Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2018-10-30, 7:12 am

August napisał(a):W każdym razie ja tam bez względu na zwycięstwa czy porażki od dechy do dechy blajpiosowe wpisy i tak bedę czytał.

i co jak sądzę- nie dziwi , nie jesteś w tym "skrzywieniu" ( :) sorry) sam ;)
Czytałem, czytam i będę czytał. Czasem odpowiem, jeśli na odpowiedź miejsce się znajdzie , bo przyznać trzeba że myśli często przedstawione po nitce do samego serca kłębka :) :lol:
Cenię sobie wielce, z małymi wyjątkami związanymi z polityką :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-30, 9:41 am

W tym tygodniu rusza przetarg na Zagłębiowski Park Sportowy
Jeszcze w tym tygodniu ma ruszyć przetarg na wyłonienie wykonawcy Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który ma być gotowy do 2022 roku. Inwestycja ma kosztować 162,8 mln zł i ma być finansowana z własnych środków.

Na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej, radni wpisali do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Sosnowca na lata 2018-2040 kwotę 162,8 mln zł na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Za było 17 osób, 3 było przeciwnych, a 7 wstrzymało się od głosu. Dzięki decyzji sosnowieckich radnych, samorząd mógł ogłosić przetarg na budowę stadionu, hali i lodowiska. Wspomniane 162,8 mln zł ma być wydawane w latach 2019-2022.

Jak przekonywał prezydent Arkadiusz Chęciński, wpisanie tej kwoty do WPF pokazuje, że miasto stać, by Zagłębiowski Park Sportowy wybudować z własnych środków. Ma to być także sygnał dla wszystkich instytucji finansowych. – Przedstawiając naszą prognozę udowodniliśmy, że stać nas na to. Oczywiście będziemy się też starali o środki zewnętrze. Jest możliwość ich uzyskania z programów dotyczących rewitalizacji. Są szanse na środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie możemy sięgnąć po kredyt na bardzo dobrych warunkach, bo, kiedy mamy zabezpieczone środki na budowę ZPS, to nie my przyjdziemy do banku, tylko banki będą starały się o nas – przekazał prezydent Chęciński.
Inwestycja budzi emocje

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego budzi w Sosnowcu spore emocje, bowiem stworzenie go na Górce Środulskiej i jest jedną z najdroższych inwestycji miejskich w ostatnich latach. W kampanii wyborczej temat ten był często poruszany, zwłaszcza przez opozycję.

Przypomniał o tym Paweł Wojtusiak, przewodniczący komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska. – W czasie kampanii wyborczej budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego była jednym z głównych tematów opozycji pana prezydenta. Mówili wtedy, że te wybory to będzie takie referendum. Było więc jasne, że jeśli prezydent Chęciński przy dużej frekwencji uzyska ogromną przewagę, to będzie to jednoznaczne z wyrażeniem pozytywnej opinii mieszkańców na temat budowy tego parku sportowego. Te prawie 67 proc. poparcia daje panu prezydentowi mandat, by tę inwestycję realizować – powiedział.

Radny Tomasz Niedziela jest przeciwny budowy ZPS na Górce Środulskiej. Wolałby zainwestować w remont i modernizację obecnego Stadionu Ludowego przy ulicy Kresowej. Z tego też powodu klub SLD wstrzymał się od głosu. Za był tylko radny Tomasz Bańbuła.

Przeciwnikiem tej inwestycji był również Karol Winiarski. – Pozostaję wyrazicielem tej grupy mieszkańców, która sprzeciwia się tej inwestycji. Uważam, że koncepcja w tym kształcie finansowania jest całkowicie nierealna. Biorąc pod uwagę widoczne spowolnienie gospodarcze w Polsce i całej Europie, inwestycja ta może znacząco zahamować rozwój Sosnowca w najbliższych latach – powiedział radny.
Fatalny stan infrastruktury sportowej

Arkadiusz Chęciński wielokrotnie zwracał uwagę na fatalny stan obiektów sportowych funkcjonujących w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Wszystkie wymagają gruntownych remontów. W ciągu ostatnich kilku lat miasto dołożyło do nich 5 mln zł, a to tylko „kropla w morzu potrzeb” – To wstyd, że nasi sportowcy muszą trenować w takich warunkach, a mieszkańcy oglądać ich poczynania. Sosnowiec musi mieć obiekty na miarę XXI wieku – powtarzał wielokrotnie prezydent Sosnowca.
Przypomnijmy, że budowa Zagłębiowskego Parku Sportowego ma kosztować 162,8 mln zł. To suma wartości budowy stadionu (64 mln zł), lodowiska (36,5 mln zł) i hali sportowej (35,8 mln zł). Do tego należy doliczyć 26,5 mln zł na przygotowanie i zagospodarowanie terenu.
Czym jest ZPS?

Zagłębiowski Park Sportowy to jedna z największych inwestycji w historii Sosnowca. Obiekt zlokalizowany przy Górce Środulskiej ma powstać w 2,5 roku. W skład całego kompleksu wejdzie stadion piłkarski na 12 tys. widzów z możliwością rozbudowy do 15 tys., hala sportowa i lodowisko. Oba obiekty mają pomieścić do 3 tys. osób.
http://twojezaglebie.pl/przetarg-na-zag ... -sportowy/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-10-30, 1:50 pm

Panowie to może jakaś akcja w sprawie nowego stadionu ? (taki happening ,tak to brzmi w nowo mowie? ) ostatnio przechodziłem koło terenów gdzie ma powstać ZPS i żałowałem że nie zabrałem z sobą szpadla (mam takowy) jakbym miał to bym go tam "wbił" i byłaby to ta przysłowiowa "pierwsza łopata" ;-) .Parę zdjęć z "łopaciarzami" wrzucone na jakieś facebuki i itp media społecznościowe może by przyspieszyła działania ? :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-30, 2:12 pm

RUDI napisał(a):jakbym miał to bym go tam "wbił" i byłaby to ta przysłowiowa "pierwsza łopata"

Przygotowujesz się do startu w jakichś wyborach?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-10-30, 3:14 pm

August napisał(a):
RUDI napisał(a):jakbym miał to bym go tam "wbił" i byłaby to ta przysłowiowa "pierwsza łopata"

Przygotowujesz się do startu w jakichś wyborach?


Pierwszy glos ode mnie , jesli bedzie RUDI sluzyl slusznej sprawie :lol:

Narazie proponuje akcje "ROBERT STANEK NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM GEJKSY"
JAROSZEWSKI MUSI ODEJŚĆ
slawekchicago
 
Posty: 3403
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-10-30, 4:40 pm

August napisał(a):Przygotowujesz się do startu w jakichś wyborach?

Ależ absolutnie nie :) ,ale teraz taka moda ,koszulki ,wkłady do zniczy w rękach, albo akcja obrony pomników itp ,itd (wszystko na "pełnym spontanie") chciałem iść z duchem czasu i być nowoczesny ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-30, 7:33 pm

RUDI napisał(a):Ależ absolutnie nie

A już się przygotowywałem na hasło: Prowadź Wodzu!!!!!!
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Blajpios 2018-10-31, 9:42 pm

Cóż, jeszcze krótko, bo to od paru dni należało napisać, ale teraz dopiero. Mianowicie - ujmę to tak. Oczywiście, że ostrożność ostrożnością i pewne, to będzie dopiero, jak faktycznie budowa będzie trwać i będzie widać koniec - a najpewniej, to gdy do końca budowy dojdzie.
Niemniej - trzeba też patrzeć na to, co faktycznie się dzieje, "na bieżąco". Faktycznie, są zaś rzeczy interesujące. Mogą cieszyć te plany. Dodam - że akurat za ciekawy ruch widzę to ogłaszanie, pokazywanie, jak z własnych środków stać Sosnowiec na budowę, bo to faktycznie buduje dobrą atmosferę. Oby tylko - nie skończyło się nie tylko na cynicznej grze propagandowej - ale także na utracie realizmu w patrzeniu, na pchaniu w rzeczy, które nie służą całości Miasta, nadmiernie obciążają, blokują rozwój równomierny. Jeżeli to jest "zabezpieczone" - to takie ukazywanie możliwości Sosnowca wybudowania z własnych środków - widzę nawet jako dobry ruch w kierunku dotychczasowych przeciwników czy niezdecydowanych Mieszkańców (bo jeżeli nie jest zabezpieczone to, by nie było to pchanie się w inwestycję mordując bardziej potrzebne inwestycje, to oczywiście bynajmniej to nie przekona). Niemniej, nawet przyjmując, że to jest więc dobry ruch w kierunku zyskiwania zwolenników - to jeszcze ruch dość mały. Wracam do tego, co pisałem, że lepsze od siłowego przepychania projektu, "bo wygrałem w I turze mam prawo robić swoje pomysły bezkrytycznie" - jest jednak zyskiwanie poparcia dla tego projektu, jako elementu czegoś, co dla dużej większości Mieszkańców będzie wartościowe, potrzebne. Trzeba przekonać, że to element inicjatywy, budowania jakiegoś centrum, projektu, miejsca integracji wszystkich Sosnowiczan a nawet "Centrum dla Zagłębia", nie tylko dla kilku tysięcy kibiców 3 potężne obiekty - ale to część planu, który czy to w tych obiektach czy gdzie indziej będzie punktem odniesienia i integracji Ludu Zagłębia XXI wieku, Zagłębiaków, Sosnowiczan, Mieszczan tego Miasta, nie wykluczając i dzieląc "5 tysięcy kibiców przeciw 200 tysiącom innych", tylko "te 5 tysięcy kibiców, dodając do następnych 10 tysięcy w innej perspektywie i do innych jeszcze 8 w innej: i tak, by w końcu te 200 tysięcy potwierdzało, nawet nie bywając na tych imprezach: tak, ale to jest moje miejsce, mam na co tam iść, będzie zlot wszystkich, to pójdę".
Blajpios
 
Posty: 3044
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-11-03, 10:57 am

Najpewniej w poniedziałek nasi w końcu ogłoszą przetarg na budowę ZPS-u. Z informacji wynika , że do Wieloletniego Planu Inwestycji wpisano kwoty na podstawie kosztorysu z 2016r. Jestem ogromnie ciekaw jak się to przełoży na oferty cenowe. Ostatnio nie wypaliło również w Łodzi w związku z planem budowy trzech trybun na ŁKS-ie: http://sportdziennik.pl/jeszcze-poczeka ... y-trybuny/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-11-03, 5:12 pm

Obserwując przetargi i budowy w ostatnich latach to można by to porównać do niekończących się walk kto kogo zrobi w ... Zapewne oferty będą powyżej ceny proponowanej przez miasto a jak pojawi się jakaś niższa to tez będzie wyglądać mocno podejrzanie. W UK jest firma Barr która ma wiele gałęzi ale jedna wygrywa przetargi na szkoły a buduje w ten sposób ze ma swoich managerów , cieciow na budowie i chyba jeszcze murarzy . A cała reszta jest wykonywana przez podwykonawców . Płaca dobrze ale kary za niedotrzymanie terminu to 50 tys dziennie . Maja pełna kontrole wydatków i wykonania . Czy to jest forma bardziej opłacalna niż oddanie wszystkiego w rece jednej firmy to nie wiem ale jeśli Sosnowiec chce zbudować tanio a dobrze to musiałby zastosować jakieś nietypowe rozwiązanie .
Tomcjo
 
Posty: 5728
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-11-03, 6:46 pm

Tomcjo napisał(a):jeśli Sosnowiec chce zbudować tanio a dobrze to musiałby zastosować jakieś nietypowe rozwiązanie .

Proponuję reaktywację instytucji czynu społecznego...
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-11-03, 7:01 pm

UWAGA UWAGA UWAGA. Nie w poniedziałek a zaskakująco dzisiaj, w sobotę 03 listopada A.D. 2018 r.:
Urząd Miejski w Sosnowcu ogłosił w sobotę przetarg na budowę stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej. Z dokumentacji przetargowej wynika, że wykonawca lub wykonawcy na budowę będą mieć 36 miesięcy.

Drogę do ogłoszenia przetargu na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego otworzyła decyzja radnych, którzy 25 października wyrazili zgodę na finansowanie inwestycji. Tego dnia przy 17 głosach za, trzech przeciw i siedmiu wstrzymujących się w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Sosnowca na lata 2018–2040 zapisano kwotę 162,8 mln zł z przeznaczeniem na budowę stadionu, hali i lodowiska.

– Mieszkańcy Sosnowca zasługują na obiekty sportowe na miarę XXI w. – przekonywał wtedy radnych prezydent Arkadiusz Chęciński. I razem z Jeremiaszem Świerzawskim podkreślał, że Zagłębiowski Park Sportowy to szansa na rozwój Sosnowca.

Przypomnijmy, że inwestycja ma być realizowana na terenach nazywanych przez prezydenta nieużytkami: To około 16 ha.
Zagłębiowski Park Sportowy ma być gotowy w 36 miesięcy

Przetarg Urząd Miejski w Sosnowcu ogłosił w imieniu i na rzecz kierowanej przez Jacka Gaima spółki Zagłębiowski Park Sportowy. ZPS ma nadzorować, a potem zarządzać nowymi obiektami.

Ogłoszony w sobotę przetarg został podzielony na trzy części, co oznacza, że firmy zainteresowane zleceniem mogą składać oferty na jedną, jak również na więcej części inwestycji. Budowa stadionu połączona jest z zagospodarowaniem terenu, czyli m.in. budową dróg wewnętrznych.

Od zainteresowanych budową stadionu miasto wymaga, by wykazali się jedną robotą budowlaną o wartości nie mniejszej niż 50 mln zł brutto, obejmującą budowę, przebudowę lub rozbudowę stadionu o pojemności minimum 10 tys. miejsc siedzących.

Stosowne wymagania miasto stawia także zainteresowanym budową hali i lodowiska. W każdym przypadku firmy muszą wykazać się co najmniej jedną robotą budowlaną o wartości nie mniejszej niż 25 mln zł, obejmującą budowę, przebudowę lub rozbudowę hali sportowej o kubaturze minimum 50 tys. m sześc.

Od wykonawców miasto wymaga także, by dysponowali środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości 4,3 mln zł (stadion) oraz po 2,5 mln zł (hala i lodowisko).
O wyborze wykonawcy zdecyduje licytacja elektroniczna

Termin budowy stadionu, hali i lodowiska to w każdym przypadku 36 miesięcy.

Otwarcie ofert zaplanowano na 3 stycznia 2019 r. O wyborze wykonawcy/ wykonawców budowy zdecyduje licytacja elektroniczna. Miasto liczy, że gdy firmy poznają swoje oferty w trakcie licytacji, by zdobyć zlecenie, zdecydują się jeszcze opuścić ceny. Poza najniższą ceną (60 proc.) pod uwagę będą brane także gwarancja (20 proc.) i doświadczenie kierownika budowy.


Wspomniane 162,8 mln zł to pochodna wyliczeń spółki JSK Architekci, z którą w październiku 2016 r. miasto podpisało wartą 6,35 mln zł umowę na przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Czy za takie pieniądze uda się wybudować stadion z widownią na 11,6 tys. miejsc (64 mln zł), halę z widownię na 3004 miejsca (35,8 mln zł), lodowisko z widownią na 2457 miejsc (36,5 mln zł) oraz zagospodarować teren (26,5 mln zł), okaże się po otwarciu ofert i wspomnianej licytacji.
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... parku.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-11-03, 7:11 pm

BEZPOŚREDNI LINK DO ZAMÓWIENIA O PRZETARGU:
http://bip.um.sosnowiec.pl/Article/get/id,534597.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14179
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-11-03, 7:18 pm

August napisał(a):
Tomcjo napisał(a):jeśli Sosnowiec chce zbudować tanio a dobrze to musiałby zastosować jakieś nietypowe rozwiązanie .

Proponuję reaktywację instytucji czynu społecznego...https://m.youtube.com/watch?v=dv8TaCpoauk

:lol: :lol: :lol:
JAROSZEWSKI MUSI ODEJŚĆ
slawekchicago
 
Posty: 3403
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-11-03, 7:37 pm

Śmiej się ale ja bym się zgłosił
Tomcjo
 
Posty: 5728
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników