Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2018-12-21, 10:53 am

https://www.facebook.com/slashfootballu ... 734637707/

Myślicie ze tak się u nas szkoli młodzież ? Czy o wiele lepiej niż w jakiejś tam Korei .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-22, 2:23 am

Cóż napisać, gdy w zasadzie przychodzi napisać podobne rzeczy, jak prawie zawsze dotychczas?
Co do ostatniego meczu - można powiedzieć, że cena za sekundę gry V. Sanogo wzrosła chyba powyżej 30 złotych. Każdy ocenić sobie może, czy warto było w kontekście, iż to są miejskie pieniądze. Można jeszcze napisać tak, że cóż, po prostu Zagłębie zapłaciło Legii za to, żeby nie spuściła kolejnego manta piłkarzom z Sosnowca - to sobie zrobiła trening "gonienia wyniku". Nie chcę już rozdrapywać wątków, czy w ogóle Carlitos bardzo się przejął strzeloną bramką, czy raczej zrobił swoje ani też innego wątku nie będę ciągnąć, dlaczego D. Kudła chowa ręce przy strzale. To chyba za daleko idące domysły. Podobnie nie będę się ekscytować brukowcem w swej manierze i pismem chamskim, czyli weszło - i tym, co takoż po chamku napisał W. Kowalczyk. Cóż - o Sosnowcu, to może go kiedyś P. Rudzki zapyta przed kamerami, poza dojazdem na mecz i podczas samego meczu - co po trzeźwemu widział w mieście? Ale pokazywanie mu za dużego zainteresowania obraża Sosnowiec. Ciekawsze komentarze pod artykułem, bo niektórzy komentatorzy, jak choćby Janko Muzykant mimo wszystko odpowiadają grzecznie, mniej lub bardziej ośmieszając autora, ale na chamski atak - odpowiadają łagodnie. Natomiast, ktoś też to już podnosił tutaj - nie jest tak że nie ma w tym tekście rzeczy do sensownej dyskusji - bo o sytuacji pisze sensownie, jedynie faktycznie wykazując chamstwo, które w nim buzuje tak dalece, że czasem bierze górę nad prawdą. Cóż - jest na tyle młody, że faktycznie może nie pamiętać, ale tym bardziej powinien nie unosić się nad ziemią, skoro ma niedaleką przestrzeń czasową. On może nie pamięta - ale liga pamięta jeszcze bardziej spektakularne podniesienie się zespołu, Zagłębia nota bene, na wiosnę.Jakkolwiek słusznie zauważa, że - by mogło Zagłębie się podnieść, potrzebna wielka kasa - obecnie wystarczy tylko kasa, niegdyś jak na wyjazdach turystycznych za granicą, potrzebne były złotówki i "wkłałd dolarowy",w postaci przynajmniej "bonów dolarowych ważnych tylko w PRL", czyli trzeba było prócz kasy mieć "chody", "pieczątkę z Matki Partii".
Pisałem już czas jakiś temu, że decyzja ratowania Zagłębia jest możliwa, bo Prezydent za dużo by tracił wizerunkowo, nawet nie tylko z racji Zagłębia Sosnowiec, ale także z racji kolejnego współudziału w akcji poniżania Sosnowca. Tak więc - nie dyskutuję tu o zasadności w tej chwili, o tym, co Sosnowiczanie myślą na temat takiego finansowania - myślę, czy ta kasa przeznaczona na ten ratunek, będzie wystarczająca, czy całkiem pójdzie na zmarnowanie.
Są i nieszczęścia z meczem jeszcze inne związane. Najbardziej bolesne - to zdaje się, że kibice to wręcz dumni są ze swego zagrania, które można oceniać jako daninę wielkopoddańczą i/lub dowód zachwytu "bożyszczem", czyli chuliganoprzestępcami z Legii: najważniejsze dla nich jakby było wykazanie na oczach bosów, że starają się. Niemniej je"szcze smutniejsze jest, że zdają się na trzeźwo i na spokojnie - dalej tkwić w samozachwycie, co widać choćby po zaciekłości niekórych tu na portalu ludzi, wręcz wmawiających że nieważne co się dzieje wokół - przegrali tylko dlatego, że byli słabi a żadne żenujące zachowanie nie może być traktowane zdroworozsądkowo, czyli ze świadomością, że taka przerwa może być nożem w plecy dla zespołu niby "najważniejszego". Oczywiście, prawdziwa jest argumentacja, że ta porażka to kolejny dowód słabości drużyny.Oczywiście, wg nich powinniśmy uwierzyć, że podstawienie nogi biegnącemu nie wytrąca możliwości wygrania, tylko każdy popchnięty i przewrócony w biegu dowodzi, że jest słaby. Ten właśnie upór środowisk kibicowskich w niedostrzeganiu faktów i w chęci ucieczki od przyjęcia odpowiedzialności - jest kolejną smutną okolicznością.
Tak - ale póki co też ucieszmy się pozytywami. Ilu jest w ogóle Niemców walczących do upadłego w interesie Polaka, Polski, czy jakiejś firmy? Doceńmy i w tej perspektywie Zespół naprawdę ostatnio walczył, na ile ich stać. Na cześć Józefa Gałeczki - wszystkie gole strzelone głową. Jest trener, który chybab nie wystraszy się pohukiwań W. Kowalczyka i do sukcesów trenerskich odnoszonych w kilku krajach (nawet jeżeli to nie sukcesy na miarę świata) - dorzuci jeszcze uratowanie Zagłębia. Tak więc - trochę "zadatków" na sukces jest. Tylko jaką drogą będą chcieć "iść" w Sosnowcu?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2018-12-22, 8:10 am

"Można jeszcze napisać tak, że cóż, po prostu Zagłębie zapłaciło Legii za to, żeby nie spuściła kolejnego manta piłkarzom z Sosnowca - to sobie zrobiła trening "gonienia wyniku". Nie chcę już rozdrapywać wątków, czy w ogóle Carlitos bardzo się przejął strzeloną bramką, czy raczej zrobił swoje ani też innego wątku nie będę ciągnąć, dlaczego D. Kudła chowa ręce przy strzale."
Lepsze niż teatrzyk kukiełkowy :)
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-22, 11:51 am

jackie57 napisał(a):"Można jeszcze napisać tak, że cóż, po prostu Zagłębie zapłaciło Legii za to, żeby nie spuściła kolejnego manta piłkarzom z Sosnowca - to sobie zrobiła trening "gonienia wyniku". Nie chcę już rozdrapywać wątków, czy w ogóle Carlitos bardzo się przejął strzeloną bramką, czy raczej zrobił swoje ani też innego wątku nie będę ciągnąć, dlaczego D. Kudła chowa ręce przy strzale."
Lepsze niż teatrzyk kukiełkowy :)

A jednak - pojawił się taki głos wśród krytyków bramkarza. Fakt, "hipotetycznie" pociągnąłem to dalej, bo nie wszystko w tym było wzięte z forum, pobudziło mi fantazję. Tyle, że faktycznie - akurat jako o przyczynkach tu można dyskutować. Faktycznie, sądzę, że jest realna decyzja w Legii, skoro dostali tyle kasy za ten jeden mecz - że "nie będziemy gnębić ich; jeżeli będą coś prezentować, to możemy coś innego potrenować, np. odrabianie strat, może bardziej nam się to opłacać, niż zmiażdżenie ich". Również dywagacje na temat VARu jakieś podstawy mają. Póki więc zatrzymują się w sensownych ramach, bez odwracania uwagi od faktu, że głównym problemem jest po porostu słabość drużyny, która obecnie skomponowana jest ona na poziomie bardzo słabym — dopóty może być przydatna, czy przynajmniej nieszkodliwa. Owszem - jest natomiast groźna, gdyby ktoś w tych właśnie czynnikach upatrywał główną lub wręcz jedyną przyczynę katastrofalnej sytuacji.
Patrząc w przyszłość, to jednak, jak napisałem, są powody do obaw, czy do smutku, niepokoju po ostatnim meczu. Jednym z nich są podstawy do obaw, że w "konstruowaniu tego klubu" zmian rozwojowych realnie nie będzie, jedynie co najwyżej wysiłek, by zażegnać katastrofę na doraźnym poziomie, czyli w rundzie wiosennej.
Są jednak i po stronie widzów takie niepokojące sygnały. Pierwszym jest to - że jest obawa, iż skutecznie przeprowadzony ten postulat doraźnej poprawy w rundzie wiosennej - wielu kibiców już zadowoli.
Ponadto - także niepokojący jest fakt, że zdaje się, iż - jak już napisałem - kibice uznają za szczyt możliwości rozwojowych wykazanie posłusznie, że jesteśmy małymi ale wiernymi naśladowcami, uczniami Mistrzów Chuligaństwa. Zatrważające jest - to już gorsze niż te dywagacje w kółko o VARze - po pierwsze, że tak wielu znalazło się świadomie i po chamsku, skoro wiadomo z góry, że Klub będzie musiał zapłacić: urządzenie sobie tych wszystkich fajerwerków, z zimną krwią zmuszając Klub do zapłaty wielotysięcznych kar: "my wielcy wodzowie chcemy się zabawić, w d**pie mamy resztę społeczności, też w Polsce oglądających transmisję, upokorzymy praworządnych, że muszą pokornie czekać aż się wyszumimy i wybuzujemy". Ja akurat dopuszczam jakiś kompromis na oprawy i z pirotechniką, byle była pewność że nie będzie zagrożeń i właśnie, że jakoś cywilizowanie znaleźliśmy miejsce na to, wspólnie. W tym wypadku jednak, to nie jest kompromis, tyko bezczelne i cyniczne zrobienie soibe drogiej zabawy z wymuszeniem zapłaty przez innych - gdy wiadomo z góry, że taka zabawa słono będzie kosztować, gdy ludzie mają prawo oczekiwać, że chamstwo nie przerwie gry, gdy Klub jest najbiedniejszy i nawet chyba pośród organizatorów fajerwerków byli być może krytykujący za nowe wydatki z miejskiej kasy, jeżeli np. chodzi o grę V. Sanogo. Ciekaw jestem, co by powiedzieli, po kolei każdy z tych tam "robiących zadymę", gdyby w czasie popołudniowego grilla, lub potańcówki, urządzanych w ogródku w gronie rodziny - wtargnęli jacyś śpiewacy operowi i siłą zmusili do wysłuchania wykonywanych przez nich arii? To więc, że znaleźli się ludzie do takiej chamskiej zabawy, to też smutny element w perspektywie przyszłości - w dodatku jeszcze z drugim, że wygląda na to, iż "twórcy oprawy zadymnej" - i po meczu nie myślą, gotowi bronić opinii, że to żadnej wpływu negatywnego nie miało na widowisko i nawet na toczący się mecz, który siłą rozbiegu jeszcze mogli zawodnicy dociągnąć zwycięsko do końca, ale później już im brakło umiejętności, by po zastoju podjąć tak samo zwycięsko ten bój.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2018-12-22, 11:57 am

Oby kluczowym nie był kurs u bukmachera, bo przed meczem na Legię był chyba niewiele większy niż 1, a w 60 minucie, gdy przegrywali było coś około 6. Kto wtedy obstawił zgarną ładną sumkę.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-22, 1:29 pm

novack napisał(a):Oby kluczowym nie był kurs u bukmachera, bo przed meczem na Legię był chyba niewiele większy niż 1, a w 60 minucie, gdy przegrywali było coś około 6. Kto wtedy obstawił zgarną ładną sumkę.
Tego wilka z lasu, to pytanie, czy warto wywoływać... Strach pomyśleć, to są realne zagrożenia, pod którymi, z tego co czytałem, faktycznie łamią się już słabsze piłkarsko kraje, czy też zaplecza różnych Ekstraklas.. Na razie wolałem go włączyć w pytanie - czy znaki zapytania, które włożyłem do "worka" «smutne perspektywy, bo niepewność o skalę rozwojowych zmian w Klubie i jego strukturach». Męczenia się z wpływami, stykami z przestępczością zorganizowaną próbującą przenikać przez pogranicza kibciowania - to chyba polska odmiana, czy też polski paralelny dział kłopotów strukturowych.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-12-22, 1:59 pm

Ja myśle że było tak: przed meczem pracownik Legii M. J. podszedł do Prezesa Mioduskiego i poprosiłł: Szefie. Szef da nam wygrać, co? I za Vamsa dobrze zapłacimy i w ogóle u nas jeszcze bardziej będą kochać Pana Prezesa. Pogadam z kumplem z magistratu może w zamian jakaś nazwa ronda imienia prezesa Mioduskiego czy co. Mioduski: no dobra Marcin niech będzie. Ale oprócz ronda jeszcze tydzień all inclusive nad Balatonem na Kazinierzu. No ale w 80 min. Mioduski pomyślał: a na cholerę mi rondo w Sosnowcu i all onclusive na Kazimierzu. Wolę nad Zegrzynskim. No i wtopa
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-22, 2:29 pm

August napisał(a):Ja myśle że było tak: przed meczem pracownik Legii M. J. podszedł do Prezesa Mioduskiego i poprosiłł: Szefie. Szef da nam wygrać, co? I za Vamsa dobrze zapłacimy i w ogóle u nas jeszcze bardziej będą kochać Pana Prezesa. Pogadam z kumplem z magistratu może w zamian jakaś nazwa ronda imienia prezesa Mioduskiego czy co. Mioduski: no dobra Marcin niech będzie. Ale oprócz ronda jeszcze tydzień all inclusive nad Balatonem na Kazinierzu. No ale w 80 min. Mioduski pomyślał: a na cholerę mi rondo w Sosnowcu i all onclusive na Kazimierzu. Wolę nad Zegrzynskim. No i wtopa
Kurcze, uśmiałem się, ale przez Kolegę straciłem napisany już komentarz do faktycznie matrixowej rzeczywistości. Jeżeli chodzi o ten wątek, to już przestańmy może nawet z coraz śmieszniejszymi wymysłami, bo pójdziemy w proste wyładowywanie swych żałości kabaretem. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić nawet jakie były porozumienia faktycznie międzyklubowe - to co dopiero wewnętrznych nastawień, w których jakiś tam stopień prawdopodobieństwa jest. Klub szykuje się do meczu z jakoś tam powiązanym, zaprzyjaźnionym klubem, w którym to meczu jest szansa na zrobienie tego, czego nie zrobił tenże klub z nami gdy miał okazję w poprzedniej rundzie: bezlitośnie wykorzystać aktualną skrajną słabość. Za grę jednego zawodnika płacą nam kasę, której wtedy nie chcieli zapłacić. OK! Czy musimy ich zmiażdżyć i stracić pi-arowo u głupio i ślepo zakochanych w nas niektórych ich kibicach? Owszem, trener Sa Pinto pewnie dążyłby do takiego rozwiązania, ale możemy mu podsunąć inne rozwiązanie. Wygranie 4-0 i tak nie przebije Lecha, wygranie 8-0 no, zapewne przydać się może, jeżeli będą się bramki liczyć - ale jest miażdżeniem ich pytanie, czy nam potrzebne, mogą być inne zyski z tego meczu". Po dostaniu 30 złotych za sekundę gry swojego zawodnika w tym meczu, takie rozumowanie mogło przejść przez głowę np. D. Mioduskiego. Nie można powiedzieć, że absolutnie wykluczone, by tak pomyślał. Nie da się udowodnić też w jakiej skali faktycznie mu przemknęło. Dlatego - nie ma sensu ciągnąć wątku domysłów mniej czy bardziej prawdopodobnych - byle się nie łudzić, że scenariusze, które mamy ochotę wyśmiać za irrealizm, naprawdę wszystkie są nierealne. Tak powstało wiele bolesnych błędów w historii, za które upadkiem płaciły i wielkie potęgi.
Natomiast - utracony komentarz był po linii poddanego w innym wątku wywiadu Prezesa na 2x45.info... To jest już realnie smutne - i bezpośrednio ma wpływ na myślenie o szansach na rozwojowe zmiany w Zagłębiu, można pośmiać się, jak pisałem w tym utraconym (nacisnąłem zły guzik, odruchowo i szybko, będąc rozbawionym po przeczytaniu napisanego przez Kolegę August komentarza, który ukazał się "w międzyczasie"). Mianowicie - przypomniał mi się Raków, który pewnie nie miał tak dalekowzrocznych dyrektorów, jak na szczęście Zagłębie, tylko mu słoma z butów wystawała i dalej wystaje, skoro nie widząc się w Ekstraklasie bez stadionie nie awansowali w zeszłym roku. Zupełnie co innego dalekowzroczność prawdziwa, która pozwala awansować i stworzyć zespół na miarę pierwszej ósemki z takimi zawodnikami, których po pół roku odeśle się. Niestety, nie rokuje za dobrze ta wypowiedź, w której Prezes wydaje opinię zobowiązującą do myślenia tak samo chyba wszystkich. Obecnie jesteśmy w czubie tabeli także, więc ósemka pewnie się dzieje - a w odpowiedzi na pytanie o konsekwencje po dziennikarsku manipulacyjnie podstawimy przed oczy minione okresy, za które już były pewnie pochwały i wmawiać będziemy, że do oceny zawodników trzeba wziąć pod uwagę jak zagrali w tej rundzie a nie w przeszłości - a co innego dyrektor, bo każdy rozumny wie, że w Zagłębiu jest inaczej: jego oceniać się będzie (kto tam pamięta, jakie to były faktycznie transfery) - za przeszłość, bo co tu ma do rzeczy to, że ponieść muszą konsekwencje ci zawodnicy, co ośmieszają Zagłębie grą? Przecież wiadomo, że nie ten, który ich na to boisko zaprosił.
2x45.info.pl w wywiadzie zadał pytania i notując wypowiedzi M. Jaroszewskiego napisał(a):(...)- Konsekwencje są wyciągane wobec zawodników, a co z tym, który sprowadzał ich do Zagłębia, czyli z dyrektorem Robertem Stankiem?
- Jeżeli ileś okienek transferowych w trakcie pięciu lat doprowadza nas do dwóch awansów i półfinału Pucharu Polski, i zawsze jesteśmy w czubie tabeli, to proszę sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie.(...)

Przypomnę odsyłacz do całego wywiadu http://www.2x45.info/aktualnosci/57507/ ... biedronki/
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2018-12-22, 5:47 pm

Blajpios napisał(a):
jackie57 napisał(a):"Można jeszcze napisać tak, że cóż, po prostu Zagłębie zapłaciło Legii za to, żeby nie spuściła kolejnego manta piłkarzom z Sosnowca - to sobie zrobiła trening "gonienia wyniku". Nie chcę już rozdrapywać wątków, czy w ogóle Carlitos bardzo się przejął strzeloną bramką, czy raczej zrobił swoje ani też innego wątku nie będę ciągnąć, dlaczego D. Kudła chowa ręce przy strzale."
Lepsze niż teatrzyk kukiełkowy :)

A jednak - pojawił się taki głos wśród krytyków bramkarza. Fakt, "hipotetycznie" pociągnąłem to dalej, bo nie wszystko w tym było wzięte z forum, pobudziło mi fantazję. Tyle, że faktycznie - akurat jako o przyczynkach tu można dyskutować. Faktycznie, sądzę, że jest realna decyzja w Legii, skoro dostali tyle kasy za ten jeden mecz - że "nie będziemy gnębić ich; jeżeli będą coś prezentować, to możemy coś innego potrenować, np. odrabianie strat, może bardziej nam się to opłacać, niż zmiażdżenie ich". Również dywagacje na temat VARu jakieś podstawy mają. Póki więc zatrzymują się w sensownych ramach, bez odwracania uwagi od faktu, że głównym problemem jest po porostu słabość drużyny, która obecnie skomponowana jest ona na poziomie bardzo słabym — dopóty może być przydatna, czy przynajmniej nieszkodliwa. Owszem - jest natomiast groźna, gdyby ktoś w tych właśnie czynnikach upatrywał główną lub wręcz jedyną przyczynę katastrofalnej sytuacji.
Patrząc w przyszłość, to jednak, jak napisałem, są powody do obaw, czy do smutku, niepokoju po ostatnim meczu. Jednym z nich są podstawy do obaw, że w "konstruowaniu tego klubu" zmian rozwojowych realnie nie będzie, jedynie co najwyżej wysiłek, by zażegnać katastrofę na doraźnym poziomie, czyli w rundzie wiosennej.
Są jednak i po stronie widzów takie niepokojące sygnały. Pierwszym jest to - że jest obawa, iż skutecznie przeprowadzony ten postulat doraźnej poprawy w rundzie wiosennej - wielu kibiców już zadowoli.
Ponadto - także niepokojący jest fakt, że zdaje się, iż - jak już napisałem - kibice uznają za szczyt możliwości rozwojowych wykazanie posłusznie, że jesteśmy małymi ale wiernymi naśladowcami, uczniami Mistrzów Chuligaństwa. Zatrważające jest - to już gorsze niż te dywagacje w kółko o VARze - po pierwsze, że tak wielu znalazło się świadomie i po chamsku, skoro wiadomo z góry, że Klub będzie musiał zapłacić: urządzenie sobie tych wszystkich fajerwerków, z zimną krwią zmuszając Klub do zapłaty wielotysięcznych kar: "my wielcy wodzowie chcemy się zabawić, w d**pie mamy resztę społeczności, też w Polsce oglądających transmisję, upokorzymy praworządnych, że muszą pokornie czekać aż się wyszumimy i wybuzujemy". Ja akurat dopuszczam jakiś kompromis na oprawy i z pirotechniką, byle była pewność że nie będzie zagrożeń i właśnie, że jakoś cywilizowanie znaleźliśmy miejsce na to, wspólnie. W tym wypadku jednak, to nie jest kompromis, tyko bezczelne i cyniczne zrobienie soibe drogiej zabawy z wymuszeniem zapłaty przez innych - gdy wiadomo z góry, że taka zabawa słono będzie kosztować, gdy ludzie mają prawo oczekiwać, że chamstwo nie przerwie gry, gdy Klub jest najbiedniejszy i nawet chyba pośród organizatorów fajerwerków byli być może krytykujący za nowe wydatki z miejskiej kasy, jeżeli np. chodzi o grę V. Sanogo. Ciekaw jestem, co by powiedzieli, po kolei każdy z tych tam "robiących zadymę", gdyby w czasie popołudniowego grilla, lub potańcówki, urządzanych w ogródku w gronie rodziny - wtargnęli jacyś śpiewacy operowi i siłą zmusili do wysłuchania wykonywanych przez nich arii? To więc, że znaleźli się ludzie do takiej chamskiej zabawy, to też smutny element w perspektywie przyszłości - w dodatku jeszcze z drugim, że wygląda na to, iż "twórcy oprawy zadymnej" - i po meczu nie myślą, gotowi bronić opinii, że to żadnej wpływu negatywnego nie miało na widowisko i nawet na toczący się mecz, który siłą rozbiegu jeszcze mogli zawodnicy dociągnąć zwycięsko do końca, ale później już im brakło umiejętności, by po zastoju podjąć tak samo zwycięsko ten bój.

Ja pisałem poważnie. Emotikon był jako komentarz do takiego scenariusza.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-22, 7:17 pm

jackie57 napisał(a):
Blajpios napisał(a):
jackie57 napisał(a):"Można jeszcze napisać tak, że cóż, po prostu Zagłębie zapłaciło Legii za to, żeby nie spuściła kolejnego manta piłkarzom z Sosnowca - to sobie zrobiła trening "gonienia wyniku". Nie chcę już rozdrapywać wątków, czy w ogóle Carlitos bardzo się przejął strzeloną bramką, czy raczej zrobił swoje ani też innego wątku nie będę ciągnąć, dlaczego D. Kudła chowa ręce przy strzale."
Lepsze niż teatrzyk kukiełkowy :)

A jednak - pojawił się taki głos wśród krytyków bramkarza. Fakt, "hipotetycznie" pociągnąłem to dalej, bo nie wszystko w tym było wzięte z forum, pobudziło mi fantazję.
(...)
To więc, że znaleźli się ludzie do takiej chamskiej zabawy, to też smutny element w perspektywie przyszłości - w dodatku jeszcze z drugim, że wygląda na to, iż "twórcy oprawy zadymnej" - i po meczu nie myślą, gotowi bronić opinii, że to żadnej wpływu negatywnego nie miało na widowisko i nawet na toczący się mecz, który siłą rozbiegu jeszcze mogli zawodnicy dociągnąć zwycięsko do końca, ale później już im brakło umiejętności, by po zastoju podjąć tak samo zwycięsko ten bój.

Ja pisałem poważnie. Emotikon był jako komentarz do takiego scenariusza.
Nie myślałem, że dzisiaj jeszcze będę się wypowiadać - ale muszę coś wyjaśnić, by nie dotknąć Kolegi, nie budować niejasności.
Skróciłem moją wypowiedź, bo można ją przeczytać od razu wyżej - po prostu wyciąłem środek, nie dla usunięcia mniej ważnego fragmentu, bo nadal uważam, że "smutne perspektywy" co do rozwoju struktur Klubu, to jeden z głównych smutków. Chodziło tylko o zmniejszenie objętości.
Natomiast faktycznie zastanawiałem się trochę, bo mogło si to podsumowanie odnosić do tego hipotetycznego rozwoju wydarzeń - ale mogło znaczyć i dystans do mojej wypowiedzi. Tak 70:30 stawiałem na to, że Kolega pisał ze smutkiem, że jest możliwa taka sytuacja i cieszę się, że oceniamy tę możliwość podobnie, jako prawdopodobną, jakkolwiek to bardzo jest smutne, że tak jest. Podobnie jest smutne, że jest jeszcze parę innych możliwości - i najbardziej byśmy chcieli zapewne, żeby to była prosta taka sytuacja: że Zagłębie przycisnęło Legię mocno.
Tyle, że trzeba przerwać takie rozważania, bo gdzieś tam by się przekroczyło granice absurdu. Kiedy nie jesteśmy w stanie nic udowodnić,, jaki był przebieg wydarzeń. To już lepiej więc zająć się wydarzeniami, które dzieją się "na naszym podwórku", bo tu więcej jesteśmy w stanie dopomóc
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez mason 2018-12-28, 11:47 pm

Do sylwestrowej północy co prawda jeszcze kilka dni ale już dzisiaj wszystkim kibicom naszego Zagłębia (a więc i sobie) składam życzenia aby powszechnie tu panujące dwa mity szybko nie rozwiały się ew. nie roztopiły jak tegoroczny wigilijny sosnowiecki śnieg;
1. Mit o potężnym zimowym wzmocnieniu transferowym
2. Mit o nowym stadionie w najbliższym czasie

A poza tym życzę także wiele zdrowia, także psychicznego bo nam wiele go będzie potrzeba! ;-)
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2018-12-28, 11:50 pm

Z pustej wanny to i prezes nie naleje ale grila się zrobi .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2018-12-29, 9:30 am

Tomcjo napisał(a):Z pustej wanny to i prezes nie naleje ale grila się zrobi .

Grill w wannie - dobry pomysł! :lol:
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez gregor 2018-12-29, 11:16 am

filmTomcjo : klawy filmik że tak powiem szkoleniowy wynalazłeś , lecz kto miałby naumieć naszych skrzatów , żaków takiego posługiwania sie " GAŁĄ " ??? Z przykrością muszę stwierdzic że młodziez zagłębiowską szkolą ludzie może z papierami AWF-Katowice , ale to nie są wizjonerzy rozwoju kopanej . Wyrobnicy mmoze nawet rzemieślnicy , jakoś szpeców z wiedzą , umiejętnościami nie znajomościami NI MA , a mmoże nie mają prawa sie pojawic bo teren zastrzeżony dla SWYCH .Dziękuję za przeczytanie moich teorii spiskowych . DO SIEGO ROKU !!!
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2019-01-08, 4:21 pm

http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... =183&c=110
Taki kontrakt chyba do czegoś zobowiązuje, i ta minimalna różnica ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników