I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-05-28, 12:47 pm

Blajpios napisał(a):brak mi zauważenia wkładu D. Banasika w ten awans.

Bo nie było żadnego wkładu Banasika. Jeśli można konstruktywnie dyskutować o pozytywach Pana Darka to chyba tylko w aspekcie sprowadzenia zawodników takich jak Banasiak czy Jędrych. Przy czym należy zaznaczyć, że wartościowych grajków zrobił z nich Dudek. I też nie od razu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-05-28, 1:14 pm

DOSTĘPNYCH BILETÓW: 0 (ZERO) :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 1:17 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):brak mi zauważenia wkładu D. Banasika w ten awans.

Bo nie było żadnego wkładu Banasika. Jeśli można konstruktywnie dyskutować o pozytywach Pana Darka to chyba tylko w aspekcie sprowadzenia zawodników takich jak Banasiak czy Jędrych. Przy czym należy zaznaczyć, że wartościowych grajków zrobił z nich Dudek. I też nie od razu.

Trochę minimalistycznie Kolega ujmuje, bo wiadomo, kibic, jak kocha, to kocha, jak nie kocha to nie kocha - ale to właśnie napisałem, bo już mi się nie chce wchodzić w dyskusje z kibicami, czy za wcześnie go usunięto, czy nie - i czy więc nie wydobyłby wcześniej tego potencjału z tego, czy innego zawodnika niż trener Dudek. Z tym, jak kto widzi w emocjach, szkoda dyskutować.
No, chyba, że Kolega ma zakulisowe jakieś prywatne wiadomości, bo ktoś zorientowany w sprawach wewnątrzklubowych należy do Rodziny Kolegi i mówił nawet nie przy stole na obiedzie, ale w rozmowie w cztery oczy przy kawie po obiedzie. Ale, bardzo proszę, by nie było śmiechu - nie licząc, że tym kimś jest M. Jaroszewski albo R. Staniek i oni tak zapewnili... Opierając się bowiem na ogólnie dostępnych danych, to jednak jest faktem, że jakiś wyraźny wpływ miał D. Banasik zarówno na przeprowadzaną czystkę po poprzednim sezonie i na zestawienie zawodników zaproszonych do gry w tym sezonie. Nie rozstrzygam tu - jak wyraźny, czy większy niż R. Stanek czy nie, niemniej był przynajmniej współpracownikiem. Zaś mógł być to wpływ decydujący jedynie przy wspomnianych przez Kolegę Banasiaku czy Jędrychu - i jednak ten potencjał widział, choć co do Banasika to nie było takie trudne, był uznany w I lidze już przychodząc, jako "człowiek Banasiaka", więc odejście trenera mu zaszkodziło zapewne. Jakkolwiek, jednak jakiś wkład miał w powstanie tego zespołu. Czyli nie zero.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-05-28, 1:25 pm

Blajpios napisał(a):jakiś wyraźny wpływ miał D. Banasik zarówno na przeprowadzaną czystkę po poprzednim sezonie i na zestawienie zawodników zaproszonych do gry w tym sezonie.

A to prawda. Słusznie kolega zwrócił uwagę na ten pierwszy aspekt. Z perspektywy czasu widać, ze było to dobre posuniecie z punktu interesów klubu. Mimo wszystko nie przekładałbym tego wszystkiego na wkład poprzedniego trenera tym bardziej, że moglibyśmy w czymś ująć Dudkowi
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez jondek 2018-05-28, 1:29 pm

Zarówno na trybunę krytą jak i trybunę otwartą nie ma już biletów. We wtorek (29.05), od godz. 12:00 ruszy sprzedaż dodatkowa na sektor gości (na meczu nie będzie obecnych kibiców przyjezdnych). Wejściówki będzie można nabyć poprzez platformę internetową KupBilet, w sklepie kibica FanStore oraz w restauracji 3Kolory. Bilety będą w cenie 25 zł, w formie biletu jednorazowego. Nie będą nabijane na kartę kibica.

Jeżeli dodatkowe bilety sprzedadzą się, w dniu meczu kasy będą nieczynne.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy - 3 czerwca, godz. 12:45.
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 2:20 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):jakiś wyraźny wpływ miał D. Banasik zarówno na przeprowadzaną czystkę po poprzednim sezonie i na zestawienie zawodników zaproszonych do gry w tym sezonie.

A to prawda. Słusznie kolega zwrócił uwagę na ten pierwszy aspekt. Z perspektywy czasu widać, ze było to dobre posuniecie z punktu interesów klubu. Mimo wszystko nie przekładałbym tego wszystkiego na wkład poprzedniego trenera tym bardziej, że moglibyśmy w czymś ująć Dudkowi

To jużeśmy coraz bliżej porozumienia. Nawet miałem dopisać w końcówce wpisu poprzedniego, że absolutnie nie znaczy to, że piszę w kontropozycji do tego, co należy przyznać, że stało się zasługą D. Dudka, jego wkładu w awans! Bynajmniej tego nie chcę zwalczać. Tak chciałem wpisać - bo tak jest; nie wpisałem, bo uznałem, że nie ma podstaw mnie podejrzewać o pomniejszanie zasług D. Dudka. Chodzi tylko o odwagę myślenia, albo lepiej: pewność swoich zdolności. Kto bowiem wie mało - chorobliwie "gimnastykuje się", by "za darmo" nic nie dać drugiemu; nawet - gdy temu drugiemu się należy; kto wie dużo, nie boi się jednej czy drugiej wiadomości podrzucić drugiemu gratis, nawet gdy się mu nie należy... Taka ludzka natura. "Zwycięstwo ma wielu ojców" - nauczy mądrego więcej, niż to, co niektórzy w swej "zgrzebności" wyczytują, opierając się na całości czyli łącznie z tym, że porażka jest sierotą (a i całą tę frazę można odczytać bogaciej niż na pierwszy rzut oka).
Z tym, że gdyby zgodzić się na nadmierną obawę, czyli że "aby nie zabrać D. Dudkowi czegoś z jego wkładu w sukces - to nie powiemy o żadnych innych czynnikach": to mogłoby wyniknąć to, że przyznamy D. Dudkowi zasługi, których nie miał - zabierając nieuczciwie je tym, którzy je mieli.
Pewnie we wszystkich lig regulaminach jest opisane, którym zawodnikom przyznane są medale za mistrzostwo ligi. W jednych - że wystąpił w iluś tam meczach, w innych, że ileś tam minut rozegrał, w niektórych, że choć w jednym wystąpił lub był nawet tylko na ławce - a nie słyszałem (choć może jest), że warunkiem jest, by wystąpił w meczu jakimś choć jednym zwycięskim. Gdyby jakiś zawodnik, który zagrał we wszystkich meczach prowadzonych przez D. Banasika odszedł razem z nim - to czy wg tych zwyczajów lig, miałby udział w awansie, przyczyniłby się?
Sytuacja z trenerem jest zapewne inna. Jednak - twierdząc, że przeprowadzenie czystki i zebranie kadry podstawowej przez cały sezon nie jest wkładem w awans, to jednak chyba trochę stoimy w sprzeczności ze zwyczajem uznawania, że medal się należy choćby zawodnikowi, który zagrał te 90 minut w sezonie w zwycięskiej kadrze.
Jak zaznaczyłem, nie pisałem tu zaś głównie z perspektywy "ujeżdżaczy pstrych koni", czyli wg tego, jakiego wierchowca dosiada łaska kibiców. Pisałem z perspektywy profesjonalnego Klubu - i odpowiednio do nich rozwijającego się środowiska Kibiców, mających swoje rozwojowe Stowarzyszenia i swój rozum.
Owszem, warto jest przy sukcesie pozwolić się łyczek z pucharu pełnego ambrozji napić wszystkim, którzy mogą, choćby w sposób bardziej naciągany, jak wpływ D. Banasika, który jakiś tam jednak realnie był, to nie było 10 minut w meczu. Nie wytrąbi całego pucharu. Może Klub dusić chwałę tylko do "swoich, co przy grillu się utrzymali" - a może błysną otwartością."U nas docenia się ludzi". Owszem, wiem, że to brzmi sprzecznie z dotychczasowym doświadczeniem, sam Kolega słusznie zauważał, że zwalnianie D. Banasika nie było zbyt cywilizowane i nie jeden raz takie kwiatki były tu zauważane. "Kolesiostwo a brak klasy". Może jednak jest jakaś nadzieja na rozwój w tym Klubie? To Klub zyskuje - gdy ukłoni się w każdą stronę, gdzie ma coś do zawdzięczenia w chwili chwały. Pod tym względem pokazał klasę Trener, gdy po meczu z Ruchem dziękował p. Witkowskiej. Naprawdę tego nie musiał - a w chwilach porażki Niecieczy (które mnie smucą, bo wylało się morze hejtu zamiast podziwu dla ludzi, którzy wyśnili Ekstraklasę w maleńkiej wiosce): tym bardziej nie musiał i tym bardziej chyba będzie to przez nich dobrze odebrane. Prywatnie - życzę D. Banasikowi, by jednak udało się Pogoń mu utrzymać a nie żeby zatriumfował ze swoją pogardą Banasiakowi okazaną niejaki B. Baniak (choć nie od początku tak było, w emcojach chyba nie do końca trener Łęcznej najpierw zrozumiał trenera Pogoni, poczuł się niedoceniony po ładnym wystąpieniu na początek na rzecz Pogoni - ale potem wyraźnie "kpił ze szczawika"; że "nie umie załatwić gry"?).
Co do zaś D. Dudka jeszcze... Czy też - Panów Dudków w Zagłębiu, bo pojawił się pomysł ściągnięcia i Jerzego Dudka. Czy Dyrektor Sportowy jest szefem Trenera czy nie - to zależy od układów wewnętrznych. Czy Dariusz D. chciałby by pracował Jerzy D. w Zagłębiu - to też znak zapytania. Rzecz rozbijałaby się o to, czy chcieliby i umieli współpracować, zapewne. Nawet jednak, gdyby chcieli i umieli - pytanie, czy J. Dudek się zdecydowałby. Niemniej - jako "próbę skutecznego chwytu", gdyby widzieć faktycznie zdolność p. Jerzego do takiej pracy, bo nie jestem pewien: to bym próbował sloganu: "Panie Jerzy! Jak dowodzi historia - Zagłębie to dobre siedlisko dla Dudków! Już dwóch tu wyfrunęło na szczyty - lepiej będzie, jak będzie cała Trójka"!
Bo tak, choć akurat w tym awansie nie miał żadnego udziału faktycznie, czy zasługi (lub miał minimalny, jeżeli na przykład powoływano się na niego w celach mobilizacji) - to wg tego, co napisałem, że nie zawadzi się ukłonić w każdą stronę, to warto by zaznaczyć, że to kolejny awans Zagłębia z trenerem Dudkiem! Jeżeli Jerzy Dudek jest przy tym w stanie dołożyć się, by do jeszcze większych sukcesów ten awans doprowadził - super. Jeżeli nie - wystarczy pomóc w tym Dariuszowi Dudkowi. Jednak i p. Włodzimierza Dudka, trenera przy I historycznym awansie, ot tak na zasadzie "rozdawanych bonusów i uśmiechów" warto zaznaczyć, bo jako historia, to to są podwaliny i obecnego sukcesu. Co do tego jednak, to mam nadzieję, że już myślą w Klubie. Co innego - jeżeli chodzi o umiejętność zastosowania tych faktów, "chwytów prezentacyjnych", to są obawy, czy jest ta umiejętność
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-05-28, 5:41 pm

Obawiam sie ze dwa Dudki w barszcz to za duzo . Dla klubu to prestiż ale z racji ze Jerzy jest sławniejszy odbierały cały splendor Dariuszowi . Takie rzeczy można konsultować bardzo po cichu zeby nie wypłynęły nawet jako plotka . Nie darmo sie mówi ze brat brata harata . Oni chyba razem nie pracowali i lepiej nie robić nic na siłe . Jesli by taka propozycja była od Darka lub za jego aprobata to wtedy dopiero można zaczynać wstępne rozmowy . Tylko jakie stanowisko dla Jerzego . W zasadzie mógłby być managerem w stylu angielskim tylko wtedy byłby szefem Darka i Stanka . To wciąż stąpanie po kruchym lodzie choc pomysł ciekawy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 6:40 pm

Tomcjo napisał(a):Obawiam sie ze dwa Dudki w barszcz to za duzo . Dla klubu to prestiż ale z racji ze Jerzy jest sławniejszy odbierały cały splendor Dariuszowi . Takie rzeczy można konsultować bardzo po cichu zeby nie wypłynęły nawet jako plotka . Nie darmo sie mówi ze brat brata harata . Oni chyba razem nie pracowali i lepiej nie robić nic na siłe . Jesli by taka propozycja była od Darka lub za jego aprobata to wtedy dopiero można zaczynać wstępne rozmowy . Tylko jakie stanowisko dla Jerzego . W zasadzie mógłby być managerem w stylu angielskim tylko wtedy byłby szefem Darka i Stanka . To wciąż stąpanie po kruchym lodzie choc pomysł ciekawy .
Popieram w stu procentach. Też napisałem, że zacząć trzeba - dodam, że ze zwykłej lojalności wobec Dariusza - od kwestii, czy onże się zgadza. Po tym - dopiero zaczynają się całe puzzle warunków, jak np. czy też Jerzy się zgdza na współpracę, czy będą umieć, czy dla Jerzego, bądź co bądź znaczącej postaci w europejskiej piłce będzie to ciekawe - jak współpraca przy Jego doświadczeniu kontrastującym krzycząco np. z M. Jaroszewskim, R. Stańkiem. Tak więc, zasadniczo propozycja z gatunku science fiction. Hm. Tyle - że urokliwa bardzo, gdyby wypaliła. To, co mogłoby go zaciekawić, to pewnie jedynie, że projekt z dużą tradycją i poziomem prawie zerowym, co zbudują, będzie na ich chwałę. Przy ewentualnym - a piszemu to nawet nie palcem, paznokiekciem za to nie po wodzie a oceanie - chcącym robić klubu europejski bardzo bogatym sponsorze, może by to miało szanse.
Tyle fantazji ponadrealnej.
Z poziomu bardziej realnego. Cóż, to są realia. Od lat, jak to już pisałem - Zagłębie odpychało wszystkich, co z niego wyszli ponad poziom gdzieś tak drugo-, trzecio-ligowy w Polsce, na którym to niektórzy brylowali. No i nie ma choćby 1/5 Jerzego Dudka, wśród byłych Zagłębiaków, który mógłby brylować i czułby jakąś frajdę w Zagłębiu. Niestety. Wiem, że to już faktycznie grozi przegięciem, przy tej ilości rzeczy, które o Ruchu dzisiaj napisałem - ale czy tylko dlatego, że w Zagłębiu nie grał Krysztof Warzycha to nie ma takiego tuza, jak Ruch, do którego w chwilach spadku przyszedł właśnie ratować klub? Fakt, był z pewnego poziomu W. Rudy i niestety popłynął - ale z tych, którzy czołówkę stanowili w jego latach i później - to nikt, kto błysnął gdzieś w innym świecie w latach W. Rudego ale i później: jakoś nie został przyciągnięty; to zresztą też problem hokeja w Sosnowcu, najwięksi wypchnięci. No i mamy - musimy się fascynować nieprawdopodobnymi baśniami z Dudkami, zamiast cieszyć się, że rozmiar wielkości wyznaczają ci, co w poprzedniej zmianie sztafety, tej zawodniczej, byli największymi w klubie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez bolo73 2018-05-28, 8:52 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):brak mi zauważenia wkładu D. Banasika w ten awans.

Bo nie było żadnego wkładu Banasika. Jeśli można konstruktywnie dyskutować o pozytywach Pana Darka to chyba tylko w aspekcie sprowadzenia zawodników takich jak Banasiak czy Jędrych. Przy czym należy zaznaczyć, że wartościowych grajków zrobił z nich Dudek. I też nie od razu.


Banasik to było wielkie nieporozumienie, ale o tym już pisaliśmy dużo. Zresztą widać gdzie jest Pogoń teraz i jak jest zagrożony jej ligowy byt. Podejrzewam, że gdyby przez cały sezon był naszym trenerem to moje i nie tylko moje obawy o ligowy byt byłyby uzasadnione i pewnie zamiast cieszyć się z awansu to drżelibyśmy teraz o to aby się utrzymać. Nierealne? To przypomnę tylko dwie pierwsze kolejki gdzie zanotowaliśmy porażki z Grudziądzem u siebie i Łęczną na wyjeździe kiedy ta była wówczas zlepkiem drużyny skleconym naprędce na potrzeby 1 ligi. Gdzie są teraz Grudziądz i Łęczna pokazuje tabela. Tak więc brawo dla włodarzy klubu, że posłuchali krytyki i nacisków kibiców i pogonili Pana Banasika co zaowocowało zatrudnieniem Dudka i zmianą oblicza zespołu. Ot z gówna bata nie ukręcisz.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 9:04 pm

bolo73 napisał(a):
August napisał(a):
Blajpios napisał(a):brak mi zauważenia wkładu D. Banasika w ten awans.

Bo nie było żadnego wkładu Banasika. Jeśli można konstruktywnie dyskutować o pozytywach Pana Darka to chyba tylko w aspekcie sprowadzenia zawodników takich jak Banasiak czy Jędrych. Przy czym należy zaznaczyć, że wartościowych grajków zrobił z nich Dudek. I też nie od razu.


Banasik to było wielkie nieporozumienie, ale o tym już pisaliśmy dużo. Zresztą widać gdzie jest Pogoń teraz i jak jest zagrożony jej ligowy byt. Podejrzewam, że gdyby przez cały sezon był naszym trenerem to moje i nie tylko moje obawy o ligowy byt byłyby uzasadnione i pewnie zamiast cieszyć się z awansu to drżelibyśmy teraz o to aby się utrzymać. Nierealne? To przypomnę tylko dwie pierwsze kolejki gdzie zanotowaliśmy porażki z Grudziądzem u siebie i Łęczną na wyjeździe kiedy ta była wówczas zlepkiem drużyny skleconym naprędce na potrzeby 1 ligi. Gdzie są teraz Grudziądz i Łęczna pokazuje tabela. Tak więc brawo dla włodarzy klubu, że posłuchali krytyki i nacisków kibiców i pogonili Pana Banasika co zaowocowało zatrudnieniem Dudka i zmianą oblicza zespołu. Ot z gówna bata nie ukręcisz.
Kolego, z całym szacunkiem, o tym jakie byłyby efekty jego dalszej pracy - to akurat nie na temat. Zaczynać zaś też tę dyskusję nie ma sensu, jak napisałem - to są emocje, w które ktoś wierzy albo nie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-05-28, 9:25 pm

Blajpios napisał(a):Zaczynać zaś też tę dyskusję nie ma sensu, jak napisałem - to są emocje, w które ktoś wierzy albo nie.

Niepotrzebne było włączanie kwestii Banasika do sprawy awansu. Chłop spaprał awans rok temu i wyleciał po tragicznych 4 kolejkach. Nawet Dudek w wywiadzie po ostatnim meczu mówił że zastał drużynę roznitą i nie sądzę aby mówił to przeciw poprzednikowi. W każdym razie Banasik to nieudolna historia i nakrawdę nie na co odgrzewać na dłuższą metę starego kotleta. Zwłaszcza w takiej chwili. A za awans odpowiada Dudek. Amen
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-05-28, 10:46 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Zaczynać zaś też tę dyskusję nie ma sensu, jak napisałem - to są emocje, w które ktoś wierzy albo nie.

Niepotrzebne było włączanie kwestii Banasika do sprawy awansu. Chłop spaprał awans rok temu i wyleciał po tragicznych 4 kolejkach. Nawet Dudek w wywiadzie po ostatnim meczu mówił że zastał drużynę roznitą i nie sądzę aby mówił to przeciw poprzednikowi. W każdym razie Banasik to nieudolna historia i nakrawdę nie na co odgrzewać na dłuższą metę starego kotleta. Zwłaszcza w takiej chwili. A za awans odpowiada Dudek. Amen
Skoro taki macie pacierz, to się tak módlcie. I wierzcie mocno. Jak widzę - to już tylko D. Banasik jest winien przegranej w zeszłym sezonie, nie było żadnych wywrotowych akcji, o których tu pisano - a skoro Pan Prezydent powiedział, że mu Pan Prezes odpowiedział na pytanie czy kluib nie będzie unikać awansu i jest w tym roku awans, to już dowód największy, że na pewno nie było jakiegoś grania klubu na brak awansu i poprzednio. To wszystko już najpewniejsze rzeczy pod słońcem, potwierdzam. Potwierdzam więc,i to, że tylko D. Dudek zrobił czystkę przed sezonem i zebrał tych ludzi, którzy stanowili podstawę awansu - a to, że zrobił to, gdy go jeszcze tu nie było, to tylko dowód, jaki jest wspaniały. Jak napisałem. Kibic jak kocha, to kocha, jak nie kocha to nie kocha - a jeszcze by dodać można, że np też świetnie wyczuwa trendy, jakie hasło obowiązuje w młynie, to całą parę z płuc w nie wkłada i jeszcze parę innych.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-05-29, 2:47 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-05-29, 4:37 pm

Przyznam, że wywiad - po pierwsze, to wystawił mnie na próbę, bo całe to weszłoFM oceniam dość średnio, nie sięgam chętnie - tak na poziomie gorszym chyba niż SuperFaktu świadomie się sytuują, w sensacji, "waleniu na odlew" wspomaganym wulgarnością szukają chyba recepty na sukces. Niemniej, z racji okoliczności - zdecydowałem się odpalić, na szczęście wstępny popis chamówy okazał się nie za długi i już wywad z D. Nowakiem, trenerem Miedzi. NIezły, można było słuchać.
Natomiast - nawet odcinając na bok, że chodzi o Zagłębie - to wydaje mi się, że wywiad z Prezezem M. Jaroszewskim nawet ciut lepszy. Kolejny raz w mediach ogólnopolskich (jakkolwiek to tylko weszłoFM) - nie płynął stylem rozpacznym, jak to wcześniej bywało. Może nie szczyty wymarzone, ale naprawdę nieźle, uniknął paru nie za ciężkich, ale zawsze: pułapek. Parę odpowiedzi z namysłem, parę ciekawostek też. WIadomość o obywatelstwie dla C. Rzoncy z niezłym podkreśleniem, że to odebranie należnego obywatelstwa a nie że przyznane (byłoby w tempie ekspresowym, więc podejrzanym); przy okazji: ciekawe, jaką pisownie zastosują, ale sądzę, że tę, jaką ma w W. Brytanii. Na koniec - znów namysł i naprawdę cieszy, że na pytanie, czy dobrze, że kasują Pro-Junior w Ekstraklasie, odpowiedź padła ze zdystansowaniem się do własnych, czyli Zagłębia interesów - a z perespektywy ogólnopolskiej, że chyba więcej dadzą te pieniądze w niższych ligach. Tak na marginesie - trochę zaś nie rozumiem zabierania tych pieniędzy klubom za karę, że spadły. Wiem, że to trudne do wyliczenia, ale choćby na poziomie niższej ligi, albo jakąś część, albo inny jeszcze wyznacznik, ale chyba by warto przyznawać.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-05-30, 3:34 pm

Fajna zabawa rozpoczęła się na drugim forum kibicowskim, proponuję ją więc również prowadzić tutaj ;-)

Kopiujcie mój post poniżej i wpisujcie w niego swoich kandydatów :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron