Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do trzech razy sztuka?)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez xenon 2018-10-08, 8:04 pm

Panowie, Stanek może nie jest bardzo lubiany na tym forum ale nie oznacza to, że można pod jego adresem pisać takie epitety, po nim to może spływa ale pewnie ma rodzinę i dzieci, które mogą to odczuwać od kolegów w szkole i na podwórku.Troszkę delikatniej jak mozna.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm


Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-10-08, 8:38 pm

xenon napisał(a):Panowie, Stanek może nie jest bardzo lubiany na tym forum ale nie oznacza to, że można pod jego adresem pisać takie epitety, po nim to może spływa ale pewnie ma rodzinę i dzieci, które mogą to odczuwać od kolegów w szkole i na podwórku.Troszkę delikatniej jak mozna.

Powyższe popieram całkowici (a nawet więcej). Czekałem, aż ktoś to napisze, kto jest bardziej "w środku" kibicowskiego Zagłębia niż ja - ze względu na wrzenie emocji, lepiej żeby ktoś od środka to napisał. Jedynie dodam zastrzeżenie, po pierwsze, czy prośbę do Kolegi xenon (względnie zdystansowanie) co do określenia lubiany. Zastrzegam, by nie ograniczyć do tego słowa - raczej: jest różnie oceniana jego fachowość i/lub nie jest lubiany. Podobnie, jeżeli określenie "na tym forum" jest jakimś nawiązaniem, że akurat gdzieś go lubią, ponoć ma jakieś układy, czy też podobno ma "pakt o nieagresji wzajemnej" - to akurat zgadzam się z wyrażoną opinią nie po linii uczestniczenia w takim porozumieniu. Po prostu -jak człowiek. Sądzę, że niektórym może być nawet z racji przekroczenia pewnych granic głupio już wieczorem, zanim pójdą spać, gdy się zastanowią trochę nad dniem. Nie tylko też z tego powodu, co podał Kolega xenon apeluję, by trochę stonować - bo nawet gdyby nie miał żadnych dzieci i żadnej rodziny nie zaangażowanej zawodowo w omawiane tu struktury (jednak, jeżeli faktycznie małżonka Dyrektora pełni jakieś funkcje w zarządzie Miasta Sosnowca, to w pewnym stopniu też podlega ocenie merytorycznej, więc apel "o wstrzymanie", owszem, jakoś się też tyczy, bo jest kobietą, bo jest żoną a żona czy mąż inaczej jednak są umiejscowieni w takiej krytyce, niemniej w wypadku gdy sama podlega pod taką ocenę, jednak nie może oczekiwać, że tylko jako żonę, bliską osobę ocenianego człowieka ją się będzie traktować).
Tak więc, moim zdaniem - już z racji "ogólnoludzkich" powinno się jednak uważać z wyrażaniem tej krytyki, nawet jeżeli emocji nie dają się opanować. Oczywiście, znaczy to więc, że tym bardziej - tak jest w odniesieniu do sytuacji, gdy w grę wchodzą osoby emocjonalnie bliskie, zwłaszcza zaś dzieci. To "wstrzymanie" nie oznacza bynajmniej, że musi się zmienić czy zaprzestać oceny merytorycznej. Nie - tyle że chodzi faktycznie jedynie o ocenę merytorycznej - i skuteczność działania. Powstrzymanie emocji dla tych celów ma zresztą dobroczynne działanie - bo zwiększa siłę przekazu merytorycznego a jeszcze bardziej służy skuteczności działania, gdy uniknie się rozpraszania energii na emocje zwłaszcza wulgarnie wyrażane - i "para nie pójdzie w gwizdek".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez robercik 2018-10-08, 9:27 pm

W dupie mam jego emocje bo on ma w dupie moje
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Blajpios 2018-10-08, 9:33 pm

robercik napisał(a):W dupie mam jego emocje bo on ma w dupie moje
Rozumiem, Kolego.
Tylko że posuwanie się do takich emocji, które zdradzają bezsilność - to akurat emocjom drugiej strony mogą działać pozytywnie na emocje i ego drugiej strony, dopieszczając je w stylu "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi"? Nie mówiąc już, że dla samego siebie - nie warto tak się eksploatować do granic.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-10-09, 6:38 am

Adam1906 napisał(a):rozmowy z potencjalnymi nowymi współwłaścicielami (Boruc, Fonfara, Leśnodorski) podobno upadły po postawieniu kategorycznego warunku przez Prezydenta Chęcińskiego, że w klubie... ma pozostać na dotychczas zajmowanym stanowisku dyrektorskim osoba X.

Jeśli to prawda to zaiste jest to bardzo zastanawiające, że w sytuacji, w której jest ktoś chętny do przejęcia klubu, Chęciński stawia ponad wszystko interes jednego człowieka, czym powoduje fiasko wszelkich rozmów czy negocjacji. Oczywiście nie wiadomo na jakich warunkach Boruc z Fonfarą czy ktokolwiek inny chciał przejąć pakiet akcji Zagłębia. Być może nie były one zbyt atrakcyjne ale niezależnie od tego fama o takim podejściu Jose Arkadio raczej skutecznie odstraszy potencjalnych inwestorów czy sponsorów. No bo któż będzie chciał przekazać jakiekolwiek pieniądze na klub z taką Szarą Eminencją na garbie. A skoro Chęciński tak „kocha” Stanka to mając raczej duże możliwości może mu załatwić jakąś równie intratną fuchę w innej podległej Arkadiuszowi jednostce. Układy układami ale jest to przerażające, ze do takiego stopnia one biorą górę nad jakimkolwiek interesem klubu, którego tak (rzekomo) wielkim kibicem jest nam panujący Pan Prezydent.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2018-10-09, 7:10 am

Niestety nie może na nasze nieszczęście do tego potrzebne są studia kierunkowe a nasza eminecja raczej ich nie ma
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-10-09, 7:20 am

A tam nie może. Arkadiusz dużo może. Zmienić warunki na określonym stanowisku także miże je objąć nawet totalny nieuk. Kwachu też nie ma studiów a Prezydentem był.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2018-10-09, 7:22 am

Ale mu to wychodziło :lol: :lol:
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2018-10-09, 7:24 am

Co nie zmienia faktu że jeśli to prawda drogi Auguscie że to był warunek kupna klubu jest to skandal i pokazuje że Chęciński kocha stukać stanka w kakao i na odwrot
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-10-09, 7:45 am

Po pierwsze ocena negocjacji nie jest prosta jeśli się nie zna ich szczegółów. Gdzieś obiło mi się o uszy, ze klub miał być przejęty za symboliczna złotówkę co w zasadzie nie dziwi bo klub jako spółka nie był - zwłaszcza w I lidze - cokolwiek wart (zważywszy, że zobowiązania z pewnością przewyższały wartość rynkowa zakontraktowanych grajków a innego majątku zbywalnego klub nie ma). Jeśli inwestorzy chcieli nie tylko wprowadzić swoich ludzi ale również uczestniczyć w finansowaniu działalności a w szczególności mieli możliwości aby móc szukać sponsorów z jednoczesnym zmniejszeniem kwoty dofinansowywania przez Miasto to oczywiście można mieć pretensje do Chęcińskiego. Natomiast jeśli nie wiązałoby się to z jakimkolwiek zaangażowaniem kapitałowym a jedynie na jakichś deklaracjach to można mieć wątpliwości co do sensu zbycia klubu choć i tu są instrumenty zabezpieczające klub (złota akcja, wysokie kary umowne za brak realizacji zobowiązań itd.)
Po drugie, tak jak podnieśli Koledzy wczoraj, wszelkie pretensje wobec Stanka, Prezesa czy prezydenta winny być podparte kwestiami merytorycznymi bo opieranie się na inwektywach nie tylko nic nie da a wręcz może odnieść skutek przeciwny . A jak mniemam forum jest czytane i przez klub i ludzi Chęcińskiego, dziennikarzy a być może i rodziny czy ludzi związanych z Ww.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2018-10-09, 7:49 am

A ja zaczynam się zastanawiać jakiego haka ma Stanek na Jose arkadio że ten go tak usilnie broni. Niech czytają August oni i tak wniosków nie wyciągają z tego a zwolnienie dudka bo raczej wątpię że sam zrezygnował było słabe bo nie on był problemem
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez patrios91 2018-10-09, 7:51 am

xenon napisał(a):Panowie, Stanek może nie jest bardzo lubiany na tym forum ale nie oznacza to, że można pod jego adresem pisać takie epitety, po nim to może spływa ale pewnie ma rodzinę i dzieci, które mogą to odczuwać od kolegów w szkole i na podwórku.Troszkę delikatniej jak mozna.

Zacznijmy od tego, że Stanek kosztuje nas setki tysięcy złotych rocznie. I nie mowa o jego kontrakcie, ale jego transferowych, egzotycznych gafach. Zagłębiacy też mają dzieci i rodziny, które regularnie dostają od Stanka po twarzy. Po trzecie... Gdyby nie święta trójca to już dawno bylibyśmy w rękach Leśnego, Fonfary czy Boruca. Niestety warunkiem każdego z prywaciarzy jest rozdzielenie układu Chęciński-Stanek-Marcinek. Dla Chęcińskiego Zagłębie jest głównym narzędziem do utrzymywania władzy, głównie marketingowym i kampanijnym. Wszyscy o tym wiedzą, nikt o tym głośno nie mówi. Dlatego stwierdzam głośno i wyraźnie: Dopóki Chęciński będzie prezydentem nic się w Zagłębiu nie zmieni, choćby nam wszystkim obiecał złote kalesony do każdego biletu gratis! Jedyne co Arkadio będzie robił to pompował kasę do klubu, która będzie marnowana przez amatorów u sterów. I koło się zamyka.
Pisałem to i będę pisał. Nasz klub od lat jest tylko i wyłącznie narzędziem politycznym. Dopóki lewica, bądź pseudo-lewica trzyma się koryta nic się nie zmieni, a wszelkie "nieciągłości" będą tuszowane. Taka partia. "Sorry, ale taki mamy klimat." ;-)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2018-10-09, 7:53 am

I boli mnie to że mój klub ukochany któremu kibicuje lata długie jest tak zarządzany gorzej jak izolator Boguchwała z całym szacunkiem dla tego klubu. Poziom amatorki i marnowania pieniędzy przez stanka przekroczył granice i stąd moje słowa i reakcje bo poprostu po ludzku kocham ten klub i serce mi krwawi
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-10-09, 7:59 am

patrios91 napisał(a):Gdyby nie święta trójca to już dawno bylibyśmy w rękach Leśnego, Fonfary czy Boruca

Ja cały czas uważam że z Leśnym sprawa jest bardzo niejasna. No bo skąd jego ludzie w organach Spółki? A ich Jaroszewski objął fotel jako człowiek Leśnego i ówczesnej Wiceprezydenty a nie jako człowiek Chęcińskiego nawet jeśli ma super-układy z Jose Arkadio.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Adamek182 2018-10-09, 8:12 am

Ja pierd@le, co za bzdury.
Checinski-nedza, Jaroszewski- nedza.
Tylko co bylo przed nimi?
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników