Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2017-12-20, 3:26 pm

Łukasz "Łysy" Matusiak prawdopodobnie odejdzie z GKS Tychy do Widzewa Łódź.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2017-12-20, 3:35 pm

Łuczak też jest tam przymierzany, to jeszcze tylko Siara :lol:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez RUDI 2017-12-20, 9:04 pm

Brakuje jeszcze Dudka i Markowskiego .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez django 2017-12-21, 10:17 am

Straszny zjazd formy Łysego. Dwa lata temu był jednym z najlepszych defensywnych pomocników w I lidze.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2017-12-21, 3:15 pm

Jeszcze u Magiery był jak młody bóg
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2017-12-27, 5:33 pm

Jakub Szumski byc moze bedzie grał w Rakowie jesli sie dogadają . 90minut.pl podaje ze sa nim zainteresowani i widnieje w tabeli transfery .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2018-01-08, 12:05 am

NOWY TRENER SARMACJI: BĘDĘ ODKRYWAŁ NOWY ŚWIAT

Rozmowa z Sebastianem Stemplewskim, nowym trenerem Sarmacji Będzin.

Sebastian Stemplewski / fot. Dorota Dusik / źródło: własne
J. DUSIK
07.01.2018 16:23
Sosnowiczanin Sebastian Stemplewski trafił do Sarmacji Będzin. Długo jednak trwała ta... niedaleka podróż. Przez ponad 7 lat był bowiem grającym trenerem Soły Oświęcim. Przejął zespół 3 dni po 33. urodzinach, czyli 5 października 2010 roku jako szkoleniowiec tymczasowy.
- Do końca rundy jesiennej były trzy mecze - wspomina 40-letni Stemplewski. - Wygraliśmy wszystkie i wtedy działacze zaproponowali mi, bym kontynuował swoją pracę. Prowadziłem drużynę i grałem w niej, ciesząc się podwójnie, bo jako trener i zawodnik świętowałem trzy kolejne awanse. Rok po roku wchodziliśmy bowiem na kolejny szczebel. Zatrzymaliśmy się w III lidze, w której jako beniaminek zajęliśmy 2. miejsce. W tym sezonie graliśmy w niej już piąty sezon. Mówię, graliśmy, bo nagle wszystko się urwało i zespół przestał istnieć.

J. DUSIK: Jak się pan o tym dowiedział?
Sebastian STEMPLEWSKI: - 20 grudnia rano dowiedziałem się, że nasz sponsor generalny zwolnił z pracy 400 osób. To był pierwszy zły sygnał. W południe odebrałem telefon, że o 18.00 zbiera się zarząd i na nim zakomunikowano, że sponsor się wycofuje, a zawodnicy i trenerzy otrzymali ultimatum - dostaniemy wypłaty za grudzień, jeżeli z dniem 31 grudnia rozwiążemy kontrakty.
Zabolało?
Sebastian STEMPLEWSKI: - To był jak cios w samo serce. Przeżyłem w Sole wiele pięknych chwil. Najbardziej pamiętny mecz rozegraliśmy w Oświęcimiu, gdzie jako beniaminek - 8 września 2013 roku - podejmowaliśmy Granat Skarżysko-Kamienna. Przegrywaliśmy już 1:4, ale gdy wszedłem na boisko obraz gry się zmienił i zremisowaliśmy 4:4 z zespołem, który ostatecznie został mistrzem grupy małopolsko-świętokrzyskiej. Niesamowite było też tegoroczne spotkanie z Motorem Lublin, bo 30 września pokonaliśmy u siebie mistrza półmetka aż 6:0! W tym meczu już jednak nie grałem. Ostatni występ zaliczyłem 4 czerwca 2016 roku. Przed obecnym sezonem byłem jeszcze co prawda awaryjnie zgłoszony do rozgrywek, bo mieliśmy bardzo wąską kadrę, ale na szczęście beze mnie potrafiliśmy na półmetku wywalczyć 8. miejsce. Dlatego, żegnając się z oświęcimskim klubem, zamykałem niezapomniany rozdział.
Szybko pojawiła się nowa oferta?
Sebastian STEMPLEWSKI: - Od razu odebrałem kilka telefonów z pytaniami, co się właściwie stało w Sole. Niektórzy pytali o zawodników, inni proponowali pracę. Skorzystałem z oferty Sarmacji, która już wcześniej była zainteresowana zatrudnieniem mnie, ale możliwość pracy w III lidze była dla mnie wtedy priorytetem. Teraz się zgodziłem i 9 stycznia melduję się na pierwszym treningu 4. drużyny w IV-ligowej tabeli.
Ma pan gotowy plan przygotowań?
Sebastian STEMPLEWSKI: - Tak, prawie wszystko jest już dopięte. Mamy 10 sparingów, jedyny pytajnik stawiam przy lutowym obozie dochodzeniowym, bo nie wiem, czy uda się dograć wszystkie szczegóły.
Sprowadzi pan „oświęcimski zaciąg”?
Sebastian STEMPLEWSKI: - Wszystko zależy od tego, jaką kadrę zastanę, bo wiem, że są w niej zawodnicy, którzy noszą się z zamiarem znalezienia klubu bliżej domu. Z tego samego powodu do Sarmacji mogłoby przyjść kilku zawodników z Soły, bo Wojtek Bała jest wychowankiem będzińskiego klubu, Paweł Cygnar mieszka w Będzinie, a Marcin Drzymont w Sosnowcu. Jestem z nimi na „łączach”. Mateusz Gleń, Mateusz Wawoczny czy Dawid Gargasz, który jeszcze pół roku jest młodzieżowcem, mierzą w wyższą ligę i życzę im powodzenia. Ale gdyby się im nie powiodło, to wiem na co ich stać i jeżeli tylko będzie taka możliwość, chętnie skorzystam z ich umiejętności. Blisko są też Wojtek Jamróz czy Dawid Wadas, ale o szczegółach będziemy mogli mówić dopiero wtedy, gdy dowiem się, ile wolnych miejsc mam w kadrze i na jakich pozycjach potrzebujemy wzmocnień.
Jaki cel stawia pan przed sobą?
Sebastian STEMPLEWSKI: - Przychodzę z grupy małopolsko-lubelsko-podkarpacko-świętokrzyskiej i będę odkrywał nowy świat, ale z drugiej strony ciągle mam wysokie ambicje i chciałbym znowu grać w III lidze.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ni ... 12461.html
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Blajpios 2018-01-08, 10:32 am

Dzięki za przytoczenie tego artykułu i gratulacje dla S. Stemplewskiego tej wspaniałej walki. Oby tylko - nie kolejny przykład zapowiadającego się trenera z Zagłębia, który jednak, po części "przy pomocy" pobratymców "kibicujących" po części z innych racji, choćby własnych: znów utknie gdzieś i nie dojdzie dokąd mógłby. Wierzę jednak, że będzie inaczej - i tego życzę.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez django 2018-01-10, 1:48 pm

Decyzją zarządu klubu Piotr Mandrysz przestał pełnić funkcję pierwszego trenera GKS-u Katowice. Nowy szkoleniowiec ma zostać ogłoszony jeszcze przed startem przygotowań do rundy wiosennej.

55-letni Mandrysz pracował w GKS-ie od 14 czerwca ubiegłego roku. Po rundzie jesiennej katowicki klub jest na siódmym miejscu w Nice I lidze.
http://www.90minut.pl/news/283/news2836 ... owice.html


Ten to się umie ustawić. Znowu pół roku płatnego urlopu :lol:
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2018-01-10, 1:53 pm

Pietrek zamiast o trenerce powinien pomyśleć o wspólnym geszefcie z Sebą Dudkiem. Coś ich jednak chyba łączy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez slawekchicago 2018-01-10, 2:07 pm

czyli w slowach Seby Dudka bylo wiecej prawdy niz mogloby sie wydawac . pomijajac wszystko , boje sie ze Nasz trener za bardzo dziala w parze z dyrektorem , bo tak jak i na boisku (karierze sportowej) dzielila ich przepasc tak i teraz w profesjonalizmie na obecnych stanowiskach . Darek nie daj sie wciagnac w sitwe a wyplyniesz na szerokie wody .Bo mimo wszystko klub ZAGLEBIE SOSNOWIEC jeszcze cos znaczy na mapie pilkarskiej Polski , wlasnie jeszcze .A jak dlugo ? To dobre pytanie do Prezydenta
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez RUDI 2018-01-12, 11:18 am

Jakub Dziółka w sztabie szkoleniowym GKS-u Katowice
-> http://www.90minut.pl/news/283/news2836 ... owice.html
Pamiętacie gościa ? No to Cygany pewny awans ,jak facet skonsoliduje obronę to nie ma bata aby coś im wpadło do sieci :lol:
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez xenon 2018-01-12, 11:32 am

Ale najważniejsze jest to, że gość wychodzi na konferencje i otwarcie mówi, że będzie walczył o awans do ekstraklasy.Niestety w naszym klubie takich celów nie widać i nie słychać i to jest w tym wszystkim wkurwiające.Gramy bo musimy gdyż miasto daje kasę i coś trzeba z nią zrobić.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez django 2018-01-12, 11:54 am

RUDI napisał(a):Jakub Dziółka w sztabie szkoleniowym GKS-u Katowice
-> http://www.90minut.pl/news/283/news2836 ... owice.html
Pamiętacie gościa ? No to Cygany pewny awans ,jak facet skonsoliduje obronę to nie ma bata aby coś im wpadło do sieci :lol:


Ja go nie zapomnę z jednej akcji. Kiedyś graliśmy z Miedzią i przestawił go, a później wygrał z nim pojedynek główkowy mierzący półtora metra wzrostu Marcin Garuch.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników