. Ja nie wiem czy to nie było podejście tych
Panów dwóch sportowców pod Zagłębie które skończyło się
fiaskiem.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2019-02-26, 8:50 pm

Tyle że Leśny ma swoich ludzi w radzie nadzorczej Zagłębia w tym pracownika swojej kancelarii. Stąd moje przypuszczenia Panie Tadziu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2019-03-07, 7:45 am

Pierwsza liga nie dla niego. Udovičić ma propozycję przedłużenia kontraktu, ale zwleka

Obrazek

Piłkarz z Bałkanów na inaugurację wiosny – w meczu ze Śląskiem (0:2) – wypadł fatalnie. Trener ustawił go na lewej obronie, na której piłkarz już wiele razy grał, ale Udovičić był mocno zagubiony. Dlatego został zmieniony w przerwie.

W następnych trzech kolejkach występował na lewym skrzydle i w każdym z tych spotkań zdobył po bramce oraz popisywał się precyzyjnymi podaniami. W klasyfikacji najlepszych podających ekstraklasy sosnowiczanin z czterema asystami znajduje się w czołówce.

– Stać mnie na jeszcze lepszą grę, w ostatnim meczu z Koroną (4:1) zdobyłem gola i miałem dwie asysty, ale też kilka głupich strat, jakie nie powinny mi się przydarzyć – przyznał samokrytycznie. Jego umowa wygasa 30 czerwca. Szef klubu Marcin Jaroszewski rozmawiał z piłkarzem na temat nowego kontraktu.

– Prezes zaproponował mi pozostanie w klubie, przekonywał, abym został w Zagłębiu bez względu na to, jak zakończy się obecny sezon. Odpowiedziałem, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że możemy spaść z ekstraklasy. Mocno wierzę w utrzymanie i skupiam się na walce o ligowy byt. Rozmowy na temat kontraktu zostały przesunięte na później – zdradza „PS” jeden z kluczowych graczy ostatniej drużyny ligi.

Do Zagłębia Udovičić trafił latem 2015 roku, wcześniej grał jedynie w swojej ojczyźnie. Waleczny piłkarz szybko stał się jednym z symboli drużyny oraz ulubieńcem kibiców. – Przez trzy sezony grałem w pierwszej lidze i nie chcę tam wracać. Radzę sobie w ekstraklasie i na tym poziomie mogę jeszcze długo występować, może nawet cztery, pięć lat. Na powrót na drugi poziom rozgrywkowy albo do Serbii mam jeszcze czas – przekonuje piłkarz, który w sierpniu skończy 32 lata. Jeden z najlepszych asystentów ligi zgodnie z przepisami może już teraz podpisać umowę z innym klubem, która będzie obowiązywać od lipca. – Nikt nie kontaktował się ze mną, nie mam innej oferty poza propozycją pozostania w Zagłębiu. Zobaczymy, co będzie w połowie roku – przyznaje.

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... wy/xkggm8l
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2019-03-07, 7:53 am

Wcale się chłopu nie dziwie . Wreszcie zagrał w ekstraklasie i nie chce wracać na zaplecze . Pewnie weźmie go któryś z beniaminkow lub jak któryś klub będzie miał poważna kontuzje skrzydłowego . Nie musza się bić o niego wystarczy jedna konkretna propozycja i pójdzie tam gdzie go zechcą . Zagłębie żeby go zatrzymać po spadku musiałoby mu złożyć bardzo atrakcyjna propozycje finansowa . Choć moim zdaniem zasługuje bo jest głównym motorem drużyny
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack