Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2018-06-17, 7:00 pm

Jeśli ktoś chce wskrzesić lata 80-te to naprawdę zły pomysł, Według mnie hala sportowa powinna powstać ale na granicy trzech miast Będzin, Dąbrowa, Sosnowiec i tam powinny grać kluby związane z Zagłębiem, na Środuli stadion piłkarski, Hala Hokejowa i porządny basen z siłownia, kręgielnią, jakieś sekcje sztuk walk itp .Niech nasze miasto zajmie się piłką i hokejem, a reszta tym w czym się obecnie obracają.Brakuje pomysłu na Czeladź...
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez fan78 2018-06-17, 8:02 pm

Czeladź nigdy sportowo nie istniała więc czemu miałby być jakiś pomysł?
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-06-17, 8:27 pm

fan78 napisał(a):Czeladź nigdy sportowo nie istniała więc czemu miałby być jakiś pomysł?
Dlatego, że świat się zmienia, podobnie jak Kol. xenon - co już także niedawno pisałem - jestem smutny, jeżeli "wyobrażenie rozwoju" jest, jak się wydeje, na modłę lat 80-tych zeszłego stulecia. To już chyba bym wolał, jeżeli chodzi o mentalność lata 20-te tegoż zeszłego stulecia: rozmach tych, co byli dziećmi walczących w Powstaniu Styczniowym i potem tworzyli Republikę Zagłębiowską i w zdobywaniu nowych przestrzeni nie mieli mentalności przykrojonej przez centralę "jedynie słusznej linii narodu".
Niestety, obawiam się, że jednak - osiągając sukcesy, jak to wskazuje choćby awans do Ekstraklasy piłkarzy, włączenie teraz hokeistów i coś tam jeszcze będzie - to jednak właśnie na miarę tak przykrojoną, jak wytyczały "horyzonty myślowe" te gdzie indziej w Polsce zdecydowanie już minione słusznie czasy...
To, co napisał Kol. xenon swego czasu przedstawiałem jeszcze z szerszym zapatrzeniem. Jeszcze bowiem pisałem np. o ręcznych o ile pamiętam już wtedy z pogodzeniem się, że w Zawierciu, o szermierzach, być może o szachistach, to parę lat temu było, nie pamiętam; w każdym razie, skoro Dąbrowa wysforowała się w koszykówce - trzeba by jej zostawić prym, choć takie tradycje. Pisałem to, kiedy jeszcze jakoś wciąż widziałem szanse, że Zagłębie jako region chce i może obronić swoją tożsamość wciągając w to ludzi, którym na tym zależy; to rozłożenie więc "sił kibicowskich" - służyłoby świetnie konsolidacji społeczeństwa, scalając je, skoro centrum piłkarskie Zagłębia jest tu, tam koszykówki, tu zaś jeszcz hokeja, gdzie indziej hokeja na trawie, gdzieś siatkówki, ręcznej itp. Natomiast w obecnej sytuacji - owszem, obserwuję takie ruchy, ale co regionu jako regionu, wnioski określone - jak to pisałem ostatnio - wyglądają na ustalone.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-06-17, 8:28 pm

Niniejszy wpis chciałem wcześniej, po południu, ale coś nie przyjmowało mi Forum wpisów. Przed chwilą, jak widać, jednak poszedł głos w dyskusji, więc próbuję raz jeszcze, jeszcze "mieszcząc się" w dniu świątecznym, nawet, jeżeli już wieczór to jest....
A tak sobie pomyślałem, niedziela w pięknej krasie, już wieczór nadchodzi, w Zagłębiu i świętowanie powinno być w pełni, nawet jeżeli niestety prawdopodobnie te kilka tysięcy, co niosło flagę Polski nie starczyło na ustanowienie rekordu do Księgi Guinessa, to jednak pobudka do życia dobrem zapominając o sobie jest: więc wkleję taki pół żartem, ale z dozą serio artykuł, w którym nie ma wprost o Zagłębiu, niemniej może dostarczy PT Kibicom Zagłębia pogody ducha...

Nie wiem przy tym, co to za licho za tym stoi - ale mam kłopoty z wklejeniem tekstu znowu. Toteż zacząłem po kawałku. Okazuje się, jednego jednak pytania, czy raczej zagadnienia, wyjaśnienia zagadnienia: "żywcem" nie chce Forum przyjąć. Pozostałe "udało się wrzepić". To jedno - zaznaczyłem 3 kropkami w nawiasach...

Maciej Jabłoński dn. 16/06/2018 napisał(a):Dziewczyno, zakochaj się w kibicu!
Mówiąc pół żartem, a bardziej serio – Dziewczyno, jeśli Twój wybranek pokocha Cię tak samo, jak swoją drużynę, będziesz najszczęśliwsza na świecie!

Rozpoczął się Mundial, wydarzenie, które mało komu pozostaje obojętne, które zapewni emocji zarówno tym, którzy są z piłką „za pan brat”, jak i tym, którzy interesują się nią raz na cztery lata. Większość globu przez najbliższy miesiąc będzie skupiona na tym, co dzieje się na rosyjskich boiskach.
Dużo polskich domów, osiedli, dzielnic i miast zamieni się w strefy kibica. Żony będą oglądały mecze ze swoimi mężami, dziewczyny ze swoimi chłopakami, a samotne dziewczyny w towarzystwie kolegów-kibiców. Czy ci koledzy-kibice są dobrymi kandydatami na potencjalnych mężów? Przyjrzyjmy się temu.

Kibic sukcesu, czy fan „na dobre i na złe”
Wyobraź sobie moment, w którym mija faza zauroczenia i twój chłopak zaczyna wreszcie (!) dostrzegać nie tylko twoje dobre strony, ale również wady i to, czego w pierwszej fazie relacji nie chce się widzieć. Ma dwa wyjścia – wybrać rozstanie i poszukiwania nowej dziewczyny, którą się zauroczy i będzie widział same zalety lub wybrać ciebie z twoimi słabościami i zacząć pracować nad miłością i byciem z tobą nie „dla czegoś”, ale „pomimo czegoś”.
Jeśli przyszły mąż jest ze swoją ukochaną drużyną na dobre i na złe, to jest dużo większa szansa, że przetrwacie burze i kryzysy, które czekają Wasz związek. On natomiast będzie Cię kochał zarówno w momentach twoich sukcesów jak i porażek, z twoimi dobrymi i słabymi stronami.
I teraz ważna informacja – jeśli jego drużyna dawno temu osiągała sukcesy, a teraz tylko o nich marzy, a on wciąż jej kibicuje – tym większa szansa, że jego miłość jest prawdziwa, a on nie jest jedynie kibicem sukcesu. To „miłość na dobre i na złe”. Chłopak jest wierny swojej drużynie, a każdy wie, że wierność to ważna cecha w relacji.

Niedzielny kibic czy kibic pełną gębą
(...)

Kibicuje lokalnie czy „Barcelonom i innym Realom”
Tu pewnie sporo osób będzie miało inne zdanie (prawda w oczy kole ;)) , ale nie oszukujmy się – jeśli Twój chłopak kibicuje drużynie z miasta, w którym się wychował lub jest z nim „życiowo” związany od dłuższego czasu, to będzie większa szansa, że nie będzie rozglądał się za ładną dziewczyną z telewizji lub miasta, w której był jednorazowo na wakacjach, która akurat jest „na topie” lub którą modnie jest się interesować.
Moim zdaniem, to kwestia mentalności, która tak łatwo się nie zmienia, więc bądź czujna, czy nie skacze z drużyny na drużynę” (albo z kwiatka na kwiatek ;)).

Mundial to świetna okazja, żeby poprzez aktywne uczestnictwo w oglądaniu meczu razem z chłopakiem poznać bliżej jego temperament – często sportowe emocje wyzwalają ukryte cechy charakteru.
To również szansa dla samotnych – żeby nie siedzieć w czterech ścianach, ale przejść się gdzieś ze znajomymi i ich znajomymi na wspólne oglądanie meczów, poznać kogoś nowego, otworzyć się!
Ten artykuł jest napisany z przymrużeniem oka, ale mówiąc poważnie – trzeba mieć jednak oczy szeroko otwarte, żeby poprzez wydarzenie sportowe, jakim jest mundial – zbliżyć się do kogoś.
Dziewczyny, żony, narzeczone – mogą zbliżyć się do swoich ukochanych, a poszukujące mogą poznać jakiegoś wiernego kibica! Czego z serca życzę!

https://pl.aleteia.org/2018/06/16/dziew ... -w-kibicu/
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez andi1961 2018-06-18, 12:13 pm

Widzę że niektórzy fani całego kibicowskiego Zagłębia,chcą rozłożyć rozgrywki ligowe,aby zaistniały,w całym regionie,tylko panowie nie jest to koncert życzeń i o tym gdzie i jaka dyscyplina będzie reprezentowana decyduje wiele czynników a pierwszym z nich są pieniądze a nie tradycje i przywiązanie do danych klubów.Według mnie każde miasto i miasteczko zasługuje na dobre widowiska sportowe tylko czy wszyscy w tych środowiskach chcą tego,o to jest pytanie.
andi1961
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2014-11-18, 4:05 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-06-18, 12:26 pm

xenon napisał(a):Według mnie hala sportowa powinna powstać ale na granicy trzech miast Będzin, Dąbrowa, Sosnowiec i tam powinny grać kluby związane z Zagłębiem,

A tak dokładnie to kto tą halę ma wybudować ? myślisz że władze tych miast mogą się w tej sprawie "dogadać" ? chyba raczej niemożliwe żeby któreś z miast dofinansowało budowę w innym .Już prędzej(według mnie) byłyby skłonne coś zapłacić gdyby umieszczono herby miast zagłębiowskich np nad trybunami stadionu o nazwie Stadion Zagłębia Dąbrowskiego .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Stanley 2018-06-19, 10:44 am

Arkadiusz Chęciński: Zagłębie Sosnowiec szykuje się do walki o mistrzostwo Polski [ROZMOWA]

0- Nowy właściciel musi szanować Zagłębie Sosnowiec, tak jak i my szanujemy. Jeden z oferentów jest zainteresowany przejęciem całej spółki. Łącznie z sekcją hokejową - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta.
Arkadiusz Chęciński wyjaśnił nam, jakie warunki muszą spełnić kluby, żeby zyskać finansową przychylność miasta. Pod szyld miejskiego Zagłębia trafili właśnie hokeiści, ale na tym wcale nie musi się skończyć.

Wojciech Todur: Czy jeżeli teraz znajdzie się chętny na kupno akcji Zagłębia, to będzie musiał również zostać współwłaścicielem sekcji hokejowej?
Arkadiusz Chęciński: – Niekoniecznie. Rozmowy z potencjalnymi kontrahentami trwają. Z jednym nawet od dawna. Powtórzę się, ale nam nie zależy na tym, żeby sprzedać na siłę. Nowy właściciel musi szanować Zagłębie, tak jak i my szanujemy. Jeden z oferentów jest zainteresowany przejęciem całej spółki. Łącznie z sekcją hokejową. Znajdą się tacy, którzy będą zainteresowani tylko piłką nożna. To nie problem. Jesteśmy w stanie tak to organizacyjnie zaplanować i przeprowadzić, że takie rozwiązanie również jest możliwe. Nam zależy, żeby marka, jaką bez wątpienia jest Zagłębie, na tym nie ucierpiała. Żeby to było dobre dla naszego miasta, klubu, kibiców. Zagłębie ma dla Sosnowca olbrzymią wartość. Sprawdziliśmy ile wyniósł medialny ekwiwalent za ubiegły rok. To aż 80 milionów złotych. Promocja nie do przecenienia!

Miasto będzie miało teraz na garnuszku kolejną po piłkarzach sekcję. Czy wzorem Tychów będziecie odzyskiwać podatek VAT – co stanie się możliwe, gdy ruszy budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego – i inwestować te pieniądze w Zagłębie?
– Będziemy odzyskiwać VAT, ale czy te pieniądze będziemy bezpośrednio inwestować w spółkę, to tego dziś nie wiem. Nie jest ważny system. Ważne, żeby wszystko odbywało się w sposób czytelny i było zgodne z prawem. Na pewno skorzystamy z podpowiedzi prawników i fachowców od finansów.

Na dzisiaj najważniejsze jest to, że nie ma żadnego zagrożenie dla finansowania Zagłębia. Piłkarze przygotowują się do startu w Ekstraklasie. Chcemy zapewnić sobie na początek spokojne utrzymanie. Mądrzy ludzie mówią: Chcesz walczyć o utrzymanie, to szykuj się do walki o mistrzostwo Polski. I tak właśnie do tego podchodzimy. Wiadomo, jesteśmy beniaminkiem, łatwo nam nie będzie. Mamy jednak swoje ambicje i chcemy sprostać oczekiwaniom kibiców.

W hokeju chcemy awansu do ekstraligi. Żałuję, że już teraz nie jesteśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na pewno mamy potencjał, żeby znaleźć się w niej już dzisiaj. Czujemy się tym faktem trochę zawiedzeni. Polski Związek Hokeja na Lodzie zaproponował nam miejsce wśród najlepszych. Kluby też wyraziły na to zgodę. Potem jednak wszystko się rozmyło. Już na takie rozwiązanie nie liczymy. Ktoś powie, że to dobrze, bo przecież nie wywalczyliśmy awansu w sportowej walce. Chciałbym jednak przypomnieć, że w 2015 roku Zagłębie wywalczyło awans, a potem z niezrozumiałych dla mnie względów, nie dostało szansy gry z najlepszymi [z powodu braku wystarczających zabezpieczeń finansowych nie otrzymało licencji – przyp.red.]

Czy jest szansa na to, że do wielosekcyjnego Zagłębia dołączą w przyszłości koszykarze lub siatkarze?
– Jednym z głównych kryteriów, którymi kieruje się miasto wyciągając rękę do poszczególnych sekcji jest szkolnie dzieci i młodzieży. Patrząc na nasze miasto, najlepiej radzą sobie z tym piłkarze, hokeiści, koszykarki i piłkarze ręczni... Nie mówię teraz o sportach indywidualnych, o szermierce czy sportach walki. O nich też pamiętamy. Nie chcemy promować danego klubu tylko dlatego, że w przeszłości miał znaczące osiągnięcia sportowe. To ma być nagroda. Nagroda za rzetelną pracę. Kluby, które wspiera dziś miasto uczciwie na to zapracowały.

Poza tym musimy pamiętać o tym, że zagłębiowskie miasta zawarły kilka lat temu porozumienie, żeby nie wchodzić sobie w sportową drogę. Dąbrowa Górnicza promuje męską koszykówkę i siatkówkę kobiet. Będzin to męska siatkówka. Teraz doszło jeszcze Zawiercie, które buduje mocny zespół siatkarski.

Żaden z tych klubów nie zapełni jednak trybun hali w Zagłębiowskim Parku Sportowym.
– Nie wiem. Może MKS Będzin jednak w Sosnowcu zagra? Na pewno zagrają tam koszykarki, hokeiści, piłkarze ręczni.... A pewnie i koszykarze. Może nie od razu w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale zagrają.



Kiedyś poszczególne klubu finansowały zakłady pracy – kopalnie, huty. Dziś finansuje je miasto, czyli mieszkańcy. Musimy mądrze wybierać. Wspierać tych, którzy na to zasługują. Koszykarki miały miejsce w elicie, ale zrezygnowały z niego, żeby promować wychowanki. Klub, który nieoczekiwanie awansował do pierwszej ligi. Zrobiliśmy krok w tył, żeby docenić ich pracę. Kibice chcą oglądać swoich. Nasze dziewczyny. Umiejętności mogą być mniejsze, ale zaangażowania i emocji na pewno nie zabraknie. Sam to obserwowałem... na drugą ligę przychodziło więcej kibiców niż na pierwszą, w której miasto reprezentowała armia zaciężna. Stawiamy więc na swoich z nadzieją, że dziewczyny szybko nabiorą doświadczenia i znowu powalczą o awans i miejsce w elicie. To na pewno wymaga czasu, bo jednak w żeńskiej koszykówce różnica pomiędzy pierwszą ligą, a ekstraklasą jest ogromna.
Stanley
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2005-05-31, 1:01 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-06-19, 11:54 am

Wigry testują zawodników
-W tym gronie znaleźli się Michał Kieca i Łukasz Mozler (obaj Piast Żmigród)-
-> http://www.90minut.pl/news/287/news2875 ... nikow.html
Oni są chyba na wypożyczeniu ? dziwne że nie piszą o nich "obaj Zagłębie Sosnowiec" jeżeli załapią się do 1 ligowca to dobrze
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-06-21, 10:41 am

Artykuł za duży - i w dodatku grafika jest tu istotna - więc nie wklejam, tylko podaję odnośnik do materiału A. Suskiej "Kibice sprzątają po sobie, czyli dla nas – coś niezwykłego. A może trzeba wziąć przykład?", który wczoraj ukazał się na "Futbolfejsie":
http://futbolfejs.pl/ms-2018/kibice-spr ... -przyklad/
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez RUDI 2018-06-21, 10:50 am

Aleksander Kłosek z Zagłębia Sosnowiec będzie sprawdzany w GKS-ie Bełchatów. Testy potrwają do 23 czerwca.
-> http://www.90minut.pl/news/287/news2875 ... hatow.html

Miał być też testowany Janosz ,ale podobno kontuzja .

"O dwóch naszych zawodników zapytał trener Artur Derbin, który chętnie widziałby napastnika - Jana Janosz i bramkarza - Aleksandra Kłoska w swojej kadrze na najbliższe rozgrywki."
-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/4765-klo ... elchatowie

I dobrze, niech zaliczą testy i się ogrywają .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-06-21, 11:53 am

Gejksa ogłosiła nowego sponsora technicznego . A co u nas ? Czy obowiązuje stara umowa czy szukamy nowego ? Czy bedzie jakas akcja promocyjna w związku z awansem i nowe wzory koszulek ? Czy leci z nami pilot ???
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2018-06-21, 1:47 pm

No, proszę. NIby takie "dbające, by nie ulegać emocjom i plotkom, tylko po prostu informować" 90minut.pl - a jednak wczoraj pisali o rozpoczęciu przygotowań przez Miedź - i kilka informacji o Miedzi dali, także o rozpoczęciui przygotowań Wigier Suwałki, dzisiaj o podjęciu treningów przez GKS Katowice - a o Zagłębiu "zapomniei".
Tymczasem SportoweFakty, czyli sport na WP.PL - cokolwiek mówić - to jednak informację dali i nawet dość szeroki artykuł, z ciekawą np. informacją (na serio?), że zmienia się forma współpracy z Legią (tzn, czy sugestia to jest, jakoby lepsi mieli być pożyczani? A może jeszcze ciekawiej? A może tylko ten dziennikarz nie wie jeszcze, jak twórczy bywają w wypowiedziach oficjele Zagłębia, więc uwierzył we wszystko, co powiedziano?); w każdym razie, jest jakaś informacja w mediach ogólnopolskich i to wydaje się - podczas, gdy inne milczą - że tu dziennikarz przedzwonił do klubu a nie przepisał z innych notatek szczątkowych w prasie...
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -sparingow
Pod artykułem sonda - w której na razie 65 procent głosów jest, że Zagłębie się utrzyma.
Oto cytat artykułu
Łukasz Witczyk w SportowychFaktach 21 Czerwca 2018 o 12:29 napisał(a):Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło przygotowania. Beniaminek rozegra sześć sparingów
W środę piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Sztab szkoleniowy najpierw przeprowadził testy motoryczne, a dopiero później będzie pracował nad formą zawodników.
Po krótkim urlopie piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów. W środę na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego przeszli badania wydolnościowe, a na czwartek zaplanowane są dalsze testy motoryczne na obiektach sosnowieckiego klubu. Sztab szkoleniowy ma miesiąc, by zbudować formę na początek rozgrywek Lotto Ekstraklasy.
Przed inauguracją sezonu sosnowieccy piłkarze rozegrają sześć meczów sparingowych. Ich rywalami będą Viitorul Constanța, Czuwaj Przemyśl, MFK Karvina, Puszcza Niepołomice, Korona Kielce i ROW 1964 Rybnik. Od 2 do 7 lipca zawodnicy Zagłębia przebywać będą na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim.

Klub jeszcze nie poinformował o ruchach transferowych. Pewne jest, że z Sosnowca odejdzie Robert Sulewski, którego pozyskała Arka Gdynia. Kilku młodszych zawodników, którzy potrzebują ogrania zostanie wypożyczonych do niższych klas rozgrywkowych. Część z nich jest już na testach w Wigrach Suwałki i GKS-ie Bełchatów.
Sosnowiczanom niezbędne są wzmocnienia. Działacze wraz z trenerem Dariuszem Dudkiem prowadzą rozmowy z potencjalnymi nowymi piłkarzami i wkrótce Zagłębie ma ogłosić nazwiska pierwszych pozyskanych graczy. Zmienić ma się również model współpracy z Legią Warszawa. Wcześniej mistrzowie Polski wypożyczali do Zagłębia mniej doświadczonych zawodników.

Początek rozgrywek Lotto Ekstraklasy zaplanowany jest na 20 lipca. Trzy dni później Zagłębie ma zaplanowany swój pierwszy mecz: u siebie zmierzy się z Piastem Gliwice.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2018-06-22, 9:17 pm

Nie boimy się ekstraklasy


Sosnowiczanie rozpoczęli przygotowania do pierwszego sezonu w ekstraklasie po dekadzie spędzonej w niższych klasach rozgrywkowych. Cel? Zachowanie miejsca w elicie. Ale to nie znaczy, że przy Kresowej nikt nie marzy o Europie...

Łukasz ŻUREK: Zaraz po ostatnim meczu poprzedniego sezonu, gdy cała Kresowa była roztańczona i rozśpiewana, przestrzegł pan przed nadmiernym entuzjazmem. Już wtedy rodziła się obawa przed wyzwaniami ekstraklasy?

Dariusz DUDEK:
- W jakimś sensie tak. Mam spory bagaż doświadczenia, bo jako piłkarz rozegrałem w ekstraklasie blisko 200 spotkań. A potem pracowałem tam jako drugi trener. Dlatego wiem, że najwyższa klasa rozgrywkowa to duże wyzwanie dla nas wszystkich - nie tylko dla piłkarzy i szkoleniowców. To produkt z wysokiej półki. Nie jest łatwo się w tym towarzystwie utrzymać. Nie jest łatwo o spokój na co dzień.

Już dziś padają jednak pytania, czy Zagłębie może podążyć szlakiem Górnika - od zaplecza elity do Europy. Wchodzicie do elity z podniesioną głową. I chcecie zostać tu dłużej niż rok...

Dariusz DUDEK:
- Zgadza się, jesteśmy ambitnymi ludźmi. A ja jestem bardzo ambitnym trenerem. Górnik Zabrze wygrał na finiszu I ligi sześć meczów z rzędu, a dzisiaj szykuje się do gry w europejskich pucharach. My też wygraliśmy sześć razy z kolei, więc... możemy również dalej pójść tropem zabrzan. Wiem, że trudno dzisiaj snuć takie prognozy. Ale dlaczego nie? Nie boimy się ekstraklasy. Będzie trudno o każdy punkt, ale robimy wszystko, żeby było dobrze. Mecz z Tychami na zakończenie poprzedniego sezonu pokazał, że od pierwszego dnia okresu przygotowawczego musimy się wziąć do roboty na najwyższych obrotach.

W spotkaniu z tyszanami drużyna była już pewna awansu. Co stanowiło klucz do sukcesu? Hasło "kolektyw" wydaje się zbyt banalne...

Dariusz DUDEK:
- To dla mnie niewygodne pytanie, bo... musiałbym się trochę pochwalić. Nie chcę tego robić, bo nie o to chodzi. Powiem tylko, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani pod względem motorycznym. Mieliśmy moc, siłę, wytrzymałość. To było widać. Graliśmy też ładnie dla oka, co wiąże się bezpośrednio z taktyką. Nad stylem gry pracowaliśmy z chłopakami naprawdę wiele godzin. Do tego dorzuciliśmy świetną atmosferę w zespole. I recepta na sukces gotowa.

W którym momencie uwierzył pan, że to się na pewno uda?

Dariusz DUDEK:
- Na przełomie kwietnia i maja. Powiedziałem wtedy, że jeśli wygramy ze Stalą u siebie i z Chrobrym na wyjeździe, to nikt nas już nie zatrzyma. I tak się stało. Po meczu w Głogowie byłem już pewien na 100 procent, że założony cel uda nam się zrealizować. Mimo że musieliśmy sobie radzić na boisku w dziesiątkę, zagraliśmy dobry mecz i co najważniejsze - zwycięski. Wiedziałem, że awansu z rąk już nie wypuścimy.

A najtrudniejszy moment sezonu?

Dariusz DUDEK:
- Porażka w Suwałkach. Było mi przykro, że prawie tysiąc naszych kibiców przejechało taki kawał drogi, a my nie zdobyliśmy nawet punktu. Nie było trawy, nawierzchnia nie była podlana, trudno było wymienić trzy podania. Wskazałbym też na porażkę w Katowicach. Wiadomo, że potyczki z GKS-em czy Ruchem mają szczególne znaczenie i trzeba je zawsze wygrywać.

Prezes Marcin Jaroszewski trafił w sedno opierając się na maksymie, że "drugi raz pierwszego wrażenia nie da się zrobić". Dał szansę najpierw Magierze, potem panu. I uczynił z was zwycięzców...

Dariusz DUDEK:
- Mogę tylko podziękować za takie maksymy. I cieszę się, że okazują się trafione. Prezes jest sercem w tym klubie. Wie, że czasem trzeba podjąć trudne decyzje. Kiedy przychodziłem do Zagłębia, zespół był totalnie rozbity. Gdyby nie ujemne punkty dla Ruchu Chorzów, bylibyśmy blisko ligowego dna. Prezes postawił wtedy na człowieka, który nigdy wcześniej nie pracował jako pierwszy trener. I okazało się, że miał rację. Razem budujemy historię tego klubu. Chciałbym też podziękować prezydentowi Sosnowca, Arkadiuszowi Chęcińskiemu. To człowiek, który stoi za Zagłębiem murem. Jest na każdym meczu, świetnie czuje sport. Bez wsparcia miasta awans do ekstraklasy nie byłby możliwy.

Prowadzi pan stosunkowo młody zespół. Jaka jego część jest gotowa na najwyższą klasę rozgrywkową mentalnie?

Dariusz DUDEK:
- Rzeczywiście, drużyna jest bardzo młoda. W klasyfikacji Pro Junior zajęliśmy drugie miejsce. Jestem idealistą. Chciałbym, żeby zespół w większości tworzyli młodzi gracze, Polacy, najlepiej wychowankowie albo zawodnicy z regionu. Realia powodują jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Ale rynek podsyła nam czasem takich piłkarzy jak Callum Rzonca. Nikt go nie znał, a u nas dostał szansę i sprawdził się doskonale. Trzeba jednak zaznaczyć, że kręgosłup drużyny tworzyć muszą zawodnicy doświadczeni. My mamy Tomka Nowaka i kilku innych. Drużyna musi być wiekowo zbalansowana, bo bez tego nie utrzyma się w elicie.

Plan na letnie okienko transferowe zakłada wzmocnienie zespołu 3-4 zawodnikami, po jednym do każdej formacji. Będzie w tej grupie ktoś "z nazwiskiem"?

Dariusz DUDEK:
- Tak. Ale podchodzimy do tematu bardzo spokojnie. Chcemy przeprowadzić transfery w ciszy i spokoju. Zachowujemy wielką ostrożność, żeby niczego nie zepsuć. Chcę jednak wyraźnie powiedzieć, że nie zamierzam uzupełniać składu. To mają być realne wzmocnienia drużyny. Nie może być inaczej, skoro sposobimy się do gry w ekstraklasie. Nie mówimy więc o zawodnikach anonimowych. W przyszłym tygodniu powinniśmy ogłosić nazwisko pierwszego pozyskanego zawodnika.

Słówko jeszcze o frekwencji na Stadionie Ludowym. Była zadowalająca tylko w ostatniej kolejce, kiedy awans mieliście już w kieszeni. Wierzy pan, że nowy stadion w Sosnowcu, którego budowa niebawem ruszy, nie będzie świecił pustkami w kolejnych latach?

Dariusz DUDEK:
- Myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Wybudowanie tego stadionu to spore wyzwanie dla prezydenta Chęcińskiego. Stadion Ludowy ma oczywiście swoją historię, ale dziś trzeba mieć również na względzie komfort oglądania widowiska piłkarskiego. Wtedy na obiekt zaczną przychodzić również całe rodziny. Sądzę, że w najbliższych 3-4 latach pójdzie to wszystko w dobrym kierunku. Mam tu na myśli również rozwój klubowej akademii. Coraz więcej dzieci garnie się do gry w piłkę u nas, a to oznacza, że w niedalekiej przyszłości na stadion będą przychodzić regularnie ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i znajomi. O frekwencję nie mam więc obaw.

Najsilniejszym magnesem zawsze pozostanie jednak siła drużyny.

Dariusz DUDEK:
- Dokładnie tak. Moja w tym głowa, żeby zachęcić wszystkich do dopingowania z trybun. Mamy drużynę, która pokazuje na murawie serce i charakter. Ludzie lubią na taką piłkę przychodzić. I to dobrze nam wróży na przyszłość...

http://sportdziennik.pl/nie-boimy-sie-ekstraklasy/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2018-06-23, 1:37 pm

Juz niech prezes tak nie szarżuje z ta Europą . I nie chodzi nawet o to czy damy rade zając miejsce w czubie . Sam występ w pucharach skończyłby sie finansowa katastrofa . Pierwsze rundy a dalej nie dojdziemy to dalekie wyjazdy nawet do Azji i rywale których nikt nue chce oglądać . To gra przy pustych trybunach i duże koszty bo i piłkarze zarządają podwyżek i premii . Gdyby teraz jakimś cudem zdarzyły sie puchary to najlepszym dla nas rozwiązaniem byłaby rezygnacja z udziału . To co zrobiła UEFA z pucharów a zwłaszcza wstępne rundy to jakas parodia .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez xenon 2018-06-23, 2:51 pm

prezes przytacza przykład Górnika ale nie powiedział jakim budżetem dysponował klub, a było to ponad 30 mln.Powalczmy raczej o górną tabelę i o Puchar Polski.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników