Sezon 2018/2019

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-09-06, 12:34 pm

Dzisiaj, tj. w czwartek 6 września o godz. 17.45, w restauracji AXEL odbędzie się prezentacja drużyny hokejowej Zagłębia Sosnowiec oraz konferencja prasowa.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2018-09-07, 9:14 pm

Dzisiaj jak na pierwszy mecz i skład jaki mamy to wyglądało to obiecująco, szczególnie 1 tercja. Była walka i to jest najważniejsze że nie pękliśmy przed znacznie silniejszym kadrowo rywalem. Szkoda bo była szansa przynajmniej zremisować. Co zawiodło? Gra w przewagach. Mieliśmy 2 razy przez minutę 5 na 3 i nie rozegraliśmy tego jak należy. Za wolno krążek chodził i za mało strzałów a jak nie ma strzałów to nie ma goli. To koniecznie do poprawy. W obronie nie było najgorzej bo spodziewałem się większej dominacji Katowic. W końcu mają 10 reprezentantów Polski plus kilku dobrych stranieri. Radzik klasa i to jest dobre, że mamy takiego bramkarza bo to daje komfort zawodnikom z pola grania odważniej w ofensywie. Frekwencja także na plus bo nie pamiętam kiedy ostatnio na Zimowym było 2 tysiące ludzi. Doping także wielki plus bo był przez cały mecz i oby to nie było jednorazowe wydarzenie związane z meczem z Katowicami. Generalnie należy być optymistą po dzisiejszym meczu.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-09-07, 10:23 pm

Dzięki, Kolego bolo73 za relację wszechstronną. Cieszy, że są pewne podstawy do optymizmu - także i co do tego, że jak dotąd, Zagłębie będzie walczyć, z determinacją, zaangażowaniem, nawet słabsze. Cóż, wygląda na to, że sypnęli się dopiero, gdy w końcówce stracili drugiego gola - już chybab nie było perspektyw na wyrównanie? R. Radziszewski cieszy mnie nie tylko z racji formy - na hokej.net też chwalili za klasę, łącznie z refleksem, co przecież u starszego zawodnika bywa problemem. Cieszy mnie jednak i dlatego, że naprawdę osiągnął wiele - i wygląda na to, że powrót do Sosnowca go mobilizuje a nie jest odcinaniem kuponów; to także - perspektywa dla młodych talentów bramkarskich, bo naprawdę dobrze podpatrując, będą mieli od kogo i czego się nauczyć. Podobnie chyba z zaangażowaniem wrócili inni gracze doświadczeni, też coś młodym dorzucą. Tak więc - gratulację za walkę dzisiaj, choć przegraną - i życzenia, by ta walka trwała, już zwycięsko, jakkolwiek pewnie w tym sezonie znaczyć to będzie po prostu utrzymanie. Jeżeli się uda - jeżeli to naprawdę wywalczą: to naprawdę będzie czym się cieszyć.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez bolo73 2018-09-08, 8:00 am

Kolego Blajpios, 1 tercja była na duży plus bo była w miarę wyrównaną tercją i tutaj generalnie zdumienie wszystkich bo wszyscy spodziewali się raczej szybkiego gola Katowic i ich dominacji z racji posiadanego potencjału jak i doświadczenia. Tak więc 1 tercja w miarę wyrównana z kilkoma udanymi interwencjami Radzika. Druga tercja to już jednak spora przewaga Katowic i klika wspaniałych interwencji Rafała w naszej bramce dzięki czemu pozostawaliśmy cały czas w grze bo jednak z naszej strony w tej tercji nie było zbyt wielu okazji na gola. Pod koniec tercji, po przerwie spowodowanej unoszącą się mgłą nad lodowiskiem (na 5:41 przed końcem tercji sędzia z powodu dużej mgły uniemożliwiającej normalną grę i oglądanie meczu zarządził przerwę, zawodnicy zjechali do szatni na 15 minut a po powrocie dokończono 2 tercję by po chwili oddechu rozpocząć od razu tercję nr 3 podczas której zawodnicy chyba z 4 razy w trakcie jej trwania wyjeżdżali z boksów i na lodzie "rozjeżdżali" co rusz pojawiające się kłębowiska mgły) mieliśmy szansę na objęcie prowadzenia grając przez około minutę 5 na 3 lecz nasze dość niemrawe i powolne rozgrywanie krążka oraz brak strzałów spowodowały, że tej szansy nie wykorzystaliśmy. Natomiast 3 tercja była już lepsza od tej 2 bo mieliśmy kilka sytuacji gdzie mogła paść bramka, mieliśmy ponownie przewagę 5 na 3 bodajże przez 40 sekund lecz sytuacja znowu się powtórzyła i nie wykorzystaliśmy tej szansy. Następnie padł gol dla Katowic, Radzik interweniował lecz leżąc na lodzie był bez szans przy dobitce pod poprzeczkę. To jednak nie załamało nas i dalej coś tam próbowaliśmy działać w ataku i mieliśmy z 2 dobre sytuacje. 3 gol padł po błędzie Radzika za naszą bramką, gdzie w zamieszaniu odebrano mu krążek, wycofano przed bramkę i padł strzał do "pustaka". Na 2:30 przed końcem Katowice dostały karę 5 minut i wówczas należało zaryzykować i ściągnąć Radzika zagrywając va banque. Trener Kozłowski dokonał tego dopiero na minutę przed końcem i zaraz po tym straciliśmy gola do pustej bramki. Podsumowując mam zastrzeżenia do rozgrywania przewag bo poza golem na początku meczu nie potrafiliśmy poważniej zagrozić bramce Katowic grając w liczebnej przewadze. Za wolno graliśmy krążkiem i za mało strzelaliśmy a przecież taki np. Kamil Charousek potrafi kropnąć z niebieskiej. Tak więc panowie na przyszłość grajcie szybciej i odważniej podejmujcie decyzje strzeleckie. Tutaj skrót z wczorajszego meczu http://www.hokej.net/pl/news,artykul,5, ... wideo.html
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-09-08, 9:23 pm

Serdecznie dziękuję, Kolego bolo73! Dzisiejsza poranna relacja naprawdę rozbudowana - i choć np. na hokej.net jest też dość duży materiał, to jednak i ta Kolegi wnosi elementy w innych nie występujące. Co więcej - jest to relacja żywa, kibicowska - między kibicami. Dzięki serdeczne.
Wczoraj już byłem zadowolony z szybkiej informacji. To czytając poranną dzisiejszą, poczułem się nią naprawdę, bardzo, bardzo ujęty. Nawet jeżeli oczywiście można zakładać, że jeszcze z kilkunastu kibiców tę relację przeczytało - i mam nadzieję, że już tak się stało - to jednak ta praca podjęta jedynie na potrzeby kibicowskie, bo drugi kibic poprosił, jak napisałem, robi dobre wrażenie i budzi wdzięczność.
Niemniej, jednocześnie jestem trochę zakłopotany - z racji pewnych obaw, które mnie "naszły" potem. To znaczy, zacząłem się zastanawiać, czy aby nie napisałem niezręcznie mojego wpisu, czy on nie zrobił wrażenia jakiegoś prześmiewania się, ironii, że niby dziękuję - ale z przekąsem, że to krótka relacja. Jeżeli faktycznie takie zrobiłem wrażenie i sprowokowałem, to przepraszam, nie było to moim zamiarem, nie wyobrażam sobie, jak mógłbym tak podpuszczać. Przecież naprawdę - choćby 2 zdania podzielenia się po kibicowsku dla drugiego kibica opinią - to już dobra rzecz. Nie prowokowałbym drugiego, podpuszczając zresztą - to już raczej wprost bym poprosił, że "słuchaj, wiem, że uprzejmość była choćby dwa zdania napisać, ale mocno intryguje mnie ten mecz, czy mogę prosić o szerszą analizę, choć rzecz jasna to piszę z prośbą, bo wiem, że to jednak duże żądanie".
Trochę może i pod kątem przyszłości napisałem powyższe, bo chociaż sobie cenię tak konkretne relacje, to nie chcę być prowokatorem.
Co do samego meczu. Faktycznie, mocno martwi brak umiejętności gry w przewadze. Makabryczny nawetchyba to jest brak. Co do innych spraw - było rzeczywiście widać przewagę o klasę ze strony GKS, niemniej to nie martwi jakoś strasznie, jako zły prognostyk, bo wiadomol, że GKS ma duży potencjał, odstawanie trochę od nich nie przeraża w perpsektywie łatwiejszych zapewne przeciwników -i że tacy będą właśnie ci, z którymi przyjdzie grać o utrzymanie. Natomiast - bez dobrego rozegrania przewag, to naprawdę można się "przejechać".
Smutna też faktycznie była ta utrata bramek trochę przy pomocy R. Radziszewskiego. Smutna, bo widząc, jak w innych sytuacjach bronił (a zakładam, że na meczu było więcej niż na filmie) - to takie nagłe osłabienie formy boli. Szkoda go, że musiał to przełknąć - będąc na pewno jednym z głównych, jeżeli nawet nie najgłówniejszym architektem zaskakująco dobrej gry, co do wyniku. Miejmy nadzieję, że jednak mimo to utrzyma swą wysoką klasę i radość grania dla Zagłębia - a przy mniej wymagających przeciwnikach, napięcie mniejsze będzie i skutkiem tego mniej powinno być takich momentów, gdy "pękają" napięte nerwy. Zaś na pewno podstawowy cel na ten sezon, to przecież utrzymanie. Ba! I gdyby się udało utrzymać też... — taki właśnie doping, jak na tym meczu!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-09-09, 7:27 pm

Zagłębie Sosnowiec - Kadra PZHL U23 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

1 : 0 - Michał Bernacki ( Vladimír Luka - Lukáš Martinka ) 5 na 4, 02:18
2 : 0 - Kamil Sikora ( Patryk Jarosz - Kamil Pędraś ) 5 na 5, 09:10
3 : 0 - Tomasz Kozłowski ( Tomáš Káňa - Łukasz Rutkowski ) 5 na 5, 12:45
4 : 0 - Lukáš Martinka ( Vladimír Luka - Damian Słaboń ) 5 na 4, 28:28
5 : 0 - Michał Bernacki 5 na 5, 29:08
5 : 1 - Patryk Krężołek ( Michał Rybak - Armen Khoperia ) 5 na 5, 39:20
5 : 2 - Patryk Krężołek ( Patryk Pelaczyk ) 5 na 5, 41:54
6 : 2 - Michał Bernacki ( Kamil Sikora - Andrzej Stojek ) 5 na 5, 49:06
7 : 2 - Damian Słaboń ( Vladimír Luka - Tadeáš Jaroš ) 5 na 4, 55:12
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-09-10, 4:17 pm

Dzięki za info co do meczu. Natomiast zapytam, czy coś wiadomo jeszcze o jakichś wzmocnieniach, zwłaszcza wobec poważnej kontuzji T. Bernata? No i gratulacje dla D. Słabonia z racji... ;-) zdobycia drugiej bramki w barwach Zagłębia! :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-09-14, 8:04 pm

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

1 : 0 - Grzegorz Pasiut (Janne Laakkonen - Tomasz Malasiński), 5 na 5, 04:30
2 : 0 - Patryk Krężołek, 5 na 5, 10:35
3 : 0 - Mikołaj Łopuski (Eetu Heikkinen - Patryk Wronka), 5 na 4, 20:23
3 : 1 - Vladimír Luka (Tadeáš Jaroš), 5 na 5, 35:25
3 : 2 - Kamil Pędraś (Patryk Jarosz - Adam Jaskólski), 5 na 5, 38:08
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-09-14, 8:21 pm

No, niesety. Jednak to nie jest jeszcze jakiś powód - tak sądzę - do nerwowego już patrzenia. Wydaje się, że w tym sezonie muszą z góry być nastawieni, że od czołówki będą odstawać - adecydujące będą inne potyczki, choć wiadomo, że taka z Gieksą, to jest szczególnie ekscytująca. Niestety, realia obecne są takie, jakie są. Głowa do góry i walczyć nadal, jak zawsze! (i jak zawsze dzięki za wrzuceniie tu informacji)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-09-15, 11:38 am

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez August 2018-09-16, 7:22 pm

To Podhale takie mocne czy Zagłębie takie słabe?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-09-16, 8:12 pm

Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)

0 : 1 - Eetu Koski ( Krzysztof Zapała ), 5 na 5, 06:12
0 : 2 - Mateusz Michalski ( Krzysztof Zapała - Łukasz Siuty ), 5 na 5, 17:24
0 : 3 - Filip Wielkiewicz ( Bartłomiej Neupauer ), 5 na 5, 18:41
0 : 4 - Robert Mrugała ( Ali Liikanen - Jarosław Różański ), 5 na 5, 41:50
0 : 5 - Eetu Koski ( Eetu Moksunen ), 5 na 5, 43:17
0 : 6 - Joona Tolvanen ( Eetu Koski ), 5 na 3, 50:46
1 : 6 - Tomáš Káňa, 5 na 5, 56:02
1 : 7 - Kacper Guzik, 5 na 5, 59:30

Strzały na bramkę przeciwnika: 24 - 59
Liczba wszystkich kar w meczu: 7 - 5
Bramki w osłabieniu: 0 - 0
Liczba widzów na meczu: 700
Bramki w przewadze: 0 - 1
Łączna długość kar w meczu: 14 - 10 min.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez slawekchicago 2018-09-16, 8:58 pm

Dziwny mecz . Brak skutecznosci a Podhale lepsze ale szkoda takiego wysokiego wyniku . Glupie kary , czyli nauka poszla w las . Dla mnie bylo i tak super , odwiedzic Zimowy po laaaatach bezcenne . DO ZOBACZENIA za tydzien .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Blajpios 2018-09-17, 1:11 pm

No, cóż. Czeka walka. Oby tylko nie poddawali się - ale można mieć nadzieję, w odróżnieniu bowiem od piłkarzy, to hokeistom Zagłębia nigdy nie można było zarzucać braku tego ducha walki. Oby młodzi to przejęli - ale w drużynie jest na tyle tych "ze starego Zagłębia", że powinni skutecznie przekazać. I dobrze. Szczególny "szacun" - R. Radziszewski. Naprawdę mógł jeszcze gdzieś dograć - albo raczej w chwale zakończyć karierę. W tym jednak wieku - wraca do Zagłębia a ma co przywieźć, ma czego nauczyć nie tylko co do walki, która u bramkarza zarazem jest specyficzna, niekoniecznie tak ciągła, jak w walce bark w bark, ale czasem musi być trochę szaleńcza (nie mówię o pewnych zawirowaniach, których mógł lepiej uniknąć, ale trudno, przeszłość). R. Radziszewski naprawdę młodym bramkarzom może dużo pokazać, może dużo nauczyć (to zresztą ciekawe, charakter bramkarski w Zagłębiu? - co prawda w piłce widać to zdecydowanie bardziej, kilka pokoleń, gdy broniły tuzy - ale i w hokeju coś jest: czyżby specyfika Zagłębia, "charakteru zagłębiowskiego"? Nie mam nic przeciwko, jestem za).
A tak w ogóle - szkolenie młodzieży. Oczywiście, dobrze, że ta drużyna takiej mieszanki powstaje, samemu kiedyś apelowałem, gdy padało ostatnio Zagłębie, gdy były perypetie - koniecznie trzeba coś zrobić, by nie być winnymi zmarnienia tych Mistrzów Polski juniorskich czy młodzików seryjnie zdobywanych. Świetnie więc, że ta drużyna jest. Ale chodzi mi co innego jeszcze po głowie. Raz - tradycja tych młodych mistrzów. Dwa - wygląda na to, że po świńsku PZHL rozegrał zabranie młodzieżówki wyssawszy wszelkie możliwości, to dodatkowo poniewierając markę Sosnowca i w dodatku nie przejmując się długami wobec Sosnowca, których zresztą jakby Sosnowiczanie nie umieli egzekwować, niestety. Ale czy na tej bazie, co została, z tą historią tytułów młodych - nie warto zawalczyć już nie na chwałę PZHLu, ale Zagłębia, by stworzyć szkołę hokejową najlepszą w Polsce?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sezon 2018/2019

Postprzez Adam1906 2018-09-21, 7:55 pm

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

0:1 - Tomasz Kozłowski (Łukasz Rutkowski - Damian Słaboń), 5 na 5, 05:30
1:1 - Patryk Noworyta (Mateusz Rompkowski), 5 na 4, 10:02
2:1 - Maciej Kruczek (Damian Kapica), 5 na 5, 42:14
3:1 - Mateusz Bepierszcz (Michal Vachovec), 5 na 5, 43:17
4:1 - Adam Domogała (Maciej Kruczek), 5 na 4, 55:00
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników