Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-01-21, 1:06 pm

I tu się zgadzam, Dudka rozliczymy za progres, a jeśli progres się utrzyma, bo przecież już jest, to mając u siebie mecze z drużynami które są przed nami, czyli Rakowem, Odrą, Stalą i Miedzią i pamiętając, że góra też gra między sobą i ktoś potraci punkty, to progres może wystarczyć do drugiego miejsca.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez gothblack 2018-01-21, 1:07 pm

Co do Babiarza to był to bardzo solidny defensywny pomocnik w ekstraklasie i nawet bramkę za 16 umiał sięknąć.Wcześniej jeszcze mi się chciało oglądać mecze i skróty tych rozgrywek i jego udało mi się zapamiętać.Jeśli prezentuje chociaż 80% tych umiejętności jakie posiadał to może być duże wzmocnienie.
Dodam na koniec, że chłop mega sympatyczny żadna wyżelowana "gwiazdka"
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez gothblack 2018-01-21, 1:12 pm

Wygląda na to , że Łuczaka mamy z głowy. Ponoć dopina kontrakt z ŁKS.Info z twittera od Janekx89
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-01-21, 1:19 pm

gothblack napisał(a):Co do Babiarza to był to bardzo solidny defensywny pomocnik w ekstraklasie i nawet bramkę za 16 umiał sięknąć.Wcześniej jeszcze mi się chciało oglądać mecze i skróty tych rozgrywek i jego udało mi się zapamiętać.Jeśli prezentuje chociaż 80% tych umiejętności jakie posiadał to może być duże wzmocnienie.
Dodam na koniec, że chłop mega sympatyczny żadna wyżelowana "gwiazdka"

I to jest bardzo pozytywna informacja, bo taki solidny defensywny pomocnik ma ogromny wpływ na grę obrońców i może w końcu skończą się te katastrofalne w skutkach straty Nowaka, od których aż zęby bolały.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2018-01-21, 1:26 pm

Czy mam rozumieć że Babiarz grałby na pozycji Milewskiego?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-01-21, 1:37 pm

August napisał(a):Czy mam rozumieć że Babiarz grałby na pozycji Milewskiego?

Zakładam, że tak, chociaż poprawniej dyplomatyczne winno to brzmieć, że będzie rywalizował z Milewskim o miejsce w drużynie. Na tej pozycji potrzeba dwóch równorzędnych zawodników i mam nadzieję, że Milewski sprosta, a może szykowane jest jego odejście za konkretny grosz, który mam nadzieję tym razem trafi na konto Zagłębia i to w terminie 30 dni, a nie będzie to budowanie perspektywy budżetowej na za 3 sezony jak opowiadał Pan Prezes w sytuacji braku zapłaty za Magierę.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-01-21, 1:39 pm

A czy to nie jest tak ze wychodzimy z trzema nominalnymi obrońcami
a przed nimi 6=Babiarz - jako pierwszy czyszczący obrońca ?
wtedy gramy 3-1-4-2
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2018-01-21, 1:51 pm

gothblack napisał(a):Co do Babiarza to był to bardzo solidny defensywny pomocnik w ekstraklasie i nawet bramkę za 16 umiał sięknąć.Wcześniej jeszcze mi się chciało oglądać mecze i skróty tych rozgrywek i jego udało mi się zapamiętać.Jeśli prezentuje chociaż 80% tych umiejętności jakie posiadał to może być duże wzmocnienie.
Dodam na koniec, że chłop mega sympatyczny żadna wyżelowana "gwiazdka"

Co prawda film z 2016r. ale zawsze można obejrzeć:
https://vimeo.com/162933062
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-01-21, 2:15 pm

Serdeczne dzięki - Kol. Adamie za film - zawodnik był inaczej ustawiany
przez trenerów drużyn w których grał. Myślę ze w poniedziałek będziemy
wiedzieli więcej.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2018-01-21, 2:31 pm

Gdybym był złośliwy, to napisałbym, eeeeeeeeee to nie z jutubaaa, ale nie jestem i obejrzałem z zainteresowaniem. Chłopak ambitny, obunożny, nie boi się żadnej decyzji, czy to strzał, drybling, czy faul nie kombinuje i robi swoje. Z racji gabarytów bardzo mobilny i co najważniejsze CHCE MU SIĘ tyrać od swojej szesnastki, aż pod bramkę przeciwnika. Chyba tego szukamy.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-01-21, 2:40 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Tak szanowny Blajpiosie - bez emocji -- Sztaby pracujące w Zagłębiu budują linie
obrony młodymi zawodnikami czyli perspektywicznie i w tej chwili wygląda na to
że zagramy para stoperów Jędrych - Makowski i nie ma co krytykować damy radę
spokojnie Panowie. Zobaczymy co to będzie z tą potrzebną trenerowi 6 - czyli
Szóstka pomoże w defensywie a stoperzy naucza się grać lepie mniej błędów
robiąc. I w ten sposób może być tylko lepiej.
Pozdrawiam
Tadeusz

Tak, bez nadmiernych emocji przy obu sprawach. Mowa tu bowiem faktycznie o dwóch różnych kwestiach. Jedna - to kwestia aktualnej walki o awans. To w tej kwestii pisałem, że patrzę na sytuację w obronie, jako na symptom, jeden z ledwie kilku głównych: tego, czy faktycznie walka idzie o awans "na całego". Nie przejmowanie się zbytnio tym, że obrona jest dziurawa (choćby z braku doświadczenia obrońców szykowanych w dłuższej perpsektywie jako drużyna): dla mnie jest wyraźnym sygnałem, że nawet, gdy mowa jest "na głos" o "walce o awans", to ten awans nie jest priorytetem. Druga perspektywa, to na przykład zgrywanie młodych, budowanie obrony w dłuższej perspektywie niż obecna runda decydująca o awansie w tym roku. Tu nie do końca zgadzam się, lub inaczej rzecz postrzegam, niż np. Kol. novack mówiący, że nie bierze pod uwagę planów dłuższych niż pół roku, czy tam sezon. Nie wiem, być może mówi to w perspektywie "cząstkowej", która może zgadzać się z szerszą perspektywą już stricte rozwojową. W każdym razie - trzeba koniecznie zdawać sobie sprawę z różnych sytuacji, możliwości awansu naszych zawodników szybciej niż nasz klub, czyli że dostaną lepszy kontrakt i pójdą - pojdą, o ile się zgodzimy, jeżeli mądrze prowadzimy politykę długofalową. Nagle wszystkich nie kupią a tu jest wielkie pole do popisu na: 1) uczciwość w grze, czyli jasne rozmowy, kiedy chodzi nam o awans z zawodnikami i chodzi o właściwe budowanie relacji wraz z możliwością rozwoju tak, by nie chicało mi się uciekać zaraz przy pierwszej okazji 2) pole do popisu jest na strategie spojrzenia, czyli takie budowanie, że w razie czego za otrzymane pieniądze z transferu "awansującego zawodnika", wypełni się jakoś lukę 3) pole do popisu jest w dziedzinie przełożenia perspektywy rozwojowej na mądre umowy, np. jakieś odstępne, jeżeli chodzi o zawodnika kluczowego, różne modyfikacje rodzajów kontraktu itd itp. W tej perspektywie też - ale napisałem, że to inny wymiar niż kwestia "czy awansujemy teraz" - może być i tak, że faktycznie zestawia się młodą obronę, szlifuje, teraz np. próbuje ustawienia z Krzykowskim, Makowskim itd itp. Tylko, że w tej perspektywie, jeżeli chodzi o Zagłębie, to niepokoi choćby i to, że który to już raz tak jest? Trzeba więc być ostrożnym, czy kolejny raz znów nie będzie tak jak dotąd? Już nawet nie chcę wchodzić w analizy - całej reszty. Czy wobec powyższego są odpowiednie kroki, jakie Zagłębie robi od lat, na łupu capu wypożyczając, kupując grę zawodników, sprzedając itp. Czy takie to wypożyczenia i odpowiednia gwarancja gry, pierwokupu; itd itp.
Pozdrawiam serdecznie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2018-01-21, 4:23 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):wtedy gramy 3-1-4-2
Tadeusz


I walczymy o utrzymanie, bo tym by się skończyło wprowadzenie ww. systemu.
Sprowadzenie zawodnika o takiej charakterystyce jak Babiarz umożliwia ustawienie wyżej Nowaka i większą swobodę dla niego w kreowaniu akcji ofensywnych.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2018-01-22, 9:42 am

Jeśli nie dzisiaj, to najpóźniej jutro 2,5-letni kontrakt z Zagłębiem podpisze pomocnik Bartłomiej Babiarz.

Niestety ma to być ostatni zimowy transfer Zagłębia. Czyli obronę mamy cacy :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-01-22, 10:09 am

90 minut podaje - Babiarz nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2018-01-22, 10:46 am

Nie wykluczam, że wielu z tu piszących już zna te komentarze, ale jednak podaję: http://www.90minut.pl/news/283/news2838 ... yrnis.html To tak "dla ostudzenia entuzjazmu", "na wszelki wypadek". Nie to, że jestem przeciwny, bo doceniam, to niezły transfer, zawodnik waleczny. Chodzi tylko o to, że jest obawa, z perspektywy patrzenia o tę słynną "walkę o awans" i z perspektywy marzeń kibicowskich. W. Łuczak bywał tu "poniewierany", tak więc "spokojnie z tym B. Babiarzem".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack