Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-10-04, 10:05 am

Zastanawiam się jak to jest ale przy tak dużych zamówieniach powinna być możliwość negocjowania znacznie korzystniejszych cen . Jeśli miasto na możliwość magazynowania materiałów i zapłaty za większa cześć to od nagromadzenia materiałów powinno się zacząć . Choć nie podejrzewam o duże zdolności urzędników w tym zakresie . A firmy mogą to zrobić ale cały zysk dla nich a i tak zarządają większych sum bo tak to działa ze jak tego nie zrobią a pojawia się straty i przestoje to nic nie zarobią albo jeszcze stracą na inwestycji . Szkoda ze stadion to nie cztery oddzielne trybuny . Możnaby je budować niezależnie nawet rozkładając inwestycje w czasie . Np najpierw dwie główne trybuny nawet wykonywane przez innych wykonawców a boczne dopiero po skończeniu głównych i oddaniu obiektu do użytku . Tak czy inaczej optymistyczne liczenie kosztów już legło w gruzach .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez patrios91 2018-10-05, 8:03 am

Wy już tu o materiałach budowlanych, a ja jestem wręcz ślepo pewien, że temat stadionu po wyborach upadnie. Chęciński znajdzie wymówkę. A to jakiś kryzys wymyśli albo może podchwyci ceny materiałów budowlanych, a może zasili trochę kaski na nowych zawodników i powie, że już Zagłębie swój limit wyczerpało ;-) :idea:
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez fan78 2018-10-05, 6:23 pm

Dziś widziałem w tv dwa newsy. Minister sportu Bańka zatwierdził 50% dotacji na budowę stadionu lekkoatletycznego a wiceminister w Lublinie zapowiedział częściowe sfinansowanie stadionu zuzlowego o pojemności 17.000. A czy nasi włodarze zwrócili się w ogóle o dotacje z ministerstwa?
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-15, 3:00 pm

nowy stadion będzie im. Roberta Stanka - żywej legendy Zagłębia :brawo:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2018-10-15, 3:56 pm

fan78 napisał(a):Dziś widziałem w tv dwa newsy. Minister sportu Bańka zatwierdził 50% dotacji na budowę stadionu lekkoatletycznego a wiceminister w Lublinie zapowiedział częściowe sfinansowanie stadionu zuzlowego o pojemności 17.000. A czy nasi włodarze zwrócili się w ogóle o dotacje z ministerstwa?

Po co? U nas się robi to po sosnowiecku :twisted:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez kanciak 2018-10-15, 5:47 pm

Ale mnie to raczej nie dziwi.
Ubieganie się o dofinansownie niesie ryzyko że takie dofinansowanie może się przypadkiem uzyskać. A uzyskanie dofinansowania powoduje to że trzeba rozpocząć budowę żeby się zmieścić w terminach.
Jeżeli zaś robimy z wlasnych środków to mozemy przygotowywać, projektować, planować itd itd. Kaskę mozna pobierać za to a potem i tak wrzuci się temat na 4 latka do zamrażarki i sprawa zalatwiona.
Mamienie stadionem przez włodarzy miasta mamy akurat doskonale przecwiczone.
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-10-18, 7:20 am

Wybory wyborami a w Szczecinie dosyć szybko zmodyfikowano projekt stadionu po unieważnieniu pierwszego przetargu i ogłoszono nowy przetarg.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-10-18, 8:29 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2018-10-18, 9:22 am

novack napisał(a):A tymczasem s Bytomiu:
http://sportdziennik.pl/stadion-w-bytom ... straklasy/

39,7 miliona złotych??? Ciekawe...
Z kolei w Sosnowcu Tomaszowi Niedzieli wyszła przebudowa nowoczesnego Ludowego w starym miejscu za 100 milionów:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... e_insights.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2018-10-18, 9:55 am

Jak mniemam w tych stu milionach zawiera się też koszt rozbiórki starego Ludowego, by w jego miejscu powstał nowy, czyli koszt samej budowy w nowym miejscu to 100 milionów - koszty rozbiórki. A Pan Niedziela nie wspomniał nic o miejscu gdzie wybuduje parkingi i o kosztach mostów po których trzeba się będzie przeprawić na śląską stronę Brynicy, że o wzroście kosztów budowy na podmokłym terenie nie wspomnę. Gdyby te wszystkie dodatkowe koszty związane ze starym miejscem zsumować, to pewnie koszt budowy w nowym miejscu zbliży się do bytomskich wyliczeń :-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-18, 7:28 pm

dziś słychać było wyraźnie na debacie kandydatów na Urząd Prezydenta Miasta Sosnowca, że gdy wygra inny kandydat niż Chęciński to ZPS nie powstanie.
Dla mnie mimo wszystko kontrkandydaci nie dają sobie za wiele szans. Dla mnie jest to jedna z kluczowych spraw.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-10-18, 7:43 pm

Dalsze kroki w budowie nowego stadionu zostały już podjęte ,kilka dni temu zaprezentowano wizualizację parku przy Placu Papieskim,parku który ma zrekompensować wycinkę drzew na Górce Środulskiej ,rozpoczęcie budowy ZSP pewnie nastąpi wkrótce :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2018-10-18, 7:59 pm

RUDI napisał(a):Dalsze kroki w budowie nowego stadionu zostały już podjęte ,kilka dni temu zaprezentowano wizualizację parku przy Placu Papieskim,parku który ma zrekompensować wycinkę drzew na Górce Środulskiej ,rozpoczęcie budowy ZSP pewnie nastąpi wkrótce :)


Byle bylo na kogo chodzic !!!!!!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez devil-79 2018-10-18, 8:08 pm

Ja napiszę tak brutalnie. Budowanie elektoratu (dotyczącą budowy) na Nas kibicach Zagłębia, którzy z ledwością (niestety) zapełniają 5 tyś stadion na meczach Ekstraklasy, a duża ich część nie mieszka w Sosnowcu i nie będzie głosować jest mocno infantylna niestety ...
devil-79
 
Posty: 46
Dołączył(a): 2005-05-07, 7:30 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2018-10-18, 8:09 pm

slawekchicago napisał(a):
RUDI napisał(a):Dalsze kroki w budowie nowego stadionu zostały już podjęte ,kilka dni temu zaprezentowano wizualizację parku przy Placu Papieskim,parku który ma zrekompensować wycinkę drzew na Górce Środulskiej ,rozpoczęcie budowy ZSP pewnie nastąpi wkrótce :)


Byle bylo na kogo chodzic !!!!!!!


Sławek, jak nie wybudujemy prawdziwego kompleksu sportowego to zapewniam Cię, że chociażby po Chęcińskim był ktokolwiek (teraz, za 5 czy za 10 lat - niezależnie od tego ile będzie jeszcze rządził Chęciński, bo dłużej niż następne 2 kadencje nie może) to nie będzie na kogo chodzić. Kto przyjdzie grać na zabytkowym stadionie piłkarskim, zabytkowym lodowisku. Kto zechce zasponsorować team prezentujący się w telewizji niczym z Gruzji czy Mołdawii?
Obiekty to podstawa, a reszta to ciąg dalszy marketingu...

Jest grupa kibiców, która zawsze przyjdzie. Jest też grupa kibiców, którzy chodzą na zwycięzców. Tak jest wszędzie. Gdyby udało się pokonać Miedź, na Jagiellonie znowu zabraknie biletów. Taki jest świat, tacy są ludzie, którzy kibicują "od czasu do czasu". I oni tworzą frekfencję.
Ostatnio edytowano 2018-10-18, 8:19 pm przez Lars, łącznie edytowano 3 razy
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack