I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-01-21, 9:23 pm

August napisał(a):Jakie piwo lubi Prezydent Sosnowca?

No na tym pytaniu poległem, więc niestety trenerem nie zostanę ;-(
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 9:26 pm

Z drugiej strony mamy Chojniczankę:
(...)
Gdy duet Klauzo-Polasik przejmował dowodzenie w Chojniczance znajdowała się ona w totalnej ruinie. Początkowym celem jaki postawili sobie rodowici chojniczanie było awansowanie do 3. ligi, a także spłata długu, który oscylował w okolicach 70 000 złotych przy rocznym budżecie 150 000 złotych. Panowie nie przewidzieli jednak, że zrobią to w tak błyskawicznym tempie i początkowy cel będzie trzeba bardzo szybko zmienić. Awans z 5. ligi do 4. przyszedł już w pierwszym sezonie, ale nie był to zwykły krok w realizacji wcześniej naznaczonego planu. Popularna w swoim regionie ,,Chojna” totalnie zdominowała ligę okręgową. Tamten sezon zakończyła ze 140 bramkami! Podobnie było w czwartej lidze, błyskawiczny awans w pierwszym sezonie. Kolejny sezon? Kolejna promocja do wyższej klasy rozgrywkowej. Wielu mówiło już wtedy, że 2. liga zachodnia to dla nich zbyt wysokie progi, zwłaszcza, że nie mieli majętnego sponsora. Wróżono im spadek w pierwszym bądź drugim sezonie. Chojniczanka potrzebowała zaledwie trzech lat by wybić to sceptykom z głowy. Historia powtórzyła się oczywiście po dotarciu na zaplecze Ekstraklasy, ale w biurach na Mickiewicza 12 zupełnie nic sobie z tego nie robili. Jak widać po raz kolejny mieli rację.

***

Chojniczanka mogłaby służyć jako wzór finansowy dla wielu innych klubów w Polsce. Jakiekolwiek zadłużenie tam po prostu nie wchodzi w grę. Głównym źródłem dochodu są środki od sponsorów. Schemat ich pozyskiwania jest bardzo prosty. Łącznie klub wspiera imponująca liczba 126 i wcale niepowiedziane, że za miesiąc nie będzie ich 150. Obecnie obowiązują cztery pakiety sponsorskie: platynowy, złoty, srebrny i brązowy. Ten pierwszy daje możliwość zamieszczenia reklamy na koszulce, każdy kolejny ma mniejszą wartość. Chojnicki klub nie zamyka się na nikogo, ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Zwykle są to lokalni przedsiębiorcy, ale od pewnego czasu zgłaszają się również firmy spoza regionu. Jeśli ktoś chce wspomóc Chojniczankę, może to zrobić zarówno finansowo jak i barterowo. Sam klub stara się zjednoczyć wszystkich swoich darczyńców poprzez Klub Biznesu. Jego działanie jest proste jak budowa cepa tj. organizacja śniadań biznesowych, czy wspólne wyjazdy na mecze reprezentacji. Wszystko po to, aby przedsiębiorcy wspomagający chojnicką drużynę mogli nawiązać współpracę również między sobą. Jak do tej pory działa to świetnie i nikt nie zamierza tego zmieniać. Wiceprezes Klauzo nie dopuszcza możliwości zmiany nazwy klubu. Ludzie którzy tworzą Chojniczankę to lokalni patrioci i nie zmienią tego żadne pieniądze. Śmiech z koszulki na której widnieje 9 reklam? Niech się śmieją, dla Chojniczanki, to powód do dumy. Oznacza to renomę klubu w regionie, więc czego tutaj się wstydzić? Jeden strategiczny sponsor wcale nie oznacza sukcesu, a przykładów daleko szukać nie trzeba. W Bytowie pomimo ogromnych pieniędzy z Drutexu ostatnie kolejki przesądzą o utrzymaniu się w 1. lidze. Podczas gdy Chojniczanka nadal walczy o marzenia.

Pilka nozna. Nice I liga. Znicz Pruszkow - Chojniczanka Chojnice. 10.03.2017Piotr Kieruzel, fot. FotoPyK

***

Chojniczanka, to nie tylko prezes Polasik i wiceprezes Klauzo, ale także drugi wiceprezes Krzysztof Ringwelski. Poza tym w skład zarządu wchodzi jeszcze pięciu członków. Jednym z najaktywniejszych wśród nich jest Przemysław Gliszczyński, który w klubie wykonuje tytaniczną pracę. Pierwszoligowiec z Chojnic nie posiada rozbudowanego działu kadr, a za finanse odpowiada jedna księgowa. Natomiast w dziale marketingu i komunikacji zatrudnione są tylko trzy osoby. Nie można więc mówić o rozpuście w etatach, bo też w chojnickim klubie rozpusta to słowa dawno zapomniane. Budżet klubu oscyluje w okolicach 4 milionów złotych. Składa się na to 600 000 złotych od miasta, 80 000 miesięcznie od wszystkich ośmiu członków zarządu, a całą resztę dopełniają liczni sponsorzy. Na pensje piłkarzy klub przeznacza mniej niż 50% budżetu. Na chwilę obecną nie ma mowy, by jakikolwiek zawodnik Chojniczanki zarabiał więcej niż 10 000 złotych. Tak samo sytuacja ma się w przypadku transferów, gdzie wszystkie transakcje są bezpłatne.
(...)
http://weszlo.com/2017/04/21/amerykansk ... jniczanki/
Teraz należałoby ogłosić konkurs pt. "Znajdź jakieś analogie z sosnowieckim Zagłębiem"
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 9:32 pm

Adam1906 napisał(a):No na tym pytaniu poległem, więc niestety trenerem nie zostanę

Ja też nie. To zapewne wiedzą nieliczni. Co prawda wiem komu kobietę poderwał ale obawiam się że to nie byłby asumpt do tego żeby zakwalifikować się choćby do nstępnej rundy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-21, 9:41 pm

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):Jakie piwo lubi Prezydent Sosnowca?

No na tym pytaniu poległem, więc niestety trenerem nie zostanę ;-(


Ja wiem! Ja wiem! Prezydent lubi piwo po pierwsze zimne, a po drugie następne.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-01-21, 9:42 pm

August napisał(a):Teraz należałoby ogłosić konkurs pt. "Znajdź jakieś analogie z sosnowieckim Zagłębiem"

Żadnych. I jest to przykre....

A wiesz co jest w tym wszystkim najbardziej przykre? Że to co i w jaki sposób robią w takiej Chojniczance wcale nie jest niczym skomplikowanym i trudnym, żeby nie dało się tego zrobić w Zagłębiu. Ale jak u nas nie potrafią ogarnąć najprostszych spraw związanych z marketingiem, poprawą frekwencji na Ludowym czy zwykłym prowadzeniem oficjalnej strony internetowej to o czym my w ogóle gadamy? :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-21, 9:47 pm

Pamiętam, że jak pojechałem do Chojnic to byłem w szoku widząc ilość banerów. Jak w przerwie spiker wyczytywał nazwy sponsorów, to ledwo skończył przed początkiem drugiej połowy.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 9:48 pm

Adam1906 napisał(a):Ale jak u nas nie potrafią ogarnąć najprostszych spraw

Nie mówiąc już o czymś takim jak zwiększenie budżetu ze 150 tys. zł do Ok. 4 mln zł i to - za przeproszeniem - na kujawsko-pomorskim zadupiu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 9:58 pm

django napisał(a):Pamiętam, że jak pojechałem do Chojnic to byłem w szoku widząc ilość banerów. Jak w przerwie spiker wyczytywał nazwy sponsorów, to ledwo skończył przed początkiem drugiej połowy.

U nas dłużej sikasz w toi toiu aniżeli czas wyczytywaniu sponsorów. A z tymi z prostatą w ogóle nie ma co porównywać
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-24, 10:34 pm

Znowu chwaką Raków. Ale żeby zawczasu nie przesadzili: http://weszlo.com/2018/01/24/pierwsze-u ... nne-plany/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-25, 7:57 pm

Naprawdę nieźle się ten Raków zbroi. Teraz wypożyczyli Formellę, którego chciała wypożyczyć Gieksa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Luis 2018-01-25, 8:31 pm

August napisał(a):Naprawdę nieźle się ten Raków zbroi. Teraz wypożyczyli Formellę, którego chciała wypożyczyć Gieksa.


Są także blisko pozyskania jednego z lepszych defensywnych pomocników I ligi. Mateusz Radecki z Wigier. Miał także zapytania z Ekstraklasy, ale najbliżej mu do Rakowa. Jak tak czytam o ich transferach to żal dupę ściska że Zagłębie ani rok temu, ani dwa lata temu nie wzmocniło się tak mocno w zimę. No, ale cóż... my mamy zamknięta kadrę.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-01-25, 8:40 pm

Raków wypożycza Formelle Z PRAWEM PIERWOKUPU !!! A nie jak my Puchacza z prawem zabrania go w każdej chwili . Jeśli Raków to gumofilce to MJ z Dajrektorem to żule , chlory i homonty . Bez minimalnej wiedzy o prowadzeniu zawodowego klubu na tym poziomie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez mexicano 2018-01-25, 8:54 pm

Różnica pomiędzy Formellą,a Puchaczem jest taka,że tego pierwszego chcą się za wszelką cenę pozbyć,a z Puchaczem wiążą jakąś przyszłość.
mexicano
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2014-06-11, 8:44 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-25, 9:10 pm

mexicano napisał(a):Różnica pomiędzy Formellą,a Puchaczem jest taka,że tego pierwszego chcą się za wszelką cenę pozbyć,a z Puchaczem wiążą jakąś przyszłość.

Raczej należałoby zapytać czy nie da się wyszukać takich zawodników, których można pozyskać a nie jedynie wypozyczać. Przykład Milewskiego wskazuje, że chyba się da. Tyle, że jeden Milewski to jak na ostatnie lata trochę mało. Jestem szalenie ciekaw jak Raków wypali na wiosnę. Na papierze to wygląda imponująco i jeśli wypali to prawdopodobnie będą głównym faworytem do awansu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-25, 9:16 pm

mexicano napisał(a):a z Puchaczem wiążą jakąś przyszłość.


Więc o ile nie będzie się potykał o własne nogi to za chwilę go zabiorą. A prezes powie: no trudno, za dobry był dla nas - tak jak to było w przypadku Michalaka. Na szczęście jakiś menago na pewno poratuje murzynem, z którym podpiszą na 2,5 roku, ewentualnie znowu pożyczą na chwilę kolejnego młodego-zdolnego. I biznes się będzie kręcił, bo chyba o to w tym wszystkim chodzi.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kanciak