Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-10, 3:59 pm

slawekchicago napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Pochwaliłbym Jaroszewskiego gdybym nie podejrzewał ruchu obliczonego na odstrzał zawodnika . A to już nie wysoka kultura tylko cwaniactwo i wyrachowanie .


I ze Ty August nie zauwzyles tego druguego dna :redface:

Być może ale dla mnie wywalenie gostka to logiczna konsekwencja jego gry i zachowań. Nie dość że nic nie wnosił to jż od paru kolejek prosił się i czerwień. Jakie by nie były intencje Prezesa zadziałał jak trzeba.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-10, 4:08 pm

Nastepni stanek i jaroszewski na liste
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2018-12-10, 4:14 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-10, 4:25 pm

Paprykarze na swojej oficjalnej także opublikowali przeprosiny. Dlatego tym bardziej pochwalam zachowanie Jaroszewskiego. Chodzi o dobry PR klubu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-10, 4:32 pm

August napisał(a):Paprykarze na swojej oficjalnej także opublikowali przeprosiny. Dlatego tym bardziej pochwalam zachowanie Jaroszewskiego. Chodzi o dobry PR klubu


Haha August jeszcze nie daj Boze prezes Cie do stanka przekona . Ok fajne przeprosiny ale to tylko pretekst by rozwuazac kontrakt a nie tak dawno qrwa prezes GO ZACHWALAL ZE W KONCU ODPALI.
Cieplo im sie robi kolo dupy i szukaja winnych a sami ponosza najwieksza wine .
Tak samo jak qrwa jaroszewski szedl za Ruchem w glosowaniu na Wojciechowskiego tak samo za Ruchem pojdzie NASZE ZAGLEBIE
jAROSZEWSKI :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-12-10, 5:31 pm

Jeżeli o mnie chodzi, to mam jednak mieszane uczucia, jakkolwiek nie jesteśmy tu w stanie, jak to pisałem już wcześniej - tak naprawdę osądzić "kto kogo tutaj przerysował". Na pewno ruch M. Jaroszewskiego był sprytny - ale powtarzam, przede wszystkim dla A. Chęcińskiego. Znika chłopina z tapety, w poniedziałek rano dziennikarze jak by nie mieli tego łakomego kąska na dwie raty dawkowanego - to zajmowaliby się rewelacjami oburzonego Prezydenta Sosnowca, dywagując przy tym, czy to przeciw temu wyrzuceniu z boiska Christovão protestował, czy nie. Tymczasem - temat sprytnie po dziennikarsku przykryty. Nie piszę, że to bardzo źle, spodziewałem się, że raczej w tym kierunku przemilczenia i mówienia o czym innym pójdą, choć dla mnie to dyskusyjne rozwiązanie, wolałbym uczciwsze, mniej manipulacyjne. Jakkolwiek - faktycznie to był w miarę pewny strzał, bo na głośne wydarzenie nałożone głośne, z kontrą do pierwszego, skutecznie, sprawnie.
Czy to jednak faktycznie tak pi-arowo bardzo dobrze zadziała. Trudno powiedzieć. W jakiejś mierze na pewno tak. Z racji tych więc ludzi, którym to wystarczy, to była to racja. Natomiast dla pozostałych - to będzie to tylko dowód krętactwa, zmienności i dla tych, co mają przekonanie, że słów M. Jaroszewskiego nie można brać na serio, to też będzie dowód, że nie ma w tym żadnych ograniczeń, każde słowo może być poddane koniunkturze.
Dla wielu bowiem - to właśnie to, że "coś tam sobie myślał M. Jaroszewski, coś ugrywał, coś wygodne mu było" - to będzie i oczywiste i dowodem tej smutnej prawdy. "Rozgrywanie wypadku" czy tam "rozgrywanie Christovão" raczej przez tych, którzy to sobie uświadomią, nie będzie dowodem uczciwości ani powodem uznania. Ja też - jak widać - mam tu doznania niejednoznaczne. Co prawda nie rozpaczam z powodu tego kroku, ani nie jestem tak zadziwiony, jak "twittem" A. Chęcińskiego - ale uznanie co najwyżej mam w ograniczonej formie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-10, 5:34 pm

[quote="Blajpios"]Jeżeli o mnie chodzi, to mam jednak mieszane uczucia, jakkolwiek nie jesteśmy tu w stanie, jak to pisałem już wcześniej - tak naprawdę osądzić "kto kogo tutaj przerysował". Na pewno ruch M. Jaroszewskiego był sprytny - ale powtarzam, przede wszystkim dla A. Chęcińskiego. Znika chłopina z tapety, w poniedziałek rano dziennikarze jak by nie mieli tego łakomego kąska na dwie raty dawkowanego - to zajmowaliby się rewelacjami oburzonego Prezydenta Sosnowca, dywagując przy tym, czy to przeciw temu wyrzuceniu z boiska Christovão protestował, czy nie. Tymczasem - temat sprytnie po dziennikarsku przykryty. Nie piszę, że to bardzo źle, spodziewałem się, że raczej w tym kierunku przemilczenia i mówienia o czym innym pójdą, choć dla mnie to dyskusyjne rozwiązanie, wolałbym uczciwsze, mniej manipulacyjne. Jakkolwiek - faktycznie to był w miarę pewny strzał, bo na głośne wydarzenie nałożone głośne, z kontrą do pierwszego, skutecznie, sprawnie.
Czy to jednak faktycznie tak pi-arowo bardzo dobrze zadziała. Trudno powiedzieć. W jakiejś mierze na pewno tak. Z racji tych więc ludzi, którym to wystarczy, to była to racja. Natomiast dla pozostałych - to będzie to tylko dowód krętactwa, zmienności i dla tych, co mają przekonanie, że słów M. Jaroszewskiego nie można brać na serio, to też będzie dowód, że nie ma w tym żadnych ograniczeń, każde słowo może być poddane koniunkturze.
Dla wielu bowiem - to właśnie to, że "coś tam sobie myślał M. Jaroszewski, coś ugrywał, coś wygodne mu było" - to będzie i oczywiste i dowodem tej smutnej prawdy. "Rozgrywanie wypadku" czy tam "rozgrywanie Christovão" raczej przez tych, którzy to sobie uświadomią, nie będzie dowodem uczciwości ani powodem uznania. Ja też - jak widać - mam tu doznania niejednoznaczne. Co prawda nie rozpaczam z powodu tego kroku, ani nie jestem tak zadziwiony, jak "twittem" A. Chęcińskiego - ale uznanie co najwyżej mam w ograniczonej formie.[/quote

:brawo: ]
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2018-12-10, 6:48 pm

Trochę stanę w obronie Christovao . Widziałem podobne zachowania w futbolu i sam byłem sprawcą w piłce podwórkowej . O ile byłem dość sprawnym dzieciakiem to w takich sytuacjach często byłem skończona fujara i zamiast spaść obok kolegi to ja często przydeptywalem gościa . Trudno to stwierdzić jak było naprawdę bo tępy wyraz twarzy to może być przyznanie się do winy jak i niedowierzanie ze przypadkowy kontakt skończył się czerwienią . Prawdę zna szczecinianin . Być może zna bo nawet przypadkowe kopnięcie mogło bolec . Ja mam wrażenie ze to był efekt frustracji bo po nadepnięciu jest kolejny ruch jakby kopnięcie dodatkowe ale i to mogło być dalsza częścią próby uniknięcia kontaktu . Ruch Jaroszewskiego jest dobry . I z przeprosinami i z wywaleniem troglodyty . Ja tylko byłem bardzo zdziwiony ze ściągamy zawodnika ofensywnego który miał na koncie dwa sezony po dwa gole na koncie . I choć moja fachowość jest niska to miałem racje . Jak i zdecydowana większość forumowiczów . Stanek jesteś od nas cieńszy !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-10, 10:57 pm

Cristovao nie potrafił przeprosić za bandycki faul, wyręczył go prezes. Grzywna, strącenie do zespołu rezerw, wystawienie na listę transferową. Trzeba powiedzieć, że ostatni raz taka zbitka trzech haseł podobała nam się równie mocno, gdy Gajusz Juliusz Cezar przekazywał rzymskiemu senatowi nowinę o swym triumfie w bitwie pod Zelą. Komunikat zmieścił w ramach zwięzłego: „Veni, Vidi, Vici”. Oczywiście w przypadku Zagłębia Sosnowiec trudno w zaistniałych okolicznościach mówić o jakimkolwiek zwycięstwie. Ale bezwzględny sposób, w jaki potraktowano tam boiskowego bydlaka, Alexandra Cristovao, pozwolił klubowi zachować twarz. Co bywa czasem nawet ważniejsze niż sportowe rezultaty.

„Grzywna. Do rezerw. Won z klubu” – niech to hasło zostanie przyjęte do ekstraklasowych kanonów i niechaj będzie od dziś stosowane jak najczęściej wobec bezmyślnych chamów, którzy nieumiejętność gry w piłkę nożną łączą – o zgrozo – z nieumiejętnością rywalizowania w ramach elementarnych zasad fair play. Do których zalicza się podpunkt: „Nie deptać po przeciwniku”. Przyzwyczajenie nauczyło nas już tolerować marnych piłkarzy, tej hydrze nie sposób odciąć wszystkich łbów, zawsze wyrosną kolejne. Ale bandytów eliminować można. I trzeba. Świetnie, że klub z Sosnowca odciął ropiejący wrzód jednym pociągnięciem skalpela. Mniej świetnie, że w ogóle ten wrzód do siebie wcześniej zaprosił.

Oczywiście spokojniejsi będziemy, kiedy Cristovao oficjalnie i nieodwołalnie znajdzie się poza Zagłębiem, ale wszystko zmierza ku dobremu.

Przypomnijmy, o co właściwie chodzi. Otóż – zawodnik Zagłębia w 75. minucie meczu postanowił nadepnąć na klatkę piersiową Sebastiana Walukiewicza. A potem ją dodatkowo przydepnąć i jeszcze trochę na niej podreptać, wykonać krótki pokaz stepowania, okręcić się na pięcie i – dla lepszego efektu – ostatni raz się upewnić, że wszystkie wkręty odcisnęły się już na ciele rywala.


Niektórzy próbowali usprawiedliwiać Angolczyka. Że ferwor walki, że skupił się na piłce i naskoczył na przeciwnika przypadkowo… Cóż. W Sosnowcu jak widać uznali, że o przypadku mowy być nie mogło.

„Zagłębie S.A. przeprasza Pana Sebastiana Walukiewicza za brutalny faul naszego piłkarza Alexandra Cristóvão Mfutili podczas meczu Pogoń Szczecin Zagłębie Sosnowiec” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez śląski klub. „Jest nam niezmiernie wstyd i przykro z powodu zaistniałej sytuacji, szczególnie, że nasz zawodnik po zdarzeniu nawet nie przeprosił. Zagłębie nie akceptuje takiego zachowania i surowo ukarze zawodnika za brak elementarnych podstaw wychowania, szacunku dla rywala, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana”.

Oświadczenie sygnował swoim nazwiskiem prezes klubu, Marcin Jaroszewski. On musiał to zrobić, bo zawodnik najwyraźniej nie uznał za stosowne, żeby – nawet w ramach nieszczerej kurtuazji – zbić piątkę z poturbowanym rywalem. Zdobyć numer telefonu i puścić SMS-a o treści: „I’m sorry”. Ostatecznie nawet z najbardziej kretyńskiego zachowania można chociaż spróbować wyjść honorowo. Tutaj na honorowy gest musiał się szarpnąć klub.

Oczywiście to wszystko jest tylko naprawianie własnych błędów. Bo ktoś przecież tego Cristovao do Sosnowca ściągnął, ktoś dał się nabrać i zainwestował w ten produkt piłkarzopodobny, w wypłatę dla niego, w wikt i opierunek. Zaowocowało to jednym udanym meczem w lidze (dwa gole z Wisła Kraków) i czternastoma nieudanymi, w tym kilkoma wręcz skandalicznie beznadziejnymi. A można było zrobić z tej kasy lepszy użytek, na przykład użyć jej jako rozpałki do grilla, pouszczelniać zmiętymi banknotami okna. Albo pozwijać z nich takie małe niby-lunety i spoglądać przez nie w siną dal. Cokolwiek, byle do drużyny piłkarskiej nie ściągać zawodnika, który nie potrafi grać w piłkę nożną. Całe szczęście, że nadeszło otrzeźwienie, choć Angolczyk musiał się posunąć naprawdę daleko, by do niego doprowadzić, a może dać po prostu ku niemu długo wyczekiwany pretekst.

Sam Alexander opowiadał zresztą ostatnio w Przeglądzie Sportowym, że w ojczyźnie zdarzało mu się zarabiać lepiej niż w Polsce. Na litość boską, to co ty tu jeszcze robisz, chłopie? Przyjechałeś psuć polską ligę nie dla pieniędzy, ale dla idei? To chyba jeszcze bardziej obrzydliwe. http://weszlo.com/2018/12/10/cristovao- ... go-prezes/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-12-11, 12:34 am

Dominika Pawlik w SportowychFaktach (bo inni dziennikarze, choćby w tym samym medium piszą tylko o jego bramce) napisał(a):Brutalny faul Kamila Wilczka. Rywal doznał poważnych obrażeń(...)

Ciekawe, czy będzie dalszy rozwój sytuacji, ale póki co poczekajmy. Jakkolwiek będzie z ostatecznymi skutkami faulu, bo na razie są wstępne wieści — to już ponoć wiadomo, że nie zagra do końca rundy a skutkiem "akcji" K. Wilczka prawdopodobnie jest złamana szczęka i wstrząs mózgu u przeciwnika a wygląda na to, że już wyskakując w górę K. Wilczek nie zainteresowany był piłką a nie dopiero spadając wyszło, że nie wiadomo jak szukał miejsca na postawienie nogi, bo po prostu: wyskakując się "nastawił" i opadając przywalił z łokcia. W artykule nic nie ma jednak nic, czy przeprosił czy nie - ani nie ma nic o tym, czy sumienie się odezwało i przeprosił - choć parę godzin wcześniej w artykule o przeprosinach Zagłębia były takie rozważania. Niemniej redakcja portalu zostawiła furtkę dla Prezesa Broendby IF, że może jakoś zareagować - klikając odpowiednią opcję, bo pod artykułem jest sondaż, czy K. Wilczek powinien zostać surowiej ukarany, tzn może więcej niż żółtą ?*
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ch-obrazen
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-11, 8:31 pm

Tak jeszcze z kontrowersji okazuje się, że rzut karny dla Pogoni powinien być powtórzony. Kudła nie zachował się prawidłowo bowiem za wcześnie wyszedł z linii bramkowej. Jak dokładnie wyliczono jeszcze przed oddaniem strzału był dokładnie 67 cm przed linią.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2018-12-11, 8:38 pm

August napisał(a):Tak jeszcze z kontrowersji okazuje się, że rzut karny dla Pogoni powinien być powtórzony. Kudła nie zachował się prawidłowo bowiem za wcześnie wyszedł z linii bramkowej. Jak dokładnie wyliczono jeszcze przed oddaniem strzału był dokładnie 67 cm przed linią.


No ale bylo jyz 1:0 to i powtirki karnego nie bylo :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-12-11, 9:00 pm

August napisał(a):Tak jeszcze z kontrowersji okazuje się, że rzut karny dla Pogoni powinien być powtórzony. Kudła nie zachował się prawidłowo bowiem za wcześnie wyszedł z linii bramkowej. Jak dokładnie wyliczono jeszcze przed oddaniem strzału był dokładnie 67 cm przed linią.
Przecież to jest de facto martwy przepis od dłuższego czasu i co rusz są jakieś dyskusje na ten temat, by przepisy w te czy we w tę ale dostosować, by były egzekwowane. Tyle że te dyskusje milkną - aż do następnego razu. Zachowania zaś bramkarzy nie do końca zgodne z przepisami, jak i niektóre strzelców, drużyny atakującej - mają się nadal dobrze. Jakkolwiek fakt, gdyby chcieli, mogliby zrobić aferę, czyli powtórzyć. Gdyby chcieli, czy potrzebowali - ale nie byłoby ruchu, bo byłoby zgodnie z przepisami. Czasem mam wrażenie, że ten przepis niby dyskutują ale wciąż "utrzymują przy życiu" właśnie po to: by mieć "w razie potrzeby" "boczne dojście do wyniku".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2018-12-11, 9:19 pm

Blajpios napisał(a):Przecież to jest de facto martwy przepis od dłuższego czasu

Nie jest martwy i jest jasny. Powtórka karnego i żółtko dla bramkarza.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Pogoń Szczecin - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2018-12-11, 9:42 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Przecież to jest de facto martwy przepis od dłuższego czasu

Nie jest martwy i jest jasny. Powtórka karnego i żółtko dla bramkarza.

Skoro tak Kolega uważa, to na pewno tak jest. Lącznie z tym, że na pewno pisałem, iż przepis nie jest jasno sformułowany a nie tylko, że jest martwy.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników