Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2019-01-18, 5:46 pm

A plyta Ludowego pewnue zasypana :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2019-01-20, 7:50 pm

LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-01-20, 8:30 pm

Nie bardzo rozumiem ludzi którzy chcą się pozbyć Kudły . Zawalił może jeden mecz . Słabo mu idzie z karnymi ale tyle razy ratował nam tyłki ze przy tych obrońcach to cud ze nie straciliśmy jeszcze więcej goli . A już oskarżanie go ze cofnął ręce w meczu z Legia to całkowity odlot .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-01-22, 2:16 pm

Cóż. M. Wdowiak w Cracovii ostatnio zaskoczył - pomagając zresztą zaskoczyć całej Cracovii. Nie dziw, że go zauważają w prasie. Tu zaś - przy okazji wywiadu dla Przeglądu Sportowego https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ad/lrbg9yh powiedział coś, co wskazuje, że dużą zasługę ma chyba Zagłębie w tym zwrocie sytuacji, w tym jego pokazaniu się w Ekstraklasie... Bo przecież gdyby wylądował w Zagłębiu?... Na jego szczęście chyba znaleźli na czas Torrunarighę w Sosnowcu... Ale czy to było na szczęście w Sosnowcu, logiczny to wybór? On jednak przynajmniej został w klubie, w którym działają jednak na poziomie profesjonalnym i ponieważ nie bał się pracy, to nawet trenera, który jest wymagający i nie bardzo na niego stawiał:przekonał. Wklejam tylko fragment co do Zagłębia:
Mateusz Wdowiak napisał(a):(...)Pół roku temu było dużo komplikacji. Dwa dni przed wyjazdem na obóz doznałem kontuzji. Nie pojechałem na zgrupowanie i dostałem od trenera informację, że mam iść na wypożyczenie. Miałem propozycje z Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Katowice. Zagłębie trochę zwlekało z ostateczną decyzją, a w tym czasie GKS ściągnął innego zawodnika na moją pozycję. Wreszcie z Sosnowca przyszła odpowiedź, że już nie są mną zainteresowani, więc zostałem w Cracovii. Gdy chłopacy byli na obozie, ja też trenowałem ciężko i to zaowocowało. Najpierw dałem zmianę, a potem zacząłem grać regularnie. Wierzyłem w siebie. Jesień była czasem, na który długo czekałem. Chciałem zacząć regularnie grać i to się udało. Zaskoczenie, że gram, mogło być. To normalne. Ale znałem swoją wartość i to przyniosło efekty.(...)

A tak przy okazji... Walka o profesjonalizm w Zagłębiu... Na pewno chodziłoby o rozwój wszystkich agend i by wszystkie były prowadzone profesjonalnie. Dobrze byłoby budować wszystkie elementy z ludźmi z wizją i z jakimiś horyzontami. Także skauting Ale na marginesie niedawnych dyskusji - warto się zastanowić, jakich norm ta walka też powinna się trzymać, w jakim kierunku iść, czy siła wulgarności, którą i telewizja pokaże, to najlepszy kierunek? Czy to skuteczna siła nacisku? W tej chwili abstrahując od kosztów, bo choćby to ratowanie teraz nie tylko honoru, ale także walka o uratowanie ligi na pewno kosztować będzie "nieco", co z publicznej kasy miejskiej zostanie wypłacone zapewne.. Zostawiając wszakże to na boku - to jednak trzeba zauważyć wyraźne zmiany. Na pewno - kluczowym punktem jest profesjonalizm V. Ivanauskasa, oraz jego siła mentalna i możliwość "uruchomienia" rynku w sposób pozwalający mieć nadzieję (choć naprawę bierze się za karkołomną misję zgrania w 3 tygodnie zespołu w 3/4 zmienionego). Już tu pisałem, że zadaję sobie pytanie - nadal zadaję - jak to się stało, że tu trafił i że wciąż mu się chce, wygląda na to, że się zawziął; tak więc, pisałem, że być może trafił się mąż opatrznościowy - a ponieważ wciąż na to się zanosi, to dodam, że chyba niektórzy będą musieć lepiej odkryć faktycznie, Opatrzność, trzeba będzie mim uwierzyć, bo czyż coś wskazywało jeszcze niedawno na pojawienie się takiego zjawiska? Właśnie - zjawiska? Na jak długo, czy tylko na czas zadania ratowania Ekstraklasy zawieszowo zwyczajowe dotąd funkcjonowanie? Za pół roku - wraca "jako nowe - stare"?
W każdym razie, co do nacisków. Trzeba przyznać - tak się wydaje patrząc z oddali, nie mnie rozstrzygać, ale tak to "wygląda" - że zaangażowanie A. Chęcińskiego, w sile Prezydenta Miasta zresztą - jest tu kluczową prawą ale i autentyczną. Dyskutować można, jak pisałem, o wielu sprawach w tej materii - ale trzeba przyznać, że zaangażowany jest szczerze i skutecznie. Tak więc - to on jest punktem odniesienia i do dyskusji co do przyszłości, co do budowania skautingu, przez kogo, z jaką wizją, co do budowania i rozwoju akademii, co do wprowadzania profesjonalizmu i wizji itd. Czy więc tu skuteczny może być nacisk i jaka może być silna propozycja? Czy najlepszy jst nacisk przez tłum, przez telewizję słłyszalny? Czy to jedyny możliwy sposób? Czy może jest szansa więcej osiągnąć w "nacisku bezpośrednimi" - i to też nie pod Ratuszem, ale w Ratuszu, w rozmowie, którą przecież wyraźnie można określić jako podjętą z nadzieją alternatywę, ale bynajmniej nie jedyny możliwy środek. To tak, przy okazji transferu K. Wrzesińskiego - nawróciło się do transferów zeszłorocznych, horyzontów myślowych wtedy przejawianych, ale i co do pożądanej zmiany ich obecnie, także w budowaniu skautingu, akademii, stylu kibicowania, Klubu...
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez kanciak 2019-01-23, 11:41 am

Zagłębie Sosnowiec już nie potrzebuje Ethana Hunta
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,24389773,zaglebie-sosnowiec-juz-nie-potrzebuje-ethana-hunta.html?fbclid=IwAR0kfIlJaYHe4Yt-Fc7XyxqgS8wJOXuGb2Rxq8V_3rKjIzhZnkMlN1Y4Lno
Ilu nowych zawodników wybiegnie w barwach Zagłębia Sosnowiec w pierwszym wiosennym meczu na boisko? Gdyby trener Valdas Ivanauskas zaszalał, to mogłoby ich być nawet 11.

Zagłębie Sosnowiec znajduje się w skrajnie trudnej sytuacji. Zespół ze Stadionu Ludowego wygrał jesienią tylko dwa mecze. W wielu spotkaniach zawodził w stylu, który nie przystoi. Kulała przede wszystkim gra w defensywie. Najbardziej dostawało się stoperom: Piotrowi Polczakowi, Arkadiuszowi Jędrychowi i Mateuszowi Cichockiemu, ale tak naprawdę dzikie harce w obronie wyczyniali wszyscy, którym przyszło strzec dostępu do własnej bramki. Z napastnikami włącznie.

Klub srogo płacił za błędy, które popełnił po awansie. Założono wtedy, że zawodnicy, którzy wygrywali w pierwszej lidze, siłą rozpędu zawojują też ekstraklasę. Kolejnym grzechem były nietrafione transfery. Ci którzy mieli dodać drużynie jakości, w większości byli tylko powodem do frustracji i obciążeniem finansowym dla budżetu klubu.

Zagłębie próbowało gasić ten pożar. Zmieniło trenera Dariusza Dudka na Valdasa Ivanauskasa. Prezes Marcin Jaroszewski przyznaje jednak, że w pewnym momencie można było się już tylko modlić, żeby straty przed rundą wiosenną nie były zbyt duże.
Długa lista wzmocnień Zagłębia Sosnowiec
Ostatecznie klub ze Stadionu Ludowego traci do bezpiecznego miejsca sześć punktów. Trener Ivanauskas powiedział jeszcze jesienią, że odrobienie tej straty będzie dla Zagłębia „mission impossible”.

Kolejne tygodnie pokazały jednak, że Zagłębie zmierzy się z tym wyzwaniem z podniesioną głową. Powiedzmy sobie szczerze: drużyny, która jesienią była ligowym chłopcem do bicia, w Sosnowcu już nie ma.

Miejsce w kadrze straciło (lub zaraz straci) aż dziesięciu zawodników. Żal tylko Konrada Wrzesińskiego, który szczególnie na początku sezonu wyróżniał się motoryką i skutecznością. Z czasem wyglądało to jednak coraz słabiej. Skrzydłowy gasł, jak i cały zespół. W Kazachstanie będzie miał okazję udowodnić, ile naprawdę jest wart.

Tak jak latem wiele z transferów Zagłębia budziło olbrzymie wątpliwości, tak teraz moglibyśmy je określić mianem „obiecujących”. Para solidnych Słowaków ze Spartaka Trnava, czyli Lukas Gressak i Martin Toth.

Najlepszy i najskuteczniejszy piłkarz ligi gruzińskiej – Giorgi Gabedawa. Giorgos Mygas – Grek, którego Ivanauskas był gotów brać w ciemno. Do środka pola Mateusz Możdżeń, który wcześniej potrafił uporządkować grę Korony Kielce. Powroty Tomasza Nawotki i Dawida Ryndaka – wychowanka, który przestaje biegać, gdy niesie nogę pod pachą. Jest jeszcze młody napastnik Olaf Nowak z Zagłębia Lubin, a na podpisanie umowy czeka kolejny Gruzin Giorgi Iwaniszwili.

Zagłębie Sosnowiec nie ma już marginesu błędu
Zagłębie przekonało do gry zawodników, którzy mogli trafić do lepszych dziś klubów. Argumentem na pewno były pieniądze i zadaniowe, krótkie kontrakty. Innej możliwości jednak nie było. Z wiarygodną oceną nowych zawodników przyjdzie poczekać do zakończenia sezonu. Trudno jednak zarzucić Zagłębiu, że się nie stara. Nie walczy o to, żeby odmienić swój marny los.

Najmocniej przekonał nas o tym transfer zawodnika, którego nie wymieniliśmy we wcześniejszej wyliczance. To kolejny Słowak – bramkarz Lukas Hrosso. Między słupkami Zagłębia stał jesienią Dawid Kudła i był jednym z tych, do którego pretensji było najmniej. Dobry na linii, słabszy na przedpolu. Raz pomógł, raz zawiódł – chociażby w meczu z Lechem, gdy dał się zaskoczyć po przeciętnym uderzeniu z dystansu. Ogólnie jednak na plus. Dla Zagłębia było to jednak za mało. W Sosnowcu naprawdę chcą ograniczyć słabości do minimum. Marginesu błędu już bowiem nie ma.

By pomóc drużynie, ściągnięto też na obóz do Chorwacji niemieckiego trenera przygotowania kondycyjnego.

Ilu nowych zawodników wybiegnie w pierwszym wiosennym meczu na boisko? Gdyby Ivanauskas zaszalał, to mogłoby ich być nawet 11. Stawiamy jednak, że Szymon Pawłowski, Vamara Sanogo i Patrik Mraz swoje pozycje obronią.

Do startu ligi pozostało 16 dni. I to jest największy problem tej drużyny. Brak czasu na wypracowanie więzi i pozytywnych emocji, które uczynią z tych piłkarzy skuteczny zespół. Wydaje się jednak, że w Sosnowcu nie potrzebują już Ethana Hunta, członka Impossible Mission Force, żeby zrealizować tę skrajnie trudną misję, jaką będzie walka o utrzymanie.
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez gothblack 2019-01-24, 9:18 pm

gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-25, 4:05 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2019-01-25, 4:51 pm

Też mi po głowie biega casus Odry W . Utrzymamy się tylko jeśli będziemy mieli ostry start i dużo zwycięstw . Jest tez możliwe doczołganie się punktowe do pozostania w ekstraklasie ale już mniej prawdopodobne bo to liczenie na porażki rywali . Generalnie jeśli się utrzymamy to będzie wielki sukces prezesa i trenera . Życzę im tego ale mam duże wątpliwości .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-01-25, 7:45 pm

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24398 ... #s=BoxOpMT
A nas po przyjaźni skasował stówę za jeden mecz Sanogo!!!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-25, 8:33 pm

Mioduski to w ogóle przezabawny gość. Niedawno głosił pomysł żeby mu inne kluby za pół darmo oddawały najlepszy grajków. Jak za komuny odrabiano wojsko w Legii. Taki z niego kapitalista.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2019-01-25, 9:19 pm

Taka tam ciekawostka przyrodnicza: transfermarkt zaktualizował wartość rynkową piłkarzy polskiej Ekstraklasy. Szczegóły dotyczące piłkarzy Zagłębia Sosnowiec TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez bulion 2019-01-26, 10:45 am

Sosnowiec będzie gościł u siebie uczestników finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20, które w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 odbędą się w Polsce. Bazą treningową dla zespołów biorących udział w mundialu będzie kompleks przy ul. Kresowej.

http://twojezaglebie.pl/sosnowiec-baza- ... qRxCvHWc9A
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2019-01-26, 5:58 pm

Hm. A tak by się chciało poniższe wkleić do działu "Przyszłość Zagłębia"...
No tak. Na razie - "Przegląd prasy"

Maciej Kmita w Sportowych Faktach 26 Stycznia 2019, 17:11 napisał(a):
(...)Przez blisko dwie dekady kibice Wisły Kraków byli rozpieszczani przez Bogusława Cupiała. Dzięki jego pieniądzom na przełomie wieków Biała Gwiazda nie miała sobie równych w lidze. Bogaty właściciel nie zepsuł jednak fanów - gdy ze względu na problemy Tele-Foniki miliarder musiał zrezygnować z finansowania klubu, kibice - ci prawdziwi, a nie ci spod znaku rekina - nie czekali biernie, tylko wzięli sprawy w swoje ręce.(...)
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... mi-zlotych
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2019-01-27, 2:32 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2019-01-28, 5:10 pm

http://sportdziennik.pl/zurkowski-od-li ... orentinie/
Padają kwoty i nie są tajemnicą handlową, służbową ani skarbową, a u nas są!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników