I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez tork 2017-12-31, 2:15 pm

Pół żartem, pół serio, dlatego wrzucam w tym dziale.
https://www.youtube.com/watch?v=FT7IzF29-Uc
Link polecam wszystkim udającym się dzisiaj na sylwestrowe potańcówki- zostało trochę czasu na dopracowanie choreografii... ;-)
Oczywiście może to być też materiał instruktażowy dla piłkarzy. Już wyobrażam sobie jak Nowak rozdziela piłki do skrzydłowych, min. 5:34-5:40 :niezle:
A w Nowym Roku i sezonie życzyłbym sobie, aby to Zagłębie prowadziło grę, a nie tańczyło jak im zagrają.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-12-31, 3:32 pm

tork napisał(a):może to być też materiał instruktażowy dla piłkarzy

Lepiej wyślij Stankowi. Może się przyuczy i zatańczy Chęcińskiemu przy grillu. Jose Arkadio będzie z pewnością zachwycony
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adamek182 2018-01-01, 2:15 am

Dosiego roku. Mniej narzekania Panowie. Cieszmy sie z tego co mamy, i cierpliwie czekajmy na lepsze!!! Mniej zawisci otd. Pozdrawiam.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-01-02, 12:01 pm

Ciekaw jestem jak wystartujemy na wiosnę . Ostatnimi laty były liczne falstarty i zmiany trenerów . Teraz terminarz mamy wyjątkowo ciężki . Pierwszy mecz w Siedlcach choc nie łatwy to każdy następny mecz bedzie jeszcze cięższy . MIEDZ , Puszcza , RAKÓW , Katowice , ODRA , Chojniczanka . Mecze trudne lub bardzo trudne . Jesli drużyna bedzie źle przygotowana a skład słaby to będziemy jechać od porażki do porażki . Czy eksperyment z Dudkiem sie uda . Oby tak bylo bo to przecież debiutant . W obronie ma dziwna mieszankę a i z przodu tez nic pewnego bo co niektórzy piłkarze sygnalizują spadek formy ktory jesli sie pogłębi to nie bedzie z nich żadnego pożytku . Choćby taki Nowak . Bez starego Dudka w formie i Pribuli na skrzydle pokazał ze sobie nie radzi . Nikt nie zastapił wywalonego Dudka . Pribula to wielka niewiadoma . Wiec jesli Nowak jeszcze obniży poziom to nie załapie sie nawet na ławkę . Sanogo to samo . Jesli wróci do formy to bedzie dobrze ale jesli zanotuje dalszy spadek formy to na boisku bedzie tylko statysta . Nasz supersnajper miał dobra rundę ale koniec był średni . I teraz czeka nas zagadka . Od lat jakimś dziwnym trafem ( a moze to wcale nie przypadek tylko realna siła sztabu szkoleniowego ) nasi napastnicy notują dobra rundę a potem spadek formy . Nitk sie nie wybił ponad przeciętność . Dobra jedna runda , druga średnia lub słaba a potem zawodnik odchodził bo nie było z niego żadnego pożytku . Jak sie domyślacie nie jestem optymista . Głownie przez to kto tym wszystkim rządzi . Nawet jesli nie stac nas na drogich trenerów to i tak sztab szkoleniowy klubu ktory ma ambicje walczyć o ekstraklasę powinien byc wieloosobowy . Dudek powinien mieć ludzi ktorzy go wspierają a specjalizują sie w jednym zagadnieniu . Tak jak bramkarze musza mieć swojego trenera tak i napastnicy powinni mieć kogoś . Powinien byc specjalista od przygotowania fizycznego a i psycholog choćby na pol etatu lub współpracujący z klubem . Mamy tak katastrofalne zaniedbania w każdej dziedzinie ze to cud ze tak dobrze stoimy w trzecim sezonie na zapleczu ekstraklasy . Zazdroszczę kolegom optymizmu . Ja jednak wciąż słyszę ze klub liczy ze sie uda a nie ze pracujemy i beda tego efekty . Oczywiście prezes mówi o ciężkiej pracy ja jednak mowię o nawijaniu makaronu na uszy a nie o systematycznej budowie . Właśnie systematycznej a nie ciągłymi zrywami i startem od zera . Teraz Dudek ma wszystko ogarnąć . Oby mu sie udało . No właśnie UDAŁO . A co jak zaczniemy seria bez zwyciestwa . Nowy trener , nowi piłkarze . A moze jednak nowy prezes bo ile razy można zaczynać od zera .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-01-02, 12:17 pm

Przecież ma wsparcie w osobach trenera bramkarzy - Stanek, drugiego trenera - Stanek, dyrektora- Stanek, a zapewniam, że lepszego psychologa niż Pan Prezes na rynku nie znajdziesz.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-02, 1:51 pm

Trudno być optymistą jeśli chodzi o wiarę w walkę o jakiekolwiek wyższe cele. Popatrzcie jaki bełkot informacyjny wychodzi z klubu, jeśli chodzi o zmiany kadrowe.
Będzie budowana defensywa na nowo – nie będzie po czym wypożyczono ni z gruchy ni z pietruchy młokosa z Lecha, który jeśli zaskoczy to zaraz wróci do Poznania. Odchodzi Makowski – zostaje Makowski i teraz będzie robił za stopera. Będzie klasowy defensywny pomocnik z ekstraklasy – nie będzie takiego bo Dajrektor będzie ganiał za takim po półwyspie iberyjskim . Teraz z kolei ni stąd ni zowąd będzie testowany nowy wynalazek z Anglii. Patrząc na to co robi Raków czy też co zamierza Chojniczanka to trudno wierzyć, że „stabilna kadra” wzniesie się wiosną na nie wiadomo jakie wyżyny. Mówią jedno robią drugie i co gorsza można odnieść wrażenie, że jest to „robota” ni ładu ni składu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-01-15, 9:36 am

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dzisiaj Ruchowi zawieszą licencję, oooo jaka szkoda ;)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-01-15, 10:24 am

novack napisał(a):Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dzisiaj Ruchowi zawieszą licencję, oooo jaka szkoda ;)

Przy całym szacunku, Kol. novack, ale tu - ogromnie różnimy się. Wielka szkoda, jeżeli zawieszą licencję.
Nie jestem najmłodszy a dobrze znam niejednego Ślązaka jeszcze starszego. Wiem, jaki to był symbol Śląska i Polski; nie należy ani ignorować faktu, że byli Ślązacy Niemcy ani wywodzić z tego wrogości narodowej, czy też prowadzić polityki, że to byli intruzi, wrogowie od razu itd; specyfika losów historii. NIemniej - tym bardziej godni szacunku są ci ludzie i te instytucje w historii tej ziemi, co także w czasach jeszcze niemieckiej władzy o Polsce mówiły. Cóż, jednym ze skutków polityki PRLu było (choć wpływ na to miało więcej czynników), że doszło do ponurego przeniesienia sympatii, bo część środowisk kibicowskich czy może i chuligańskich kradnących symbolikę kibicowską, nie znam dokładnie tej sprawy: narzuciła "przeniesienie" sympatii i ten przepolski klub zaczął być kojarzony z proniemieckimi hasłami i sympatiami. Dalej - na pewno forowanie tego klubu ocierające się o granice prawa i to czasem "z drugiej strony" - budzi sprzeciw słuszny; zaś w przypadku Zagłębia jeszcze bardziej bolesny, gdyż było to traktowanie nierówne. Ba! Przy głębszej analizie, powstaje jednak hipoteza - że jedno i drugie (faworyzowanie Ruchu, gorsze warunki dla Zagłębia) - mogło mieć przyczynę po części w tej samej polityce: niepotrzebnego i/lub głupiego "wpychania" w polskość Śląska (tymczasem zdrowsze byłoby, choć może wolniejsze, oparcie się na autentycznych elementach polskości w rejonie); za PRLu, było to związane z ograniczaniem śląskości, przez co dostało się Zagłębiu, bo na Śląsku partię kojarzono z Zagłębiem; w dodatku te sprawy tłumaczono tam sobie błędnie, ale jest po części to zrozumiałe, gdy Polskę, o którą walczyli, utożsamiano z PRLem, który im, niegdyś o Polskę walczącym, nie pozwalał być sobą. W późniejszym czasie - preferowanie śląskich drużyn mogło mieć też posmak "wzmacniania żywiołu polskiego", choć już trochę inaczej. Zagłębie ma tu o tyle nieszczęście, że w Zagłębiu żywioł polski nie musi być wzmacniany a z drugiej strony nie ma on wyboru. Toteż - m.in. i decyzję utworzenia "Śląska" nowego, przy reformie 2000 - można widzieć w tej perspektywie! Zagłębie jako część Śląska wzmacnia ten żywioł polski - a będzie siedzieć cicho włączone z różnych względów; choćby dlatego, że nie ma przebojowości, którą gdyby miało, to jeszcze wcześniej zadbałoby o integrację z Jaworznem a nie gubiło się w zamknięciu na cztery miasta. Tak więc - jak się "łyknęło" te pomysły i nie obroniło odrębności Zagłębia, tylko pozwoliło na bycie Śląskiem - to teraz nie ma co się tu wielce dziwić, czy oburzać, że promowanie "podskórnego łączenia z polskością" objawiało się i preferencjami np. dla Ruchu. Powtarzam, by nie wyskoczył ktoś z podsumowaniem, że to jakieś odjechane teorie, co do których szkoda słów: to tylko jeden z aspektów, który jakiś wpływ miał, natomiast nie rozstrzygam, do jakiego stopnia decydujący w całym tym procesie, który nastąpił.
Natomiast napisałem powyższy akapit, w dużej mierze przypominając rzeczy napisane nie raz wcześniej: by w tym kontekście zreasumować: nawet jeżeli faktycznie są powody do niechęci bazujące na jakimś poczuciu doświadczonej nierówności: to warto patrzeć dalej.
Czyli co - ucieszycie się, jak dadzą po nosie Ruchowi, bo daliście się nabrać na "przeróbkę ku niemieckości" i poczucie krzywdy - a "za chwilę" przewałkę zrobią w Bytomiu i tym będziecie musieli się cieszyć? Tam "sprytnie, po wschodniemu" kosztem uczciwości uciekną od długów i stworzą znowu nową "Wielką Polonię" a tu wywalą wstrętny ten Ruch? U mnie wielki szacunek ma Paterman właśnie za to, że chce wykaraskać klub uczciwie, nie uciekając od błędów być może nawet nie przez niego popełnionych (jednak już wcześniej był w jakimś stopniu u władz, choć chyba ze Smagrowiczem mocno skonfliktowany); czyni to więc nie stosując sposobików, by przejąć markę bez spłaty długów, lecz spłacając długi, by Ruch nie był wiązany z nieuczciwym oszukaniem wierzycieli - a zarazem też otwarcie mówi Paterman o odzyskaniu jednoznaczności historycznej polskiej natury tego klubu. Jemu kibicuję w tej sprawie - proszę wybaczyć - nie tym, co cieszą się, że "przyd*pią Ruchowi".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-01-15, 10:55 am

1000% racji- tu ogromnie się różnimy. Bez licencji też można" UCZCIWIE" spłacać długi. Zobaczymy ile warta będzie ta uczciwość, jeśli słusznie licencję im zawieszą.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-15, 11:09 am

Widzę, że kolega Blajpios podszedł do sprawy Ruchu bardzo horyzontalnie zataczając wieloaspektowo bardzo szerokie koło w tej kwestii i co ciekawe – odniosłem wrażenie – dosyć emocjonalnie. I choć podchodząc do wypowiedzi Kolegi w moim mniemaniu uczciwie należałoby - i to mocno - podkreślić, ze Kolega ma sporo racji niemniej odnoszę wrażenie, że Kolega podchodzi do sprawy trochę nazbyt zero-jedynkowo podczas gdy ta kwestia jak to w życiu bywa, nie jest tak czarno-biała, jak się wydaje.
Odnosząc się bowiem do podnoszonych kwestii historycznych, które – jak wynika z tekstu – maja zasadniczy wpływ na relacje ślasko-zagłębiowskie, Kolega podniósł czasy peeselowskie podczas gdy chyba należałoby zacząć od tego, że w okresie po odzyskaniu niepodległości te relacje były jeśli nie poprawne to bardzo dobre. Natomiast początki „zepsucia” miały miejsce za okupacji gdzie rządzili i dzielili niemieccy Ślązacy i to głównie z Chorzowa, przez co zmieniony stosunek do śląskości uwidocznił się w przywoływanym niedawno meczu z chorzowskim AKS tuż po wojnie. No i fakt, ze komuniści podchodząc do wszystkiego co śląskie woleli tworzyć swoje kadry spośród mieszkańców zza wschodniej części Brynicy a czego apogeum nastąpiło w latach XX wieku. Natomiast nawiązując do spraw bardziej sportowych a i nowszej historii nie możemy zapominać, że nasze Zagłębie było jednym z niewielu markowych wówczas klubów, które nie przetrwało przemian po 1989r. i to przy wydatnej „pomocy” rządzącego w śląskim futbolu zaślązazczonego Dziurowicza jak i innych śląskich działaczy podczas gdy w tym samym czasie a i później wiele innych klubów , w tym Ruch czy Górnik”uciekało” od starych długów dokonując reorganizacji nie do końca uczciwych ale i akceptowanych przez środowisko piłkarskie. Dochodząc do spraw najnowszych patrząc na sprawę Ruchu należałoby na to również spojrzeć z kilku stron. Z jednej strony klub działający nie do końca zgodnie z prawem, w dziwny sposób otrzymujący od centrali piłkarskiej kary niewspółmierne do uchybień, z drugiej strony wierzyciele, którzy mieliby jeszcze mniejsze szanse na odzyskanie pieniędzy w przypadku upadku klubu. Nalezy podkreślic, że nie powinno mieć w tej sprawie znaczenia to, ze zmieniły się władzemklubu. Istnieje ciągłośc prawna i klub jako podmiot posiadający osobowośc prawną tak czy owak powinien konsekwencje ponosić. Oczywiście wybór jest trudny tzn,. pomiędzy notorycznym łamaniem przepisów związkowych a ochrona wierzycieli. Ja uważam, że prawo związkowe powinno być równe dla wszystkich a klub działa jako ewidentny recydywista. Dlatego dla mnie żenujące jest utrzymywanie klubu na siłę przy życiu. Niemniej gdybym miał się wypowiadać konkretniej to z mojego punktu widzenia , co zresztą niejednokrotnie podkreślałem, w naszym „interesie” byłoby nie tyle odbieranie licencji to przyłożenie z 10 kolejnym punktów minusowych. Z marketingowego punktu widzenia upadek chorzowskich byłby dla nas mniej korzystny, wszak rewanż i to na Śląskim, zapowiada się interesująco. A upadając, i uciekliby z długami i zaczęliby zapewne od 4 ligi. A tak, będzie można popatrzeć na wynik meczu Ruch-Legionovia w przyszłym sezonie.
I jeszcze jedna zasadnicza sprawa. My tu jesteśmy kibicami Zagłębia Sosnowiec. I do kwestii czy Ruch się ostanie czy nie, to wypadałoby podejść raczej mniej emocjonalnie. Jak myślę, nikt w Chorzowie by się nie przejmował takimi problemami w Sosnowcu. Ktoś mi kiedys powiedział. Klub i matkę ma się jedną. I nie jest nim Ruch Chorzów. Dlatego najlepiej będzie jak zajmiemy się swoim własnym podwórkiem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-01-15, 11:20 am

novack napisał(a):1000% racji- tu ogromnie się różnimy. Bez licencji też można spłacać długi.
To może nie różnimy się aż tak bardzo. Tak, co do tego, że można bez licencji spłacać długi - jak i co do tego, że summa summarum nie żądam (choć po dokładniejszym przyjrzeniu i w tym szczególe być może byłbym jak Turcja i Persja (Iran) wobec Polski niegdyś) - by z naruszeniem prawa tę licencję utrzymać. Jeżeli jej się nie da utrzymać zgodnie z prawem, to pewnie powiem faktycznie: "trudno, bez licencji też się da spłacać długi". Różnica między nami leży gdzieś tutaj: na pewno nie kibicuję "przywaleniu" Ruchowi nie tylko za wszelką cenę, ale jakkolwiek - nie życzę klopsa Ruchowi nie tylko "w każdej postaci" czy też czasami - ani nawet nie jestem do końca obojętny. Ja - z racji ppodanych wyżej - życzę Ruchowi, by się udało to, co ostatnio robią, bo idzie w dobrym kierunku. Rzecz jest w tym, że jak to w złożonych sytuacjach, być może są różne drogi, może jeszcze są wyjścia nie ucinające Ruchowi pętli u szyi. Doceniem to, co już zrobiono, zmienił się zarząd, który uczciwie podchodzi do sprawy i z taką znajomością rzeczy i taką skutecznością, że to -niestety, ale mam wrażenie, przekracza granice nie tylko wyobraźni ale nawet możliwych przyśnień się czegoś u włodarzy Zagłębia Sosnowiec. Po prostu - szanuję ten klub, to co robili w całej historii i co robią teraz, próbując uratować. Bez licencji na pewno będzie im trudniej i wzrasta niebezpieczeństwo że do głosu dojdą zwolennicy opcji "ucieczki od długów i negatywów marki zachowując posiadane w tej chwli własności i markę w tym, co pozytywne"; jesteśmy tego w Polsce świadkami we współczesności "począwszy" od PZPRu, mając w Bytomiu właśnie świeży przejaw. Po prostu - godnego rywala szanuję coś jak wspomniane Turcja i Persja, nie uznające zaborów Polski. Natomiast - też jestem przedłużaniu niekończącemu się przywilejów itp, choć jeżeli są pola manewru, to nie krzyczę "przyłóżcie im" tylko "wybierzcie to, co możliwe, legalne a łatwiej pozwoli takiej marce uczciwie trwać". Tak więc, może nie jest to 1000-procentowa różnica, tylko, tak jak Kolega faktycznie napisał, pełna zgoda co do tego, że różnimy się w tej jednej kwestii ogromnie, czy może, dodam teraz, znacznie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-01-15, 11:27 am

w czasie pisania przed chwilą mojej odpowiedzi napisał Kol. August i zdecydowałem się osobną podjąć wątek jego wpisu a już wysłać odpowiedź co do wpisu, jaki dał Kol. novack - by nie wydłużać ani czasu odpowiedzi ani treści, jakkolwiek widziałem sensowny choćby apel końcowy. Teraz jednak zobaczyłem, że trudno też nie zauważyć innych pozytywnych wkładów do dyskusji z tego wpisu - niestety jednak w tej chwili nie mam za bardzo możliwości. Nadto - faktycznie nadrzędne, to jest to: nie są to dla nas najważniejsze sprawy bieżące, naglące, na już. Wyjaśniam - nie chodziło mi o przeakcentowanie nimi wątku, o podporządkowanie sprawie Ruchu patrzenia na bieżącą edycję ligi. Na marginesie jednak zaznaczę, że jak była w Sosnowcu "historia" z AKSem, to wtedy Sosnowiczanie, Zagłębiacy jednak lepiej chyba niż nam współcześni byli zorientowani: AKS to faktycznie był klub proniemiecki, do czego zresztą ludzie w Chorzowie w większości chcący Niemiec tam wtedy mieli prawo; to nie był Ruch. Jak napisałem - faktycznie nie jestem im przeciwny ani wprost (niech ładują im zawsze i wszędzie) ani "podstępnie" (niech robią, co im na złe wyjdzie), tylko życzliwy. Nie naruszam jednak biegu wątku - i myślę, że tak z Kolegą novack, jak z Kolegą August, jak i z innymi tu się rozumiemy. Jakkolwiek warte są pewnie "dla fundamentów" także, tych w których się zgadzam: spokojne rozważenia poruszonych tutaj różnych aspektów. Choć mam nadzieję, że i na Forum Ruchu znajdą się i tacy, którzy w sprawie Zagłębia domagać się czasem będą podejścia "ponad nienawiścią" - to oczywiste jest, że tutaj Ruch jest poboczną kwestią, zaś nawet o jednym sezonie piszemy z punktu widzenia Zagłębia, choć jak zawsze, zależy mi na tym, by bez nienawiści i z obiektywizmem.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2018-01-15, 12:10 pm

Czy tak szybko uciekaja z pamieci, co niektorym , Nasze czasy w 5 lidze ? Czy ktos przejmowal sie Nami ? wrecz przeciwnie . Mozna bylo tylko czytac komentarze a kiedy wezma sie za rUCH . Wreszcie moze sie wezma i slusznie . Grali tyle latr w EX byl dodatkowy zastrzyk gotowki z C+ wtedy nie wychodzili a teraz beda umieli ? Nie sadze . Po niebieskich przyjdzie czas na gORNIK ,OBY :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:
Narzaze sie ale napisze : Bylismy My , gejksa , LKS . Widzew tez ikony polskiej pilki i nie bylo litosci czemu litowac sie wiecznie nad rUCHEM
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-01-15, 6:01 pm

Żadne litować . Pamietam jak Zaglebie sie sypało i lali nas niemiłosiernie . Niech Ruchiwi odejmą punkty a my im na pożegnanie spuścimy kolejne lanie . Warto poprawiać sobie statystyki tak jak to robili naszym kosztem ale na boisku . Dlatego tez sie nie uciesze z odebrania licencji teraz . Trzeba było to zrobic gdy Ruch grał w ekstraklasie a nie naginać przepisy zeby wystartowali w I lidze . Teraz to my sami spuścimy ich bez pomocy PZPN .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-15, 6:03 pm

Nie ma tematu. Nie zawieszą Ruchowi licencji. A poza tym. Co nas to obchodzi ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla

cron