Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-27, 12:39 am

Stadion, Stadion Zimowy, i Hala powstaną.
Referendum wśród mieszkańców odbyło się w minioną niedziele.
Dla mnie koniec tematu.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-10-27, 5:39 am

Nie chciałbym burzyć optymizmu, ale koniec tematu to będzie jak one powstaną.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Blajpios 2018-10-27, 2:13 pm

Lars napisał(a):Stadion, Stadion Zimowy, i Hala powstaną.
Referendum wśród mieszkańców odbyło się w minioną niedziele.
Dla mnie koniec tematu.

Przepraszam Kolegę, cały szacunek dla weterana zachowując - ale i z tej właśnie racji, by przestrzec przed skutkami naturalnej u Kibica galopującej nadziei: muszę jednak stanowczo zaprotestować! Proszę zbyt szybko nie poddawać się kibicowskiej wierze wycofując społeczną kontrolę i proszę nie głosić też nieprawdy!
Jak napisał Kolega django - co do faktów, czy stoi czy nie stoi: to dopiero gdy będzie wybudowany cały ten obiekt, będzie można powiedzieć, że temat zamknięty.
Co do szerzej rozumianej kwestii... Proszę nie ulegać szkodliwej społecznie propagandzie na rzecz ZPS i nie powiększać jej przez głoszenie, że odbyło się w ostatnią niedzielę jakieś referendum na temat ZPS! NIe odbyło się żadne referndum na ten temat! Odbyły się wybory nieszczęśliwie w dodatku wysoko w pierwszej turze wygrane przez A. Chęcińskiego. Owszem, ułatwiają one "psim swędem" przeprowadzenie tej inwestycji (co do której, powtarzam, akurat sensowność widzę i popieram, tylko nie do końca sposób przeprowadzania jej). Do pewnego stopnia można na ten wynik wyborów się powoływać - ale nieszczęście polega m.in. na tym, że zaczyna się fałszywe powoływanie. W wyborach popierali A. Chęcińskiego zarówno zwolennicy budowy (jak i innych kandydatów popierali też niektórzy zwolennicy); także jednak popierali A. Chęcińskiego ludzie, którym ta budowa jest obojętna - ale i popierali przeciwnicy budowy ZPS, tyle że jeszcze bardziej obawiający się, że dojdzie do władzy np. PiS czy ugrupowanie P.Kukiza (KuKis?), Wolnościowcy, Narodowcy itp. W końcu - i mogła to być nawet duża grupa - poparli A. Chęcińskiego ludzie, którzy w ogóle nie wiedzieli, że w grze jest jakiś ZPS. Dlatego owszem, można mówić, że to jest jakiś głos pośrednio i w tej sprawie - ale nie można ani twierdzić, że jest to definitywna wypowiedź, ani tym bardziej: choćby i w znaczeniu przenośnym ale bez cudzysłowu - że odbyło się to referendum w sprawie tej budowy!
Jak już pisałem, nieszczęśliwość tej wygranej wysokiej i to w pierwszej turze - polega m.in. na tym, że jeszcze bardziej wzmacniać się może niszczące samorządność i poczucie dumy obywatelskiej Sosnowiczan - przekonanie, sięgające już i samego Prezydenta i mieszkańców. Mianowicie - fakty są zupełnie inne, niż u wielu panuje przekonanie. Fakty są takie, że po prostu, zapadły na drodze konkursu decyzje, kogo Mieszkańcy Miasta najęli na wysoką godność - najwyższą w Mieście godność najwyższy urząd: ale tylko tyle. To od Mieszkańców Miasta pobiera pobory najęty przez nich Prezydent. Niestety, nieszczęście w ogóle w skali Polski tych wyborów jest takie, że partyjność zdominowała i ten szczebel i nawet na poziomie lokalnym odebrano ludziom dużą część prerogatyw, by wybierali sobie takich w swoich lokalnościach kandydatów, którzy dla lokalności będą działać. Swego czasu - nasz Pogoniak zresztą - J. Majchrowski, skutecznie wszedł na urząd, odcinając się w jakiejś mierze nawet faktycznie od wyraźnych zależności partyjnych, czyli od SLD - obecnie takie odcięcie, niestety, to świadczy źle także o nas, o świadomości Obywateli Miast: ale albo jest obojętne, albo wręcz szkodliwe.
Otóż - tak wysokie zwycięstwo pozwala pozostawać w takiej świadomości zarówno działaczom partyjnym (nieważne czy to PO, czy PiS, czy inni) "posłanym na odcinek samorządu przez Matkę Partię" — jak i niestety masom społecznym przyzwyczajonym wciąż do tego, że nie są decydentami w wyborach, tylko mają zagłosować na kogo to Mateczka Partia bliższa sercu chce, choćby przywieziony w teczce.
To samo nieszczęśliwe głosowanie - pozwala więc dalej wierzyć (tak wyborcom jak i wybranym) w taki na przykład absurd, często tu powtarzany, że oto coś A. Chęciński, jako "właściciel Klubu" działa, ma zadziałać, może zadziałać. Nawet jeżeli prosty człowiek, jako kibic tu to powtarza - to nieszczęście, że się z tym pogodził - jeżeli zaś decydencie tak uważają - to do której potęgi to nieszczęście?
Nieszczęście tych wyborów - pozwala więc też właśnie na wybór takiej fałszywej drogi propagandy, jakoby odbyło się referendum i "sprawa zamknięta" - zamiast normalnej drogi u kogoś, kto poważnie traktuje wybory, odpowiedzialność przed wyborcami (wszystkimi a nie kolesiami czy ludźmi frakcji) a nawet po wygraniu wyborów nie tylko przed swoimi wyborcami (choć to główne) ale i przed wszystkimi mieszkańcami. Ktoś poważnie traktujący te obowiązki - realizując taki projekt, o którym wie, że ma małe poparcie społeczne, zadba, by to poparcie zwiększyć. Po prostu. Tego wymaga najpiękniej pojęta uczciwość.
Wiem, jak to brzmi tu na Forum, gdzie wiadomo, że większość należy do tych, których można określić mianem "fanatyków Zagłębia i nowego stadionu" (w dobrym nawet znaczeniu biorąc to słowo) - dla których, powiedzmy, nawet utrata jakiejś wycieczki fajnej dla ich dzieci w szkole jest dobrym rozwiązaniem, byle stadion był. Tychże "fanatyków" jednak - jest, bo ja wiem, 2 tysiące w dwustu-tysięcznym Mieście? Czy nie należałoby więc — tak skonstruować koncepcję Parku Sportowo-Widowiskowego, by były szanse na większe poparcie?
Najogólniej zaś mówiąc - choć to już faktycznie wykracza poza zakres niniejszego wątku: to czy ostatnie wybory Prezydenta Sosnowca zwiększają szanse na "politykę miejską", która wzmocni wewnętrznie Miasto także do tego stopnia, by Sosnowiec, mieszczący się w pierwszej "15" miast, co do liczebności mieszkańców, ruszył mniej więcej w kierunku tego miejsca z około 30-tej pozycji w skali "prestiżu i postrzegania znaczenia przez Polaków"? Chyba bowiem wyprzedzają Sosnowiec w takim byciu postrzeganym np. Toruń, Rzeszów, Opole, Płock, Zabrze, Górzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Zielona Góra i pewnie inne miasta mniejsze od Sosnowca, czyż nie?

Wracając wszakże do samego stadionu - powrócę do początku wpisu. Tak, jak napisał Kolega django - zakończenie samego ścisłego tematu "wybudują czy nie" - to będzie, gdy faktycznie wybudują, to zaś zależy od wielu czynników jeszcze.
Co do szerokiego zaś rozumienia tej kwestii - to jak to wskazują powyższe rozważania, sprawa jest jeszcze szersza.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez jondek 2018-10-29, 5:02 pm

Dziś miał być ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawców na ZPS. Ktoś coś w tym temacie ? ?
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez xenon 2018-10-29, 5:09 pm

Blajpios,możesz wrzucać streszczenia swoich komentarzy? Gdybys je pozbierał do kupy to dzieła lenina mogą z toba spokojnie rywalizować :lol:
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-10-29, 5:37 pm

:lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez kanciak 2018-10-29, 7:20 pm

no niestety Bajpios już tak ma, ozdobniki,wodotryski a treści na 4 linijki
ja już oczu tymi epistołami nie męczę
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Blajpios 2018-10-29, 8:50 pm

xenon napisał(a):Blajpios,możesz wrzucać streszczenia swoich komentarzy? Gdybys je pozbierał do kupy to dzieła lenina mogą z toba spokojnie rywalizować :lol:

Rzecz w tym, że to są streszczenia, bo choćby zasygnalizowanie pojedynczymi słowami każdego z poruszonych aspektów, to da niewiele mniej linijek, niż te wpisywane przeze mnie skróty analizy — jakkolwiek niektórym trudno uwierzyć, że istnieje miara sensownych treści większa niż 4 linijki tekstu. Nie wiem, czy uwierzą czy nie, ale zapewniam jednak, że istnieje we Wszechświecie możliwość, że wszystkie linijki, nawet jeżeli jest ich 40, to zawierają treść do przemyślenia. Wiem jednak, że faktycznie są też i tacy ludzie, którzy są pewni, że tekst zawierający więcej niż 4 linijki, to powyżej tych czterech musi mieć tylko ozdobniki. W takim razie - kondensowanie jeszcze większe treści, tym bardziej niewiele da.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-10-29, 8:50 pm

:lol: Blajpios tak lubi :lol:
Jak mamy tak grac hak dzisiaj w Krakowie , TO OBIECUJE ZE BEDE CZYTAL BLAJPIOSA " OD DESKI DO DESKI " :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Blajpios 2018-10-29, 8:56 pm

slawekchicago napisał(a)::lol: Blajpios tak lubi :lol:
Jak mamy tak grac hak dzisiaj w Krakowie , TO OBIECUJE ZE BEDE CZYTAL BLAJPIOSA " OD DESKI DO DESKI " :brawo:

Dziękuję i pozdrawiam! Jakkolwiek - trzymał będę ;-) za słowo jedynie, gdy z meczu na mecz będą grali za każdym razem lepiej. Nie przesadzajmy bowiem z tym entuzjazmem, trochę opanujmy strzelające w górę jak świeca nadzieje. Wydaje mi się raczej, jak i w wątku o dzisiejszym meczu napisałem - jest o tyle dobrze, że pokazali te cechy, które czynią z nich zdecydowanie lepszy zespół i jest walka, stąd są podstawy do optymizmu. Jednak, by dało to utrzymanie, to potrzeba jeszcze dużo, dużo pracy i długodystansowej cierpliwości w walce.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-29, 9:00 pm

slawekchicago napisał(a): OBIECUJE ZE BEDE CZYTAL BLAJPIOSA " OD DESKI DO DESKI "

Gorzej jak kol. Blajpios „Trylogię” przeklei. A słowo się rzekło.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Blajpios 2018-10-29, 9:13 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a): OBIECUJE ZE BEDE CZYTAL BLAJPIOSA " OD DESKI DO DESKI "

Gorzej jak kol. Blajpios „Trylogię” przeklei. A słowo się rzekło.

Proszę nie przesadzać! ;-) Trylogię jednak chyba łatwiej się czyta, to po prostu potoczysta powieść! (na której jednak opracowanie H. Sienkiewicz miał chyba więcej spokojnego czasu) Poza tym - gdyby ten Blajpios przekleił faktycznie Trylogię, to będę robić za obrońcę Kolegi slawekchicago, że deklarował czytać tylko to, czego Blajpios jest faktycznym autorem, więc niech Blajpios kaszany nie odstawia i sobie nie ułatwia, przez jakieś przeklejanie Trylogii bez fatygii praktycznie!
;-) :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-10-29, 9:34 pm

:brawo: :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-29, 9:49 pm

Blajpios napisał(a):Trylogię jednak chyba łatwiej się czyta, to po prostu potoczysta powieść!

No własnie tu bym polemizował dlatego podałem przykład Trylogii nie tylko ze względu na ogólna objętośc ale własnie dość trudny momentami język. Bardziej potoczysty jest dla mnie "Quo Vadis."A czując się stałym i wiernym czytelnikiem blaipiosowych wpisów mam czasami odczucie jakiegoś wspólnego DNA kol. Blajpiosa ze sławnym Henrykiem. W każdym razie ja tam bez względu na zwycięstwa czy porażki od dechy do dechy blajpiosowe wpisy i tak bedę czytał.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Blajpios 2018-10-29, 10:02 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Trylogię jednak chyba łatwiej się czyta, to po prostu potoczysta powieść!

No własnie tu bym polemizował dlatego podałem przykład Trylogii nie tylko ze względu na ogólna objętośc ale własnie dość trudny momentami język. Bardziej potoczysty jest dla mnie "Quo Vadis."A czując się stałym i wiernym czytelnikiem blaipiosowych wpisów mam czasami odczucie jakiegoś wspólnego DNA kol. Blajpiosa ze sławnym Henrykiem. W każdym razie ja tam bez względu na zwycięstwa czy porażki od dechy do dechy blajpiosowe wpisy i tak bedę czytał.
Miałem się już nie odzywać, ale jeszcze muszę coś dopisać, bo głupio się człowiek czuje tak komplementowany. Hm. Ja zaś wahałem się czy dopisać, że oczywiście, względem Trylogii, to Quo Vadis jest jeszcze bardziej potoczystą powieścią, ale uznałem, że to za dużo będzie - a wystarczy napisać, że jednak trochę samoświadomości mam, czyli wiem, że wobec moich tekstów, to i Trylogia potoczystą powieścią jest a jakiekolwiek porównanie do H. Sienkiewicza, u każdego Polaka będzie budzić jakieś zawstydzenie, nieśmiałość (jakkolwiek na pewno różnica jest i faktycznie w możliwości przygotowywania tekstów, które dla H. Sienkiewicza były głównym rytmem życia, więc cyzelował) — no bo jak zareagować, gdy ktoś nawet całkowicie na wyrost porównuje do pisarza i klasą zasługującego na Nagrodę Nobla i jednocześnie pisaniem dla pokrzepienia serc wypełniającego jedną z istotnych ról w historii Podtrzymania Polski.
Już też nieraz pisałem, że szacunek mam szczególny, dla wszystkich, którzy choćby pomimo pośpiechu w pisaniu, czytają moje teksty - dodatkowo jeszcze tym większy ten szacunek, że wiem, iż przez kondensację, brak często powtórnej redakcji, uporządkowania aspektów: stają się jeszcze trudniejsze. Tak samo z grubsza nie mam zastrzeżeń do tych, co omijają te moje wpisy, faktycznie przekraczające zwyczajową formę wpisów forumowych; nawet szacunek dla nich, gdy podejdą do tego z humorem, gdy nie atakują perfidnie. Natomiast oponuję, gdy ktoś jednak w nich chce zobaczyć nie to, czym są.
Może jednak już skończę, bo choć musiałem zareagować na życzliwość, to jednak tu chyba by trzeba postawić "na ten raz" podsumowującą kreskę, gdyż zaraz wejdziemy na tory jakiegoś Klubu wzajemnych reklamodawców. Dzięki więc i pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron