Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2018-01-23, 10:14 pm

Jest też możliwość pogodzenia tego wszystkiego kosztem radykalnej zmiany systemu gry, ale to jest operacja, której ten organizm mógłby nie przeżyć.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-01-23, 10:17 pm

Brzmi intrygujÄ…co.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2018-01-23, 10:19 pm

django napisał(a):Jeżeli natomiast Milewski będzie zmiennikiem dla Babiarza, to szkoda talentu tego chłopaka na siedzenie na ławce.

Zawsze można go wypożyczyć do Skry co by nam się ogrywał... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-01-23, 10:21 pm

Piszę na gorąco. Jednoznacznie wypowiem się jutro lub za parę dni, by nie była to właśnie opinia "na gorąco". W każdym razie jestem spokojny. Wiem ile lat temu pisałem tu, zaczynając od słów łagodniejszych: o tym, że problemem w Klubie jest centrum decyzyjne i kwestia wizji rozwoju, że problem jest zakres mentalności takich osób. To znaczy - dokładnie, to musiał bym sprawdzić, ale na pewno gdzieś od początku mojej bytności tu na Forum; podobnie musiałbym sprawdzić czy i kto wtedy już o tym pisał. Także co do B. Babiarza jako gracza, jestem spokojny, zachowywałem wyważoną ocenę od początku a nawet pisałem "dla ostudzenia". Również nie od dzisiaj a raczej od lat zwracałem uwagę na niebezpieczeństwa, jeżeli wokół tego Klubu narosłoby "kolesiostwo", jak również potrafiłem wskazać na to, jak naturalnie ten proces mógł zaistnieć i jak również to kumoterstwo łączyło się i z zaangażowaniem i ratowaniem Klubu, jakkolwiek summa summarum osiągało negatywne skutki (mało kto wie, ale mafia włoska, zwłaszcza na Sycylii, ale i na kontynencie, tak mocno wzrosła, by wrosła-była w struktury społeczności, jak w Polsce za zaborów, czyli była to zarazem forma obrony "swoich", "ziomali" przed obcymi). Wyliczając dalej - to przed laty już wskazywałem, że jest mocno uzasadniona obawa, iż "rzuca się ludziom na wabia" opinię, że "koniecznie walczymy o awans" a jednocześnie tak jest to ustawione, że "zupełnie dobrze będzie, jeżeli awansu nie będzie" (bo, np. słaba była obrona, puściła kilka bramek za dużo). Ba!
wskazywałem też rozmaite propozycje, nawet nowatorskie, jak tę sprawę, czy inne można rozwiązać. Także - jestem spokojny - bo wiem, że już przed laty wskazywałem na niebezpieczeństwa - także ukazując je w kontekście tego, co dzieje się w innych klubach, także na Bałkanach - uzależenienia klubów od chuliganów i bandytów, organizatorów półświatka kradnących, poniewierających zaszczytne miana kibiców i kiboli, czyli zagorzałych kibiców. Także i konteksty zależności od wszelakich organizatorów zakładów sportowych nie wczoraj wspominałem. Nie ma obaw, nie robią na mnie wrażenia pokrzykiwania o ślepocie, nie dostrzeganiu zagrożeń.
Boli mnie - może też na zasadzie dostrzegania zagrożeń ślepotą - pewien inny zakres wrażliwości. Fakt, nie jestem z pokolenia, w którym szanujący się człowiek o kobiecie, nawet o dziewczynie, co dopiero kobiecie, żonie, matce mówi używając miana "laska". Fakt, dla mnie już to jest bolesne. Umiem wszakże jakoś sobie "tłumaczyć" na współczesne, że są ponoć ludzie dojrzali, którzy tak mówią. Jednak boli mnie, że nawet dalej się podąża, przekracza tę granicę znacznie i albo nie dostrzega się tego problemu albo udaje się, że nie dostrzega. Nawet walcząc o słuszne rzeczy - można, ba, moim zdaniem należy nie przekraczać w tym względzie granic. Cóż, ktoś powiediał, kwestia gustu, smaku, jak kto woli. To na dzisiaj tyle dodam na gorąco.
Ostatnio edytowano 2018-01-23, 10:33 pm przez Blajpios, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2018-01-23, 10:23 pm

August napisał(a):Brzmi intrygująco.


Myślę o systemie 3-5-2, ewentualnie 3-4-3. Tak gra w tej lidze chyba tylko Raków. Ale do tego trzeba mieć zajebistych obrońców i dużą dyscyplinę taktyczną, stąd tego typu ustawienie w wykonaniu naszych orłów byłoby trochę samobójcze.

Adam1906 napisał(a):
django napisał(a):Jeżeli natomiast Milewski będzie zmiennikiem dla Babiarza, to szkoda talentu tego chłopaka na siedzenie na ławce.

Zawsze można go wypożyczyć do Skry co by nam się ogrywał... :)


A stamtąd ma już wydeptaną ścieżkę kariery do Polonii Bytom :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-01-23, 10:32 pm

django napisał(a):Myślę o systemie 3-5-2,

Aż mnie ciarki przechodzą na myśl gdyby jakimś cudem tę trójkę mieli tworzyć Cichocki Jędrych i Sulewski. Byłyby chyba wysokie wyniki. Ale swoją drogą podejrzewam że przy czwórce obrońców parę podstawowych stoperów będą tworzyć najpewniej Jędrych z Makowskim pi lewej Puchacz po prawej Nawotka/Wrzesiński i jest jakaś szansa że wiosną będzie lepiej. Zwłaszcza ze Makowski z Puchaczem zebrali niezłe recenzje na w pierwszych sparingach. Ps. nasi maja sponsorów wyjazdu do Hiszpanii: http://zaglebie.eu/aktualnosci/4287-ene ... rami-obozu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2018-01-23, 10:38 pm

jak widac sa KLOPOTY BOGACTWA szkoda tylko ze w linii pomocy . Trener znajdzie sposob tego jestem pewien a podejrzewam ze bedzie to sposob grania by szybko przejsc z 1-4-4-2 do 1-3-5-2 a przy ewentualnym dobrym wyniku 1-4-5-1 . ale cos czuje ze zageszczenie srodka i system 1-3-5-2 bedzie wyjsciowym . Przekonamy sie czytajac wiesci z Hiszpanii
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2018-01-23, 10:45 pm

slawekchicago napisał(a): ale cos czuje ze zageszczenie srodka i system 1-3-5-2 bedzie wyjsciowym . Przekonamy sie czytajac wiesci z Hiszpanii


Biorąc pod uwagę poziom polityki informacyjnej klubu to dowiemy się co najwyżej czy Książek dalej buja się na zgrupowaniach w koszulce GKS Bełchatów. Ustawienie zobaczymy dopiero w lidze. Od razu taka rada, bo nie każdy umie czytać grę: jak w pierwszych meczach będą porażki kilkoma bramkami to znaczy, że grają 3-5-2 ;-)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-01-23, 10:48 pm

slawekchicago napisał(a):jak widac sa KLOPOTY BOGACTWA szkoda tylko ze w linii pomocy

Jeśli Lewicki utrzyma skuteczność a Sanogo dojdzie do formy to przód tez wyglada bardzo dobrze.A jak mniemam Puchacz będzie grał na lewej obronie to może być i miejsce dla angolczyka ale póki co mnie on dotąd nie przekonał o swojej przydatności bez względu na kwestie paszportowe. Inna kwestią będzie kreowanie gry. Jesienią Nowak wypadał bladziutki. Może Anglik będzie jakimś objawieniem o ile nie powędruje ba jakieś l4. W każdym razie jest jakaś szansa na fajną grę. Choć stratę uważam za zbyt dużą aby się liczyć w walce o awans
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2018-01-24, 7:14 am

juz pisalem wczesniej .Dla Nas sezon moze zakonczyc sie w marcu , chyba ze dslej bedziemy cuagnsc serie bez porazki ale tez z 3 , 4 remisami
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez bbartek 2018-01-24, 7:41 am

Myślę,że środek to Nowak+BB+Anglik+Milewski.
Nie wyobrażam sobie gry bez Milewskiego.
Zwracam uwage na słabe warunki fizyczne defensywnych pomocników ( Milewski+Anglik) co w połączeniu ze słabym środkiem obrony może stanowić duże zagrożenie przy stałych fragmentach gry.
Może jednak last minute transfer środkowego obrońcy ?
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2018-01-24, 8:54 am

bbartek napisał(a):Myślę,że środek to Nowak+BB+Anglik+Milewski.
Nie wyobrażam sobie gry bez Milewskiego.
Zwracam uwage na słabe warunki fizyczne defensywnych pomocników ( Milewski+Anglik) co w połączeniu ze słabym środkiem obrony może stanowić duże zagrożenie przy stałych fragmentach gry.
Może jednak last minute transfer środkowego obrońcy ?

Ja też nie wyobrażam sobie podstawowego składu bez Milewskiego, problem z wytypowanym przez Ciebie składem jest jednak na lewym skrzydle: bo jak wróci do formy Pribula to gdzie go wciśniesz? A przecież jest jeszcze choćby Banasiak. Oczywiście cieszą kłopoty bogactwa w linii pomocy, uważam również, że wszyscy trzej nasi napastnicy stanowią (przynajmniej teoretycznie na papierze) najlepszy atak I ligi, tylko że.... ta obrona :redface: Naprawdę dziwię się, że Dudek nie ciśnie Prezesa i Dyrektora o zrobienie wszystkiego co w ich mocy, żeby zakontraktować lub choćby wypożyczyć solidnego stopera... :-(
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-01-24, 9:23 am

Spokojnie czekam na próby z rosłym Makowskim na środku obrony i Bartkiem przed nim jako defensywnym pomocnikiem.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-01-24, 9:57 am

Ja jestem ciekaw czy Anglik będzie się łapał do składu czy będzie z nim jak z Boettcherem. Parę końcówek i out.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-01-24, 10:15 am

Anglik podobno jest ofensywnym pomocnikiem, który może grać zarówno w środku jak i na skrzydłach, więc żeby załapać się do składu przeskoczyć musi Nowaka, Banasiaka, Nawotkę, Pribulę, Mularczyka lub Wrzesińskiego, powodzenia ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony