Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-11-22, 7:47 pm

Ja myśle ze w cenie budowy kompleksu powstanie tylko stadion a resztę przełoży się na czekaj tatka latka . Co aż tak bardzo mnie nie zmartwi bo dla mnie to stadion jest najważniejszy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-12-28, 6:27 pm

O drugim przetargu w Szczecinie. U nas zbliża się koniec terminu na składanie ofert. Ciekaw jestem ofert cenowych: https://gol24.pl/stadion-w-szczecinie-t ... r/13747398
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-12-28, 7:31 pm

August napisał(a):Ciekaw jestem ofert cenowych

August, a jakie mogą być.
Takie jak poniżej:
http://twojezaglebie.pl/uniewazniono-pr ... dZZ19sAH-8
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-12-31, 10:47 am

August napisał(a): U nas zbliża się koniec terminu na składanie ofert.


cytat -"Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni przyjęli budżet na 2019 rok .....
....Najbliższe miesiące to także rozstrzygnięcie przetargu na budowę Zagłębiowskiego Parku
Sportowego......"
-> http://twojezaglebie.pl/budzet-miasta-n ... sosnowiec/

Koniec terminu składania ofert ,kilka miesięcy na wybranie konkretnej oferty i jak dobrze pójdzie "pierwsza łopata" wbita wiosną 2020 ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-01-02, 1:23 pm

August napisał(a):Otwarcie ofert zaplanowano na 3 stycznia 2019 r. O wyborze wykonawcy/ wykonawców budowy zdecyduje licytacja elektroniczna. Miasto liczy, że gdy firmy poznają swoje oferty w trakcie licytacji, by zdobyć zlecenie, zdecydują się jeszcze opuścić ceny. Poza najniższą ceną (60 proc.) pod uwagę będą brane także gwarancja (20 proc.) i doświadczenie kierownika budowy.

Czyli już jutro....
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez xenon 2019-01-03, 1:13 pm

czy kasa na stadion może pochodzić z bonifikaty użytkowania? wszak w Sosnowcu miasto uchwaliło 60 % gdzie w innych miastach znacznie bogatszych jest ponad 90% moze te 35 % zasili budowę kompleksu?
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Kamilosx 2019-01-03, 11:27 pm

No i co jest? Otworzyli czy nie?
Kamilosx
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2004-09-06, 5:44 pm
Lokalizacja: Ooo Sosnowieec!

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez bulion 2019-01-04, 12:14 am

Termin składania ofert - 2019-01-24 10:00

Więcej tutaj:
https://umsosnowiec.logintrade.net/reje ... awowe.html
bulion
Żółta kartka
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2004-12-08, 1:42 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-01-04, 7:17 am

bulion napisał(a):Termin składania ofert - 2019-01-24 10:00

Więcej tutaj:
https://umsosnowiec.logintrade.net/reje ... awowe.html


Dzięki za info. Z powyższego wynika, że najpierw zmieniono termin otwarcia z 3 na 4 stycznia a potem na 24 stycznia. Ciekawe dlaczego?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Skunk 2019-01-04, 9:40 am

Pewnie dlatego, że wpłynęło mnóstwo zapytań od wykonawców i inwestor dał dodatkowy czas na zapoznanie i kalkulacje.
Skunk
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2003-07-26, 5:19 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez xenon 2019-01-09, 12:53 pm

może tak Chęciński pogada z Majchrowskim i kupimy stadion Wisły za symboliczną złotówkę?
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez achter 2019-01-12, 10:58 pm

https://www.youtube.com/watch?v=HVHmVuveq1Q
drugi poziom rozgrywkowy w Anglii,
ostatnia pozycja w tabeli,
siedem punktów straty do bezpiecznego miejsca,
27 kolejka na 43
pojemność stadionu 30 311,
Ipswich liczba ludności 140 000
i co da się zapełnić stadion?
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2019-01-13, 2:50 am

Mieszkam już trochę w UK i tez się zastanawiam nad tutejszym fenomenem kibicowskim . Moim zdaniem składa się na to wiele czynników . Po pierwsze słusznie czy nie ale uważają ze to ich wynalazek i chyba maja racje . Tradycja chodzenia na mecze jest wiekowa . Na mecze chodzą różne pokolenia . Tych argumentów na plus jest wiele . Jest tez jeden na minus . Choć w Polsce tez panuje opinia ze kibic to prymityw to jednak uważam ze Polacy są inteligentniejsi wiec jest tych prymitywnych znacznie mniej a nawet oni są na o tyle wyższym poziomie ze znajdują sobie inne rozrywki niż mecz . Tu ilość ludzi którzy żyją w stylu praca lub zasiłek pijaństwo i mecz jako jedyny sposób na życie jest na prawdę duża . Nie jest to z mojej strony deprecjonowanie brytyjskiego kibicowania tylko zauważenie ze jest to znaczący czynnik . Jednocześnie trzeba tez przyznać ze poziom kibicowania i różnorodność form nawet tych ludzi których trochę na wyrost określam jako prymitywnych zaprzecza mojej teorii co do ich inteligencji . A może sie mylę i ten ruch kibicowski właśnie wyrywa ich z warstw najniższych społeczeństwa . Trudno tu postawić jednoznaczną opinie jak się nie penetruje tych środowisk . Spotkałem zaledwie garstkę przedstawicieli i nie zaimponowali mi choć na ogół to ludzie dość sympatyczni . Pewnie są jakieś brytyjskie badania różnych warstw społecznych w ruchu kibicowskim jednak jest to w dużej mierze fenomen i nie możemy się z nim porównywać choćby ze względu na fakt od ilu lat mamy ligę zawodowa . Oczywiście można by się posiłkować naszym fenomenem kibicowania siatkarzom czy żużlowcom ale to już za duże mieszanie pojęć i dyscyplin . Już chyba łatwiej porównywać się z Niemcami choć i tu różnice są kolosalne . Słabo tez wypadniemy na tle małych państw jak Holendrzy czy Belgowie . Choć ci drudzy chyba bardziej są uzależnieni od okresów wzlotów a trakcie słabości belgijskiej piłki i tam na trybunach bywają pustki . Wracając do brytyjskiej piłki tam nawet klub taki jak Ipswich miał swoje sukcesy w przeszłości i istnieje coś jak mit klubu . Zagłębie tez taki ma ale ostatnimi laty został on upodlony korupcja , bankructwem i długimi okresami dołowania . Czar Zagłębia prysł i dopiero się odradza . Potrzebujemy minimum kilku dobrych lat w ekstraklasie . Nowego stadionu z którego będziemy dumni i który nie dostanie ksywki Tesco arena czy innej upokarzającej . Potrzebujemy tez jednej rzeczy która już dziś od ręki zapełni stadion . Potrzebujemy gwiazdy w drużynie . Choćby takiej naszej lokalnej . Bo jak Sanogo zostanie królem strzelców to zaraz po sezonie odejdzie . Kiedyś nawet na dnie tabeli mieliśmy zawsze kilku piłkarzy na których się chodziło . Teraz to może trochę Udovicic i Pribula ale jeden nie gra a drugi non stop jest sekowany przez klub . I na koniec nie pamiętam nazwy . Być może Kmita Zabierzow . Klub z nowobogackim właścicielem wyciągnięty za uszy z dna na zaplecze ekstraklasy . W niższych ligach grał miejscowymi piłkarzami i trybuny były pełne . W pierwszej lidze grali ściągnięci świetni piłkarze i trybuny świeciły pustkami .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2019-01-23, 8:45 pm

bulion napisał(a):Termin składania ofert - 2019-01-24 10:00

Więcej tutaj:
https://umsosnowiec.logintrade.net/reje ... awowe.html

Czy dobrze odczytuję, że po raz kolejny przedłużono termin składania ofert do 7 lutego?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez mason 2019-01-24, 9:13 am

Tak, niestety.
I tak skończy się powtórzeniem przetargu.

Czyżby nie było chętnych?
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron