I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-02-22, 9:52 am

To jest troche nieprecyzyjnie napisane, bo te sześć w tabeli już mają odjęte, czyli w razie spłaty dodadzą im 5, a jeśli nie zapłacą, to zostają z tymi dziewięcioma punktami na plusie.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-22, 2:55 pm

SANOGO OSZCZĘDZA AMUNICJĘ

Sobotni sparing z GKS-em Bełchatów będzie dla piłkarzy Zagłębia Sosnowiec ostatnią szansą na poprawienie notowań w zespole. Hierarchia snajperów wydaje się jednak nie do ruszenia...


Obrazek

Przed startem bieżącego sezonu w obozie Zagłębia panowała nerwowość. Trener Dariusz Banasik dawał wyraźnie do zrozumienia, że czeka na napastnika. Z Michałem Fidziukiewiczem nie przedłużono kontraktu, a Martin Pribula - najskuteczniejszy strzelec poprzedniego cyklu - rozpoczynał właśnie półroczny okres rekonwalescencji po zabiegu rekonstrukcji więzadeł w kolanie. Wracał wprawdzie do drużyny Terence Makengo, ale po długiej przerwie spowodowanej zerwaniem ścięgna Achillesa.

Bogactwo ognia
Sytuacja w pewnym momencie wydawała się dramatyczna, ale Zagłębie wybrnęło z niej po mistrzowsku. W krótkim odstępie czasu w zespole pojawiło się trzech klasowych snajperów - przynajmniej w teorii. Testy pozytywnie zaliczył reprezentant Angoli - Alex Christovao, udało się pozyskać bramkostrzelnego Szymona Lewickiego, a na dodatek na Kresową wrócił ze stolicy Vamara Sanogo. Bogactwo ognia - tak można było skwitować sklecony naprędce stan posiadania.
Świetnym interesem okazał się Sanogo, który do Sosnowca przybył latem 2016 roku. Po udanej jesieni (pięć ligowych trafień) został korzystnie sprzedany do warszawskiej Legii, a dzisiaj i tak broni barw Zagłębia - tyle że na wypożyczeniu.

Nachodzi renesans
Sęk w tym, że 22-letni Francuz przestał być postrachem bramkarzy. Po powrocie z Legii zdobył dla Zagłębia ledwie jedną bramkę z akcji. Pozostałe dwa gole dołożył z rzutów karnych - jedno w lidze, drugie w zimowym sparingu. Jak na bez mała pół roku, to dorobek cokolwiek skromny. Przy Kresowej słyszymy jednak, że nie ma powodów do niepokoju...
- Sanogo długo dochodził do siebie po operacji kolana, która miała miejsce przed rokiem - przypomina prezes Zagłębia, [Marcin Jaroszewski]. - Po powrocie do gry musiał na nowo zaadoptować się do I-ligowej rywalizacji, a wiadomo, jak wygląda piłka na tym szczeblu rozgrywek. Jesienią 2016 roku błysnął, bo wtedy był świeży, dobrze przygotowany fizycznie, a na dodatek nikt go nie znał. W pierwszej części tego sezonu rzeczywiście nie pokazał wszystkiego, co potrafi. Widać jednak po tym okresie przygotowawczym, że wraca stary, dobry Vamara. Zapewniam, że nic złego się nie dzieje. Wiosną kibice przy Kresowej znów zobaczą takiego zawodnika, jakiego pamiętają, gdy odchodził do Legii.

Szlaban dla postronnych
Czy tyle wystarczy, by Sanogo ponownie regularnie grywał w wyjściowej jedenastce Zagłębia? Na dzisiaj niepodważalne miejsce w podstawowym składzie ma Szymon Lewicki, który jesienią na listę strzelców wpisywał się 10-krotnie. W Sosnowcu wierzą, że w rundzie rewanżowej będzie podobnie. Trener Dariusz Dudek założył się nawet ze znajomym o butelkę dobrego koniaku, że królem strzelców zostanie "Lewy".
W sobotę piłkarze Zagłębia rozegrają ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Rywalem - GKS Bełchatów. Mecz będzie zamknięty dla kibiców i dla przedstawicieli mediów. Tymczasem arcyciekawie zapowiada się rywalizacja o miano snajpera numer dwa - Sanogo kontra Christovao. Na przedwiośniu będzie kontynuowana już przy otwartej kurtynie...

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-02-22, 7:26 pm

Szczerze mówiąc jesli Sanogo w pierwszych meczach nic nie strzeli to powinien na dłużej zagościć na ławce . To juz lepiej ogrywać Kumora . Po co nam Legionista ktory nie strzela goli ?
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-02-22, 7:29 pm

Tomcjo napisał(a):Szczerze mówiąc jesli Sanogo w pierwszych meczach nic nie strzeli to powinien na dłużej zagościć na ławce . To juz lepiej ogrywać Kumora . Po co nam Legionista ktory nie strzela goli ?

A Kumor za Kudłę?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-02-22, 8:18 pm

Jak zagramy jednym napastnikiem to i miejsce dla Kumora bedzie
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-02-22, 8:59 pm

Lewicki bez Sanogo nic nie strzeli. Gra na jednego napastnika będzie największym błędem jaki mógłby popełnić nasz szpieg z krainy deszczowców, znaczy trener.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Luis 2018-02-22, 9:08 pm

Jesli zaszlaby potrzeba gry na jednego napastnika to ja postawilbym na Alexa. Jakos on najbardziej mi pasuje przy grze jednym napastnikiem. W ogole licze, ze Dudek da mu troche szans, bo jednak facet ma potencjal.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-22, 9:22 pm

Co poniektórzy to jednak żyją w jakimś Big Brotherze :) Do Twojej wiadomości Tomcjo: ja byłem na sparingach Zagłębia i widziałem Kumora w akcji. To, że chłopak trafił parę razy do bramki nie oznacza, że zagrał wybitne zawody. Przypomnę, że to były tylko i wyłącznie sparingi a nie mecze ligowe. Moim zdaniem na chwilę obecną Kumor jest tak gotowy do gry w I lidze jak król strzelców któreśtam ligi Janosz. Notabene do dnia dzisiejszego z naszej Akademii nie wyszedł żaden zawodnik, który w przyszłości mógłby być filarem Zagłębia. Bo chyba nie łudzicie się, że nowym Messim będzie Patryk Mularczyk majacy 169 cm wzrostu i ważący 58 kg, czy wspomniany wyżej Kumor lub Janosz? Zrozumcie - na chwilę obecną Akademia nie wychowała nam ŻADNEGO piłkarza z przyszłością nie tyle w Ekstraklasie ale choćby na I-ligowym poziomie. Żeby uniknąć oskarżeń kibiców, że Akademia jest źle prowadzona przez klub, wmawiają i nadal będą nam wmawiać, że jest ona na zajebiście profesjonalnym poziomie a Dudek będzie na siłę wciskać do składu naszych wychowanków. Zresztą wystarczy pochodzić na mecze rezerw żeby zobaczyć jaki poziom prezentują ci chłopcy...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2018-02-22, 9:56 pm

No dobra Adam byłeś ,widziałeś ,ja nie byłem ,to może napiszesz dlaczego w tych sparingach nie strzelali ci którzy powinni a mają 100% pewność gry w pierwszym składzie ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-22, 10:03 pm

A co ja wróżka jestem? :lol: Sam ich spytaj ;-) Swoją drogą Makengo też strzelił w sparingu i co? Przyjdzie liga i niestety szybciutko zweryfikuje przydatność wychowanków naszej zajebistej Akademii :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-02-22, 10:13 pm

Toteż i ja pisze jesli Sanogo nic nie bedzie strzelał . Wtedy lepiej ogrywać naszych na przyszłość a nie ze Kumor jest lepszy od Sanogo . Nic nam nie przyjdzie z holowania legionisty . Trzeba maksymalnie wykorzystywać naszych nawet jesli sa słabsi bo w przyszłym sezonie pewnie Sanogo wróci do Warszawy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2018-02-22, 10:35 pm

Dobrze Tomcjo napisał ,skreślać chłopaka po kilkudziesięciu minutach gry (gdzie jednak zrobił to co do niego należało ) odebrano mu szansę zagrania jeszcze kilku sparingów z Zagłębiem i o to tu chodzi Adam ,o danie szansy .Ty byłeś o ile się nie mylę na dwóch sparingach z udziałem Kumora i już wyrobiłeś sobie zdanie na jego temat ? Jakoś wierzę forumowiczowi który opisywał tu zdanie Dudka na temat jazdy Kumora do Włoch jak i chęci sprawdzenia go w innych sparingach w barwach Zagłębia .Dobrze wiesz że zdania kibiców na temat gry poszczególnych
piłkarzy nieraz bardzo się różnią .Już Legia pokazała jak się przegapia talenty (Lewandowski) ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-02-24, 4:05 pm

Za tydzień rozpoczyna się runda wiosenna, więc wrzucam "na rozgrzewkę" film ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - Najlepsi w regionie! 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2018-02-25, 12:07 pm

Przeeeeeeerwa zimowa sie konczy a tak naprawde klub bardziej zniechecil mnie niz zachecil do rundy wiosennej. Zycze jak najlepiej , kciuki tez bede trzymal jak zawsze , szalik zagryzal przed monitorem i pewnie przed Tv , prawdopodobnie pojawie sie na Stali, wypije piwo z bracmi po szalu a co za tym idzie PRAGNE awansu krotszej przez to przerwy zimowej wspanialego przez to humoru na mundialu .....z drugiej jednak strony JESZCZE BARDZIEJ PRAGNE BY MOJ /NASZ KLUB BYL W KAZDEJ DZIEDZINIE SWOJEJ DZIALALNOSCI PROFESJONALNY . Czy z tymi ludzmi sie da ? Po upragnionym awansie szans na zmiany nie bedzie wiec ........ czego pragnac bardziej Awansu czy ZMIAN ????
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-02-25, 12:13 pm

Awansu nie bedzie bo nie chce tego Legia która ma w Sosnowcu farmę . Nie chce tego tez miasto bo musiałoby zwiekszyć finansowanie klubu a raczej chce zmniejszyć . Nie chce tego rownież prezes bo juz pierwsza liga ujawniła jego braki kompetencyjne a jak on by sie pokazał na salonach w gumofilcach :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników