Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez bolo73 2017-12-19, 11:22 am

jls napisał(a):My szukamy poza terenem Zagłębia, a np. Górnik Zabrze znalazl : Aleksander Weber (RKS Grodziec (Będzin))


Tym co napiszę narażę się pewnie wielu tutaj, ale niech tam. Napiszę po prostu jak jest. Otóż pomimo wiadomej niechęci do ekip z Górnego Śląska to jednak podoba mi się to co zrobili w Zabrzu i osobiście kibicuję po cichu Górnikowi aby zdobył majstra. Powodem tego jest to, że pokazali jak można z drużyny będącej na dnie zrobić ekipę grająca ciekawy, ofensywny futbol, który przyciąga kibica na stadiony i powoduje, że przyjemnie się to ogląda. Co ciekawe zrobili to za kasę niewspółmiernie mniejszą od tej, którą dysponują takie tuzy jak Lechu, KGHM Lubin czy Legia, która roztrwoniła cały zasób kasiory uciułanej za awans i punkty w LM. W Zabrzu bardzo słusznie postawili na młodych, żądnych sukcesów wilczków i to teraz procentuje. Dodatkowo wyczaili jakiegoś tam Hiszpana, który okazał się wychowankiem potężnego Athletic Bilbao i zrobił ogromną różnicę w napadzie Zabrzan. Wszystko to pokazuje, że można i da się, ale trzeba mieć mądrych ludzi zarządzających klubem i finansami oraz troszkę szczęścia w dobieraniu zawodników-pracowników. Nie wiem jaki będzie koniec ligi w maju, ale wydaje mi się, że Górnik do końca powalczy o mistrzostwo i jeżeli nie zrobi błędu zimą ściągając jakieś zgrane już karty jak to czynią niektóre kluby (vide Miedź Legnica, GKS Tychy i wiele innych ekip) to wróżę im spore szanse na końcowy sukces.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-19, 1:18 pm

Plan ratunkowy dla „Makosa”. Czy młody pomocnik zostanie w Sosnowcu?

Niespodziewany zwrot akcji w sprawie Rafała Makowskiego. Piłkarz, któremu po zakończeniu rundy Zagłębie podziękowało za grę, pojawił się wczoraj w Sosnowcu w towarzystwie menadżera.
Przy Kresowej doszło w poniedziałek do narady z udziałem najważniejszych person klubu – prezesa Marcina Jaroszewskiego, dyrektora sportowego Roberta Stanka i trenera Dariusza Dudka. Jednym z tematów, nad którymi deliberowano, była zmiana decyzji w sprawie Rafała Makowskiego. 21-latek znalazł się w gronie pięciu zawodników, z którymi sztab szkoleniowy postanowił się rozstać po tegorocznej fazie zmagań. Teraz okazuje się, że pierwotna decyzja była nie do końca przemyślana…

Nie był gorszy

- Poważnie rozważamy opcję, w której Rafał Makowski zostaje w Zagłębiu – przyznaje prezes Jaroszewski. – Myśleliśmy o sprowadzeniu zimą stopera. Tymczasem właśnie Makowski przez większą część życia występował w roli środkowego obrońcy, również w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Dopiero w wieku seniora ktoś postanowił spróbować go na pozycji numer „6”. Zastanawiamy się, czy jednak nie wykorzystać jego doskonałych warunków fizycznych i nie dać mu szansy w formacji obronnej. Po co mamy szukać stopera, skoro swego czasu Rafał nie był w tej roli gorszy, a może nawet był lepszy, niż Mateusz Wieteska, który robi dzisiaj furorę w ekstraklasie? Razem mieli stworzyć kiedyś parę stoperów Legii.

Pomysł Banasika

Makowski jako legionista podpisał kontrakt z Zagłębiem 31 lipca tego roku, czyli już po rozpoczęciu sezonu. Jesienią rozegrał w lidze 11 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców – w prestiżowym meczu z GKS-em Katowice (3:0). Wydawało się wtedy, że będzie jednym z filarów zespołu aż do mety rywalizacji.

- To ja zabiegałem o sprowadzenie Rafała do Zagłębia i dzisiaj się pod tym podpisuję – przypomina niedawny szkoleniowiec sosnowiczan, Dariusz Banasik. - To utalentowany chłopak, przez wiele lat zbierający piłkarskie szlify w Legii. Ale tak często bywa, że jak z klubu odchodzi trener, to zmienia się też koncepcja prowadzenia zespołu. Tymczasem Makowski to taki typ zawodnika, na którego trzeba postawić i regularnie dawać mu szanse. Przykładem jest tu Sebastian Milewski – przychodził z II ligi i w Sosnowcu fantastycznie się rozwinął. Z Rafałem byłoby dokładnie tak samo. Mogę powiedzieć, że u mnie miałby miejsce. Może nawet starałbym się teraz o jego wypożyczenie do Pogoni Siedlce, gdyby na przeszkodzie nie stały względy formalne.

Cios i repeta

O jakich barierach mówi Banasik? O takich nie do przeskoczenia. W bieżącym sezonie Makowski grał już w dwóch klubach, więc w trzecim już nie może. Jeśli do Sosnowca nie wróci, w praktyce zostaną mu występy w III-ligowych rezerwach Legii. Trudno bowiem zakładać, że przy Łazienkowskiej przebije się do pierwszej drużyny.


Mijające półrocze to dla „Makosa” wyjątkowo trudny czas. Ten etap jego kariery uległ gwałtownemu załamaniu w połowie października w Bytowie, gdy w trakcie ligowego meczu nagle zasłabł. Podejrzewano u niego kłopoty kardiologiczne, a co za tym idzie – pod znakiem zapytania stanęła jego dalsza gra w piłkę. Kiedy lekarze ostatecznie zapalili zielone światło, usłyszał w Sosnowcu, że nie jest potrzebny. Otrzymał dwa potężne ciosy, jeden po drugim. Wierzy jednak, że wczorajsze spotkanie przy Kresowej to początek jego odrodzenia…
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html

To ciekawe, że niby nikt w klubie nie wiedział, że Makowski może grać na stoperze. Albo Centrala nakazała, że ma grać dalej w filii ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2017-12-19, 1:56 pm

Jeśli zimą Legia zabierze Sanogo, to Pan Prezes przypomni sobie, że Pikul jednak jest napastnikiem i zostanie, bo po co nam nowych po świecie szukać, a zapłaci za to pan, pani-spoleczeństwo :brawo:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-19, 2:02 pm

Ja to mogę jeszcze podsumować tylko tak:
https://www.youtube.com/watch?v=kYHWUaMN2j0
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2017-12-19, 2:06 pm

Cóż, jeżeli o mnie chodzi, to "narażanie się innym tutaj", nawet jeżeli nie jest być może (?) moją domeną - to na pewno nie jest dla mnie nowiną ;-) To jedziemy durch! Ja, jak Kol. bolo73 Podziwiam śląski klub! Ale zupełnie inaczej, niż Kolega bolo73. To znaczy - po części podzielam i jego zdanie: sprawność działania faktycznie podziwiam i w dodatku jeszcze, że może to być też przykład, że sprawnie można i za publiczne pieniądze; no i jeszcze zorganizowani kibice, wkomponowani też w instytucję klubu. Cała jednak reszta - jak niegdyś w pewnym aspekcie z Ruchem było postkomunistycznym, czy jak jest z Polonią: "przyprawia mnie o dreszcze" i "na skraj rozpaczy wiedzie". To funkcjonowanie miejskich pieniędzy w Zabrzu: NIE JEST ZDROWE! Nie tylko, że lekceważenie długów. Także - jak w Zagłębiu - pytanie o zasadność wydawania miejskich pieniędzy. Relikt RPLowskiej mentalności, proszę, gonimy czołówkę - nieważne, że kosztem długów, że w stylu "igrzyska, gdy na chleb brakuje" itd itp. Jeden z dość bliskich mi ludzi, dożył siedemdziesięciu paru lat, pod osiemdziesiątkę, od młodośi palił, czasami więcej niż paczkę dziennie, świetnie wyglądał i w praktyce zmarł ze starości, po szpitalach się nie szlajał. Mawiał - że "diabeł go chyba trzyma przy takiej formie, by oszukiwać w ten sposób innych ludzi, że palenie nieszkodliwe". Otóż - tak trochę odbieram, za miejską kasę i przy długach: sukces Górnika, to chyba diabelska robota, by łudzić ludzi, że można za miejskie pieniądze, choć to wszystko pokrętne.
Podziwiam natomiast ostatnio - i bardzo się cieszę, bo może da się potem i odkręcić to, co peerelowscy komuniści zszargali wykrzywiając historię: mianowicie, podziewiam, co dzieje się w Ruchu. Nieraz już pisałem także tutaj, niestety słabo dociera, choć boli, gdy z kolei widzę bliskich mi, przedwojennych Ślązaków i ich miłość do tego Klubu, jak w gruncie rzeczy czasem nie do końca świadomi są, jak bardzo ich w PRLu oszwabiono. Zgroza - przerobić Klub, który na cały Śląsk był sztandarem polskości - na proniemiecki?! Może - jak się uda J. Patermanowi jednak ocalić tę dziurawą łajbę, jak nie pozwoli, by zatonęła i doprowadzi do jakotakiej funkcjonalności: to może i tę zbrodnię komunistyczną obrócenia sympatii przepolskiego klubu uda się odwrócić.
Póki co - ogromny szacun. Lwów - czyli Polonia w Bytomiu - jest szargany przez kolesiów, którycz "znaleźli, wicie, rozumicie,;-) świetny sposób" , pośrednio dając jakby potwierdzenie, że "ze wschodu przychodzi nieuczciwość". Ruch natomiast walczy - by ocalić, niestety, pozbawiony w pewnym stopniu tego nimbu polskości — ale o zachowanie miana śląskiej solidności, uczciwości i walczą o nie pozwolenie na sponiewieranie tej Marki Ruch. Naprawdę szacun.
A u nas profesjonalizm? Hm. Już nie wypowiadam się szerzej, sama sprawa R. Makowskiego - ucieszyłem się powrotem z managerem. Jeszcze bardziej bym się cieszył, gdyby to był ruch managere nie Legii. Nawet jednak jeżeli Legii - to widzę nadieję. Nie, nie pamiętałem, umknęło mi, nie wiedziałem, że grywał na stoperze - to rzeczywiście jakaś szansa. Umknęło mi też, że jest w sytuacji podbramkowej, bo nie mógłby grać na zapleczu Ekstraklasy w tym roku, gdyby odszedł z Zagłębia. Mnie przykro było, bo młody i jednak jakoś walczył - no i po tej historii z sercem na boisku. Cóż, mówi się trudno, życie nie jest tylko dla sentymentów, ale przykro mi było, gdy tak szybko po kryzysie poważnym zdrowotnym i w walce utrudnionej o pozycję: ot, zostaje sobie odstrzelony. Dlatego cieszę się jego powrotem i kibicuję, by się udało. Po tym, jak okazuje się, że może próbować na obronie - tym bardziej, naprawdę pojawia się ciekawa perspektywa. D. Dudek, jako były nie do końca wybitny obrońca - może być świetnym trenerem, bo "z trzewii własnych błędów" (jak u wielu trenerów wybitnych to się dzieje): przekaże obrońcom rozwojowe impulsy. Tyle - że zdecydowanie więcej na to szans jest z młodymi. Jeżeli faktycznie doszedł by T. Puchacz, zostali ci, co są, włączyłby się R. Makowski: to jest szansa rozwojowa (jeszcze R. Pietrzak na odbudowanie). Pokazał M. Probierz wczoraj, co znaczy odwaga, czym przeskoczył "poprzednika odważnego z młodymi, co już trochę mleko spod nosa im przeszło w piórka" (myślę, że - za co chwała J. Filipiakowi w dużej mierze, że znów zaufał: uznali w Cracovii, uznał M. Probierz, że lepsze cele w tym roku przeszły koło nosa, więc kończmy budowę nowego zespołu jeszcze bardziej od podstaw, od młodych).
Jeżeli ten wariant by się w Sosnowcu zaczął też realizować - to w gruncie rzeczy nawet "odpuściłbym W. Łuczaka", że go na tym stoperze nie sprawdzili, choć to naprawdę ciekawa była opcja i szkoda, że nie realizowanba.
No, tak, to tyle otwierających się nadziei w obronie. Tylko, że... Tylko, że już "o najwybitniejszych zagłębiowskich tuzach szefowstwa", hm, czemu naprawdę musi się do tego wracać?
Moje pytanie jest - dlaczego oni na to nie wpadli? Dlaczego musiał przyjeżdżać manager z tą propozycją? OK! Jest w porządku, plus dla managera naprawdę, jeżeli jest to jego inicjatywa a nie Legii. I na pewno może być i taka droga inicjatywy. Na pewno też - fakt, że w Zagłębiiu na to nie wpadli być może nie jest aż tak straszną komrpomitacją, jak z A. Christovão, pokrętnie nazywanym zarówno jako reprezentant Angoli, jak i uprawniony w Holandii. Tu być może - wpadka mniejsza, może nawet brak wpadki: ale też i błysku, to już na pewno. Dlaczego to nie w Zagłębiu na to wpadli? To jest - niestety - ból; Ból, zważywszy nieszczęście kiepskiej kondycji Zagłębia. Uciec z biedy - da się jedynie mając wyobraźnię i kretywność.
Jeszcze jedna kwestia - naprawdę mam nadzieję, że przychodzący z wypożyczeń od Lecha są lepiej do tej sytuacji przygotowani i mają większy potencjał niż ci od Legii. NIektórzy tu krytykują to wypoyżczenie, zgodnie z prawdą przypominając, że kiepskie efekty były, gdy przychodzili z Legii. Czy to ich błąd, czy to błąd nastawienia w Legii, jak idą na wypożyczenie? Oby - to nie była przyczyna w Zagłębiu, że po prostu psuje. W każdym razie - wbrew temu, co niekótrzy podnoszą, to akurat Lichicie razcej udanie przez wypożyczenia przechodzą, sami się rozwijając a i wspierając kluby, do któryhch są wypożyczeni (choć R. Gumny, najśweiższy przykład).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-19, 2:14 pm

Blajpios napisał(a):Moje pytanie jest - dlaczego oni na to nie wpadli?

Oto jest pytanie. Można by też zapytać, a czy nie można było spróbować chociaż raz na stoperze Makowskiego z Łuczakiem zamiast tych z geriatrii, którzy grali w podstawowym składzie ?
Co to za działacze, którzy nie posiadają pełnej wiedzy o grajku ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez novack 2017-12-19, 2:25 pm

Czyli obronę budujemy w oparciu o dwóch wypożyczonych na 5 miesiecy zawodników, którzy najprawdopodobnie odejdą w czerwcu, a wtedy na zbudowanie nowej obrony na przyszły sezon będziemy mieć 3 tygodnie. A zapomniałem jeszcze o trzecim obrońcy, kibicu Arki.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2017-12-19, 2:34 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Moje pytanie jest - dlaczego oni na to nie wpadli?

Oto jest pytanie. Można by też zapytać, a czy nie można było spróbować chociaż raz na stoperze Makowskiego z Łuczakiem zamiast tych z geriatrii, którzy grali w podstawowym składzie ?
Co to za działacze, którzy nie posiadają pełnej wiedzy o grajku ?
No, niestety. I nie jest to takie "byle co". Dlatego nie pisałem, że na pewno jest to mniej, niż w kwestii z A. Christovão; trudno ocenić, bo tak jak obowiązek wiedzieć, czy może mieć uprawnienia, to i podobnie taka wiedza o zawodnikuk też wydaje się naturalna. Niby taka drobna zmiana - że nie manager a oni na to wpadli, ale: w tej chwili, to nawet jeżeli zgodzą się i wypadli ten pomysł (nie ma gwarancji, ale niech będzie, że tak): to pozostaje sytuacja, że chłopak, inni pamiętać będą, że Zagłębie wzięło młłodego, obiecującego, ale nie znaleźli mu miejsca, nie mieli pomysłu, nie wpadli na coś, co stanowiło rozwiązanie i co manager (i/lub sam zawodnik a nawet w tym kontekście choćby Legia) wymyślić zdołał. Dalej - w pamięci będzie, że owszem, dobrze Zagłębie zachowało się w chwili zdrowotnego kryzysu, zawodnik będzie to pozytywnie pamiętać: ale jednak po rundzie, krótko po kryzysie, ledwo odzyskał zdrowie w czasie, gdy nie zdobył miejsca: to go się odsyła skazując na pół roku braku gry, co u rozwijającego się zawodnika jest szczególnie groźne.
Gdyby natomiast to Zagłębie by wpadło na tę próbę: to spijałoby miodek pochwał i wdzięczności za dobry ruch, wsparice po kryzysie zdrowotnym - a może i sportowo też okazałby się to dobry ruch.
Oczywiście, wszytkie te rozważania trzeba prowadzić z pewną ostrożnością, gdyż mimo wszystko nie wiemy wszystkiego, wiemy bardzo mało z istotnych przecież zakulisowych kwestii. Tak więc sytuacja w jakmś szczególe czy w jednostkowej kwestii - może być totalnie inna.
Jednak, mimo wszystko. "Bezczelnie zacytuję sam siebie sprzed chwili". Zważywszy po prostu biedę, kiepskoć Zagłębia - to właśnie taki nie brak błędów, taki pojawiający się "błysk strzału w dziesiątkę" chociaż od czasu do czasu jest ważny. Z biedy udaje się uciec tylko mając właśnie wyobraźnię i kreatywność.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez slawekchicago 2017-12-19, 2:45 pm

Czyli nasz dajrektor mysli , ze jesteśmy glupi i uwierzymy w takie oto slowa " pozyskalismy dwoch obrońców z ekstraklasy " ja powoli sie zastanawiam w co oni z Nami grają. A rozgonic to towarzystwo bo coraz bardziej udawadniaja ze ZA WYSOKIE PROGI . Mial byc nowy właściciel NIE MA , miałyby być wzmocnienia BRAK .POCZEKAJMY takowe beda a potem z nimi komunikaty z klubu ze druzyna musi sie zgrac bo bylo na to za malo czasu
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Blajpios 2017-12-19, 2:49 pm

novack napisał(a):Czyli obronę budujemy w oparciu o dwóch wypożyczonych na 5 miesiecy zawodników, którzy najprawdopodobnie odejdą w czerwcu, a wtedy na zbudowanie nowej obrony na przyszły sezon będziemy mieć 3 tygodnie. A zapomniałem jeszcze o trzecim obrońcy, kibicu Arki.

Kibica Arki to całkiem możliwe, że albo już odstrzelili albo trzymają jak pasztet na święta, "za oknem", czyli na wypadek gdyby nie udało się znaleźć zastępcę na "po odstrzeleniU" to go zostawią. Także i z tego powodu tonowałem gwałtowne reakcje. Za bardzo to wyglądało mi na rozgrywkę, niestety, cyniczną być może. Puszczenie wiadomości przez sprawdzony kanał dziennikarza - swojaka i to jeszcze z takim cudeńkiem: "ano, zobaczymy sobie co z tego, jesteśmy oburzeni - z tym uczuciem poczekamy sobie na koniec grudnia". To R. Stanek tam przekazał prasie: a odezwiemy się za dwa tygodnie czy tam tydzień do zawodnika. Zrobił ponoć skandal, który teraz wybuchł - ale skontaktujemy się wtedy. Nie wiem, czy to puszcony szczur, czy to sondowanie siły oburzenia kibiców, czy jaka inna jeszcze rozgrywka. Dlatego nie wiem, w jaką stronę chcą sobie to rozegrać, stąd ostrożność moja.
Jakkolwiek - kibicem Arki ma prawo być, to już nierazh wałkowaliśmy. Problem jest - co do przejawów. Jeżeli chcemy, by wychowankowie Zagłębia grając gdzie indziej (o ile tacy jeszcze są, których gdzieś chcą) - mieli Zagłębie w sercu, to Ludzie drodzy, nie bądźmy Kali: że inni mają wyrzucić swoje kluby macierzyste z serca. Glik, Piszczek, Szczęsny, Boruc pokazujący przywiązanie do miejsc, gdzie dobrośli są OK! - tylko jeden Sulewski nie? Natomiast w tej sytaucji jest nawet szansa, że będzie szczególnie zdopingowany do walki, jeżeli zostanie. Oczywiście, większy problem, że jest wypożyczonych dwóch do budowy obrony - ale widzę to też i tak, że przecież trzeba popatrzeć całościowo na grupę. Mianowicie, łącznie z Udovicićiem, Najemskim, Nawotką itd młodymi, to jest pewna kadra młodych, z których może wystartować pewien skład sensowny. W tym rzecz. Fakt, wypożyczeń za dużo jest minusem - no i też, że doświadczeniem, to teraz góruje jedynie Udovicić, w dodatku "średni" wzór dla obrońców. O ile dobrze pamiętam - i Malheiro ma odejść. Czyli - kwestia jeszcze dobrego "nauczyciela" na środek, doświadczonego ale nie odcinającego kupony.
Co innego jeszcze trochę zastanawia. Czy to nie znaczy, że już odpuszczono walkę o awans? Faktycznie taka rotacja bowiem, w dodatku znów start do tworzenia nowej linii obrony: to na zbrojenie się do walki o prymat średnio wygląda.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-19, 2:49 pm

novack napisał(a):Czyli obronę budujemy w oparciu o dwóch wypożyczonych na 5 miesiecy zawodników, którzy najprawdopodobnie odejdą w czerwcu, a wtedy na zbudowanie nowej obrony na przyszły sezon będziemy mieć 3 tygodnie. A zapomniałem jeszcze o trzecim obrońcy, kibicu Arki.

https://www.youtube.com/watch?v=E9jor7TCQk8
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez django 2017-12-19, 8:47 pm

Tomek Nowak na bramkarza! Przecież w gierkach na treningu czasami stoi na bramce.
Jak ktoś miał nadzieję, że żarty się skończyły, to chyba powinien ją porzucić. Będzie wesoło :lol:
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2017-12-20, 11:08 am

Kolegom ktorzy sa pod wrażeniem Górnika pragnę wyjaśnić jedna rzecz . To nic nowego w polskiej piłce . Były juz takie przypadki ze drużyna złożona z młokosów przez pol roku czasem rok a zadko półtora trzęsła ligą . I zawsze schemat był ten sam . To nie geniusz działaczy i trenerów do tego prowadził . Te przypadki dość czesto były analizowane w prasie . To głupota działaczy daje czasem niesamowite efekty . Najpierw doprowadzają klub do kompletnej ruiny . Jak Górnik . Potem sie robi duża rotacje zawodnikow badz trenerów obwiniając wszystkich dookoła tylko nie działaczy . Następnie sytuacja jest tak beznadziejna ze bierze sie taniego trenera . Wszystkich posiadanych młokosów plus kilka transferów za jak najmniejsza kase zeby tylko zebrać meczowa 18 . I o dziwo raz na jakiś czas ci poniewierani zawodnicy dostają szanse i walczą jak szaleni . Tak było z Warta i Stilonem ktorzy szaleli na zapleczu ekstraklasy choc kluby nie miały grosza . Skończyło sie spadkami . Tak wielokrotnie było z ŁKS słynnymi rycerzami wiosny których przeciwnicy nazwali dajdaje od ciagłego zebrania o kase miejska . I tak było w jeszcze kilku innych przypadkach ze klub nie mając wyboru bierze młodych bo nie ma wyjścia a to czasem daje efekt . Potem sie puszą jacy to geniusze a następnie dalsza idiotyczna polityka zarządu prowadzi do upadku klubu bo idioci pozostają idiotami . A to sie dzieje u nas . Mieliśmy dwa udane sezony w oparciu o młokosów , wypożyczenia i początkujących trenerów ale szczęście nie trwa wiecznie . Jeżeli dalej tak bedzie to nastąpi zjazd Zagłębia do niższych lig bo jak to wszystko trzaśnie to pojedziemy śladami Polonii Bytom .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2017-12-20, 1:01 pm

Tomcjo napisał(a):Jeżeli dalej tak bedzie to nastąpi zjazd Zagłębia do niższych lig bo jak to wszystko trzaśnie to pojedziemy śladami Polonii Bytom .

Na razie takie scenariusz Zagłębiu nie grozi. Ale w przyszłości, kto wie ? W tej chwili mamy Kibica nr 1 czyli Jose Arkadio. Pytanie tylko czy ten sprzyjający klubowi czas, jeśli chodzi o ratusz, jest właściwie wykorzystywany w kontekście rozwoju klubu. Niby nastąpił w ostatnich latach progres sportowy w postaci awansu do I ligi, walki o awans wyżej. Są plany budowy nowego estadio, niby ma być nowy współwłaściciel klubu. Pytanie tylko czy nie jest to mocne przede wszystkim w teorii. Można na razie spokojnie zakładać, że Chęciński w cuglach wygra kolejne wybory. Ale wiecznie rządzić nie będzie. A co, jeśli wcześniej czy później przyjdzie ktoś kto nie tylko nie będzie zainteresowany pompowaniem publicznej kasy w kluby sportowy ale wręcz będzie zbijał kapitał polityczny na zakręcaniu kurka ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2017-12-20, 6:39 pm

I tu jest pies pogrzebany . Tak korzystna sytuacje klub wykorzystuje w drobnym procencie . Jak sytuacja sie odwróci to bedzie kiepsko .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack, zbych