Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-10-18, 8:11 pm

A ja zapomniałem na koniec mojego wpisu dodać tego - ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-10-18, 8:26 pm

Bedac ostatnio w Sosnowcu odwiedzilem Zimowy 3 razy .Pierwsza wizyta byla polaczona ze spacerem po koronie miedzy tercjami . Piwko w reku ,lezka w oku i zamykanie oczow by wrocic myslami do dawnych lat . Nostalgia nostalgia ale czas na zmiany. To samo z Ludowym i Zeromem . Musimy miec nowe obiekty bo wymagaja tego czasy .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-18, 8:43 pm

slawekchicago napisał(a):Musimy miec nowe obiekty bo wymagaja tego czasy .

Proponuję aby na przynajmniej jeden z tych obiektów złożyła się bogata zagłębiowska emigracja.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-18, 8:52 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Musimy miec nowe obiekty bo wymagaja tego czasy .

Proponuję aby na przynajmniej jeden z tych obiektów złożyła się bogata zagłębiowska emigracja.


August jesteś przeciwko budowie? To dla mnie zaskoczenie...
Nie skupiajmy się na liczbach i budżecie, bo patrząc bardziej makroekonomicznie to Grecji powinno już nie być, zresztą to USA obecnie jest najbardziej zadłużone. Nie wierzmy ekonomistą pokroju Balcerowicza, że za chwilę wszyscy zginiemy. Francja i Belgia nie są lepsi. W końcowym rozrachunku wygrają Ci co inwestują i rozwijają swoje gospodarki, a nie Ci, którzy wstrzymują inwestycję i generują regres na rynku.
Będziemy żyć i cieszyć się nowymi obiektami, nie wierzcie w to że wszyscy zginiemy.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-10-18, 8:56 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Musimy miec nowe obiekty bo wymagaja tego czasy .

Proponuję aby na przynajmniej jeden z tych obiektów złożyła się bogata zagłębiowska emigracja.


I taka propozycja bez grilla ? :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-18, 9:10 pm

Lars napisał(a):Nie skupiajmy się na liczbach i budżecie, bo patrząc bardziej makroekonomicznie to Grecji powinno już nie być, zresztą to USA obecnie jest najbardziej zadłużone

Że ja dotąd nie wpadłem aby się o budżet nie martwić. Dawno by sobie jakie Maserati kupił.
Co do ZPS-u, jak dotąd nie poznałem ani kwot ani zasad finansowania ani terminu ogłoszenia przetargu więc o czym tu dyskutować. Poza tym póki co w najpopularniejszej dyscyplinie zespół w ekstraklasie i choć cieniutko zarządzany tu widać największą potrzebę budowy. Nie można zapominać, że lodowisko to obiekt przeznaczony dla garstki osób bo zarówno hokej jako dyscyplina jest i będzie w Polsce dyscypliną niszową a i nie każdy jeździ na łyżwach. Choć tu przyznaję, że wolałem jechać do Janowa niż na Sielec bo warunki mnie odstraszały. A hala to już nie wiem kompletnie dla kogo. Jak koszykarki grały w ekstraklasie to i tak nikt nie chodził nawet za darmo, Płomienia nie ma, męska koszykówka też raczej wyżej już nie podskoczy a co do imprez to nowoczesnych hal w promieniu kilkudziesięciu km jest wystarczająco dużo. A poza tym ile osób w ciągu roku jeździ na różne imprezy, koncerty. Co rusz słychać, że jakaś knajpa w Sosnowcu jest zamykana bo nik nie chodzi a co dopiero wpompować furę kasy w halę i ją utrzymywać.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-18, 9:15 pm

August napisał(a):Że ja dotąd nie wpadłem aby się o budżet nie martwić. Dawno by sobie jakie Maserati kupił.

NIe porównujmy budżetu domowego do budżetów gmin, powiatów, państw. To zupełnie co innego. Zresztą, nie wątpię, że wiesz o czym pisze.
Pozostaniemy w tym temacie przy swoich zdaniach.

Poza tym, moim zdaniem, nowe inwestycje muszą być przyczyną do rezygnacji i w konsekwencji wyburzenia starych obiektów: Stadionu Ludowego bez trybuny głównej (obiekt treningowy), Lodowiska i starej hali przy Żeromskiego.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-10-18, 10:00 pm

To budżetu miasta nie możemy porównywać do budżetu domowego, ale możemy porównywać do budżetu dużego europejskiego kraju?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-10-18, 10:01 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Musimy miec nowe obiekty bo wymagaja tego czasy .

Proponuję aby na przynajmniej jeden z tych obiektów złożyła się bogata zagłębiowska emigracja.


Popieram :lol:
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-18, 10:04 pm

django napisał(a):To budżetu miasta nie możemy porównywać do budżetu domowego, ale możemy porównywać do budżetu dużego europejskiego kraju?


oczywiście, że tak.

Budżetu miasta nie możemy porównywać do budżetu domowego. Możemy go już bardziej porównać do budżetu dużego państwa europejskiego, gdzie istnieją pewnego rodzaju instrumenty gdzie można ten budżet skompensować.
Czy komuś się to podoba czy nie na tym opiera się polityka największych graczy tego świata.
i tyle.
Tak jak pisałem, to nie forum ekonomiczne. Na temat ekonomii można mieć różne zdania i na podstawie każdego z tych zdań można zrobić doktorat czy profesurę. Nie ważne.

Clou problemu to czy budować czy nie.
Ja jestem za budową.
Ostatnio edytowano 2018-10-18, 10:13 pm przez Lars, łącznie edytowano 3 razy
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-10-18, 10:07 pm

Moim zdaniem jednak nie. Ale jak już koniecznie szukamy analogii to popatrz jak Grekom żyło się wcześniej, a jak teraz. No ale kraj istnieje, nikt go nie zaorał, więc generalnie jest ok?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-18, 11:30 pm

django napisał(a):Moim zdaniem jednak nie. Ale jak już koniecznie szukamy analogii to popatrz jak Grekom żyło się wcześniej, a jak teraz. No ale kraj istnieje, nikt go nie zaorał, więc generalnie jest ok?


No my Polacy to jednak nie ta mentalność co Grecy i zauważ, że pomimo tego, że tam to olewają, w dupie mają. Siesta musi być. To i tak w Polsce, za tyle lat zapierdolu narodu, nasz dochód per capita wyniósł w ostatnim roku nieco powyżej tego w Grecji. To po pierwsze. Czyli albo my jesteśmy bardziej leniwi albo Grecy są lepiej dofinansowani. Po drugie, patrząc na wolumen zarobków Greków i emerytury Greków w stosunku do naszych to ciągle jest przepaść. Tak to prawda, kraj istnieje, nikt go nie zaorał, generalnie trzeba się wiziąź do roboty, bo znając Greków to te 40h/tydz. nie ma nic wspólnego z tym 40h/tydz. w PL.
Jednak musze zauważyć, że widząc w pracy nasze pokolenie milleniansów to jestem pełen obaw czy za chwilę Grecy nie będą pracować lepiej od Nas. Być może taki Hitler Nam jako Polakom, tak regularnie co 100 lat jest niezbędny?
Skończyłem wywód na tym forum nt ekonomii.

Jestem za ZPS :!: :!: :!: :brawo:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-10-19, 12:42 am

August napisał(a): A hala to już nie wiem kompletnie dla kogo.


Chęciński powiedział na debacie, że papież do nas nie przyjeżdża, bo nie mamy obiektów. Więc myślę, że jak już zbuduje halę, to zaprosi papieża i się problem z halą rozwiąże. Najlepiej żeby przyjeżdżał raz w miesiącu, to wtedy będzie się to jakoś bilansowalo.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-10-19, 9:49 am

http://sportdziennik.pl/rakow-ma-dostac ... a-stadion/
A Arkadiusz woli paradować pod Sądem z wkładem do znicza...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-19, 11:19 am

W sumie ta sprawa dotacji w Częstochowie wygląda nieco humorystycznie bo właściciel czyli Miasto nie zabiegał o dotację a ją otrzymał. Z samego tekstu wynika, że sprawa jest stricte polityczna a data ogłoszenia o przyznaniu dotacji nieprzypadkowa bo na 2 dni przed wyborami aby cokolwiek wzmocnić szanse pisowskiego kandydata, o którym mowa w tekście. Nawiasem mówiąc, Częstochowa ze swoją „Clarą Montana” jest jednocześnie społecznie ostatnim chyba takim bastionem komuchów gdzie ich kandydat ma szansę nie tylko wygrać wybory ale ma większe szanse niż nasz Arkadio wygrać je w pierwszej turze. Niezależnie od tego czy działania tego typu są koniunkturalne i polityczne klub na tym zyska. U nas z kolei Malikowa jedyne co potrafi to ciumciać się z kim można pod katedrą albo osłabiać szanse swojej kandydatki jak to miało miejsce wczoraj w Humanitasie gdy pilnowała aby ta za długo nie siedziała na debacie i aby przypadkiem nie palnęła czegoś głupiego Wodzowi Naczelnemu. I cokolwiek by nie myśleć o Pisie widać jaka jest różnica między tymi z Częstochowy i Sosnowca.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony