Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2018-10-18, 5:45 pm

novack napisał(a):Ależ Arkadiusz ma szczęście, że jak informuje strona "z powodów technicznych" transmisja została przerwana przed rozpoczęciem. Debata w Katowicach leciała live w super jakości na YouTube, bez żadnych problemów!

Czy ja dobrze kojarzę, że Jose Arkadio jest absolwentem tej zajebistej szkoły, która nie potrafi zrobić prostej transmisji na żywo na fejsbuku? :lol:
A może to klasyczny przykład, że "ktoś niechcący nadepł kabel"? ;-) Podsumowując: szkoła na poziomie zarządzających Zagłębiem :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez mason 2018-10-18, 6:08 pm

Jak coś to transmisja działa już bez problemu ;)
Ale wizerunkowo straszna wtopa.
Ogólnie Arkadio pięknie dostawał z każdej strony :D
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez django 2018-10-18, 7:27 pm

Bardzo słaba debata, która nic nie wniosła i raczej niczego nie zmieni. Inna kwestia to, że relację oglądało około 130 osób, więc nawet jak ktoś by wypadł super to i tak nie miałoby znaczenia.

Welon - nie miałem zaszczytu poznać, bo uciekła zanim skończyły się problemy techniczne :lol: Generalnie ma kobita łeb na karku. Te kilka(naście) procent i tak dostanie od fanów pisu, a jakby zrobiła lepszy wynik to Malikowa by ją uwalila. Strategicznie uciekła, więc widać że PiSowi nie zależy na drugiej turze, tylko na kontynuowaniu cichej koalicji po wyborach.

Kalanski i Chrobak -bez komentarza. Trudno powiedzieć po co w ogóle kandydują i chyba sami tego nie wiedzą.

Niedziela - miał kilka dobrych momentów, ale dawał się łapać na prostych chwytach. Zero merytoryki i słaby potencjał szolmenski. Na plus, że jako jedyny nawiązał do protestów i jako jedyny celnie zaatakował Arka, mówiąc, że widział go blisko UM w czasie protestów, czyli dr facto przyłapał go na kłamstwie.

Winiarski - bez energii i charyzmy jak cała jego kampania. Co istotne obiecał, że jak zostanie prezydentem, to nie będzie ZPS.

Chęciński - w swoim stylu zrobił mały show, odpowiadając na pytania za kandydatów. Nie powiedział nic sensownego, ale mając takich kontrkandydatów nawet nie musiał.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2018-10-18, 8:43 pm

Generalnie do polityki garną się takie lebiegi ze w końcu sam wystartuje . Kiedyś . Może . Tylko ze w tym tempie to nie wiem czy zdążę przed emerytura :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2018-10-31, 9:23 pm

Dyscyplinę procesu licencyjnego naruszyły również Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec i Lechia Gdańsk, dostając sankcje finansowe w wysokości odpowiednio - 5000 zł, 5000 zł i 25 000 zł.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2018-11-19, 2:52 pm

Zapraszamy na spotkanie z prezesem, trenerem i kapitanem

Obrazek

Kibiców Zagłębia Sosnowiec zapraszamy na spotkanie z Marcinem Jaroszewskim, Prezesem Zarządu Klubu, trenerem Valdasem Ivanauskasem i kapitanem zespołu Szymonem Pawłowskim.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w klubowej kawiarni 3 Kolory (budynek klubowy, I piętro).

Tematem wiodącym będą sprawy dotyczące pierwszego zespołu Zagłębia w przededniu rundy rewanżowej Lotto Ekstraklasy. Przypominamy, że w najbliższy piątek o godz. 18:00 nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

http://zaglebie.eu/aktualnosci/5300-zap ... -kapitanem
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2018-11-19, 3:32 pm

Czyli kolejny odcinek z serii " Baju baj baju baj "
Czy ktos w noim imieniu moze zadac pytanie odnosnie Ryszarda Dajrektora Stanka ? Ogolnie za co odpowiadal (jakies konsekwencje z tego powodu) , odpowiada itp.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-03, 1:51 pm

Zacni Koledzy Wszyscy Forumowi! Rozumiem, że wczorajsza porażka wymaga więcej energii do odreagowania aniżeli zwykła. OK! Rozumiem więc, że więcej fantastyki czy jak kto woli science-fiction, więcej fajerwerków i petard słownych itp. Jednak ograniczmy trochę ten polot, bo mnie to jeden nieciekawy dla Was wniosek przychodzi, gdy czytam listę win wszelkich tego, czy tamtego ocierające się o zbrodnie np. nie zatrudnienia Ronaldo, choć zmieniał klub przed sezonem (a wyrazem poprawy będzie dopiero, gdy na wiosnę przejdzie pół Wisły K. i ćwiartka Legii W.); podobnego zaś typu są wypowiedzi na temat Prezesa, traktujące jego wypowiedzi wszelkie, jakby każde słowo składał pod przysięgą i nadto zgodnie z sumieniem szczerzeprawdziwego harcerza przy czym jednocześnie podkreślamy, jaki to kłamczuszek (przy czym nie wycofuję, co nieraz pisałem, że w kwestii kamuflażu i ucieczki od prawdy posuwa się za daleko, także i tam, gdzie tego "nie wolno" robić poważnemu prezesowi poważnego klubu, jednak zarazem też rozumiem np. obecnie, gdy musi się grać sprowadzonymi piłkarzami, że prezes jakiegoś klubu w takiej sytuacji woli podbudowywać tych piłkarzy wskazując ich walory).
W każdym razie, wniosek z takie pisania nasuwa się taki, po ich czytaniu - nasuwa się m.in. następujący. Sami dostarczacie przez takie odloty podstaw do przekonania u niektórych (będzie to dla nich niezbity dowód) - że nie można na serio traktować tych tu refleksji, Może to być faktycznie dziwne - że dla kilku odlotów na Forum ktoś skreślałby wszystkie wypowiedzi, podczas gdy każdy odlot Prezesa jest drukowany w prasie na poważnie i tak jest traktowany w Klubie i domaga się takiego traktowania wszędzie dookoła. Niemniej, taki jest ten świat, tak jest - każdy wybiera, co pasuje ale unikajmy więc podsuwania się pod nos z tym, co pozwala "nasze" skasować łatwo. Dostarczywszy takich argumentów - wręcz przyczyniamy się do odwrotności tego, co niby postulujemy. Postulujemy, by na stanowisku dyrektora sportowego nastąpiła zmiana jakości (choćby w tym samym składzie personalnym) jak np. wyraźny skok jakościowy przy zatrudnianiu nowych piłkarzy, by było to po lepszym rozeznaniu, nie przez układy managerskie, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym szukając np wśród odchodzących np. z Wisły? No, to jeżeli wysuniemy na poważnie postulat wspomniany, sprowadzenia hurtem połowy Wisły z pierwszego składu plus jeszcze z Legii kilku zupełnie nie biorąc pod uwagę możliwości finansowych tylko nasze marzenia - to tylko wbijamy do głowy obecnemu zarządzającemu, że jakakolwiek myśl, że może coś zmienić w tej polityce, to czysty absurd. Skutek jest moim zdaniem taki, albo bardzo do tego podobny.
Natomiast co do trenera Ivanauskasa. Po pierwsze, nie porównując zbyt szczegółowo i nie odmawiając D. Dudkowi jakiejś odwagi i konsekwencji (vide przestawienie Udovicića na pomoc, gdzie jak widać trochę lepiej się prezentuje) - to "z grubsza" ujmę to tak, że wydaje mi się, że widać po obecnym trenerze po prostu więcej doświadczenia, jak również - może i skutkiem pierwszego - choćby odwagi, zdecydowania (np. zmiany we wczorajzym meczu, odwaga zdjęcia bynajmniej nie jakoś tragicznie gorszego od innych młodego i wprowadzenie w zamian doświadczonego, potem także i w beznadziejnej sytuacji próby zmianami). Nie tylko fizycznie też góruje - ale i karierą piłkarską poważniejszy to zdecydowanie format: więc ma na wejściu do szatni też do czego bardziej się odwoływać (choć i D. Dudek też miał, bo jednak większą miał karierę od podopiecznych). No i trzecia rzeczywistość - kontakty na wschód od Buga mogą zaowocować sprowadzeniem za relatywnie niską kwotę znaczących wzmocnień zimą, jeżeli będzie taka wola faktycznie i możliwości, by zapłacić za realne wzmocnienia.
Zahaczyłem powyżej Ż. Udovicicia i to trochę tak pomniejszając, mógłby ktoś pomyśleć. Chcę więc jedno dodać - wczorajszy mecz unaocznił dobitnie jego uczciwości w traktowaniu zawodu w pełnym zaangażowaniu. Szacunek naprawdę - nie dość, że obcy klub, w trakcie kariery doszedł, to klub cienko grający - a jednak do końca dla niego walczy. Oczywiście, walczy także dla siebie - niemniej jednak mógłby to robić "mniej jednoznacznie z tym klubem". Natomiast nie przesadzajmy z walorami piłkarskimi, jakoby był przy takiej dobrej grze, to pewien, że po sezonie spływać będą oferty z czołówki Ekstraklasy.
Cóż. Pozostaje oczywistość. Sytuacja jest już bardzo trudna i jak na razie atutów w kartach jakoś nie widać. Pozostaje pytanie, czy w głowie (centrum decyzyjne) błyśnie plan, który pozwoli ograć u przeciwników większe budżety, lepsze możliwości, więcej zgromadzonych dotąd punktów. Wracam zaś jak w mantrze - i to nie tylko w perspektywie, by "jakoś uratować ten sezon", ale w perspektywie przyszłości.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2018-12-03, 2:28 pm

Blajpios napisał(a):ograniczmy trochę ten polot, bo mnie to jeden nieciekawy dla Was wniosek przychodzi

Wszystko ładnie, pięknie ale Szanowny Kolega jakby zapomniał, że ludzie nie po to czekali tyle lat na awans aby znowu bezradnie patrzeć jak Zagłębie jest lane czym popadnie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2018-12-03, 3:22 pm

Przez ostatnie 20 minut pierwszej połowy Zagłębie grało bo niósł ich doping, później już było słychać tylko trzask słonecznika...Druga sprawa to ten transparent o wyjeździe do Szczecina, szkoda tylko, że panowie nie pamiętają o wizycie na Ludowym.Mamy najgorszą średnią widzów i nie jest to związane z pojemnością stadionu i ceną biletów bo na wyjazdy jakoś kasa się znajduje, a jeździ prawie cały sektor.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-12-03, 5:15 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):ograniczmy trochę ten polot, bo mnie to jeden nieciekawy dla Was wniosek przychodzi

Wszystko ładnie, pięknie ale Szanowny Kolega jakby zapomniał, że ludzie nie po to czekali tyle lat na awans aby znowu bezradnie patrzeć jak Zagłębie jest lane czym popadnie.

Hm. Jeżeli o mnie chodzi - to zadaję sobie pytanie, ale czasami nawet jestem w stanie uwierzyć, że naprawdę szczerze decydenci byli przekonani co do wielkiej siły w Zagłębiu i że te ich sposoby organizacji Klubu wystarczą, wręcz zaskoczą Ekstraklasę! Tak, czasami tak jestem w stanie uwierzyć, że szczerze - przestrogi brali za brednie, malkontectwo, brak wiary i ducha Zagłębia. Ale nie rozstrzygam. Może tę wiarę sobie narzucili, "uwierzyli na własny rozkaz" - bo nie mieli innego pomysłu, innych w sobie możliwości zafunkcjonowania na innym pułapie prowadzenia Klubu, jak tylko na poziomie tu omawianym?
W każdym razie - pozwolę sobie zwrócić uwagę, że nie napisałem tego wczoraj czy zaraz z rana dzisiaj. Naprawdę wiem i rozumiem, oraz podzielam przekonanie, że Kibice muszą przeboleć - i jak to Szanowny Kolega napisał, "nie po to ludzie czekali tyle lat na awans, aby znowu bezradnie patrzeć, jak Zagłębie jest lane czym popadnie". Między innymi dlatego jeszcze w połowie zeszłego sezonu pisałem, że tragedią byłby awans, po którym Zagłębie znów kompromitowałoby się odstając od Ekstraklasy. Pisałem głównie ogólnie o tym, że to rujnowałoby już markę, kolejny raz taki cios - to zabijanie resztek wartości marki; z tym związana bezradność patrzenia jest tym boleśniejsza, niestety. Niemniej - to przez jeden dzień jakoś można z zakłopotaniem patrzeć na to, jak widać, że Kibice "próbują łykać i trawić" tę rzeczywistość w swoich emocjach, jak umieją. Dobrze chyba, że Kolega Szanowny zwrócił mi na to uwagę, bo w jednym czy drugim wypadku, gdy czyniłem aluzje nazbyt czytelne o który wpis chodzi ("pół Wisły i ćwierć Legii") - to może niepotrzebnie jeszcze zadrasnąłem kogoś w takich właśnie uczuciach dodając i ten cios - przepraszam. Natomiast czas już jednak i mija - i jest pytanie co jest możliwe do zrobienia, by i samemu się pozbierać i wpłynąć jako siła ku pomocy w konfrontacji z rzeczywistością, prawdopodobnie rzeczywistością przegranego sezonu, oby jednak chociaż na tyle uratowanego, że bez skrajnej kompromitacji, bez tej ulgi w Ekstraklasie, że wszyscy się ucieszą z odpadnięcia Zagłębia. Niestety, ta kompromitacja jest realna, dużo mniej realne jest obronienie się przed nią. Gdyby było to współdziałanie kibicowskie, takie zjednoczenie "socios" nie ograniczone jedynie do rejonów pogranicza z chuliganerią, które to środowiska jakby skonsolidowane tylko dla siebie, obawiają się rozszerzenia w inną stronę niż solidarność z tymi, dla których posyłają pozdrowienia do więzienia... Gdyby ta szersza nieraz postulowana wspólnota była - to może i łatwiej byłoby wpłynąć. O kibicowskiej stronie jednak jeszcze poniżej napiszę w odpowiedzi Koledze xenon. W każdym razie - tak pewnie te możliwości wspólnego poderwania do jakiegoś skutecznego wsparcia a zarazem nacisku na centrum decyzyjne na rzecz tworzenia skonsolidowanego, z planem rozwoju Zagłębia przyszłości: są mniejsze. Toteż - chociaż tyle, jak napisałem, nie od razu, ale jednak, stawiajmy te ograniczenia "polotowi odlotów", by nie było łatwo skwitować tego, co tu pisane, że to wypociny oszołomów, wysyp paranoi i po prostu, jak to PRL utrzymywał kabarety: "trzeba dać się ludziom wygdakać, wywkurzać, pobulgotać, spalić emocje i może być dalej po staremu".
xenon napisał(a):Przez ostatnie 20 minut pierwszej połowy Zagłębie grało bo niósł ich doping, później już było słychać tylko trzask słonecznika...Druga sprawa to ten transparent o wyjeździe do Szczecina, szkoda tylko, że panowie nie pamiętają o wizycie na Ludowym.Mamy najgorszą średnią widzów i nie jest to związane z pojemnością stadionu i ceną biletów bo na wyjazdy jakoś kasa się znajduje, a jeździ prawie cały sektor.

Cóż, to rzeczy bardziej złożone, jeżeli chodzi o kibicowskie sprawy, jak to wyżej też zaznaczyłem - jakkolwiek nie piszę, że nie ma Kolega tu racji, przeciwnie, jest dużo, tylko że nie jest to jedyna kwestia. Faktycznie bowiem - ten doping też niósł zawodników. Faktycznie, tak dopingu w drugiej połowie, jak i frekwencji, brakowało - i to zauważali komentatorzy telewizyjni także. Podobnie, jak zauważali brak determinacji w zespole (jak napisałem w innym wątku - tymczasem dla mnie to był znak, że godzą się z rolą czerwonej latarni jaskrawej, odstającej od reszty i coraz bardziej nie wierzą, że są w stanie wskoczyć nie tyle na wyższy poziom gry, ale na wyższy poziom niż przeciwnik, wskoczyć mu na kark, dobrać mu się do skóry). Być może, gdyby był ten doping w II połowie - to by jeszcze coś wykrzesali. Może zaś i nie. Ale jest też coś takiego, że nie tylko doping dopinguje do gry - ale jest i w inną stronę, gra dopinguje do dopingowania. Jeżeli złapie się to zespolenie boiska i trybun wzajemne, to dziać się mogą "cuda". Skoro zaś kibice nie zauważyli tej siły przebicia - to i siadła siła motywacji. Dalej, owszem, frekwencja jest najgorsza, ale obiektywnie ją licząc, to trzeba by wprowadzić jakiś przelicznik między meczami o różnych terminach. Coś w rodzaju "kibic w sobotę o 18:00 czy 20:30 a w niedzielę o 18:00 — to 1 kibic; kibic np sobotę czy niedzielę o 15:30 to 1,2 kibica a w piątek czy poniedziałek o 18:00 to wręcz 1,4 kibica". Teoretycznie dałoby się takie współczynniki wyliczyć na podstawie porównań - tak jak coś takiego wyliczają władze Ekstraklasy, przydzielając drużyny do meczów o lepszej porze i gorszej. Te pory rozgrywań - to jak wiatry przy skokach narciarskich, które działają na narty i narciarza i obecnie się oblicza współczynniki.
Jednak w tym wszystkim - też jest plusem, rozwojem braci kibicowskiej, że chociaż pojęto, że bluzgi i wulgaryzmy, to naprawdę "nie pasują", jest ich mniej. No, ale też jest kwestia, którą wyżej wspomniałem - konsolidacja środowiska, tworzenie mentalności "socios" na innym pułapie, niż dotychczasowe, które mogły wystarczać na niższe ligi ale teraz nie. To wszystko jest w grze o przyszłość. Nie chodzi tylko o to, by "zrobili cud na wiosnę, znaleźli kasę i uratowali przed spadkiem". Ostatecznie, w tym to Zagłębie ma już doświadczenie, bo nie tyle wysyłało do więzienia pozdrowienia dla chuliganów, tylko wysłanników dla wyciągnięcia stamtąd przedsiębiorczych piłkarzy, którzy bynajmniej nie mieli potrafić korumpować podczas meczów przeciwników, tylko ich ogrywać. Nawet wtedy - przy całym zniesmaczeniu tamtymi "komunistycznymi operatywnościami działania, które dokładały się do korupcji systemu już wtedy" - to jednak trzeba powiedzieć, że chyba bardziej rozwojowo wtedy do sprawy podchodzono. Tak więc, nacisk trzeba by tworzyć nie na jedynie "uratowanie ligi przez cuda na wiosnę i to uczciwe, bez korupcji". Nacisk tworzyć by trzeba na rozwój jakościowy w klubie - i na trybunach.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2018-12-03, 5:27 pm

Problem w tym, że do Zagłębia przyszło kilku nowych graczy, którzy nie miel zadnego wkładu w awans i nie mają tej radości ani satysfakcji z wygrania ligi. Śmiem twierdzić, że wielu z tych co wyrzucili znacznie więcej by wnieśli w grę niż youtubowcy Stanka i Dudka.Oczywiście nie piję do tych co walczą i chcą coś ugrać, a nie tylko zarobić i zwiedzać stadiony
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez michaelus 2018-12-03, 8:05 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):ograniczmy trochę ten polot, bo mnie to jeden nieciekawy dla Was wniosek przychodzi

Wszystko ładnie, pięknie ale Szanowny Kolega jakby zapomniał, że ludzie nie po to czekali tyle lat na awans aby znowu bezradnie patrzeć jak Zagłębie jest lane czym popadnie.


Na klub Zagłębie Sosnowiec idą niemałe pieniądze z miejskiego budżetu. A obecny efekt jest raczej taki, że utrwala negatywne stereotypy o naszym mieście. Tylko, że chyba w klubie i ratuszu tego nie widzą, bądź widzieć nie chcą.
Avatar użytkownika
michaelus
 
Posty: 297
Dołączył(a): 2004-05-13, 12:13 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez xenon 2018-12-12, 8:21 pm

"Zasugerowałem, że na tym poziomie stery powinien przejąć ktoś, za kim stoi kapitał, biznes. Bardziej ekonomista-prawnik, ktoś zdolny przyciągnąć inwestorów."- Czyżby Stanek wygryzł prezesa? :lol:
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez mason 2018-12-12, 9:10 pm

xenon napisał(a):"Zasugerowałem, że na tym poziomie stery powinien przejąć ktoś, za kim stoi kapitał, biznes. Bardziej ekonomista-prawnik, ktoś zdolny przyciągnąć inwestorów."- Czyżby Stanek wygryzł prezesa? :lol:


Oby, na to liczę :niezle: :brawo:
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników