Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-06-23, 4:07 pm

Puchary Europy??? Górna połówka tabeli??? Puchar Polski???

Ja pierdololo :lol: Przestańcie bujać w obłokach Panowie. My się mamy spokojnie utrzymać i to wszystko o czym powinno się marzyć ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przegląd prasy

Postprzez jondek 2018-06-23, 4:13 pm

I doczekać się mądrych i znaczących wzmocnień.A o to będzie najtrudniej :twisted: Takie marzonko na początek ;-)
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-06-25, 4:15 pm

Jeśli wierzyć artykułowi to budżet grajków na nowy sezon to 16 mln zł. A ogółem - 17 mln zł przy czym do spółki przystępują hokeiści: http://sportdziennik.pl/zaglebie-sosnow ... ie-w-gore/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-06-26, 1:56 pm

Artykuł z katowickiego Sportu o nowym napastniku już tu był cytowany, ale jest już i następna o tym zawodniku informacja prasowa. Znów "nie zawodzą" SportoweFakty na WP, choć to jeszcze inny dziennikarz napisał. Co prawda informacje chyba wszystkie takie, jak w katowickim dzienniku - ale na końcu artykułu jest ankieta o temacie "ile bramek strzeli nowy napastnik":
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -sosnowiec
Swoją drogą, gdy zobacdzyłem dane, to trochę się zawahałem, wcześniej bowiem wiedząc, że jest synem Nigeryjczyka, który "parę ładnych lat" grał w Niemczech, to byłem raczej spokojny o obywatelstwo UE. Tymczasem - gdy zobaczyłem miejsce urodzenia, to zacząłem właśnie się wahać. Chyba bowiem to nie jest tak, że w Ekstraklasie nie ma limitu obcokrajowców spoza EU, tylko jest on wyższy. Czy to jest więc sprawdzone? Mam nadzieję, że po zeszłorocznej nauczce - tak. Czy błyśnie? Mam nadzieję, że też jest to przemyślane, czyli Ekstraklasa na tyle wcześniej startuje, iż kto nie wywalczy miejsca dla siebie, jeszcze będzie czas wypożyczyć jego kartę gry do zespołu niższej ligi. Nie wygląda też to dobrze, bo często starszy brat przy młodszym robiącym lepszą karierę, to już do końca pozostanie w cienu - zresztą, "w drugą stronę", jeżeli młodszy "chce w cieniu brata czy ojca" się wślizgnąć, to też bywa różnie. Jakkolwiek, pozostaje mieć nadzieję, że trener, będący sam trochę "w cieniu brata" - zhdoła dotrzeć do zawodnika.
Całkiem zaś jeszcze pobocznie - w tych SportowychFaktach WP jest też informacja o byłym piłkarzu Zagłębia, że został zakontraktowany w ŁKS; powoli taki zagłębiowski klub jak i Bełchatów zaczyna się robić... Powodzenia!
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ks-ie-lodz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-06-26, 5:37 pm

Na 90minut.pl

26 czerwca 2018, 14:39:48 - wsobon
Junior Torunarigha zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec

Junior Torunarigha został piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy.

Torunarigha to 28-letni napastnik posiadający obywatelstwo nigeryjskie oraz niemieckie. W ubiegłym sezonie reprezentował niemiecką Alemanię Aachen (czwarty poziom rozgrywkowy), w której rozegrał 27 meczów i zdobył dziewięć goli.

źródło: Zagłębie Sosnowiec
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-06-26, 6:42 pm

https://youtu.be/sn-nGjah40g
Kilka jego goli z niższych lig . Nie przebił sie na rynku niemieckim ale to nie znaczy ze w naszej pszenno buraczanej ekstraklasie nie zrobi kariery . Silny , dość sprytny . Byle duzo strzelał to nauczymy sie skandować To Ru Na Ri Gha
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-06-27, 9:38 am

Przygnębiający transfer w Sosnowcu.
Strasznie przygnębiająco wygląda komunikat, że do beniaminka w polskiej elicie przychodzi ktoś taki jak Junior Torunarigha. Nie znacie? Nie szkodzi, my też nie i nie o to chodzi, bo do momentu podpisania kontraktu nie kojarzymy 90 procent obcokrajowców sprowadzanych do Polski. Rzecz w tym, że ten gość na papierze wygląda przerażająco. Mowa o 28-letnim napastniku, który nie zaistniał nawet w trzeciej lidze niemieckiej i drugiej holenderskiej, a zaplecze Eredivisie to najbardziej przyjazna dla graczy ofensywnych liga w Europie – spośród tych mających przynajmniej jakieś strzępy powagi. Jeżeli tam się nie sprawdzasz, to prawdopodobnie nie sprawdzisz się nigdzie. A on tam zdobył trzy bramki…

Ktoś powie, że przecież Callum Rzonca czy Vamara Sanogo przychodzili z szóstej ligi angielskiej i dawali radę. Tak, ale oni byli/są młodzi, na początku kariery seniorskiej. Torunarigha natomiast jest już weryfikowany niemalże od dekady i wychodzi, że szczytem jego możliwości jest sezon z dziewięcioma bramkami w czwartej lidze niemieckiej. Dramat.

Najgorsze, że on równie dobrze może się u nas sprawdzić. To kawał chłopa (191/90), więc siłę ma. Jeżeli do tego jeszcze czasem prosto kopnie piłkę lub dostawi głowę, może się okazać, że strzeli niejednego gola. A to już oznaczałoby zawstydzenie tych, którym strzelał.
-> http://weszlo.com/2018/06/27/przygnebia ... traklasie/
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-06-27, 10:48 am

RUDI napisał(a):Mowa o 28-letnim napastniku, który nie zaistniał nawet w trzeciej lidze niemieckiej i drugiej holenderskiej, a zaplecze Eredivisie to najbardziej przyjazna dla graczy ofensywnych liga w Europie – spośród tych mających przynajmniej jakieś strzępy powagi. Jeżeli tam się nie sprawdzasz, to prawdopodobnie nie sprawdzisz się nigdzie. A on tam zdobył trzy bramki…Ktoś powie, że przecież Callum Rzonca czy Vamara Sanogo przychodzili z szóstej ligi angielskiej i dawali radę. Tak, ale oni byli/są młodzi, na początku kariery seniorskiej. Torunarigha natomiast jest już weryfikowany niemalże od dekady i wychodzi, że szczytem jego możliwości jest sezon z dziewięcioma bramkami w czwartej lidze niemieckiej. Dramat.

Argumenty równie sensowne jak i rzeczywiście przygnębiające w swojej wymowie. Jestem, ciekawy w jaki sposób Dudinjo z Dajrektorem będą uzasadniać angaż grajka i to bez żadnego sparingu. A nam pozostaje mieć nadzieję, że klimat Stawików i Kresowej sprawią, że "Rzunior" tak odpali, że za parę miesięcy będzie się mówiło, iż Bayern będzie chciał za wszelką cenę pozyskać gościa oddając w pakiecie Lewandowskiego z Vidalem i 50 mln "ojro" w gotówce.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-06-27, 11:17 am

Jakby go może "wykopali" z innej ligi regionalnej (nie niemieckiej) to może ten wariant z Bayernem by mógł odpalić ;-) ale prawda jest taka że jeżeli nie był "odkryty" w Niemczech przez miejscowych tyle lat to rzeczywiście coś jest na rzeczy w tym artykule ,no ale zobaczymy co pokaże w naszej ekstraklasie i może rzeczywiście nasza liga jest tak "cienka" że zamieszać mogą w niej piłkarze z niższych lig europejskich ?
Ps Większy problemu będzie z odpowiedzią spikerowi po zdobyciu bramki przez nowego napastnika ,chyba że będziemy używać tylko imienia Junior ? ;-) Trzeba już trenować w domu co by się nie zbłaźnić na meczu (idę do piwnicy pokrzyczeć) :-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Elijash 2018-06-27, 1:03 pm

Nie ma co się podniecać, nie ma co krytykować. Boisko zweryfikuje. A dziś już pewnie będą pierwsze konkluzje...

Pozdrawiam
Elijash
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2004-07-24, 3:22 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2018-06-27, 5:14 pm

Będą jeszcze oszczercy z Weszlo odszczekiwać i pójdą drogą tych niewiernych, którzy ze łzami w oczach prezesa przepraszali i hołd mu składali :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2018-06-27, 5:27 pm

django napisał(a):Będą jeszcze oszczercy z Weszlo odszczekiwać i pójdą drogą tych niewiernych, którzy ze łzami w oczach prezesa przepraszali i hołd mu składali :)

Może czas zacząć :twisted: bo „Rzunior” właśnie zaliczył premierowe trafienie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-06-27, 10:10 pm

Dobra prasa dla Zagłębia w SportowychFaktachWP trwa! Nie wiem, czy red. Źurek w tym laniu miodu na zranienia szefów klubu nie jest już zagrożony... Ale, jeszcze chyba granice przekroczone nie są tak do końca - a że w ogólnopolskiej prasie, to tylko dobrze. W każdym razie:
Łukasz Witczyk 27 Czerwca 2018 o 19:58 napisał(a):Sparingowo: efektowne zwycięstwo beniaminka. Zagłębie Sosnowiec rozbiło uczestnika eliminacji Ligi Europy
W pierwszym sparingu w trakcie letnich przygotowań Zagłębie Sosnowiec rozbiło uczestnika eliminacji Ligi Europy, Viitorul Constanta. Beniaminek ekstraklasy wygrał 4:0.

Dla sosnowieckiego klubu to udany początek letnich przygotowań. Zagłębie nie dało najmniejszych szans Viitorulowi Constanta, który w minionym sezonie zajął czwarte miejsce w rumuńskiej ekstraklasie i wywalczył prawo startu w eliminacjach Ligi Europy. W I rundzie Viitorul zmierzy się z luksemburskim Unionem.
Trener Zagłębia, Dariusz Dudek, dał szansę gry niemal wszystkim swoim zawodnikom. Dla szkoleniowca nie wynik był najważniejszy, a możliwość sprawdzenia rozwiązań taktycznych. Po meczu trener był w bardzo dobrym humorze, gdyż jego podopieczni zasygnalizowali wysoką formę.(...)
No i znów włączony sondaż, czy Zagłębie się utrzyma. Całość: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... eliminacji

Ba! Co więcej - to jeszcze w trochę kretyńsko-typowosensacyjnodziennikarskim już od razu puszczonym materiale o nowym trenerze, też propaganda dla Zagłębia, co prawda pewnie jeden z głupszych typów, ale to też z punktu Zagłębia nieważne. Pamiętacie, jak kiedyś domagałem się od marketingu, by zamiast płaczu, np. kibiców, że J. Magiera odchodzi i żądać krwi za zniewagę, skoro się nie da tegog odwrócić: to należy podkreślać, że Zagłębie, to klub, w którym dojrzewają trenerzy itp? Otóż - materiał w SportowychFaktach już się pastwi na temat "oni mogą zastąpić Nawałkę". Też z sondażem pod artykułem, "który kandydat byłby najlepszy"? Otóż - pierwszym prezentowanym "papierowym kandydatem" jest J. Magiera. Pierwsze zdanie przedstawiające go jest:
Szymon Mierzyński 27 Czerwca 2018, o 07:00 napisał(a): (...)Jacek Magiera
41-latek wypromował się w Zagłębiu Sosnowiec, a później prowadził Legię Warszawa. (...)

Co więcej, wg aktualnych wyników sondażu, J. Magiera jest najwyżej ocenianym kandydatem z Polski, w "generalce" zaś trzeci, za "odlecianym pomysłem z racji bycia na topie", czyli A. Conte i za bardziej już realistycznie pomyślanym C. Prandellim... Całość: https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/762 ... lekcjonera
A co do "odszczekiwania przez weszło" - to ostrożnie, nie przesadzajmy. Jakkolwiek - nowy nabytek Zagłębia odpowiedział im najlepiej, jak można: nie tylko, że stzrelił, ale w meczu międzynarodowym, nie mogą zwalać na polką ligę, to mecz drużyny walczącej w eliminacjach LE. W jakimś sensie - przepowiednia o Zagłębiu w Europie, tak jak od lat wołałem, że trzeba przykrawać ten właśnie "rozmiar kapelusza" jako miara, na którą się nastawia Zagłębie - i oto taki to już przeciwnik jest.
To tyle, co do presji - słusznej - do wywarcia na weszło.
Natomiast co do sparingu, ludzie! Napijcież się wody. Już słyszałem pienia zachwytne.
Owszem, jest - być może jeden powód do zachwytów: nawiązanie kontaktów z Hagim, jego szkółką piłkarską ale też i po prostu Bałkanami. Jeżeli polubił się Hagi i ten klub z Zagłębiem - to świetnie.
Niemniej - to jedyny chyba powdó do zachwytów. Zagłębie zaczyna przygotowania - naprawdę, nie bierzmy i nie rozważajmy ani na hiperserio, ani na serio, ani na sottoserio tego faktu.
Poza tym - skrzętnie przez wszystkich omijany temat: to był jeden z dwóch ich spraingów dzisiaj granych? (to znaczy, Rumunów, nie Zagłębia).Nawet jeżeli więc by faktycznie wystawił G. Hagi dwie nierówne drużyny ale z Zagłębiem jako wyżej stojący grała drużyna lepsza: to to tylko sparingi!
Oczywiście, trzeba wychwytywać pozytywy i cieszyć się - ale i negatywy chwytać i cieszyć się też po prostu z każdej okazji do pochwalenia zawodników.
Ale naprawdę, ostudźmy się, tu naprawdę jeszcze - jeżeli chodzi o grę - nie ma powodów do zachwytów!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Luis 2018-06-27, 10:38 pm

RUDI napisał(a):Przygnębiający transfer w Sosnowcu.
Strasznie przygnębiająco wygląda komunikat, że do beniaminka w polskiej elicie przychodzi ktoś taki jak Junior Torunarigha. Nie znacie? Nie szkodzi, my też nie i nie o to chodzi, bo do momentu podpisania kontraktu nie kojarzymy 90 procent obcokrajowców sprowadzanych do Polski. Rzecz w tym, że ten gość na papierze wygląda przerażająco. Mowa o 28-letnim napastniku, który nie zaistniał nawet w trzeciej lidze niemieckiej i drugiej holenderskiej, a zaplecze Eredivisie to najbardziej przyjazna dla graczy ofensywnych liga w Europie – spośród tych mających przynajmniej jakieś strzępy powagi. Jeżeli tam się nie sprawdzasz, to prawdopodobnie nie sprawdzisz się nigdzie. A on tam zdobył trzy bramki…

Ktoś powie, że przecież Callum Rzonca czy Vamara Sanogo przychodzili z szóstej ligi angielskiej i dawali radę. Tak, ale oni byli/są młodzi, na początku kariery seniorskiej. Torunarigha natomiast jest już weryfikowany niemalże od dekady i wychodzi, że szczytem jego możliwości jest sezon z dziewięcioma bramkami w czwartej lidze niemieckiej. Dramat.

Najgorsze, że on równie dobrze może się u nas sprawdzić. To kawał chłopa (191/90), więc siłę ma. Jeżeli do tego jeszcze czasem prosto kopnie piłkę lub dostawi głowę, może się okazać, że strzeli niejednego gola. A to już oznaczałoby zawstydzenie tych, którym strzelał.
-> http://weszlo.com/2018/06/27/przygnebia ... traklasie/


Pamietam jak weszlo smialo sie z Kiko Ramireza. Jak byli w szoku, ze takiego parodyste mozna w ogole w takim klubie zatrudnic. A po kilku tygodniach byli w szoku, ze wczesniej go tak skrytykowali i wszystko odszczekali. A wiecie jak dziala klatwa weszlo ? Wszystko sie sprawdza na odwrot :)
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-06-28, 9:36 am

Dam sobie radę w Zagłębiu!

Rozmowa z Juniorem Torunarighą, nowym napastnikiem Zagłębia Sosnowiec.

Obrazek

W ekipie beniaminka z Sosnowca pojawił się czarnoskóry napastnik z Niemiec, urodzony w Nigerii. 28-letni napastnik Junior Torunarigha, ostatnio występujący w Alemannii Aachen, zdążył już zrobić dobre wrażenie na kolegach i sztabie trenerskim na pierwszych treningach. W poniższym wywiadzie ten niezwykle silny fizycznie piłkarz mówi, że chciałby być w Zagłębiu napastnikiem pierwszego wyboru.

Jakie wrażenia z pierwszych dni pobytu w Sosnowcu?

Junior Torunarigha: - Na początku byłem trochę zmęczony, ale to już minęło. Za mną treningi i mecz sparingowy. Treningi w Niemczech są inne, niż u was, ale szybko je poznaję i dam sobie radę. Nie jest źle. Czuję się coraz lepiej i chciałbym pomóc Zagłębiu w ekstraklasie. Jestem typową "9"-tką, wysuniętym napastnikiem, który ma zdobywać bramki. Wiem, że klub wiele ode mnie oczekuje, zwłaszcza, jeśli chodzi o gole. Postaram się spełnić te oczekiwania.

Zna pan polską piłkę, był pan wcześniej w naszym kraju?

Junior Torunarigha: - Nie za bardzo, to dla mnie nowa sprawa. Jestem pierwszy raz w Polsce, wcześniej tylko przejeżdżałem przez wasz kraj. Ale wszystko przede mną, mam nadzieję, że nie tylko poznam Polskę, ale także nauczę się, chociaż częściowo, polskiego języka. Na razie, przydaje się język angielski, który znają moi nowi koledzy. Z trenerem także nie ma problemu, jeśli chodzi o komunikację. Z dużym optymizmem podchodzę do gry w Polsce, to dla mnie nowy cel sportowy i postaram się nie sprawić zawodu trenerowi i kibicom.

Jaka jest pańska wiedza o klubie z Sosnowca?

Junior Torunarigha: - Rzeczywiście, ta wiedza nie jest za duża, przed wyjazdem do Polski trochę czytałem w internecie o Zagłębiu. Klub awansował teraz do ekstraklasy i chciałby się w niej utrzymać. A ja chciałbym pomóc w realizacji tego celu. Wiem ponadto, że klub ma bogate tradycje i powstał ponad 100 lat temu. Ja grałem w Niemczech w drugiej drużynie Herthy BSC i to klub jeszcze starszy od Zagłębia. Szkoda, że nie udało mi się przebić do podstawowego składu Herthy, ale to już historia. Teraz myślę tylko o Zagłębiu, gdzie bardzo sympatycznie zostałem przyjęty.

http://sportdziennik.pl/dam-sobie-rade-w-zaglebiu/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników