Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-16, 9:09 pm

Przymierzając się do niniejszego wpisu myślałem, że zacząć będzie trzeba od napisania, co po poprzednim meczu piałem, apelując, by nie pastwić się głównie nad zawodnikami, bo ich wina nie jest tu głównym czynnikiem. Oni grają naprawdę chyba na maksie swoich możliwości - i stąd brak szczęścia; potem zaś - nie podskoczą jeszcze wyżej i siadają całkiem i następne manto, pomimo całkiem niezłej jednej połowy. Zauważali to komentatorzy w Canal+, zauważali piszący relację na wp.pl. Ogólnie - nawet pewna życzliwość i tu i tu, przypuszczam, że w innych mediach też może być podobnie, jakkolwiek to trochę takie politowanie jest, że już nie chcą się pastwić (zapewne nie będzie w tym gronie "prostactwa weszło").
Cóż - miałem chyba o tyle gorzej, że akurat nie mogłem widzieć pierwszej połowy, tylko drugą.
Ucieszyłem się z kolei - chyba jedyna możliwa radość - że wchodzę na Forum i nie muszę pisać zamierzonego tekstu proponującego nie wyżywać się na graczach, na czym skończy się cała akcja, wyżołądkują się ludzie na to, co najbardziej widać i to, co decydujące pozostanie nawet nie tknięte. Okazuje się, że jest inaczej, przynajmniej więc jeden poziom rozpracowany dobrze.
Tak sobie oglądałem tę smutną drugą połowę. Kolejna przegrana u siebie "do 6." - a Zagłębie, które nie potrafiło tym razem nawet honorowego strzelić, co kiedyś nawet w tragicznej formie się udawało. Niemniej, komentatorzy mówią - nie spuszczać głów, głównie napastnika i obrońców dokupić "z głową" i jeszcze można walczyć. Jak widać - nie trenerzy są główną przyczyną, osiągają obaj podobne wyniki. Zawodnicy połowę zagrają dobrze, ale nie stać ich na przyciśnięcie jeszcze, skuteczność. Słucham tych wywodów i jednocześnie widzę: a młodzież Lecha hasała, bo przecież kilku takich było tam młodzianów (wspominali komentatorzy nawet T. Puchacza) - i ta młodzież ogrywała to Zagłębie.
No i tak sobie myślę - patrząc na to kompletnie rozłożone Zagłębie, zawodników, jak mówię - którzy swoje maksimum już osiągnęli, którzy nie wyskrobią ze swoich możliwości nic więcej - a na tle młodzieży Lecha wyglądają jednak jak trochę ubodzy krewni. (przypomnę - może mój obraz zaciemnia trochę to, że pierwszej połowy nie widziałem, tylko to widzę, co już "wypluci z siebie" grają - niemniej to jak ubodzy krewni, różnica poziomów wyraźnie z innego modelu wzięci, jak motorower przy motocyklu.
I jak to było? - przypominam sobie. "Zagłębie nie myli się w transferach"? Tak to było? No, jeden teraz błąd, Torunarigha, poza tym rzadko?
Dalej - właśnie wtedy wchodzi niespełna 17-latek. Ale - w Lechu. Poprzednim razem, jak Zagłębie było w tej Ekstraklasie i też dołowało, ale to było to "złe Zagłębie" - a teraz jest dobre. Wtedy - też wchodził 16-latek, czy tam prawie 17-latek. Ale w Zagłębiu. To był Rafał Pietrzak. Tylko ci w Lechu - to będą mogli dorastać u siebie, prowadzeni pod czujnym okiem odpowiedzialnych trenerów, będą z głową wypożyczani, jeżeli nie będą się łapać do gry u siebie - i będą wypożyczani tam, gdzie najlepiej będą mogli się rozwijać, na miarę swoich możliwości. Ba! - ci wypożyczeni dalej będą pod dobrym okiem centrali - a gdy któremu gdzie nie będzie szło, nie będzie dawał rady - albo będą go oczekiwania, np. krytykanckich kibiców zjadać: to go wycofają z takiego klubu - gdzie indziej poślą.
Tak. Zupełnie tak jak R. Pietrzak? No, przebił się do reprezentacji, przecież! W jaki sposób, jak się samemu przebijając?
Tak. W Lechu działa cały czas zorganizowane szkolenie, akademia. R. Pietrzak - zadebiutował, gdy było to "złe" Zagłębie, gdy nie było tak świetlanej Akademii Zagłębia. Teraz jest. Kto debiutuje? Wtedy o R. Pietrzaku przynajmniej mówiono - teraz o K. Kumorze nawet nie wiem, czy zmianę wprowadzającą go zauważyli komentatorzy, takie to wydarzenie... Wydarzeniem - było wejście Lechity.
W dodatku - mam podejrzenia, że chyba cyniczne tłumaczenia co rusz są ze strony Zagłębia, że niby wcześniej źle, ale teraz świetnie, tylko Akademia działa dopiero kilka lat, więc jeszcze nie może być efektów. Niestety, nie śledziłem tego tak pilnie, więc nie mam pewności, stąd ostrożnie piszę. NIemniej, chyba ta Akademia nie zaczęła szkolenia jedynie od tego jednego rocznika, wtedy faktycznie przyjętego do samych "skrzatów", czy jak to nazwali? Jeżeli bowiem cała Akademia, to najpierw faktycznie był tylko ten jeden rocznik, dopiero po roku - doszedł drugi, no to tak, można powiedzieć, trzeba jeszcze czekać, nie można żądać, by już grali z seniorami. Jeżeli jednak - szkolenie wtedy nie wymarło, nie skasowali starszych roczników, tylko je przejęli: to stąd mówię o cyniźmie tłumaczeń. Przejęli bowiem tych starszych ci "świetniejsi niż poprzednio fachowcy". Tymczasem to przy tym kiepskim szkoleniu wystartował w jedynym podówczas sezonie w Ekstraklasie zawodnik, który był na ustach wszystkich, komentatorzy wychwalali, że talent, "że zobaczymy, ale niech się rozwija" - przy zawodniku Zagłębia. Dzisaj - młodzi zawodnicy Zagłębia, przy tej świetnej Akademii- mogą tylko popatrzeć na młodzież Lecha. I o wychowanku Lecha mówią komentatorzy to samo, co wtedy o R. Pietrzaku z kiepskiej szkoły mówili. Teraz - ta doskonała szkoła Zagłębia nikogo nie dała. To to nie jest cynizm?
Jaka więc - przyszłość przed Zagłębiem?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez jackie57 2018-12-16, 9:18 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Auguscie - zgoda - rzut karny nie dałby zwycięstwa - ale w jakims tam
stopniu - psycha i nastawienie i gra zawodników byłaby inna - nie na 6 a może na
3do 1. - Ja już mam wyrobioną opinię o mojej drużynie ale to po meczu z Legią.
Pozdrawiam
Tadeusz

O wyniku 1:3 to mogliśmy w tym meczu tylko pomarzyć. Tu była różnica dwóch klas. P.S. Karny się Zagłębiu nie należał.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-16, 9:22 pm

Wiadomo że podpisanie Ktr niesie za sobą pewne ryzyka - jedno napiszę
tak - Kapitan który budował statek nie schodzi z niego kiedy tonie a tak
się stało w Zagłębiu - nasz Klub to nie Liverpool czy Real Madryt.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-16, 9:28 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Wiadomo że podpisanie Ktr niesie za sobą pewne ryzyka - jedno napiszę
tak - Kapitan który budował statek nie schodzi z niego kiedy tonie a tak
się stało w Zagłębiu - nasz Klub to nie Liverpool czy Real Madryt.
Pozdrawiam
Tadeusz

No, gdyby tak stało się w Zagłębiu faktycznie, że odszedłby ten kapitan - to hurra! Jest nadzieja!
Ale, Kolego TadeuszWisniewski - skąd te optymistyczne informacje? Nigdzie nie było dotąd śladu informacji, że M. Jaroszewski i R. Stanek, którzy stworzyli to, co jest - odeszli. Skąd więc te wieści?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tomcjo 2018-12-16, 9:29 pm

Karnego nie było . Gdyby za takie przepychanki sędzia podyktował karnego przeciw Zagłębiu to byśmy się wściekli . Praktyka jest taka ze nawet niektóre faule odgwizdywane w środku w polu karnym się nie gwizda . I to dobra praktyka . Tam nawet takiego nie było .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-16, 9:35 pm

Kapitan, który zbudował wadliwy statek już nigdy więcej nie powinien mieć nic wspólnego z tym statkiem. A przy okazji muszę się „pochwalić” że to moja trzecia oglądana szóstka z Lechem w tym druga na Ludowym.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-16, 9:37 pm

Szanowny Blajpiosie - Ja nie należę do grona Kibiców Zagłębia który wszystko
widzi w ciemnych kolorach co się dzieje w Klubie ale wiem jedno że trener
który zostawił drużynę wszem i wobec mówił ze z nim wszystkie transfery
były uzgadniane a nawet sam podpowiadał których zawodników chce mieć
w drużynie - pytam Czy to nie wystarczy ? wg mnie to jest w sam raz i tyle.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-12-16, 9:41 pm

Ja jeszcze dwa słowa odnośnie - karnego dla Zagłebia cytowałem 50 na50
otóż ta jedna 50 to byli zawodnicy Extra klasowi i nie amatorzy którzy
stwierdzili że sędzia mógł odgwizdać karny to tyle
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez August 2018-12-16, 9:44 pm

Jakby Lech zagrał ba 100% możliwości to mielibyśmy dwucyfrówkę a Pan cały czas o tym karnym, którego i tak nie było.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-16, 9:58 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Blajpiosie - Ja nie należę do grona Kibiców Zagłębia który wszystko
widzi w ciemnych kolorach co się dzieje w Klubie ale wiem jedno że trener
który zostawił drużynę wszem i wobec mówił ze z nim wszystkie transfery
były uzgadniane a nawet sam podpowiadał których zawodników chce mieć
w drużynie - pytam Czy to nie wystarczy ? wg mnie to jest w sam raz i tyle.
Pozdrawiam
Tadeusz

Wielce Zacny Kolego! I zawsze przez wszystkich nas tu podziwiany, szczególnie za optymizm i to przywiązanie do Zagłębia, tę niezdolność nie traktowania od serca, z całym uczuciem spraw Klubu! Tym bardziej więc - z trudem patrzy się na to, co przychodzi przechodzić - wiedząc, jak to w Kolegę TadeuszWisniewski uderza. Jednak - zdobądźmy się na rozsądek i odwagę popatrzenia prawdzie w oczy. Czy nigdy Kolega nie pracował nie jako Prezes? Czy - np. będąc kierownikiem działu, powie Kolega do prasy, że główny dyrektor "zapiep**ył" jakąś partię produkcji? Jeżeli np. decydujący o transferach przyjdzie i powie trenerowi: dostajesz takiego a takiego - to nie da się powiedzieć, że było z nim uzgadniane? Tak więc - nie wierzyłbym tak jednostronnie. Więcej prawdy można spodziewać się od nadrzędnych niż podrzędnych kierowników. Jeżeli więc jeden z dwóch nadrzędnych (nie pamiętam który) - mówi, że "Zagłębie nie myliło się w transferach, zasadniczo było dobre, jedynie teraz Torunarigha się trafił jako pomyłka, inne OK!" - to patrząc na to, jak i jacy grali dzisiaj: to to nie wystarczy Koledze naprawdę? Wiemy, że choćby Kolegę TadeuszWisniewski siekali, nie chce "za Chiny" przyznać ten Kolega, że jest źle. Sam to Kolega nipsiał - trochę "przetłumaczę": "choćby mnie siekali, choćby się paliło" - to "ja nie wiem" i "nigdy nie należę do tych, co widzą w ciemnych kolorach". To może - pora zdobyć się, choć serce się kraje - ale na odwagę zobaczenia, jak jest naprawdę? Myślę, że Kolega pamięta moje wypowiedzi rozmaite - ostrożny jestem zawsze w przesądzaniu, kto jak i co tak naprawdę się dzieje. Tego bowiem - tak naprawdę będąc z dala: po prostu w szczegółach nie wiemy. No, ale nie można popadać w drugą skrajność, zatykać uszy i oczy, wierzyć w każde słowo, które pasuje nam do uwierzenia w to, co chcemy wierzyć. Jakim jest Zagłębie - było dzisiaj widać doskonale, jeżeli chodzi o grę. Czy D. Dudek odszedł sam, czy nie miał po gorącej dyskusji czego szukać - tego nie wiemy. Nie wiemy, czy faktycznie była ta dyskusja i do jakiego stopnia gorąca. Jednak - nie dajmy sobie wmówić, że wszystko, to były decyzje D. Dudka i on po prostu uciekł i dlatego oto Zagłębie prezentuje dno, jeżeli chodzi o to, co widzieliśmy, gdy zawodnicy wręcz się starają, grają nawet ładnie - ale jak skoczek, który już, już, dochodzi do poprzeczki, prawie rekordowo wysoko ułożoną przeszedł - ale zawsze trącnie, zawsze ona spada. Nie ma już D. Dudka - dalej jest jest jego wina? Wina w tym, że odszedł? Miejmy odwagę spojrzeć prawdzie w oczy. To nie tylko on budował zespół - a decydują Prezes, o zatrudnieniach także Dyrektor Sportowy, więc nie można do jednego trenera się odnieść. Zresztą - podobne wyniki osiąga następny. Ten zespół jest tak skonstruowany. Prezes zresztą - już zaczął przyznawać, że popełnił błędy - tylko obawa jest, że to przeminie "z wiatrem". Nadto - czy jest w stanie patrzeć z inną wizją? W poprzednim wpisie - odniosłem się do porównania, że te 10 lat temu, to chociaż o debiutancie z Zagłębia mówiono, jak dzisiaj o tym z Lecha. Teraz jest ta wspaniała Akademia, która chyba przejęła od razu szkolenie starszych roczników też? I jak wygląda teraz ta młodzież? Tak więc - naprawdę nie rozstrzygam kto ile winy, kto główny, jakie faktycznie są ograniczenia choćby finansowe w Zagłębiu - bo tego wszystkiego nie wiem, podobnie pewnie jak Kolega. Ale nie oszukujmy się, "bo kochamy Zagłębie, to nie będziemy nigdy w ciemnych kolorach widzieć, nawet jak się będzie palić, walić, w mule zaryje na dziesięć metrów i sama czerń w około". Po prostu - jest źle, jest nie przystająca do XXI wieku organizacja, wizja, konstrukcja KLUBU a nie jakiegoś trenera rozwiązania. Tyle widać - więcej faktycznie trudno wskazywać.
Ostatnio edytowano 2018-12-16, 10:01 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez hanson 2018-12-16, 10:00 pm

Kiedyś tam napisałem, że nie zasługiwaliśmy na awans... a awansowaliśmy. Zawodników to my nie mamy nawet na top 5 pierwszej ligi. Błędem było pozbycie się Lewickiego. Transfery okazały się średnio trafione.
Można biadolić i narzekać a po takim meczu można się załamać.

Ale ja póki co pozostaje optymistą...
- Mamy 5 punktów straty do Górnika Zabrze i 6 punktów do Śląska Wrocław.
- Zostało jeszcze 18 kolejek i 54 punkty do zdobycia.
- Mam nadzieje, że po meczu z Legią nasz bilans nie pogorszy się znacznie tj Zabrze ani Śląsk nie wygrają
- jest jeszcze cień szansy poza sportowej, że na ostatnie miejsce wskoczy Wisła Kraków.
- mam nadzieje że Waldek sprowadzi nam zawodników, którzy odmienią oblicze naszego Zagłębia.
- matematycznie mamy znacznie większe szanse na utrzymanie niż rok temu mieliśmy na awans.

Możemy łudzić się, że Stanek i Prezes odejdą - ale oni tego nie zrobią. A nawet jeśli... to jaka jest gwarancja, że na ich miejsce przyjdzie ktoś lepszy? (wiem, że można napisać... że każdy na ich miejsce byłby lepszy... ale ja nie do końca jestem przekonany)

Jedyną szansą na to, żeby oni odeszli od koryta jest pojawienie się właściciela ( i w grę tutaj wchodzą chyba tylko jakieś zagraniczne podmioty i najlepiej w kierunku jakiejś Arabii Saudyjskiej. Albo właściciele z PSG chcieli by sobie zrobić tutaj jakąś bazę do ogrywania zawodników) gdzie wraz z nowym właścicielem z dużą kasą przyszli by profesjonaliści.

Biorąc pod uwagę nowych właścicieli z Polski, obawiam się, że taki ruch odbijał by się czkawką nam wszystkim.
i mogło by być znacznie gorzej. Jakby nie patrzeć pomimo, że po takich meczach jak dzisiaj jest wstyd... to jednak jakoś znaleźliśmy się w tej ekstraklasie, póki co klub nie ma długów... i jakoś wyszliśmy na prostą.
hanson
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-16, 10:07 pm

hanson napisał(a):Kiedyś tam napisałem, że nie zasługiwaliśmy na awans... a awansowaliśmy. Zawodników to my nie mamy nawet na top 5 pierwszej ligi. Błędem było pozbycie się Lewickiego. Transfery okazały się średnio trafione.
Można biadolić i narzekać a po takim meczu można się załamać.

Ale ja póki co pozostaje optymistą...
- Mamy 5 punktów straty do Górnika Zabrze i 6 punktów do Śląska Wrocław.
- Zostało jeszcze 18 kolejek i 54 punkty do zdobycia.
- Mam nadzieje, że po meczu z Legią nasz bilans nie pogorszy się znacznie tj Zabrze ani Śląsk nie wygrają
- jest jeszcze cień szansy poza sportowej, że na ostatnie miejsce wskoczy Wisła Kraków.
- mam nadzieje że Waldek sprowadzi nam zawodników, którzy odmienią oblicze naszego Zagłębia.
- matematycznie mamy znacznie większe szanse na utrzymanie niż rok temu mieliśmy na awans.

Możemy łudzić się, że Stanek i Prezes odejdą - ale oni tego nie zrobią. A nawet jeśli... to jaka jest gwarancja, że na ich miejsce przyjdzie ktoś lepszy? (wiem, że można napisać... że każdy na ich miejsce byłby lepszy... ale ja nie do końca jestem przekonany)

Jedyną szansą na to, żeby oni odeszli od koryta jest pojawienie się właściciela ( i w grę tutaj wchodzą chyba tylko jakieś zagraniczne podmioty i najlepiej w kierunku jakiejś Arabii Saudyjskiej. Albo właściciele z PSG chcieli by sobie zrobić tutaj jakąś bazę do ogrywania zawodników) gdzie wraz z nowym właścicielem z dużą kasą przyszli by profesjonaliści.

Biorąc pod uwagę nowych właścicieli z Polski, obawiam się, że taki ruch odbijał by się czkawką nam wszystkim.
i mogło by być znacznie gorzej. Jakby nie patrzeć pomimo, że po takich meczach jak dzisiaj jest wstyd... to jednak jakoś znaleźliśmy się w tej ekstraklasie, póki co klub nie ma długów... i jakoś wyszliśmy na prostą.

Musząc już kończyć na teraz udział w dyskusji - dodam też, że powyższy głos Kolegi hanson uważam za rozsądny, prawie że dokładnie z powyższym się zgadzam - jakkolwiek wolałbym, co pisałem nieraz - by jednak nie było teraz "ratowanie za wszelką cenę", do którego Kolega hanson właśnie rozsądnie się odnosi. To "ratowanie za wszelką cenę" - o ile ktoś ma na to pieniądze a obawiam się, że pójdzie z miejskiej kasy: jednak wizerunkowo nawet dla Miasta jest ważne (co nie znaczy, że popieram pod tym hasłem szastanie miejskimi pieniędzmi - i tu jak bumerang wraca, że wolałbym, by jednak wizja, rozwój, ktoś, kto to zagwarantuje weszły do gry a nie ratowanie na tych warunkach, o których Kolega hanson pisze. Tyle, że faktycznie, ten styl ratowania wydaje się teraz dużo bardziej prawdopodobny, aniżeli naprawdę rozwojowy. Dlatego też na koniec parę wpisów wyżej pytałem. Jest jakaś przyszłość Zagłębia?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez django 2018-12-16, 10:07 pm

Na trybunach widziany był Boniek, który rzucał kulkami ze śniegu w naszych piłkarzy uniemożliwiając im realizowanie założeń taktycznych.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez jackie57 2018-12-16, 10:08 pm

django napisał(a):Na trybunach widziany był Boniek, który rzucał kulkami ze śniegu w naszych piłkarzy uniemożliwiając im realizowanie założeń taktycznych.

A sędziowie w wozie VAR tylko czekali na okazję, aby skrzywdzić Zagłębie.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 16.12.2018r. g. 18:00

Postprzez Blajpios 2018-12-16, 10:09 pm

django napisał(a):Na trybunach widziany był Boniek, który rzucał kulkami ze śniegu w naszych piłkarzy uniemożliwiając im realizowanie założeń taktycznych.
No, to wreszcie jest logiczne wytłumaczenie! :)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników