Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez gothblack 2018-06-28, 9:53 am

Pamietam jak weszlo smialo sie z Kiko Ramireza. Jak byli w szoku, ze takiego parodyste mozna w ogole w takim klubie zatrudnic. A po kilku tygodniach byli w szoku, ze wczesniej go tak skrytykowali i wszystko odszczekali. A wiecie jak dziala klatwa weszlo ? Wszystko sie sprawdza na odwrot :)[/quote]


Tiaaa tylko tego Ramireza pogoniono w piz.....i poczytaj wiślaków co o nim myslą, ale fakt faktem klatwa weszło może się sprawdzi i zostanie królem "szczelców"
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c


Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2018-06-28, 10:20 am

Salah, Paulinho, Lewandowski też byli za ciency na naszą ligę i muszą grać za karę w czołowych klubach Europy.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-06-28, 1:25 pm

Dam sobie radę w Zagłębiu!
Rozmowa z Juniorem Torunarighą, nowym napastnikiem Zagłębia Sosnowiec

W ekipie beniaminka z Sosnowca pojawił się czarnoskóry napastnik z Niemiec, urodzony w Nigerii. 28-letni napastnik Junior Torunarigha, ostatnio występujący w Alemannii Aachen, zdążył już zrobić dobre wrażenie na kolegach i sztabie trenerskim na pierwszych treningach. W poniższym wywiadzie ten niezwykle silny fizycznie piłkarz mówi, że chciałby być w Zagłębiu napastnikiem pierwszego wyboru.

Jakie wrażenia z pierwszych dni pobytu w Sosnowcu?

Junior Torunarigha: – Na początku byłem trochę zmęczony, ale to już minęło. Za mną treningi i mecz sparingowy. Treningi w Niemczech są inne, niż u was, ale szybko je poznaję i dam sobie radę. Nie jest źle. Czuję się coraz lepiej i chciałbym pomóc Zagłębiu w ekstraklasie. Jestem typową „9”-tką, wysuniętym napastnikiem, który ma zdobywać bramki. Wiem, że klub wiele ode mnie oczekuje, zwłaszcza, jeśli chodzi o gole. Postaram się spełnić te oczekiwania.

Zna pan polską piłkę, był pan wcześniej w naszym kraju?

Junior Torunarigha: – Nie za bardzo, to dla mnie nowa sprawa. Jestem pierwszy raz w Polsce, wcześniej tylko przejeżdżałem przez wasz kraj. Ale wszystko przede mną, mam nadzieję, że nie tylko poznam Polskę, ale także nauczę się, chociaż częściowo, polskiego języka. Na razie, przydaje się język angielski, który znają moi nowi koledzy. Z trenerem także nie ma problemu, jeśli chodzi o komunikację. Z dużym optymizmem podchodzę do gry w Polsce, to dla mnie nowy cel sportowy i postaram się nie sprawić zawodu trenerowi i kibicom.

Jaka jest pańska wiedza o klubie z Sosnowca?

Junior Torunarigha: – Rzeczywiście, ta wiedza nie jest za duża, przed wyjazdem do Polski trochę czytałem w internecie o Zagłębiu. Klub awansował teraz do ekstraklasy i chciałby się w niej utrzymać. A ja chciałbym pomóc w realizacji tego celu. Wiem ponadto, że klub ma bogate tradycje i powstał ponad 100 lat temu. Ja grałem w Niemczech w drugiej drużynie Herthy BSC i to klub jeszcze starszy od Zagłębia. Szkoda, że nie udało mi się przebić do podstawowego składu Herthy, ale to już historia. Teraz myślę tylko o Zagłębiu, gdzie bardzo sympatycznie zostałem przyjęty.
http://sportdziennik.pl/dam-sobie-rade-w-zaglebiu/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez pete_zs 2018-06-28, 2:01 pm

gothblack napisał(a):Pamietam jak weszlo smialo sie z Kiko Ramireza. Jak byli w szoku, ze takiego parodyste mozna w ogole w takim klubie zatrudnic. A po kilku tygodniach byli w szoku, ze wczesniej go tak skrytykowali i wszystko odszczekali. A wiecie jak dziala klatwa weszlo ? Wszystko sie sprawdza na odwrot :)


Tiaaa tylko tego Ramireza pogoniono w piz.....i poczytaj wiślaków co o nim myslą, ale fakt faktem klatwa weszło może się sprawdzi i zostanie królem "szczelców"[/quote]

Ramirez pracował w Wiśle od 3 stycznia [2017]. Pod jego wodzą Biała Gwiazda rozegrała 36 ligowych spotkań, w których zdobyła 51 punktów - w branym pod uwagę okresie to piąty wynik w lidze. W trzech ostatnich meczach krakowianie sięgnęli jednak tylko po jedno "oczko", a ich gra nie napawała optymizmem.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... a-od-negat

Czyli mając na uwadze wyniki Ramireza, można uznać, że były całkiem niezłe, a następny Hiszpan w Wiśle miał b. podobne rezultaty. Jeśli chodzi o Ex, to sezon ogórkowy, więc Weszło musi o czymś pisać.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-06-28, 5:17 pm

Dawid Kudła: - Praca sama się obroni

W sparingowym meczu z Viitorulem Konstanca Dawid Kudła zachował czyste konto, ale też nie miał trudnego zadania między słupkami. - Nie spodziewaliśmy się, że to tak fajnie pójdzie mówi nam bramkarz Zagłębia.

Jak oceniasz towarzyskie spotkanie z czwartym zespołem rumuńskiej ekstraklasy, które wygraliście w bardzo dobrym stylu?

Dawid Kudła:
- Z Matko broniliśmy w Kielcach po 45 minut i rzeczywiście tej pracy nie mieliśmy za dużo. Na pewno byliśmy lepszym zespołem, to nie podlega dyskusji. Nasza przewaga widoczna była zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Powiem szczerze, sami nie spodziewaliśmy się, że to tak fajnie pójdzie, ze wygramy tak wysoko. Trzeba się z tej wygranej cieszyć, ale także zachować umiar. To dopiero początek przygotowań i nie wiemy, na jakim etapie byli Rumuni.

Trzeba jednak podkreślić, że nie graliście z żadnymi ogórkami, ale czołowym zespołem rumuńskim, który rok wcześniej zdobył mistrzostwo kraju. Satysfakcja jest więc jeszcze większa.

Dawid Kudła:
- Dodałbym, że nasi rywale zagrają wkrótce w kwalifikacjach Ligi Europy, więc raczej nie grali w rezerwowym składzie. Mimo wszystko spodziewaliśmy się po nich trochę więcej. Ale liga ich i nas szybko zweryfikuje. Z naszej strony było sporo sytuacji i dobrej gry, końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy. Ale też było trochę błędów, w kilku sytuacjach można się było lepiej zachować. Również można jeszcze sporo poprawić w samej organizacji gry. Nie ma jeszcze jakości, ale ona przyjdzie.

Ewentualne mankamenty i niedociągnięcia będzie można poprawić w trakcie zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim. Ciężkiej pracy się nie boicie?

Dawid Kudła:
- To wszystko ma sens, czeka nas ciężka praca treningowa i nikt się jej nie boi. Jesteśmy konsekwentni w tym co robimy, jak mówi nasz trener, praca sama się obroni To jego motto. W trakcie obozu zagramy z Karviną, rywalem z czeskiej ekstraklasy i sam jestem ciekawy, jak wypadniemy na ich tle. Ostatnio wygrali 3:1 z Górnikiem Zabrze, więc jest to na pewno silny rywal.

Po roku przerwy wracasz do ekstraklasy. Przed tobą nowe wyzwanie, któremu niełatwo będzie sprostać.

Dawid Kudła:
- To był rok ciężkiej pracy, a nie jest łatwo się przestawić. Może głowa inaczej pracowała, ale moja jest twarda Przychodząc do Zagłębia cały czas powtarzałem, że tylko awans mnie interesuje. Obiecałem ten awans kilku osobom z klubu i słowa dotrzymałem. Cel został zrealizowany z czego bardzo się cieszę.

http://zaglebie.eu/aktualnosci/4788-daw ... sie-obroni
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2018-06-29, 7:44 am

Myślałem,że jeśli chodzi o defensywę,to mamy trochę inne preferencje ;-(https://sportdziennik.pl/trzy-wazne-decyzje-kadrowe/
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-06-29, 8:40 am

Znowu się potwierdza, że Dudek mówi co innego, a z Dajrektorem robią zupełnie inaczej. I już ciężko powtarzać po raz enty od kilku sezonów, że przydałby się nam naprawdę solidny stoper.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2018-06-29, 9:42 am

Pewnie bezkosztowo rolę rezerwowego stopera pełnić będzie Budek.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2018-06-30, 12:00 pm

jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez krysteksc 2018-06-30, 12:11 pm

jondek napisał(a):http://www.90minut.pl/sparing/1/sparing13721.html Czyli Rumuni nie tacy slabi :-)


A patrząc na ich składy to 7 zawodników zagrało w składzie wyjściowym tak jak z nami.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-07-02, 10:56 am

24 zawodników Zagłębia Sosnowiec znalazło się w kadrze na rozpoczynające się dzisiaj zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim. Obóz potrwa do 7 lipca.

Kadra na zgrupowanie:

Bramkarze: Dawid Kudła, Matko Perdijić, Adrian Czaplak.

Obrońcy: Mateusz Cichocki, Arkadiusz Jędrych, Nuno Malheiro, Tymoteusz Puchacz, Konrad Budek, Rafał Makowski, Žarko Udovičić, Jakub Pawlik.

Pomocnicy: Tomasz Nowak, Sebastian Milewski, Bartłomiej Babiarz, Alexandre Cristóvão, Callum Rzonca, Dejan Vokič, Adam Banasiak, Patryk Mularczyk, Konrad Kumor, Konrad Wrzesiński.

Napastnicy: Szymon Lewicki, Junior Torunarigha, Vamara Sanogo.
http://www.90minut.pl/news/287/news2878 ... askim.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-07-02, 5:06 pm

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,23623 ... #mBoxNajcz

Wisła Kraków została wyrzucona ze stadionu przez miasto . Klub jest winny 6,5 miliona i nie płacił . Miasto odmówiło przedłużenia umowy . Jesli klub sie nie dogada lub nie znajdzie stadionu zastępczego grozi im utrata licencji lub inne kary .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-07-02, 5:17 pm

Także w dzisiejszej analizie na stronach PS "Kreatywność po polsku: może się uda. Czy mundial może być punktem zwrotnym w polskim szkodleniu?" Ł. Olkowicz posługuje się opinią Marka Wanika: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... da/ykfkjtn
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-07-02, 7:00 pm

W niektórych klubach to już nie wiedzą jak swoim kibicom życie uprzykrzyć ,mało że im wciskają karnety z jakimiś głupimi zniżkami to jeszcze mają czelność nękać ich sms -ami ,koniec świata .
"W poniedziałkowe wczesne popołudnie klub wysłał SMS'y do swoich karnetowiczów, zgodnie z tradycją w Lechu, wedle której karnetowicze wiedzą wcześniej, że 29-letni Portugalczyk podpisał umowę z 3. zespołem poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy"
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-07-02, 7:18 pm

RUDI napisał(a):W niektórych klubach to już nie wiedzą jak swoim kibicom życie uprzykrzyć ,mało że im wciskają karnety z jakimiś głupimi zniżkami to jeszcze mają czelność nękać ich sms -ami ,koniec świata .
"W poniedziałkowe wczesne popołudnie klub wysłał SMS'y do swoich karnetowiczów, zgodnie z tradycją w Lechu, wedle której karnetowicze wiedzą wcześniej, że 29-letni Portugalczyk podpisał umowę z 3. zespołem poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy"

Bezczelni są w tym Lechu!!! Jak tak można niepokoić swoich własnych kibiców? A później się dziwią, że nie mogą zapełnić swojego stadionu :twisted: Niech biorą przykład z naszego klubu. Tu przynajmniej masz zniżkę na karnecie w przypadku szeregu zwycięstw w Pucharze Polski, a o czymkolwiek w klubie dowiesz się prędzej z 90minut.pl lub katowickiego Sportu niż ze strony oficjalnej, nie mówiąc o takich pierdołach jak maile czy sms-y :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack