I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-01-16, 4:18 pm

Miasto Katowice przeznaczyło na cyganów kwotę 9,5 miliona PLN i tym samym biją Arkadiusza na głowę.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-01-16, 5:08 pm

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn odjęciem punktów w bieżącym sezonie za brak spłaty zaległych zobowiązań w wyznaczonym terminie. Ruch dostał -6 pkt., Stomil -1 pkt.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2018-01-16, 5:20 pm

Patrzmy na siebie bo te punkty moga byc skasowane . Oni maja swoje problemy a My Stanka :lol: :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-01-16, 5:52 pm

Jest już korekta w tabeli.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-01-16, 5:58 pm

slawekchicago napisał(a):Patrzmy na siebie bo te punkty moga byc skasowane . Oni maja swoje problemy a My Stanka :lol: :lol: :lol: :lol:

Otóż to. Nie tylko mogą mieć skasowane - ale i wbrew nadziejom tu niektórych, mogą się wykaraskać i ze strat do wyprzedzających ich drużyn i obronią się przed spadkiem. Naprawdę szacunek wzbudza u mnie Paterman i jakkolwiek poprzednio przy rozmaitych "ulgach" dla Ruchu byłem bliżej opnii Kolegów, jeszcze bardziej w wypadku Górnika, to jednak aż do nienawiści wobec innych nie idzie u mnie "odwet za deptanie Zagłębia" (ostatecznie nie bezpośrednio przez inne kluby, tylko przez kolegów w Związku, teoretycznie też kolegów więc przecież Zagłębia; nadto - cóż, M. Dziurowicz, to nie tylko problem, jaki stanowi GKS, to także problem, jak to się stało, że od Zagłębia się odciął, przecież nie Ślązak). Innymi słowy - doceniam, rozumiem i do pewnego stopnia popieram wypominanie nierównego traktowania Zagłębia. Jak to jednak Turcy i Persowie - cenili wrogów, Polskę, za klasę i woleli Polskę uznawać, by była, choćby tym wrogiem, ale nie wzbudzając wstydu, jakiego to się ma wroga, z jakiego poziomu. Jak wspomniałem, Górnika z pewnością traktowałbym ostrzej, bo to jednak nie jest tzw "ikona polskości" jeszcze pod niemiecką zależnością, podobnie jak AKS Chorzów ma jednak obce elementy w historii. Nie ja zresztą z emocjami tutaj wstawiłem Ruch do tego wątku, odpowiadając zaś z własnym zaangażowaniem, to nie tylko z racji szacunku (emocje) dla Ruchu, ale i z emocji względem Zagłębia, bo zawsze mnie rusza i chcę bronić Zagłębiaków, jeżeli w błędy w moim odczuciu się pchają, reagują nazbyt emocjonalnie i to negatywnie.
Porównanie wszakże przez Kolegę przywołane: świetne. Ba! Tylko trochę za skromne. Gdy bowiem tu Zagłębiacy dają się ponieść emocjom, jak to wspaniale zagrać na Śląskim byłoby - więc furda już, niech będzie, derby Śląska na Śląskim - to oni mają ludzi, którzy umieją dobrze wycenić sytuację. W tym czasie, gdy z Zagłębia dochodziły przytoczone przed chwilą głosy - oni potrafili w wywiadzie udzielanym przez oficjalnego przedstawiciela klubu wyceniać, jak się mecz na Śląskim przełoży na efekty nie tylko wpływów w kasie a zarazem w tym samym wywiadzie potrafili podawać do prasy cenność marki Ruch, bijącą na głowę markę GKSu, Zagłębia czy Tychów, podając kilkakrotnie większą oglądalność w telewizji meczów z udziałem Ruchu aniżeli Zagłębia, Tychów czy GKSu. Oni mają ludzi, którzy potrafią przy tak tragicznej sytuacji finansowej spółki okazać się anonimowymi sponsorami, byleby ukochany klub uratować - a Zagłębie jako eksponowanych "kochających ten klub", to ma chyba tylko B. Leśnodorskiego (mówiąc o sferach wpływowych), co do którego jakości miłości możemy mieć różne zdania. Oni potrafią mieć Patermana, który to wszystko zbiera do kupy i to nie tylko finansowo ale także jest wytrwały w całościowej pracy na rzecz wizerunku i klubu, nie poddaje się w sytuacjach beznadziejnych codziennie nowych - a Zagłębie ma Prezesa, który pogubi się na poziomie proponowania biletów (były kiedyś takie bilety płatnicze w PRLu) w Urzędzie Skarbowym a choć jest byłym pracownikiem mediów, to w Studio ogólnopolskim TVP wygląda jak wystraszony sołtys, który liczy jedynie na życzliwość dziennikarza. Ten Paterman potrafi zmoblizować ludzi z wszystkich stron, tu sprzedaż akcji klubu tkwi w punkcie niewiadomym - jakkolwiek akurat ta sprawa jest złożona i nawet cisza wokół kwestii może być dowodem, że sprawy idą dobrze, nie przesądzajmy i nie przesadzajmy - chodzi mi w tym zestawieniu tylko o przykład rozmachu działań Patermana w porównaniu z sosnowiecką stroną, przy czym dziwnym trafem raczej można stawiać na pewność, że Paterman troszczy się o Ruch, że to przede wszystkim dla tej społeczności będzie dobrym, co on zdziała, podczas gdy np. przy tej sprzedaży akcji Zagłębia, to zadajemy sobie pytanie, kto może być pewien, że to dla niego będzie dobrze. Ten Ruch - to ma byłych zawodników rezygnujących dla ratowania Ruchu najpierw z apanaży jako trener w potęgach piłkarskich innych krajów a następnie potrafi on zrezygnować, bo ma na tyle znajomości europejskiej piłki i horyzontów myślenia, by ocenić sytuację, choćby co do swojej zdolności teraz trenerskiej - Zagłębie ma, hm, czy nie kogoś, kto chciał grać dla Wodzisławia jako osoba spośród 3 najważniejszych w Klubie (dużo więcej znaczących, niż piłkarz w wolnym czasie goszczący na magicznym stadionie w Rzymie)? Ruch - potrafi ściągnąć więc i trenera - a przecież nie mającego nic z Polską wspólnego, prócz przyjaźni z "ichnim, chorzowskim Stankiem" - który to trener sławny trener podejmujący się ratowania Ruchu na pewno ma efekt podobny do Beenhakkera, gdy pojawił się w polskiej piłce: z nim wchodzi do szatni aura gościa, który walczył o najwyższe trofea w europejskiej piłce, który ma we krwi ten poziom gry i na tym poziomie wygrywał; tak więc Ruch - faktycznie mógł w tej minionej rundzie zahartować tych chłopaków a obecnie "dołożenie im" tych 6 punktów, przy perspektywie możliwego (przecież Paterman działa) zniwelowania tej kary do minus jednego: to tylko tych chłopaków może pobudzić do dalszej walki. Tak więc, że się tak wyrażę, "w słusznym kierunku, ale bardzo skromnie zrobił Kolega to zestawienie, że oni mają tylko jakieś problemy a my tylko Stanka". Mamy chyba jednak dużo więcej.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-16, 6:29 pm

A nasz Jose „King” Arkadio będzie mógł swój urząd sprawować jeszcze tylko jedną kadencję. 5-letnią ale ostatnią.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez pyla 2018-01-16, 11:01 pm

A nie dwie ? :-)
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-17, 9:48 am

Przecież w monarchii nie ma kadencyjności.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez xenon 2018-01-17, 10:11 am

Widział ktoś wizualizację nowego centrum? Może by tak plac przed dworcem nazwać imieniem naszego prezydenta? :brawo: King of Jose.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2018-01-17, 10:11 am

w duzej mierze to bedzie zalezalo takze od Was . Nie wiem jak wyglada scena polityczna w Sosnowcu czy jest jakis kontrkandydant , ale jedno wiem . Wygrana Arkadio w poprzednich wyborach to naprawde duza zasluga braci kibicowskiej . Wiec moze warto wykorzystac ta sile
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-01-17, 10:43 am

xenon napisał(a):Widział ktoś wizualizację nowego centrum? Może by tak plac przed dworcem nazwać imieniem naszego prezydenta? :brawo: King of Jose.

Obecne czasy utwierdzają moje przekonanie graniczące z pewnością, że plac ten będzie nazwany imieniem Prezydenta Wszechczasów Lecha Kaczyńskiego :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-17, 12:23 pm

Adam1906 napisał(a):Obecne czasy utwierdzają moje przekonanie graniczące z pewnością, że plac ten będzie nazwany imieniem Prezydenta Wszechczasów Lecha Kaczyńskiego :lol:

Myślę, że nieprędko. Najpierw Prezydentem musiałby zostać ktoś z nadania PIS-u względnie to ugrupowanie musiałoby zdobyć większość w Radzie Miasta a patrząc na (czir)liderkę tej partii z okręgu sosnowieckiego wraz z pozostałymi naszymi parlamentarzystami akie rzeczy nieprędko darzą się w naszym mieście. W każdym razie raczej nie spodziewałbym się w naszym Mieście innego wyniku jak victoria obecnego władcy i jego ludzi. A potem jeszcze 5 lat czyli dużo czasu aby przygotować i namaścić następcę. Co w przypadku Zagłębia daje pewność, że kurek z kasą nie będzie zakręcony.
Natomiast należy pokreślić, że i tak mamy już "rodzynki" w Sosnowcu w postaci tablicy na katedrze upamiętniającej katastrofę smoleńską z tekstem sugerującym zabójstwo. No i od niedawna mamy rondo im. "prof." Bartoszewskiego, który - jak mi się wydaje - ma z Sosnowcem tyle wspólnego , co ja z Kaszubami. Żeby chłopa choć raz w życiu w Sosnowcu gdzieś wysikał. A aż się prosiło aby nadać imię komuś nie tyle związanym z Miastem czy regionem ale z uwagi na bliskość stadionów na Mireckiego i Kresowej, jakiejś wybitnej postaci związanej z naszym klubem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-01-17, 2:36 pm

No, cóż. Powstrzymałem się z kilku powodów od skomentowania wpisu surrealistycznego, niestety, szkoda że wciąż ten region odstaje w swych trendach od reszty - że z racji panujących politycznych wiatrów będzie to plac czy rondo L. Kaczyńskiego. Niemniej, brak jakiegoś obiektywizującego komentarza ciągle czułem. Jakkolwiek może przy tablicy na Katedrze ciut inaczej bym ją widział, jako jednak łączącą trochę możliwe interpretacje, gdyż słowa ofiary czy sformułowanie, że ludzie polegli używa się bynajmniej nie przesądzając o odpowiedzialności (np. była epidemia dżumy, czyli nie wywołana politycznie, a jednak w niej ludzie polegli i były ofiary) - więc i w tym wypadku daje ta tablica możliwość spokojnego odczytania napaleńcom z jednej i z drugiej strony, czyli zarówno tym, co natychmiast wiedzieli i przez radio propagowali bez cienia wątpliwości, że to błąd polskich pilotów, jak i tym, co natychmiast wiedzili, że zamach (i najlepiej czytać tę tablicę po swojemu a nie jak Kargul za płotem czy przy płocie). Niemniej, nie byłem w trakcie umieszczania, nie znam więc kontekstu a skądinąd znając, nie wykluczam, że bynajmniej nie górowały koncyliacyjne odczytania. W każdym razie - dobrze napisał Kol. August, że takich działań jest w Sosnowcu trochę, z jednej czy drugiej strony, bo tutaj może i choćby nie tylko to rondo Wł. Bartoszewskiego zupełnie nie związanego z Sosnowcem można by znaleźć, ale dla mnie w pewien sposób takich "politycznym narzutem" jest rondo E.Gierka, choć bez wątpienia jakieś związki z Sosnowcem wyraźne ten człowiek miał. Niestety jednak, to już i tradycja smutna Sosnowca - wystarcza przypomnieć sobie, jako to "mianowywano" Obywateli Honorowych. Smutniejsze jest - że klimat polityczny w Sosnowcu wieje nie tak, jak w Polsce - i że nie przeszkadza to niektórym "wciskać nieistniejącego Maybacha", czyli jakie to wpływy są, których nie ma. Oby jednak w tych zapędach była chociaż granica - w postaci, że np. choćby takich pomników i nazw, jakie w Parku na Pogoni przy kościele św. Tomasza są: to jednak do tej propagandówki się nie wciągnie, tylko jednak gdzieś naprawdę zasłużonych dla Ojczyzny, co w czasach konfrontacji z reżimami hitlerowskim i stalinowskim się zasłużyli, nie będzie się w tej walce ruszać.
Z perspektywy zaś niniejszego wątku - to smutne jest i to, że w tej Nice Lidzie przezywanej Pierwszą sen zimowy jest taki, iż nam się przebijają tu tematy, jakie się przebijają: czyli na razie za wiele życia nie widać. No, ale może chociaż po sparingu Zagłębia z Cracovią, który już trwa - okaże się, że będzie co o tej lidze pozytywnie można napisać, bo kolejny raz przedstawiciel tej ligi, Zagłębie, ogra ekstraklasowca? Oby - ale coś się musi zmienić. Na razie bowiem nie wybiegł w obronie Makowski, który ponoć dlatego został w Zagłębiu, że może grać na stoperze, tylko Rzońca... ale i tak obrona już pokazała koncentrację, Zagłębie przegrywa po golu w pierwszej minucie, faktycznie na kogo mieli się koncentrować, na polskiego ekstraklasowca??? Może jednak jeszcze zawalczą? Oby.
PS. Nie piszę w wątku o spraringach, bo tam nie będzie tego kontekstu, więc edytuję wpis niniejszy - że patrząc na skład podany na stronie oficjalnej, to jednak może być, że on podany "ot, tak sobie", nazwiska wpisane jak się przypomniało, niekoniecznie formacjami, więc Rzońca może de facto nie grać na obronie, Sulewski może na obronie, choć wpisany wyżej... A może przeciwnie - trener bardzo sparingowo podszedł, wielu wymieszał, bo chce zobaczyć, jak zagrają na wymuszonych innych pozycjach? Będzie więcej wiadomo pewnie w dziale sparingi, już po zakończonym meczu.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-17, 2:59 pm

August napisał(a):[ A aż się prosiło aby nadać imię komuś nie tyle związanym z Miastem czy regionem ale z uwagi na bliskość stadionów na Mireckiego i Kresowej, jakiejś wybitnej postaci związanej z naszym klubem.


Np. rondo im. Roberta Stanka ;-)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-17, 3:06 pm

django napisał(a):Np. rondo im. Roberta Stanka

Cóż, miałem bardziej na myśli Aleksandra Rene ale znając nasze realia szybciej nasz Dajrektor zostanie patronem jakiejś ulicy aniżeli założyciel naszego klubu. No i oczywiście coś dla naszego Prezesa. Tu można by wywalić Marszałka Józefa. Wszak ul. Jaroszewskiego lepiej by brzmiała niż ul. Piłsudskiego. No i zamiast 3 Maja - Checinskiego. A zamiast patelni - Dudekplatz.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla