Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2018-07-21, 8:33 pm

RUDI napisał(a):owi dwaj przeciwnicy (najgłośniej protestujący)w urzędzie miejskim są ukorzenieni jak palmy w Egzotarium .

Nie tylko w Egzotarium drogi kolego, nie tylko. Kandydat SLD na Prezydenta miasta Sosnowca Tomasz Niedziela ukorzeniony jest w Zarządzie MZBM w Będzinie, ponadto przeszkadza mu budowa stadionu w Sosnowcu, ale jakoś nie przeszkadza mu, że miasto Będzin buduje za 28 milionów halę dla swoich siatkarzy, bo jakże dzielnie dźwiga ciężkie brzemię Prezesa Zarządu... Będzin Arena :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez maniek-75-75 2018-07-21, 8:45 pm

Adam1906 napisał(a):Tomasz Niedziela

gość jest totalnym ignorantem , nie umiejacym odpowiedzieć na żadne zadane przeze mnie pytanie ...
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-21, 8:47 pm

RUDI napisał(a):,gdzie byli ci wszyscy przeciwnicy budowy ZPS (decydenci,radni, kandydaci na prezydenta) gdy władza woj wyp....ła kasę na Stadion Śląski ?(800/900 mln)


A gdziez był Jose Arkadio podczas budowy Śląskiego ? :lol: Taki przykład poniżej:
Radni Sejmiku Województwa Śląskiego nie poparli podczas wtorkowej sesji w Katowicach uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości 42 mln zł na zadaszenie widowni i niezbędną infrastrukturę techniczną Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

„Sytuacja jest kuriozalna, bo tak naprawdę było to podjęcie uchwały, którą radni przyjęli kilka miesięcy temu – o budżecie. Tam był zapisany kredyt na budowę stadionu. To nie jest nic nowego” – powiedział członek zarządu woj. śląskiego Arkadiusz Chęciński (PO).
(...)
http://www.budownictwo.abc.com.pl/czyta ... id=2285075
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-21, 9:06 pm

zag23 napisał(a):200 mln ma kosztować Zagłębiowski Park Sportowy oceńcie sami czy stac realnie na tą inwestycje miasto.

Na przekór Kolegom krytycznie odnosząc się do postu Kolegi zag napiszę, że podzielam ww. wątpliwość.

gregor napisał(a):kompleks sportowy no środulskiej górce bedzie może kosztował więcej niz szacowane 200 baniek , lecz niech wreszcie do cholery powstanie

Może będzie kosztował 300 może 400 a może 500 baniek. Co za różnica. Publiczne pieniądze znaczy niczyje. Najważniejsze żeby kompleks powstał. I tyle w temacie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez xenon 2018-07-21, 9:43 pm

W rozmowach z ludźmi dla, których piłka jest daleko od życia codziennego budowa kompleksu nie przeszkadza więc o głosy tu nie chodzi, a raczej o kredytowanie tej budowy bo czyn społeczny był za komuny i jest w parafiach
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-21, 10:10 pm

xenon napisał(a):W rozmowach z ludźmi dla, których piłka jest daleko od życia codziennego budowa kompleksu nie przeszkadza więc o głosy tu nie chodzi

Ja z kolei słyszę sporo głosów niezadowolenia. Ale mniejsza z tym. Mam coraz większe przekonanie że Chęciński ma idee fixe za wszelką cenę pozostawić po sobie pomnik bez względu na cenę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-21, 10:56 pm

Ale o co chodzi August w tym Twoim poście ,,gdzie był .....,, bo z tego co rozumiem był za budową Śląskiego (gdzie wydano już wtedy niesamowitą ilość kasy ) i jest za budową kompleksu w Sosnowcu ,a ja pisałem o całkiem innej sytuacji ,o przeciwnikach projektu i ich hipokryzji .A tak szczerze August ,to Ty chcesz tego stadionu czy może chcesz jakiegoś orlika po najniższych kosztach ?Ma być ten stadion czy nie ma być?
tez mam znajomych którzy go nie chcą tak samo ja mogę powiedzieć ze nie chcę przedszkoli ,szkół,stoku narciarskiego (bo nie korzystam)i dlatego mam być przeciwnikiem inwestycji?
August bez obrazy ,ale kuźwa napisz jak Ty widzisz nasza przyszłość jako bywalców Ludowego ? niech nie robią nic bo finanse czy może zrobić coś nawet odwlekane i drogie .Jak znam życie pierwszy pocałujesz krzesełko na nowym stadionie i zapomnisz ile on kosztował ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-21, 11:25 pm

RUDI napisał(a): .A tak szczerze August ,to Ty chcesz tego stadionu czy może chcesz jakiegoś orlika po najniższych kosztach Ma być ten stadion czy nie ma być?

A czytałeś cokolwiek miałem dotychczas do powiedzenia? Zagłębiu potrzebny jest nowy stadion jak woda rybie. Ale potrzebna jest jakakolwiek pewność że budowa całego kompleksu nie wpłynie negatywnie na inne sfery życia w Mieście i to na wiele lat. To tak w dużym skrócie. Natomiast w kwestii Śląskiego przypomniałem Ci jedynie że to m. in. Chęciński jako wicemarszałek odpowiadał za wydawanie wojewódzkiej kasy m.in. zagłębiowskich pieniędzy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-21, 11:40 pm

August przyjacielu ,każdy wydatek wpływa negatywnie na inne potrzeby ,na jedne jest a inne sa odroczone (to nie Emiraty,bogata Dąbrowa ma chyba najgorszy szpital w Polsce,samorządowy bez inwestycji w sportowe obiekty) Chęcinski utracjusz ,wydawał i chce wydawać i się od tego nie odcina(nieważne kiedy został odpowiedzialny za wydawanie?) ja pisałem gdzie byli ci obrońcy samorządowych pieniędzy gdy topiono pieniądze w stadion ,nie 30,40 mln a 100,200,300 mln ?
Sam pisałeś że Górski zapi...lił ,zrobmy prezydentem Biedronia ,nic nie zrobi ,miasta nie zadłuży bo nie będzie inwestował i wydawał .Pochwalasz (? )kredyty osób prywatnych a nie pochwalasz kredytów zaciąganych przez miasto (według mnie łatwiej spłacalnych)?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-21, 11:59 pm

RUDI napisał(a):,zrobmy prezydentem Biedronia

Nawet nie wyobrażam sobie Pani Prezydentowej. Rudi, ja nie chcę ani sobie ani nikomu odbierać wątpliwości. Każdy ma do tego prawo. A na te chwilę naprawdę niewiele wiemy. Ale by sprawiedliwości było zadość: Winiarski po prostu rozpoczął kampanię wyborczą i tule.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez RUDI 2018-07-22, 1:26 am

maniek-75-75 napisał(a):
gość jest totalnym ignorantem , nie umiejacym odpowiedzieć na żadne zadane przeze mnie pytanie ...


No nie przesadzaj ;-) ,"urodzony działacz", następny socjaldemokrata z "ludzką twarzą" (jak Kalisz) skur...le dorobili się na "budżetówce" i żadnego wkładu w PKB przez cale życie, wyciągać kasę z samorządów i podatków mieszkańców można bo te pieniądze są niczyje a jechać populistycznie "że dbamy "o wasze pieniądze już można ?

Adam1906 napisał(a):ciężkie brzemię Prezesa Zarządu... Będzin Arena


W której osiągnął dochód za rok 2017 w wysokości (MZBM Sp.zoo Będzin ,Będzin Arena Sp.zoo) -208.334.24 zł

I jak ktoś czyta żeby nie było że komuś zazdroszczę zarobków/dochodów ;-) ,zarób człowieku nawet miliard ale nie w sposób gdzie twoje zarobki są wypłacane bezpośrednio z podatków mieszkańców(budżetówki) i tylko z nich .
Niech za te swoje nie opodatkowane diety stworzą np fundusz ''in vitro " (Winiarski,Niedziela itp ) albo pomoc emerytom których dochód roczny nie przekracza ich nieopodatkowanych diet .
A przede wszystkim niech za tą działalnością idą efekty które pogodzą wszystkich .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2018-07-22, 7:21 am

RUDI napisał(a):niech za tą działalnością idą efekty które pogodzą wszystkich .

Gdybym potrafił to podpisałbym się po tym nie tylko rękami ale wszystkimi członkami ciała.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2018-07-22, 8:11 am

A ja powiem tak . Co roku miasta maja swój budzet . Co roku wydają do ostatniej złotówki a nawet zaciągają długi . Duża czesc idzie na rzeczy potrzebne i konieczne choc gdyby wydawał je właściciel firmy zrobiłby to efektywniej . No i spora czesc miejskiej kasy jest tracona na idiotyczne cele i sprzeniewierzona . Robią rożne machloje byleby tylko maksymalnie wyciągnąć kase dla siebie . Jesli w Sosnowcu powstaje projekt budowy stadionu a wydatki sa ponad możliwości miasta to wydatki konieczne i pożyteczne zostaną ograniczone ale marnotrastwo pieniędzy tez spadnie i to prawie do zera . Za to powstanie obiekt będący przez lata duma Zagłębia . Oczywiście jestem realistą i wiem ze miejskie pijawki przyssą sie do budowy i beda zwiększać koszty by uszczknąć swoją działkę skoro spadną wydatki i źródełko dotychczasowych przekrętów wyschnie . Dlatego dla mnie nie jest kwestia czy budować tylko jak kontrolować wydatki . Czy stal zbrojeniowa bedzie wysokiej jakości i możliwie niskiej ceny czy to bedzie złom od Zdziska za podwójna cenę . Czy cement kupią od dobrego producenta czy zawilgocony od kumpla pośrednika . Taka budowa to doskonałe źródło wycieku pieniędzy . Dlatego budowa tak i kontrolowanie każdego , kazdego rachunku . Jesli polityczni pyskacze chcą cos zrobic to niech kontrolują . Niech wyprzedzają ruchy i wyszukują dobrych i tanich dostawców . Niech sprawdzają głównego wykonawcę czy on nie próbuje znaleźć dodatkowe źródła dochodu podmieniając materiały .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez wojtaszko 2018-07-22, 10:01 am

Na naszym kochanym ludowym pojawiły się banery lv bet na sektorze koło zegara
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez django 2018-07-22, 1:10 pm

Tomcjo napisał(a): Oczywiście jestem realistą i wiem ze miejskie pijawki przyssą sie do budowy i beda zwiększać koszty by uszczknąć swoją działkę skoro spadną wydatki i źródełko dotychczasowych przekrętów wyschnie . Dlatego dla mnie nie jest kwestia czy budować tylko jak kontrolować wydatki . Czy stal zbrojeniowa bedzie wysokiej jakości i możliwie niskiej ceny czy to bedzie złom od Zdziska za podwójna cenę . Czy cement kupią od dobrego producenta czy zawilgocony od kumpla pośrednika . Taka budowa to doskonałe źródło wycieku pieniędzy .


I to jest sedno problemu. Już widać, że prezes spółki powołanej do budowy stadionu, nagle podał się do dymisji, pobierając wcześniej przez kilka miesięcy fajne wynagrodzenie za nic. Kolejnym prezesem został jakiś gościu, oczywiście z kręgu spółek samorządowych, którego głównym osiągnięciem jest lansowanie się na instagramie. Jeszcze nawet nie został ogłoszony przetarg, a już jest cyrk. Chęciński ma naprawdę dużo szczęścia, że kontrkandydaci w wyborach są albo mierni (Niedziela) albo za trudni dla przeciętnego wyborcy (Winiarski), bo wynik wyborów wcale nie byłby tak oczywisty.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack